HAMMARBY Friidrott
MÄSTERSKAPSVINSTER för Hammarbyare
Ute t.o.m. 2014
2014
typ klass gren namn resultat    datum tävling
NM K22 Tresteg Sabir, Jasmin -92 12.65  26-27 jul Junior-NM (23 år), DEN
SM MS Höjd Alkhatib, Mehdi -87 2.16  1-3 aug SM, Umeå
Längd Tornéus, Michel -86 8.01 
Tresteg Ehrlin, Erik -90 16.15 
KS 400 m häck (76,2 cm) Persson, Frida -89 58.47 
Tresteg Sabir, Jasmin -92 13.28 
K22 Tresteg Sabir, Jasmin -92 12.68  8-10 aug JSM, Gävle
F16 Slägga (3,0 kg/119,5/85) Ahlberg, Grete -98 58.53  8-10 aug USM, Söderhamn
K35 Gatulopp/Stadslopp Lindholm, Hanna -79 34.55  12 jul SM-milen, Malmö
X17 Lag Arena Ahl, Christoffer -98  105.5  16 aug Lag-USM, Tanumshede
Ahlberg, Grete -98
Cianelli, Rosanna -99
Engström, Isabella -99
Fritzdorf Kåberg, Ida -98
Förnestig, Frank -98
Hansson, Pernilla -98
Hargeström, Sebastien -98
Jacobson, Martin -97
Janhunen, Marina -98
Kapell, Hanna -98
Kay, Rodi -98
Krüsell Berg, Carl -98
Nie, Karl David -98
Ögren, Markus -98
RM P14 2 000 m terräng Ekberg, Johan -00 7.03  19 okt Svealandsmästerskap terräng, Eskilstuna
F13 Höjd Rådbo, Klara -01 1.56  13-14 sep Svealandsmästerskapen, Eskilstuna
DM MS 100 m Green, Philip -93 11.06  6-8 jun SAYO, Sollentuna
Tresteg Ehrlin, Erik -90 15.52 
Terränglopp Hydén, Johan -89 15.37  5 okt Tullinge-Tumbaloppet, Tullinge
4 x 100 m Nyberg, Erik -96 42.09  14-15 maj Stafett-DM, Sollentuna
Ehrlin, Erik -90
Ewertzh, Jacob -95
Darkwah, Tony -86
P19 Tresteg Persson, Manne -96 13.18  13-15 jun Huddingespelen, Huddinge
4 x 100 m Rosberg, Daniel -96 42.84  14-15 maj Stafett-DM, Sollentuna
Wesslén, Sebastian -95
Ewertzh, Jacob -95
Nyberg, Erik -96
P17 Längd Joon, Sagar -97 5.81  13-15 jun Huddingespelen, Huddinge
Kula (5,0 kg) Joon, Sagar -97 10.48 
4 x 100 m Kay, Rodi -98 44.70  14-15 maj Stafett-DM, Sollentuna
Bierhance Söderberg, Alex -97
Hargeström, Sebastien -98
Sidenbladh, Oskar -97
Stafett 1 000 m Kay, Rodi -98 2:05.31 
Bierhance Söderberg, Alex -97
Hargeström, Sebastien -98
Olsson, Timothy -98
P16 100 m Kay, Rodi -98 11.65  13-15 jun Huddingespelen, Huddinge
200 m Hargeström, Sebastien -98 23.28 
300 m häck (84 cm) Hargeström, Sebastien -98 39.38 
P15 Stav Forsberg, Martin -99 3.14 
P14 80 m häck (84 cm) Prins, Felix -00 12.38  6-7 sep Täby Open, Täby
Längd Prins, Felix -00 5.55 
P13 200 m Förnestig, Paul -01 27.11 
KS 400 m Hellberg Jonsén, Sofia -89 55.94  6-8 jun SAYO, Sollentuna
Terränglopp Lindholm, Hanna -79 36.50  5 okt Tullinge-Tumbaloppet, Tullinge
F19 Tresteg Pernbrink, Sara -96 10.86  13-15 jun Huddingespelen, Huddinge
4 x 100 m Jelassi, Yasmin -96 49.96  14-15 maj Stafett-DM, Sollentuna
Hentschel, Sandra -97
Rossi, Madeleine -95
Avebäck, Freja -95
F17 100 m Hentschel, Sandra -97 12.91  13-15 jun Huddingespelen, Huddinge
200 m Hentschel, Sandra -97 26.64 
4 x 100 m Fritzdorf Kåberg, Ida -98 50.85  14-15 maj Stafett-DM, Sollentuna
Jakobsson, Ylva -98
Kapell, Hanna -98
Herstedt, Josefin -98
F16 Längd Samuelsson, My -98 5.19  13-15 jun Huddingespelen, Huddinge
F15 300 m häck (76,2 cm) Engström, Isabella -99 50.86 
F13 Höjd Rådbo, Klara -01 1.53  6-7 sep Täby Open, Täby
5-kamp Rådbo, Klara -01 4 495  17-18 maj Mångkamps DM, Stockholm
5 x 60 m Gassama, Sira -01 39.56  14-15 maj Stafett-DM, Sollentuna
Lindvall, Siri -01
Rådbo, Klara -01
Eriksson, Sofia -01
Ilbäcken, Thelma -01
KM MS 2 000 m terräng KM Torgersson, Alex -94 6.08  24 apr KM i Terräng, Enskede
4 000 m terräng KM Hydén, Johan -89 11.49 
P17 2 000 m terräng KM Jacobson, Martin -97 6.48 
4 000 m terräng KM Adan, Abdulah -98 13.55 
P15 2 000 m terräng KM Jacobson, Henry -99 6.50 
4 000 m terräng KM Herne, Erik -99 14.18 
P13 2 000 m terräng KM Käck, Joel -01 7.27 
P11 2 000 m terräng KM Wåtz, Linus -03 8.27 
KS 2 000 m terräng KM Narfgren, Ellen -94 7.35 
4 000 m terräng KM Lindholm, Hanna -79 14.11 
F17 2 000 m terräng KM Jahrl, Hedda -99 7.52 
F13 2 000 m terräng KM Ekberg, Lisa -02 7.51 
F11 2 000 m terräng KM Edelholm, Beata -03 8.54 
               
2013
typ klass gren namn resultat    datum tävling
VM KS 1 500 m Aregawi, Abeba -90 4:02.67  10-18 aug VM 2013, Moskva
SM MS Höjd Alkhatib, Mehdi -87 2.12  29 aug-1 sep SM 2013, Borås
Längd Tornéus, Michel -86 7.88 
4 x 1 500 m Torgersson, Alex -94 15:56.63  25-26 maj Stafett-SM, Huddinge
Jonsson, Niklas -92
Jaako, Joni -86
Hydén, Johan -89
M22 Lag Terräng Börjesson, John -92 1:22.26  26-27 okt Terräng-SM, Falun
Jonsson, Niklas -92
Åkesson, Christoffer -91
P19 4 x 100 m Rosberg, Daniel -96 42.30  25-26 maj Stafett-SM, Huddinge
Wulff, Jonathan -94
Ewertzh, Jacob -95
Almlöf, Andreas -95
P18 300 m häck (91,4 cm) Almlöf, Andreas -95 39.38  9-11 aug JSM 2013, Västerås
P15 300 m häck (76,2 cm) Olsson, Timothy -98 40.44  9-11 aug USM 2013, Eskilstuna
Tresteg Olsson, Timothy -98 12.78 
4 x 100 m Förnestig, Frank -98 46.55  25-26 maj Stafett-SM, Huddinge
Olsson, Timothy -98
Hargeström, Sebastien -98
Kay, Rodi -98
KS 400 m häck (76,2 cm) Persson, Frida -89 58.10  29 aug-1 sep SM 2013, Borås
K22 Tresteg Sabir, Jasmin -92 12.63  9-11 aug JSM 2013, Västerås
4 x 100 m Morgan, Lynette -91 48.39  25-26 maj Stafett-SM, Huddinge
Retsloff, Frida -92
Fredriksson, Emma -91
Sabir, Jasmin -92
F19 3 x 800 m Jonsson Sundberg, Anna -94 7:17.58 
Narfgren, Ellen -94
Forss, Emma -94
F15 Slägga (3,0 kg/110/90) Ahlberg, Grete -98 51.65  9-11 aug USM 2013, Eskilstuna
RM F13 80 m Deltin, Greta -00 10.22  14-15 sep Svealandsmästerskapen 13-14 år, Glanshammar
200 m Deltin, Greta -00 26.59 
60 m häck (76,2 cm) Deltin, Greta -00 9.53 
DM MS Maraton Woldu, Daniel -89 2:21.44  1 jun DM marathon, Stockholm
P15 300 m häck (76,2 cm) Olsson, Timothy -98 40.41  14-16 jun Huddingespelen, Huddinge
F16 100 m Hentschel, Sandra -97 12.91 
Spjut (600 gr) Lindberg, Felicia -97 34.83 
F15 Slägga (3,0 kg/110/90) Ahlberg, Grete -98 47.79 
F13 2 000 m terräng Richardsson, Victoria -00 8.20  19 okt Terräng-DM, Upplands Väsby
               
2012
typ klass gren namn resultat    datum tävling
SM MS Längd Tornéus, Michel -86 7.80  24-26 aug SM, Stockholm
Tresteg Tornéus, Michel -86 15.90 
M22 4 x 400 m Fältström, Love -91 3:18.91  8-9 sep Stafett-SM, Södertälje
Green, Philip -93
Wulff, Jonathan -94
Skugghall, Hannes -92
Lag Terräng Kingstedt, John -92 57.51  27-28 apr Terräng-SM, Linköping
Hedin, Victor -91
Nilsson, Patrik -91
P19 200 m Ojuri, Sunday -93 21.80  10-12 aug JSM 2012, Sollentuna
300 m häck (91,4 cm) Green, Philip -93 37.97 
KS 400 m häck (76,2 cm) Persson, Frida -89 59.19  24-26 aug SM, Stockholm
4 x 400 m Morgan, Lynette -91 3:47.82  8-9 sep Stafett-SM, Södertälje
Sabir, Jasmin -92
Knezevic, Sandra -92
Persson, Frida -89
RM P14 800 m Ahl, Christoffer -98 2:06.47  8-9 sep Svealandsmästerskapen, Falun
Stav Hargeström, Sebastien -98 2.97 
F14 300 m Janhunen, Marina -98 42.31 
1 500 m hinder (76,2 cm) Janhunen, Marina -98 5:36.07 
Diskus (0,6 kg) Ahlberg, Grete -98 38.23 
Slägga (3,0 kg/110/90) Ahlberg, Grete -98 43.61 
DM MS 1 500 m Persson, Alexander -89 4:02.56  26 jul Friidrottskväll 2 på Stadion, Stockholm
P19 100 m Qvarfordt, Mattias -94 11.75  15-17 jun Huddingespelen, Huddinge
P17 100 m Ewertzh, Jacob -95 11.25 
200 m Ewertzh, Jacob -95 22.96 
4 x 100 m Holmqvist, Marcus -95 44.98  29-30 aug Stockholm öppna stafett-DM, Stockholm
Almlöf, Andreas -95
Averin Markström, Simon -95
Åkesson, Staffan -95
P14 Stav Hargeström, Sebastien -98 3.20  15-17 jun Huddingespelen, Huddinge
Hargeström, Sebastien -98 3.08  26-27 maj DF 12 - 14 år, Enskede
P13 200 m häck (76,2 cm) Henningson, William -99 35.59  15-17 jun Huddingespelen, Huddinge
Henningson, William -99 33.96  26-27 maj DF 12 - 14 år, Enskede
Stav Forsberg, Martin -99 2.18 
KS Maraton Karlsson, Charlotte -84 2:48.37  2 jun Stockholm Marathon, Stockholm
Stav Ulitina, Kristina -88 3.45  7 aug Friidrottskväll 3 på Stadion, Stockholm
Tresteg Sabir, Jasmin -92 11.75  25 jun Friidrottskväll på Stadion nr 1, Stockholm
F19 800 m Narfgren, Ellen -94 2:23.31  15-17 jun Huddingespelen, Huddinge
300 m häck (76,2 cm) Grönros, Lovisa -93 44.88 
Stav Norss, Emma -94 3.33 
F17 4 x 100 m Breig Lindell, Elin -95 49.23  29-30 aug Stockholm öppna stafett-DM, Stockholm
Rossi, Madeleine -95
Bill, Ellinor -95
Jelassi, Yasmin -96
F16 100 m Jelassi, Yasmin -96 12.84  15-17 jun Huddingespelen, Huddinge
200 m Jelassi, Yasmin -96 27.17 
Tresteg Pernbrink, Sara -96 10.72 
F15 100 m Hentschel, Sandra -97 12.52 
Spjut (400 gr) Lindberg, Felicia -97 33.67 
4 x 100 m Fritzdorf Kåberg, Ida -98 50.67  29-30 aug Stockholm öppna stafett-DM, Stockholm
Hentschel, Sandra -97
Agbonkhese, Efe -98
Björnsdotter P, Tove -97
F14 Diskus (0,6 kg) Ahlberg, Grete -98 37.26  26-27 maj DF 12 - 14 år, Enskede
Slägga (3,0 kg/110/90) Ahlberg, Grete -98 40.56 
F13 Höjd Cianelli, Rosanna -99 1.51 
Stav Lundmark, Maja -99 2.08 
F12 1 000 m Richardsson, Victoria -00 3:31.69 
F11 5 x 60 m Gassama, Sira -01 42.07  29-30 aug Stockholm öppna stafett-DM, Stockholm
Kapell, Tilda -01
Lindvall, Siri -01
Ilbäcken, Thelma -01
Rådbo, Klara -01
               
2011
typ klass gren namn resultat    datum tävling
SM MS 800 m Jaako, Joni -86 1:53.07  11-14 aug SM, Gävle
4 x 800 m Löfwing, Joakim -84 7:33.34  2-3 jun Stafett-SM, Växjö
Karlsson, Fredrik -78
Ekhamre, Thobias -88
Jaako, Joni -86
P19 200 m Ojuri, Sunday -93 21.42  26-28 aug JSM, Vellinge
4 x 100 m Braesh-Andersen, Ken -93 43.04  2-3 jun Stafett-SM, Växjö
Wulff, Jonathan -94
Green, Philip -93
Ojuri, Sunday -93
F19 Tresteg Sabir, Jasmin -92 12.31  26-28 aug JSM, Vellinge
F17 3 x 800 m Narfgren, Ellen -94 7:16.57  2-3 jun Stafett-SM, Växjö
Åberg, Stina -94
Forss, Emma -94
RM P13 Stav Hargeström, Sebastien -98 2.70  17-18 sep Nordea Svealand, Köping
F13 Diskus (0,6 kg) Ahlberg, Grete -98 34.78 
Slägga (2,0 kg) Ahlberg, Grete -98 44.33 
DM P19 800 m Jonsson, Niklas -92 2:00.69  10-11 jun Huddingespelen, Huddinge
Jonsson, Niklas -92 2:01.01  18 maj Stafett-DM, Sätra
2 000 m hinder (91,4 cm) Jonsson, Niklas -92 6:13.00  10-11 jun Huddingespelen, Huddinge
110 m häck (100 cm) Odenman, Gunnar -93 15.60 
Höjd Karlsson, Valdemar -93 1.83 
Längd Odenman, Gunnar -93 6.64 
Terränglopp Jonsson, Niklas -92 13.20  10 apr Terräng-DM
4 x 100 m Braesh-Andersen, Ken -93 42.60  18 maj Stafett-DM, Sätra
Wulff, Jonathan -94
Green, Philip -93
Ojuri, Sunday -93
P17 100 m Wulff, Jonathan -94 11.15  10-11 jun Huddingespelen, Huddinge
400 m Torgersson, Alex -94 50.60 
800 m Torgersson, Alex -94 2:00.91 
Tresteg Grundberg, Erik -94 12.70 
P16 110 m häck (91,4 cm) Almlöf, Andreas -95 15.57 
Längd Almlöf, Andreas -95 6.09 
P15 Tresteg Persson, Manne -96 11.56 
P13 60 m häck (76,2 cm) Hargeström, Sebastien -98 9.82  10-11 sep DF 12-13, Enskede
F17 300 m häck (76,2 cm) Sandelius, Josefine -94 49.86  10-11 jun Huddingespelen, Huddinge
Höjd Ericsson, Sara -94 1.54 
Stav Norss, Emma -94 3.30 
Längd Schelander, Rebecka -94 5.07 
4 x 100 m Jelassi, Yasmin -96 49.58  18 maj Stafett-DM, Sätra
Sjöberg, Olivia -95
Bill, Ellinor -95
Breig Lindell, Elin -95
Stafett 1 000 m Jelassi, Yasmin -96 2:21.85 
Bill, Ellinor -95
Breig Lindell, Elin -95
Forss, Emma -94
F16 200 m Breig Lindell, Elin -95 26.51  10-11 jun Huddingespelen, Huddinge
F14 100 m Björnsdotter P, Tove -97 13.49  10-11 sep DF 12-13, Enskede
F13 Längd (zon) Jakobsson, Ylva -98 4.82 
Tresteg (zon) Hansson, Pernilla -98 10.43 
Diskus (0,6 kg) Ahlberg, Grete -98 36.46 
Slägga (2,0 kg) Ahlberg, Grete -98 43.85 
Spjut (400 gr) Ahlberg, Grete -98 28.80 
4 x 80 m Hansson, Pernilla -98 42.30  18 maj Stafett-DM, Sätra
Jakobsson, Ylva -98
Kapell, Hanna -98
Agbonkhese, Efe -98
               
2010
typ klass gren namn resultat    datum tävling
SM MS 4 x 800 m Löfwing, Joakim -84 7:34.16  29-30 maj Stafett-SM, Norrtälje
Ekhamre, Thobias -88
Pell, Rickard -79
Karlsson, Fredrik -78
M22 1 500 m Ekhamre, Thobias -88 3:57.14  13-15 aug JSM, Karlstad
3 x 800 m Persson, Alexander -89 5:45.87  29-30 maj Stafett-SM, Norrtälje
Kahlström, André -88
Ekhamre, Thobias -88
P19 4 x 400 m Vikström J, Martin -91 3:25.35 
Nilsson, Patrik -91
Lundell, Philip -91
Skugghall, Hannes -92
P17 10-kamp Green, Philip -93 6 363  4-5 sep SM i mångkamp, Huddinge
Stafett 1 000 m Qvarfordt, Mattias -94 2:02.82  29-30 maj Stafett-SM, Norrtälje
Wulff, Jonathan -94
Braesh-Andersen, Ken -93
Green, Philip -93
P16 200 m Wulff, Jonathan -94 22.72  13-15 aug USM, Kil
KS 400 m häck (76,2 cm) Persson, Frida -89 59.26  19-22 aug SM 2010, Falun
4 x 400 m Tolvers, Nathalie -90 3:49.81  29-30 maj Stafett-SM, Norrtälje
Sabir, Jasmin -92
Nilsson, Amanda -83
Högberg, Rebecca -84
K22 400 m häck (76,2 cm) Persson, Frida -89 59.05  13-15 aug JSM, Karlstad
F19 4 x 100 m Tengvall, Tove -91 47.74  29-30 maj Stafett-SM, Norrtälje
Lüppert Thomsson, Frida -92
Fredriksson, Emma -91
Alstermark, Linnéa -92
RM F13 Längd (zon) Gustafsson, Linnéa -97 5.28  11-12 sep Nordea Regionsmästerskap, Huddinge
DM MS 800 m Lundell, Philip -91 1:57.89  29 jun Friidrottskväll 1, Stockholm
Tresteg Attersand, Johan -74 14.93  11 aug Friidrottskväll 3, Stockholm
P19 800 m Lundell, Philip -91 1:58.07  18-20 jun Huddingespelen, Huddinge
1 500 m Lundell, Philip -91 4:11.05 
Lag Terräng Alemayoh, Michael -92 41.44  18 apr Terräng-DM, Ekerö
Jonsson, Niklas -92
Ljung, Christopher -92
P17 100 m Green, Philip -93 11.81  18-20 jun Huddingespelen, Huddinge
110 m häck (91,4 cm) Green, Philip -93 14.91 
300 m häck (84 cm) Green, Philip -93 39.81 
4 x 100 m Qvarfordt, Mattias -94 44.24  19-20 maj Stafett-DM, Sätra
Wulff, Jonathan -94
Green, Philip -93
Braesh-Andersen, Ken -93
Stafett 1 000 m Qvarfordt, Mattias -94 2:03.05 
Wulff, Jonathan -94
Braesh-Andersen, Ken -93
Green, Philip -93
P16 100 m Wulff, Jonathan -94 11.18  18-20 jun Huddingespelen, Huddinge
200 m Wulff, Jonathan -94 22.89 
P15 100 m häck (84 cm) Almlöf, Andreas -95 13.84 
P12 200 m Hargeström, Sebastien -98 28.48  4-5 sep DF 12 - 14 år, Enskede
KS 100 m Fredriksson, Emma -91 12.25  11 aug Friidrottskväll 3, Stockholm
400 m Sabir, Jasmin -92 58.70  23 jul Friidrottskväll 2, Stockholm
800 m Tolvers, Nathalie -90 2:20.12  29 jun Friidrottskväll 1, Stockholm
F19 100 m Alstermark, Linnéa -92 11.96  18-20 jun Huddingespelen, Huddinge
100 m häck (84 cm) Lüppert Thomsson, Frida -92 14.49 
Längd Lüppert Thomsson, Frida -92 5.63 
F17 Lag Terräng Grönros, Lovisa -93 53.12  18 apr Terräng-DM, Ekerö
Linjo, Sofia -94
Åberg, Stina -94
F16 1 500 m hinder (76,2 cm) Åberg, Stina -94 5:53.52  18-20 jun Huddingespelen, Huddinge
Tresteg Norss, Emma -94 10.78 
4 000 m terräng Åberg, Stina -94 17.00  18 apr Terräng-DM, Ekerö
F15 Tresteg Bill, Ellinor -95 11.03  18-20 jun Huddingespelen, Huddinge
F12 1 000 m Eklind, Maja -98 3:27.76  4-5 sep DF 12 - 14 år, Enskede
Längd (zon) Nordkvist, Wilma -98 4.94 
               
2009
typ klass gren namn resultat    datum tävling
SM K22 400 m häck (76,2 cm) Persson, Frida -89 59.30  14-16 aug JSM 2009, Karlskrona
RM P14 100 m häck (84 cm) Almlöf, Andreas -95 14.77  12-13 sep Nordeamästerskap Svealand, Uppsala
DM MS 800 m Pell, Rickard -79 1:53.14  5-7 jun SAYO, Sollentuna
Längd Eklund, Jonathan -88 6.71 
P19 800 m Nilsson, Patrik -91 1:59.38  7-9 aug Huddingespelen (JDM-UDM), Huddinge
P16 400 m Skugghall, Hannes -92 51.91  5-6 sep DF 2009, Enskede
110 m häck (91,4 cm) Green, Philip -93 15.79  7-9 aug Huddingespelen (JDM-UDM), Huddinge
Längd Green, Philip -93 6.33 
P15 300 m Wulff, Jonathan -94 37.93 
Stav Wulff, Jonathan -94 3.47 
P14 100 m häck (84 cm) Almlöf, Andreas -95 15.00  5-6 sep DF 2009, Enskede
F19 400 m Tolvers, Nathalie -90 59.02  7-9 aug Huddingespelen (JDM-UDM), Huddinge
Tresteg Forsell, Emilia -90 10.97 
F17 800 m Wåhlin, Lova -92 2:16.99 
300 m häck (76,2 cm) Sabir, Jasmin -92 44.80 
Längd Retsloff, Frida -92 5.19 
4 x 100 m Alstermark, Linnéa -92 49.19  13-14 maj Stafett-DM, Sätra
Sabir, Jasmin -92
Retsloff, Frida -92
Österberg, Sara -93
Stafett 1 000 m  {HIF lag grön}  [1] 2:21.28 
F16 200 m Österberg, Sara -93 25.72  7-9 aug Huddingespelen (JDM-UDM), Huddinge
Längd Österberg, Sara -93 5.21 
F15 Stav Norss, Emma -94 3.00 
Längd Schelander, Rebecka -94 5.03 
Tresteg Norss, Emma -94 10.77 
F13 Diskus (0,6 kg) Altrov Berg, Vera -96 25.38  5-6 sep DF 2009, Enskede
F11 80 m Agbonkhese, Efe -98 11.65 
5 x 60 m  {HIF lag 1}  [1] 43.92  13-14 maj Stafett-DM, Sätra
Not
[1] - Lagets deltagare är okända
               
2008
typ klass gren namn resultat    datum tävling
SM MS 1 500 m Walleräng, Olle -85 3:46.96  1-3 aug SM, Västerås
M22 110 m häck (106,7 cm) Barrefors, Björn -87 14.50  8-10 aug JSM, Norrtälje
10-kamp Barrefors, Björn -87 7 364  [1] 18-20 jul Mångkamps SM, Värnamo
RM P14 Stav Wulff, Jonathan -94 3.47  13-14 sep Regionsmästerskap, Karlskoga
DM MS 110 m häck (106,7 cm) Eklund, Jonathan -88 15.42  27-29 maj Öppna Senior DM, Sätra
Längd Barrefors, Björn -87 6.91 
P19 400 m Vadström Björk, André -90 51.52  13-15 jun Huddingespelen / UDM/ JDM, Huddinge
4 x 100 m Vigert, Linus -90 43.27  3-4 sep Stafett DM, Huddinge
Fältström, Love -91
Vadström Björk, André -90
Jonsson, Jesper -90
P17 Slägga (5,0 kg) Odenman, Erik -91 44.07  13-15 jun Huddingespelen / UDM/ JDM, Huddinge
P16 3 000 m Jonsson, Niklas -92 9:39.34 
P15 Tresteg Odenman, Gunnar -93 12.03 
3 x 800 m Green, Philip -93 6:55.14  3-4 sep Stafett DM, Huddinge
Braesh-Andersen, Ken -93
Brunnstedt, Anton -94
P14 Stav Wulff, Jonathan -94 3.46  23-24 aug Distriktsfinalerna 12-14 år, Enskede
K22 400 m häck (76,2 cm) Tomb, Stine -86 61.40  27-29 maj Öppna Senior DM, Sätra
F19 100 m häck (84 cm) Dedrickson M, Fatima -89 14.88 
F17 400 m Sabir, Jasmin -92 59.95  13-15 jun Huddingespelen / UDM/ JDM, Huddinge
800 m Wåhlin, Lova -92 2:23.36 
300 m häck (76,2 cm) Gren, Lilian -92 47.21 
4 x 100 m Alstermark, Linnéa -92 49.24  3-4 sep Stafett DM, Huddinge
Tengvall, Tove -91
Retsloff, Frida -92
Jakobsson, Ulrika -91
3 x 800 m Adrianzon, Hilde -92 7:26.31 
Wåhlin, Lova -92
Sabir, Jasmin -92
F15 100 m Österberg, Sara -93 12.31  13-15 jun Huddingespelen / UDM/ JDM, Huddinge
300 m Österberg, Sara -93 41.90 
F13 80 m Ferneman, Lisa -95 10.95  23-24 aug Distriktsfinalerna 12-14 år, Enskede
60 m häck (76,2 cm) Ferneman, Lisa -95 10.02 
Längd (zon) Bill, Ellinor -95 4.86 
Tresteg (zon) Bill, Ellinor -95 10.26 
4 x 80 m Avebäck, Freja -95 42.54  3-4 sep Stafett DM, Huddinge
Olsson, Alicia -95
Ferneman, Lisa -95
Breig Lindell, Elin -95
Not
[1] - Även mästare i klassen MS
               
2007
typ klass gren namn resultat    datum tävling
NM MS Lag Terräng Emilsson, Erik -82 1:20.00  4 nov NM i terräng, Södertälje
Mbonabirama, Therence -86
Walleräng, Olle -85
SM MS 10-kamp Barrefors, Björn -87 7 174  [1] 4-5 aug Mångkamps SM, Nyköping
4 x 1 500 m El Guerouaoui, Mounir -76 15:36.97  2-3 jun SM/JSM/USM i Stafett, Huddinge
Löfwing, Joakim -84
Emilsson, Erik -82
Pell, Rickard -79
M22 110 m häck (106,7 cm) Barrefors, Björn -87 14.57  24-26 aug JSM, Uddevalla
4 x 400 m Elgered, Jonas -87 3:24.74  2-3 jun SM/JSM/USM i Stafett, Huddinge
Norgren, Henrik -87
Rosencrantz, Patrik -86
Barrefors, Björn -87
P19 1 500 m Ekhamre, Thobias -88 4:00.99  24-26 aug JSM, Uddevalla
P16 Lag Terräng Karlsson, Victor -91 43.37  28-29 apr Terräng SM, Halmstad
Nilsson, Patrik -91
Refors, Michael -91
F19 400 m Hellberg Jonsén, Sofia -89 56.16  24-26 aug JSM, Uddevalla
F15 4 x 100 m Alstermark, Linnéa -92 48.54  2-3 jun SM/JSM/USM i Stafett, Huddinge
Gren, Lilian -92
Sabir, Jasmin -92
Höglund, Matilda -92
3 x 800 m Gregersdotter, Elsa -92 7:19.42 
Wåhlin, Lova -92
Sabir, Jasmin -92
X17 Lag Arena Almström, Elina -91  199  1 sep Lag USM, Växjö
Alsing Skoog, Emma -92
Alstermark, Linnéa -92
Engfors, Paulina -90
Fältström, Love -91
Gren, Lilian -92
Höckerstrand, Sandra -90
Jakobsson, Ulrika -91
Jonsson, Jesper -90
Molin, Per -90
Nilsson, Patrik -91
Odenman, Erik -91
Sabir, Jasmin -92
Tengvall, Tove -91
Vadström Björk, André -90
Wedberg, Henrik -92
Vigert, Linus -90
Wåhlin, Lova -92
RM P13 Stav Wulff, Jonathan -94 2.97  15-16 sep Regionsmästerskap, Katrineholm
DM MS Lag Terräng Mbonabirama, Therence -86 36:51.00  22 apr DM i Terränglöpning, Vallentuna
Pell, Rickard -79
Lerdahl, Emil -82
P17 4 x 100 m Vigert, Linus -90 44.74  11-12 sep Öppna Stafett DM, Huddinge
Fältström, Love -91
Vadström Björk, André -90
Jonsson, Jesper -90
Stafett 1 000 m Vigert, Linus -90 2:05.47 
Fältström, Love -91
Vadström Björk, André -90
Jonsson, Jesper -90
3 x 800 m Nilsson, Patrik -91 6:21.83 
Allert, Per -91
Molin, Per -90
P13 Höjd Wulff, Jonathan -94 1.58  18-19 aug Stockholms öppna DF, Sollentuna
Stav Wulff, Jonathan -94 2.43 
Spjut (400 gr) Wulff, Jonathan -94 39.78 
KS 100 m häck (84 cm) Dedrickson M, Fatima -89 14.78  29-31 maj DM 2007, Sätra
F17 4 x 100 m Tengvall, Tove -91 49.93  11-12 sep Öppna Stafett DM, Huddinge
Engfors, Paulina -90
Höckerstrand, Sandra -90
Jakobsson, Ulrika -91
Stafett 1 000 m Hultgren, Maria -91 2:19.41 
Tengvall, Tove -91
Jakobsson, Ulrika -91
Engfors, Paulina -90
F15 4 x 100 m Alstermark, Linnéa -92 49.32 
Gren, Lilian -92
Retsloff, Frida -92
Sabir, Jasmin -92
3 x 800 m Grönros, Lovisa -93 7:43.19 
Paulsson, Frida -93
Wåhlin, Lova -92
F12 80 m Breig Lindell, Elin -95 11.39  18-19 aug Stockholms öppna DF, Sollentuna
200 m Breig Lindell, Elin -95 29.51 
Not
[1] - Även mästare i klassen M22
               
2006
typ klass gren namn resultat    datum tävling
NM P19 10-kamp Barrefors, Björn -87 6 767  17-18 jun NJCCE 2006, Moss, NOR
SM MS Tresteg Andersson, Rune -25 5.36  18-20 aug Veteran-SM, Söderhamn
M22 1 500 m Walleräng, Olle -85 3:50.44  4-6 aug JSM 2006, Huddinge
P19 110 m häck (100 cm) Barrefors, Björn -87 14.53 
Stav Barrefors, Björn -87 4.71 
Längd Barrefors, Björn -87 7.14 
4 x 400 m Elgered, Jonas -87 3:24.63  9-10 sep SM i Stafett, Uppsala
Ekhamre, Thobias -88
Norgren, Henrik -87
Barrefors, Björn -87
F17 4 x 100 m Dedrickson M, Fatima -89 48.53 
Engfors, Paulina -90
Hellberg Jonsén, Sofia -89
Jakobsson, Ulrika -91
Stafett 1 000 m Höckerstrand, Sandra -90 2:16.56  [1]
Dedrickson M, Fatima -89
Engfors, Paulina -90
Hellberg Jonsén, Sofia -89
F16 400 m Hellberg Jonsén, Sofia -89 56.29  4-6 aug USM 2006, Nyköping
DM MS 800 m Ekhamre, Thobias -88 1:59.51  13-15 jun Öppna Senior DM, Sätra
1 500 m Ekhamre, Thobias -88 4:01.33 
P19 10-kamp Elgered, Jonas -87 6 188  20-21 maj DM i mångkamp, Sätra
P14 300 m Mereman, Matthew -92 39.64  19-20 aug Stockholms Öppna DF för 12-14 år, Sätra
800 m Wedberg, Henrik -92 2:21.62 
Tresteg Mereman, Matthew -92 11.61 
P13 60 m häck (76,2 cm) Green, Philip -93 10.20 
5-kamp Green, Philip -93 4 373  20-21 maj DM i mångkamp, Sätra
P12 Höjd Wulff, Jonathan -94 1.41  19-20 aug Stockholms Öppna DF för 12-14 år, Sätra
F19 Stafett 1 000 m Johansson, Linn -88 2:25.75  29-30 aug Stafett DM 06, Huddinge
Trygg, Nadja -88
Wiking, Jessica -87
Håkansson, Camilla -87
F15 4 000 m terräng Lord, Johanna -91 16.03  29 apr Terräng-DM, Stockholm
F14 300 m häck (76,2 cm) Retsloff, Frida -92 49.16  19-20 aug Stockholms Öppna DF för 12-14 år, Sätra
Stav Alsing Skoog, Emma -92 2.04 
Längd Alstermark, Linnéa -92 5.00 
Tresteg Sabir, Jasmin -92 10.52 
Not
[1] - Ej mästare
               
2005
typ klass gren namn resultat    datum tävling
SM MS Tresteg Attersand, Johan -74 15.54  19-21 aug SM, Helsingborg
4 x 800 m Rysjö, Niclas -84 7:24.93  3-4 sep Stafett-SM, Sollentuna
Walleräng, Olle -85
Norberg, Daniel -78
Karlsson, Fredrik -78
P19 4 x 100 m Thorén, Joel -87 43.05 
Rosencrantz, Patrik -86
Norgren, Henrik -87
Öberg, Sebastian -87
P15 3 x 800 m Molin, Per -90 6:28.25 
Bernebrant, Daniel -90
Vikström J, Martin -91
F19 100 m Teilman, Maria -86 12.13  12-14 aug JSM, Söderhamn
4 x 100 m Dedrickson M, Fatima -89 47.69  3-4 sep Stafett-SM, Sollentuna
Teilman, Maria -86
Hellberg Jonsén, Sofia -89
Carls, Camilla -86
Stafett 1 000 m Carls, Camilla -86 2:13.71 
Dedrickson M, Fatima -89
Hellberg Jonsén, Sofia -89
Teilman, Maria -86
F15 300 m häck (76,2 cm) Engfors, Paulina -90 44.58  12-14 aug USM
DM P19 200 m Rosencrantz, Patrik -86 22.30  18-19 jun JDM-UDM, Enskede
Höjd Norgren, Henrik -87 1.92 
10-kamp Thorén, Joel -87 6 320  21-22 maj DM mångkamp, Enskede
P17 Höjd Liedberg, Niclas -88 1.89  18-19 jun JDM-UDM, Enskede
Stav Eklund, Jonathan -88 3.70 
Diskus (1,5 kg) Olsson, David -88 44.28 
P15 8-kamp Molin, Per -90 3 791  [1] 21-22 maj DM mångkamp, Enskede
3 x 800 m Bernebrant, Daniel -90 6:47.23  23-24 aug Öppna Stafett DM, Huddinge
Tholander, David -90
Vikström J, Martin -91
P14 100 m Vikström J, Martin -91 12.07  20-21 aug Stockholms öppna DF, Sätra
100 m häck (84 cm) Löfstrand, Christian -91 15.81 
300 m häck (76,2 cm) Vikström J, Martin -91 44.14 
Höjd Fältström, Love -91 1.69 
Stav Fältström, Love -91 3.21 
Tresteg Fältström, Love -91 12.01 
P12 Längd (zon) Odenman, Gunnar -93 4.70 
F19 7-kamp Arvidsson, Emelie -87 4 043  21-22 maj DM mångkamp, Enskede
4 x 100 m Dedrickson M, Fatima -89 48.10  23-24 aug Öppna Stafett DM, Huddinge
Teilman, Maria -86
Hellberg Jonsén, Sofia -89
Carls, Camilla -86
F17 100 m häck (76,2 cm) Dedrickson M, Fatima -89 14.49  18-19 jun JDM-UDM, Enskede
Tresteg Shehu, Edina -89 11.95 
7-kamp Davidsson, Jenny -88 4 175  [2] 21-22 maj DM mångkamp, Enskede
F15 80 m häck (76,2 cm) Carls, Sofia -90 12.72  18-19 jun JDM-UDM, Enskede
Stav Mattsson, Ella -90 2.10 
Längd Carls, Sofia -90 5.36 
Kula (3,0 kg) Höckerstrand, Sandra -90 11.32 
4 x 100 m Ekholm, Josephine -91 49.50  23-24 aug Öppna Stafett DM, Huddinge
Engfors, Paulina -90
Graziosi, Alessandra -90
Carls, Sofia -90
F14 100 m Ekholm, Josephine -91 13.12  20-21 aug Stockholms öppna DF, Sätra
300 m häck (76,2 cm) Torssell, Jessica -91 49.52 
Stav Nordgren, Ellen -91 2.10 
Diskus (0,6 kg) Nyström, Linnéa -91 27.66 
F13 4 x 80 m Hamrin, Zenobia -92 41.56  23-24 aug Öppna Stafett DM, Huddinge
Gren, Lilian -92
Retsloff, Frida -92
Höglund, Matilda -92
F12 Boll (300 gr) Nyström, Emelie -93 36.77  20-21 aug Stockholms öppna DF, Sätra
F11 5 x 60 m Gustafsson, Mikaela -94 45.82  23-24 aug Öppna Stafett DM, Huddinge
Holgersson, Hedvig -94
Möller, Amelie -94
Carls, Julia -94
Sandelius, Josefine -94
Not
[1] - Mångkampspoäng är omräknad enl nu gällande poängtabell från 2011
[2] - Mångkampspoäng är omräknad enl nu gällande poängtabell från 2009
               
2004
typ klass gren namn resultat    datum tävling
SM P19 4 x 400 m Thulin, Mikael -85 3:27.62  12-13 jun Stafett-SM 04, Stockholm
Rosencrantz, Patrik -86
Andersson, Fredrik -85
Lindkvist, Robin -86
P17 10-kamp Thorén, Joel -87 6 719  [1] 28-29 aug JSM/USM mångkamp 2004, Nyköping
RM P13 60 m häck (76,2 cm) Fältström, Love -91 9.52  11-12 sep Regionsfinal 13-14 år 2004, Ludvika
DM MS Tresteg Attersand, Johan -74 14.06  8-10 jun Öppna Senior-DM, Enskede
4 x 100 m Granlund, Jonas -86 43.84  25-26 maj Öppna DM i Stafett, Enskede
Rosencrantz, Patrik -86
Nordström, Erik -86
Andersson, Fredrik -85
P19 100 m Andersson, David -85 11.49  11-12 sep Öppna JDM/UDM, Vallentuna
P17 200 m Norgren, Henrik -87 22.77 
110 m häck (91,4 cm) Thorén, Joel -87 15.16 
300 m häck (84 cm) Thorén, Joel -87 40.99 
Stav Thorén, Joel -87 4.07 
Spjut (700 gr) Thorén, Joel -87 54.71 
10-kamp Thorén, Joel -87 6 381  [1] 22-23 maj DM mångkamp -04, Huddinge
4 x 100 m Eklund, Jonathan -88 45.11  25-26 maj Öppna DM i Stafett, Enskede
Norgren, Henrik -87
Thorén, Joel -87
Segerlind, Jonas -88
P14 300 m häck (76,2 cm) Molin, Per -90 45.47  21-22 aug Stockholms Öppna DF, Enskede
P13 60 m häck (76,2 cm) Fältström, Love -91 10.02 
Stav Fältström, Love -91 2.00 
Tresteg (zon) Fältström, Love -91 11.03 
Diskus (0,6 kg) Fältström, Love -91 31.25 
Slägga (3,0 kg/110/90) Odenman, Erik -91 19.41 
5-kamp Fältström, Love -91 4 331  22-23 maj DM mångkamp -04, Huddinge
4 x 80 m Fältström, Love -91 42.28  25-26 maj Öppna DM i Stafett, Enskede
Monsén, Max -91
Älvebrand, Eric -91
Odenman, Erik -91
F19 200 m Carls, Camilla -86 26.91  11-12 sep Öppna JDM/UDM, Vallentuna
Tresteg Andersson, Annika -86 11.34 
F17 Höjd Arvidsson, Emelie -87 1.63 
Längd Arvidsson, Emelie -87 5.16 
F15 2 000 m Lord, Linnéa -89 7:22.74 
1 500 m hinder (76,2 cm) Lord, Linnéa -89 5:56.01 
Höjd Shehu, Edina -89 1.54 
Tresteg Dedrickson M, Fatima -89 11.33 
4 x 100 m Dedrickson M, Fatima -89 50.23  25-26 maj Öppna DM i Stafett, Enskede
Peterson, Sofia -89
Hellberg Jonsén, Sofia -89
Engfors, Paulina -90
F14 80 m häck (76,2 cm) Carls, Sofia -90 12.89  21-22 aug Stockholms Öppna DF, Enskede
300 m häck (76,2 cm) Engfors, Paulina -90 49.71 
F13 80 m Brandt, Moa -91 10.64 
Tengvall, Tove -91 11.34 
60 m häck (76,2 cm) Jakobsson, Ulrika -91 10.60 
Stav Nordgren, Ellen -91 1.60 
4 x 80 m Ekholm, Josephine -91 41.84  25-26 maj Öppna DM i Stafett, Enskede
Brandt, Moa -91
Taylor, Sofie -91
Tengvall, Tove -91
3 x 600 m Brandt, Moa -91 5:44.80 
Karlsson, Sara -91
Ekholm, Josephine -91
Not
[1] - Mångkampspoäng är omräknad enl nu gällande poängtabell från 2009
               
2003
typ klass gren namn resultat    datum tävling
SM MS 800 m Pell, Rickard -79 1:50.91  1-3 aug SM 2003, Norrtälje
4 x 800 m Norberg, Daniel -78 7:23.35  7-8 jun Stafett-SM, Huddinge
Karlsson, Fredrik -78
Klinteskog, Johan -81
Pell, Rickard -79
M22 800 m Klinteskog, Johan -81 1:50.71  15-17 aug JSM 03, Vellinge
P17 4 x 100 m Thorén, Joel -87 44.35  7-8 jun Stafett-SM, Huddinge
Rosencrantz, Patrik -86
Norgren, Henrik -87
Segerlind, Jonas -88
Stafett 1 000 m Norgren, Henrik -87 2:01.30 
Thorén, Joel -87
Rosencrantz, Patrik -86
Segerlind, Jonas -88
F17 100 m Teilman, Maria -86 11.85  15-17 aug Ungdoms-SM 03, Malmö
DM MS 1 500 m Sundell, Per Henrik -79 3:59.24  11-17 jun Senior-DM, Enskede
Lag Terräng Benjira, Rachid -74 37.01  13 apr Terräng-DM, Vallentuna
Norberg, Daniel -78
Pell, Rickard -79
P19 200 m Andersson, David -85 22.75  30-31 aug JDM - UDM 03, Enskede
4 x 100 m Granlund, Jonas -86 44.54  21-22 maj Stafett-DM 2003, Enskede
Thulin, Mikael -85
Andersson, David -85
Ekstedt, Anders -85
P17 100 m Rosencrantz, Patrik -86 11.44  30-31 aug JDM - UDM 03, Enskede
200 m Rosencrantz, Patrik -86 22.95 
P15 Höjd Liedberg, Niclas -88 1.73 
Längd Olsson, David -88 5.19 
Diskus (1,0 kg) Olsson, David -88 44.90 
Slägga (4,0 kg) Olsson, David -88 33.37 
3 x 800 m Ekhamre, Thobias -88 6:45.64  21-22 maj Stafett-DM 2003, Enskede
Silén, Gustav -88
Berg, Jonathan -88
P14 Spjut (600 gr) Zakrisson, Jimmy -89 34.61  23-24 aug Stockholms öppna DF, Enskede
P13 60 m häck (76,2 cm) Molin, Per -90 10.27 
KS Tresteg Bergsten, Moa -83 12.14  11-17 jun Senior-DM, Enskede
F19 Slägga (4,0 kg) Karlsson, Lina -85 30.12  30-31 aug JDM - UDM 03, Enskede
F17 100 m Eriksson, Tittchi-Lii -86 13.19 
Tresteg Andersson, Annika -86 11.22 
Andersson, Annika -86 11.57  24 aug UDM Uppland, Uppsala
Spjut (600 gr) Krasniqi, Rozafa -86 34.50  30-31 aug JDM - UDM 03, Enskede
4 x 100 m Weinz, Helena -87 49.44  21-22 maj Stafett-DM 2003, Enskede
Teilman, Maria -86
Carls, Camilla -86
Eriksson, Tittchi-Lii -86
F15 Tresteg Trygg, Nadja -88 9.74  30-31 aug JDM - UDM 03, Enskede
Spjut (400 gr) Trygg, Nadja -88 34.71 
F14 800 m Fahlén, Catrin -89 2:30.45  23-24 aug Stockholms öppna DF, Enskede
80 m häck (76,2 cm) Dedrickson M, Fatima -89 12.04 
Tresteg Dedrickson M, Fatima -89 10.59 
F13 Längd (zon) Carls, Sofia -90 5.17 
               
2002
typ klass gren namn resultat    datum tävling
SM MS 4 x 800 m Norberg, Daniel -78 7:20.60  15-16 jun Stafett-SM, Vellinge
Karlsson, Fredrik -78
Klinteskog, Johan -81
Pell, Rickard -79
P17 4 x 100 m Erixon, Jakob -86 44.43 
Thulin, Mikael -85
Andersson, David -85
Ekstedt, Anders -85
P15 8-kamp Thorén, Joel -87 4 907  [1,2] 6-8 sep JSM och USM i mångkamp, Karlskrona
F17 100 m Teilman, Maria -86 12.01  2-4 aug USM 2002, Huddinge
DM MS 800 m Norberg, Daniel -78 1:52.71  10-13 jun Öppna DM, Enskede
3 000 m hinder (91,4 cm) Gustafsson, Björn -79 9:34.37 
Tresteg Attersand, Johan -74 14.83 
P15 8-kamp Thorén, Joel -87 4 741  [1] 8-9 jun UDM mångkamp, Enskede
P14 100 m häck (84 cm) Eklund, Jonathan -88 15.35  24-26 aug DF 12-14 år 2002, Enskede
300 m häck (76,2 cm) Segerlind, Jonas -88 44.95 
Höjd Liedberg, Niclas -88 1.64 
Stav Eklund, Jonathan -88 2.90 
Längd Segerlind, Jonas -88 5.30 
Tresteg Segerlind, Jonas -88 11.70 
Diskus (1,0 kg) Olsson, David -88 34.27 
Slägga (4,0 kg) Olsson, David -88 26.66 
P13 Stav Thorstensson, Erik -89 2.80 
4 x 80 m Zakrisson, Jimmy -89 41.72  23-24 maj Stafett-DM 2002, Sollentuna
Niemeyer, Tomas -89
Svensson, Glenn -89
Kårelid, Victor -89
KS Spjut (600 gr) Krasniqi, Rozafa -86 28.80  10-13 jun Öppna DM, Enskede
F17 4 x 100 m Eriksson, Tittchi-Lii -86 49.60  23-24 maj Stafett-DM 2002, Sollentuna
Teilman, Maria -86
Lagerblad, Lovisa -85
Carls, Camilla -86
F13 Tresteg (zon) Dedrickson M, Fatima -89 10.14  24-26 aug DF 12-14 år 2002, Enskede
4 x 80 m Peterson, Sofia -89 42.68  23-24 maj Stafett-DM 2002, Sollentuna
Westling, Amanda -89
Fuentes, Tanita -89
Dedrickson M, Fatima -89
3 x 600 m Hellberg Jonsén, Sofia -89 5:41.56 
Peterson, Sofia -89
Fahlén, Catrin -89
F12 60 m häck (76,2 cm) Carls, Sofia -90 11.21  24-26 aug DF 12-14 år 2002, Enskede
Längd (zon) Graziosi, Alessandra -90 4.58 
Not
[1] - Mångkampspoäng är omräknad enl nu gällande poängtabell från 2011
[2] - Medelvinden för mångkampen är över +2 m/s.
               
2001
typ klass gren namn resultat    datum tävling
SM MS 800 m Pell, Rickard -79 1:47.49  24-26 aug SM, Växjö
1 500 m Pell, Rickard -79 3:47.48 
P16 3 x 800 m Lindkvist, Robin -86 6:20.56  9-10 jun Stafett-SM, Falun
Huss, Anders -85
Nylander, Tobias -85
F15 100 m Teilman, Maria -86 12.18  10-12 aug USM -01, Lerum
200 m Teilman, Maria -86 25.56 
Tresteg Andersson, Annika -86 11.39 
RM P14 Spjut (600 gr) Elgered, Jonas -87 45.83  8 sep Regionsfinal 12 - 14 år, Torsby
DM MS Tresteg Attersand, Johan -74 14.64  12-14 jun Öppna DM 2001, Enskede
P16 100 m Thulin, Mikael -85 11.36  8-9 sep UDM 15-16, Huddinge
200 m Thulin, Mikael -85 23.05 
300 m Thulin, Mikael -85 35.96 
4 x 100 m Andersson, David -85 45.22  4-5 sep DF stafett (Haninge-spelen), Haninge
Thulin, Mikael -85
Lindkvist, Robin -86
Huss, Anders -85
3 x 800 m Lindkvist, Robin -86 6:20.67 
Huss, Anders -85
Nylander, Tobias -85
P15 Stav Granlund, Jonas -86 3.13  8-9 sep UDM 15-16, Huddinge
P13 80 m häck (84 cm) Eklund, Jonathan -88 14.06  25-26 aug DF 12-14, Enskede
Höjd Liedberg, Niclas -88 1.49 
Stav Eklund, Jonathan -88 2.43 
Tresteg (zon) Segerlind, Jonas -88 10.51 
Diskus (1,0 kg) Olsson, David -88 27.97 
P12 Boll (300 gr) Malmros, Axel -89 40.75 
KS Tresteg Bergsten, Moa -83 11.88  12-14 jun Öppna DM 2001, Enskede
Slägga (4,0 kg) Mattsson, Sofii -81 38.77 
F15 200 m Teilman, Maria -86 25.83  8-9 sep UDM 15-16, Huddinge
800 m Söderhult, Ellen -86 2:20.05 
2 000 m Söderhult, Ellen -86 6:53.17 
300 m häck (76,2 cm) Andersson, Annika -86 49.66 
F14 Stav Arvidsson, Emelie -87 2.00  25-26 aug DF 12-14, Enskede
3 x 800 m Håkansson, Camilla -87 7:21.26  4-5 sep DF stafett (Haninge-spelen), Haninge
Nyström, Michelle -87
Wiking, Jessica -87
F13 Stav Fernandez, Nathalie -88 2.15  25-26 aug DF 12-14, Enskede
Terränglopp Holm, Liv -88 8.05  21-22 apr Terräng DM, Tyresö
F12 3 x 800 m Carlsson Odell, Sara -89 8:47.21  4-5 sep DF stafett (Haninge-spelen), Haninge
Lord, Linnéa -89
Fahlén, Catrin -89
               
2000
typ klass gren namn resultat    datum tävling
SM MS 4 x 800 m Norberg, Daniel -78 7:31.05  17-18 jun Stafett-SM 00, Skellefteå
Synnerman, Per -71
Pell, Rickard -79
Karlsson, Fredrik -78
P15 200 m Thulin, Mikael -85 23.21  11-13 aug USM, Eskilstuna
F18 400 m Ljungkvist, Jenny -83 56.97  11-13 aug JSM, Västerås
4 x 100 m Sonnerby, Maria -82 49.64  17-18 jun Stafett-SM 00, Skellefteå
Johansson, Sandra -82
Fitinghoff, Sophie -82
Ljungkvist, Jenny -83
Stafett 1 000 m Sonnerby, Maria -82 2:17.04 
Johansson, Sandra -82
Fitinghoff, Sophie -82
Ljungkvist, Jenny -83
DM MS 400 m Johansson, Albin -81 49.83  6-8 jun Öppna DM 00, Enskede
1 500 m Synnerman, Per -71 3:50.78 
3 000 m hinder (91,4 cm) Benjira, Rachid -74 9:59.95 
Stav Lindh, Marcus -76 4.57 
Diskus (2,0 kg) Westberg, Magnus -85 31.48  15 aug Veteran-DM, Botkyrka
M22 400 m Johansson, Albin -81 51.39  8-10 sep JDM - UDM, Enskede
Höjd Nordwall, Jimmy -81 1.85 
P16 Tresteg Attersand, Henrik -84 13.01 
P15 100 m Thulin, Mikael -85 11.44 
200 m Thulin, Mikael -85 23.02 
1 500 m hinder (76,2 cm) Nyström, Jimmy -85 5:38.67 
Kula (5,5 kg) Westberg, Magnus -85 10.06 
Diskus (1,5 kg) Westberg, Magnus -85 32.15 
Slägga (5,5 kg) Westberg, Magnus -85 35.69 
P14 800 m Lindkvist, Robin -86 2:10.8m 26-27 aug DF 12 - 14 år, Sollentuna
80 m häck (84 cm) Granlund, Jonas -86 13.08 
Diskus (1,0 kg) Granlund, Jonas -86 28.97 
P13 Spjut (600 gr) Elgered, Jonas -87 31.23 
P12 60 m häck (76,2 cm) Eklund, Jonathan -88 10.56 
3 x 800 m Silén, Gustav -88 7:55.73  29-30 maj Stafett-DM 00, Enskede
Berg, Jonathan -88
Ceesay, Mohammed -88
KS 100 m Udd, Lena -70 12.18  6-8 jun Öppna DM 00, Enskede
Längd Bergsten, Moa -83 4.68 
Tresteg Bergsten, Moa -83 10.54 
Slägga (4,0 kg) Mattsson, Sofii -81 36.99 
K22 100 m Meckbach, Susanne -81 12.42  8-10 sep JDM - UDM, Enskede
200 m Odum, Mirian -81 26.17 
F18 100 m häck (84 cm) Fitinghoff, Sophie -82 15.70 
F15 Längd Wiberg, Karolina -85 4.86 
F14 80 m Teilman, Maria -86 10.34  26-27 aug DF 12 - 14 år, Sollentuna
200 m Teilman, Maria -86 26.42 
800 m Söderhult, Ellen -86 2:28.0m
2 000 m Söderhult, Ellen -86 7:24.63 
Spjut (400 gr) Krasniqi, Rozafa -86 33.97 
3 x 800 m Teilman, Maria -86 7:40.39  29-30 maj Stafett-DM 00, Enskede
Nyström, Michelle -87
Söderhult, Ellen -86
F13 Höjd Arvidsson, Emelie -87 1.48  26-27 aug DF 12 - 14 år, Sollentuna
Stav Arvidsson, Emelie -87 1.80 
F12 5 x 60 m Johansson, Linn -88 42.53  29-30 maj Stafett-DM 00, Enskede
Forsberg, Emma -88
Liljebäck, Mika -88
Holm, Liv -88
Eklund, Marica -88
3 x 800 m Holm, Liv -88 8:09.62 
Nyrenström, Karolina -88
Forsberg, Emma -88
               
1999
typ klass gren namn resultat    datum tävling
SM MS 4 x 800 m Karlsson, Fredrik -78 7:24.60  12-13 jun Stafett-SM, Värnamo
Norberg, Daniel -78
Johannesson, Ronny -77
Pell, Rickard -79
M22 10-kamp Kleebinder, Niklas -77 6 414  11-12 sep USM - JSM Mångkamp -99, Falun
P18 4 x 400 m Söderling, Andreas -81 3:21.11  12-13 jun Stafett-SM, Värnamo
Johansson, Fredrik -81
Klinteskog, Johan -81
Johansson, Albin -81
3 x 800 m Söderling, Andreas -81 5:51.72 
Johansson, Albin -81
Klinteskog, Johan -81
F18 4 x 100 m Sonnerby, Maria -82 49.20 
Fitinghoff, Sophie -82
Meckbach, Susanne -81
Liljegren, Sara -81
F16 300 m Ljungkvist, Jenny -83 41.47  13-15 aug USM -99, Härnösand
RM MS 200 m Skeppstedt, Martin -82 22.81  22 aug Regionsfinal div 1 män, Enskede
400 m Danielsson, Stefan -76 50.12 
5 000 m Rappe, Martin -72 15:26.68 
3 000 m hinder (91,4 cm) Malm, Christer -68 9:13.41 
Tresteg Attersand, Johan -74 15.02 
Stafett 1 000 m Molinder, Roger -80 1:59.16 
Skeppstedt, Martin -82
Söderling, Andreas -81
Klinteskog, Johan -81
KS Slägga (4,0 kg) Mattsson, Sofii -81 31.90  22 aug Regionsfinal div 1 kvinnor, Enskede
F13 Tresteg (zon) Andersson, Annika -86 10.41  11-12 sep Regionsfinal P+F 14, Västerås
DM MS 800 m Klinteskog, Johan -81 1:52.91  21-23 jun Senior-DM 99, Enskede
P18 400 m Johansson, Albin -81 49.21  10-12 sep JDM - UDM -99, Huddinge
P16 110 m häck (91,4 cm) Kjäll, Daniel -83 17.96 
Tresteg Gustafsson, Joel -83 12.49 
P14 80 m häck (84 cm) Huss, Anders -85 12.98  30-31 aug DF 1999   PF-12-14 år, Enskede
Stav Huss, Anders -85 2.20 
Kula (4,0 kg) Westberg, Magnus -85 10.62 
Diskus (1,0 kg) Westberg, Magnus -85 37.52 
Spjut (600 gr) Westberg, Magnus -85 37.15 
3 x 800 m Nordström, Erik -86 7:13.37  2-3 jun Stafett-DM, Enskede
Huss, Anders -85
Nylander, Tobias -85
P13 80 m Lindkvist, Robin -86 10.64  30-31 aug DF 1999   PF-12-14 år, Enskede
Tresteg (zon) Nordström, Erik -86 11.31 
P12 Boll (300 gr) Elgered, Jonas -87 37.88 
KS 400 m häck (76,2 cm) Fitinghoff, Sophie -82 63.39  21-23 jun Senior-DM 99, Enskede
4 x 100 m Sonnerby, Maria -82 50.51  2-3 jun Stafett-DM, Enskede
Fitinghoff, Sophie -82
Meckbach, Susanne -81
Liljegren, Sara -81
K22 Terränglopp Wallgren, Lisa -79 14.52  11 maj Terräng-DM Dalarna
F18 100 m häck (84 cm) Fitinghoff, Sophie -82 15.97  10-12 sep JDM - UDM -99, Huddinge
300 m häck (76,2 cm) Fitinghoff, Sophie -82 46.11 
F16 200 m Ljungkvist, Jenny -83 25.97 
300 m Ljungkvist, Jenny -83 40.96 
Tresteg Bergsten, Moa -83 9.70 
F15 100 m Nordqvist, Malin -84 12.55 
200 m Nordqvist, Malin -84 26.00 
100 m häck (76,2 cm) Nordqvist, Malin -84 15.33 
F14 2 000 m Barman, Emelie -85 7:24.14  30-31 aug DF 1999   PF-12-14 år, Enskede
3 x 800 m Söderhult, Ellen -86 7:55.98  2-3 jun Stafett-DM, Enskede
Lagerblad, Lovisa -85
Barman, Emelie -85
F13 800 m Söderhult, Ellen -86 2:31.39  30-31 aug DF 1999   PF-12-14 år, Enskede
2 000 m Söderhult, Ellen -86 7:21.49 
Spjut (400 gr) Krasniqi, Rozafa -86 32.08 
F12 800 m Forsberg, Emma -88 2:42.85 
60 m häck (76,2 cm) Arvidsson, Emelie -87 10.86 
5 x 60 m Forsberg, Emma -88 42.09  2-3 jun Stafett-DM, Enskede
Westgärds, Sara -87
Arvidsson, Emelie -87
Nylander, Elina -87
Lidmark, Lena -87
               
1998
typ klass gren namn resultat    datum tävling
SM MS Diskus (2,0 kg) Berg, Torbjörn -51 41.30  7-9 aug Veteran-SM, Högby
P18 Höjd Hallgren, Jonathan -81 2.06  14-16 aug JSM 1998, Karlskrona
4 x 400 m Söderling, Andreas -81 3:27.61  13-14 jun Stafett-SM, Västerås
Hallgren, Jonathan -81
Johansson, Albin -81
Klinteskog, Johan -81
DM MS Tresteg Attersand, Johan -74 14.42  1-9 jul DM, Enskede
4 x 800 m Synnerman, Per -71 7:54.33  26 maj-4 jun Stafett-DM, Täby
Häggström, Niklas -71
Jedemo, Mats -72
Arkad, Martin -69
M22 Diskus (2,0 kg) Kleebinder, Niklas -77 42.70  19 aug JDM-UDM, Huddinge
P18 400 m Klinteskog, Johan -81 50.35 
300 m häck (91,4 cm) Klinteskog, Johan -81 39.56 
4 x 400 m Söderling, Andreas -81 3:28.34  26 maj-4 jun Stafett-DM, Täby
Midsander, Rickard -81
Johansson, Albin -81
Klinteskog, Johan -81
P16 100 m Fager, Patrik -82 11.97  19 aug JDM-UDM, Huddinge
P15 300 m häck (76,2 cm) Gustafsson, Joel -83 44.40 
Diskus (1,5 kg) Gustafsson, Joel -83 26.33 
Slägga (5,5 kg) Lengheden, Lasse -83 18.49 
P12 Längd (zon) Nordström, Erik -86 4.72  30-31 aug DF 12 - 14, 1998, Enskede
KS 100 m Udd, Lena -70 12.06  1-9 jul DM, Enskede
K22 100 m häck (84 cm) Thulin, Petra -79 15.30  19 aug JDM-UDM, Huddinge
F18 Tresteg Liljegren, Sara -81 10.82 
Diskus (1,0 kg) Sandberg, Maria -81 27.21 
F16 100 m Larsson, Angelica -82 13.09 
200 m Larsson, Angelica -82 26.40 
300 m Larsson, Angelica -82 41.78 
300 m häck (76,2 cm) Fitinghoff, Sophie -82 47.27 
               
1997
typ klass gren namn resultat    datum tävling
SM P18 800 m Pell, Rickard -79 1:50.93  15-17 aug JSM -97, Karlstad
P16 Höjd Hallgren, Jonathan -81 1.96  15-17 aug USM -97, Karlskoga
DM MS 200 m Högberg, David -73 23.14  9-15 jul Senior-DM, Enskede
Tresteg Attersand, Johan -74 15.23 
4 x 100 m Wijk, Fredrik -72 44.03  15-22 maj Stafett-DM, Sollentuna
Högberg, David -73
Attersand, Johan -74
Molinder, Roger -80
4 x 800 m Danielsson, Stefan -76 7:48.15 
Häggström, Niklas -71
Pell, Rickard -79
Phersson, Andreas -75
M22 4 000 m terräng Garcia, Ricardo -77 12.07  12-13 apr Terräng-DM
P18 10-kamp Wallgren, Jens -79 5 914  24-25 maj UDM mångkamp (Vårkampen), Nynäshamn
P16 300 m Klinteskog, Johan -81 36.71  26 aug-9 sep UDM - JDM, Huddinge
800 m Klinteskog, Johan -81 1:57.23 
110 m häck (91,4 cm) Hallgren, Jonathan -81 15.34 
300 m häck (76,2 cm) Klinteskog, Johan -81 38.60 
Stav Hallgren, Jonathan -81 3.42 
Längd Hallgren, Jonathan -81 6.14 
Diskus (1,5 kg) Ericsson, Markus -81 36.60 
Spjut (600 gr, f 1999) Ericsson, Markus -81 51.88 
9-kamp Hallgren, Jonathan -81 5 272  [1] 24-25 maj UDM mångkamp (Vårkampen), Nynäshamn
P14 80 m häck (84 cm) Kjäll, Daniel -83 13.12  31 aug-1 sep DF 12 - 14 1997, Enskede
Tresteg (zon) Gustafsson, Joel -83 11.39 
KS Stav Kapell, Petra -67 3.23  9-15 jul Senior-DM, Enskede
F18 200 m Thulin, Petra -79 25.81  26 aug-9 sep UDM - JDM, Huddinge
3 000 m Wallgren, Lisa -79 10:39.39 
Längd Thulin, Petra -79 5.29 
Tresteg Thulin, Petra -79 10.98 
Diskus (1,0 kg) Bergström, Frida -79 32.82 
4 000 m terräng Wallgren, Lisa -79 14.40  12-13 apr Terräng-DM
F16 300 m Liljegren, Sara -81 41.71  26 aug-9 sep UDM - JDM, Huddinge
Längd Liljegren, Sara -81 5.21 
Tresteg Liljegren, Sara -81 11.07 
Slägga (3,0 kg/110/90) Mattsson, Sofii -81 28.44 
4 x 100 m Sonnerby, Maria -82 50.54  15-22 maj Stafett-DM, Sollentuna
Larsson, Angelica -82
Meckbach, Susanne -81
Liljegren, Sara -81
F15 100 m Larsson, Angelica -82 12.80  26 aug-9 sep UDM - JDM, Huddinge
200 m Larsson, Angelica -82 26.24 
300 m häck (76,2 cm) Fitinghoff, Sophie -82 48.38 
F14 80 m Ljungkvist, Jenny -83 10.70  31 aug-1 sep DF 12 - 14 1997, Enskede
200 m Ljungkvist, Jenny -83 26.95 
80 m häck (76,2 cm) Nordqvist, Malin -84 12.92 
4 x 80 m Ljungkvist, Jenny -83 41.31  15-22 maj Stafett-DM, Sollentuna
Askervall, Louise -83
Schmitz, Corinne -83
Nordqvist, Malin -84
Not
[1] - Mångkampspoäng är omräknad enl nu gällande poängtabell från 2009
               
1996
typ klass gren namn resultat    datum tävling
SM M22 4 x 800 m Andersson, Martin -75 7:34.33  8-9 jun Stafett-SM, Huddinge
Danielsson, Stefan -76
Karlsson, Mikael -74
Pell, Rickard -79
P18 800 m Pell, Rickard -79 1:50.56  2-4 aug JSM, Helsingborg
DM MS Längd Andersson, Torkel -48 4.25  21 maj Veteran-DM dag 2, Botkyrka
M22 5 000 m Garcia, Ricardo -77 15:52.63  28 aug-11 sep JDM-UDM, Huddinge
4 000 m terräng Garcia, Ricardo -77 12.51  13-14 apr Terräng-DM, Haninge
4 x 400 m Hagman, Martin -76 3:24.00  23-30 maj DM-stafett, Sollentuna
Kleebinder, Niklas -77
Karlsson, Mikael -74
Danielsson, Stefan -76
4 x 800 m Phersson, Andreas -75 7:52.21 
Karlsson, Mikael -74
Andersson, Martin -75
Danielsson, Stefan -76
P16 200 m Klinteskog, Johan -81 24.15  28 aug-11 sep JDM-UDM, Huddinge
110 m häck (91,4 cm) Hallgren, Jonathan -81 16.48 
300 m häck (76,2 cm) Klinteskog, Johan -81 40.67 
Slägga (4,0 kg) Regazzoni, Leo -83 17.88  17-18 aug DF 12-13-14, Enskede
Spjut (600 gr, f 1999) Ericsson, Markus -81 42.84  28 aug-11 sep JDM-UDM, Huddinge
P15 9-kamp Ericsson, Markus -81 4 252  [1] 21-22 sep Mångkamp UDM - JDM, Boo
P14 2 000 m Gustafsson, Joel -83 7:08.05  17-18 aug DF 12-13-14, Enskede
Höjd Regazzoni, Leo -83 1.49 
Stav Orrskog, Martin -82 1.90 
F18 3 000 m Wallgren, Lisa -79 11:04.41  28 aug-11 sep JDM-UDM, Huddinge
Stav Hammarberg, Sara -79 2.62 
F16 Diskus (1,0 kg) Lögdqvist, Caroline -81 23.88 
F14 80 m Ljungkvist, Jenny -83 11.35  17-18 aug DF 12-13-14, Enskede
Larsson, Angelica -82 10.77 
200 m Larsson, Angelica -82 27.14 
4 x 80 m Ljungkvist, Jenny -83 41.81  23-30 maj DM-stafett, Sollentuna
Askervall, Louise -83
Palén, Jenny -82
Sonnerby, Maria -82
Not
[1] - Mångkampspoäng är omräknad enl nu gällande poängtabell från 2011
               
1995
typ klass gren namn resultat    datum tävling
DM MS 800 m Häggström, Niklas -71 1:55.88  3-7 jul Senior DM, Enskede
1 500 m Häggström, Niklas -71 4:00.25 
M22 Tresteg Attersand, Johan -74 14.70  30 aug-6 sep Sth ungdoms och junior DM, Huddinge
4 000 m terräng Phersson, Andreas -75 12.56  8-9 apr Terräng DM, Haninge
8 000 m terräng Källbäck, Stefan -73 29.15 
4 x 800 m Gustafsson, Peter -74 8:02.72  1-8 jun Stafett DM, Stockholm
Källbäck, Stefan -73
Karlsson, Mikael -74
Bergenfelt, Niklas -75
P18 Spjut (800 gr) Kleebinder, Niklas -77 47.30  30 aug-6 sep Sth ungdoms och junior DM, Huddinge
10-kamp Kleebinder, Niklas -77 6 644  3-4 jun UDM + JDM + Landskamp i Mångkamp, Huddinge
P16 800 m Pell, Rickard -79 1:57.26  30 aug-6 sep Sth ungdoms och junior DM, Huddinge
3 000 m Pell, Rickard -79 9:06.77 
1 500 m hinder (91,4 cm) Pell, Rickard -79 4:29.99 
110 m häck (91,4 cm) Molinder, Roger -80 16.23 
Stav Wallgren, Jens -79 3.72 
Tresteg Molinder, Roger -80 12.54 
4 000 m terräng Pell, Rickard -79 13.50  8-9 apr Terräng DM, Haninge
3 x 800 m Berglind, Kalle -79 6:15.54  1-8 jun Stafett DM, Stockholm
Pell, Rickard -79
Söderström, Niclas -79
K22 3 000 m Lundgren, Stina -76 10:55.76  30 aug-6 sep Sth ungdoms och junior DM, Huddinge
F18 3 x 800 m Wikblad, Malin -77 7:21.12  1-8 jun Stafett DM, Stockholm
Schmitz, Jenny -77
Wallgren, Lisa -79
F16 2 000 m Wallgren, Lisa -79 6:55.44  30 aug-6 sep Sth ungdoms och junior DM, Huddinge
100 m häck (76,2 cm) Thulin, Petra -79 15.47 
Längd Thulin, Petra -79 5.02 
Diskus (1,0 kg) Bergström, Frida -79 30.54 
F14 80 m Larsson, Angelica -82 10.96  18-20 aug Distriktsfinaler Pojkar/Flick 81-84, Väsby
               
1994
typ klass gren namn resultat    datum tävling
SM MS Diskus (2,0 kg) Berg, Torbjörn -51 42.64  5-7 aug Veteran SM, Stockholm
P16 1 500 m hinder (91,4 cm) Pell, Rickard -79 4:37.70  5-7 aug USM, Boden
KS 1 500 m Leonard, Julie -59 5:01.91  5-7 aug Veteran SM, Stockholm
DM M22 400 m Högberg, David -73 49.89  19-21 aug Öppna UDM och JDM 1994, Huddinge
1 500 m Gustafsson, Peter -74 4:10.64 
5 000 m Rappe, Martin -72 15:51.38 
2 000 m hinder (91,4 cm) Rappe, Martin -72 6:16.12 
Tresteg Attersand, Johan -74 14.66 
Attersand, Johan -74 15.06  20-22 jun Öppna Senior-DM, Stockholm
P18 10-kamp Kleebinder, Niklas -77 5 686  [1] 28-29 maj DM Mångkamp för 13 - 18 åringar, Vallentuna
P16 3 000 m Pell, Rickard -79 9:31.70  19-21 aug Öppna UDM och JDM 1994, Huddinge
1 500 m hinder (91,4 cm) Pell, Rickard -79 4:44.91 
P13 6-kamp Ericsson, Markus -81 3 705  [2] 28-29 maj DM Mångkamp för 13 - 18 åringar, Vallentuna
P12 800 m Lindberg, Anders -82 2:30.37  20-21 aug UM - Stockholmsmästerskapet
K22 100 m Wickström, Tanja -73 12.30  20-22 jun Öppna Senior-DM, Stockholm
4 x 800 m Alfredsson, Sonia -75 10:16.70  24-26 maj Stafett-DM, Stockholm
Johansson, Susanna -74
Schmitz, Jenny -77
Richardsson, Åsa -78
F16 Höjd Wallgren, Lisa -79 1.46  19-21 aug Öppna UDM och JDM 1994, Huddinge
Diskus (1,0 kg) Bergström, Frida -79 27.64 
Not
[1] - Mångkampspoäng är omräknad enl nu gällande poängtabell från 2009
[2] - Mångkampspoäng är omräknad enl nu gällande poängtabell från 2002
               
1989
typ klass gren namn resultat    datum tävling
SM KS Halvmaraton Signahl, Monica -61 -  8 jul SM Halvmarathon, Eskilstuna
8 000 m terräng Signahl, Monica -61 29.55  22-23 apr Terräng-SM, Helsingborg
               
1987
typ klass gren namn resultat    datum tävling
SM MS Lag Terräng Abrahmsén, Lars -57 -  25-26 apr Terräng-SM, Södertälje
Jacobson, Per-Olof -62
Persson, Lars-Erik -58
               
1983
typ klass gren namn resultat    datum tävling
SM MS 3 000 m hinder (91,4 cm) Abrahmsén, Lars -57 8:55.17  22-24 jul SM, Örebro
RM MS 400 m Wikström, Johan -59 48.42  19-21 aug Svealandsmästerskap, Eskilstuna
3 000 m hinder (91,4 cm) Wärngård, Gunnar -57 9:21.02 
M22 1 500 m Forss, Michael -62 3:57.22 
2 000 m hinder (91,4 cm) Forss, Michael -62 5:53.26 
KS 400 m häck (76,2 cm) Plüss, Caroline -59 60.42 
DM MS 5 000 m Liljebäck, Lars-Erik -58 14:14.84  28 jun-7 jul DM, Stockholm
Maraton Lundgren, Bengt -53 2:21.40  12 nov Vintermarathon, Stockholm
12 000 m terräng Lundgren, Bengt -53 38.47  17 apr Terräng-DM, Upplands Väsby
Lag Terräng Liljebäck, Lars-Erik -58 37.54 
Wallin, Örjan -51
Wärngård, Gunnar -57
P16 800 m Matz, Göran -67 1:59.15  9-11 sep JDM UDM, Stockholm
300 m häck (76,2 cm) Wallén, Johan -67 39.83 
Tresteg Karlsson, Pontus -67 12.82 
Stafett 1 000 m Brunnstedt, Eric -68 2:03.75  25-31 maj Stafett-DM, Stockholm
Holm, Thomas -67
Wallén, Johan -67
Matz, Göran -67
KS 400 m Plüss, Caroline -59 56.17  28 jun-7 jul DM, Stockholm
Halvmaraton Smith, Caroline -55 1:21.32  20 aug DM halvmarathon, Stockholm
400 m häck (76,2 cm) Plüss, Caroline -59 60.27  28 jun-7 jul DM, Stockholm
K22 400 m häck (76,2 cm) Helge, Anette -63 63.20  9-11 sep JDM UDM, Stockholm
Längd Helge, Anette -63 5.07 
F12 800 m Lindoff, Ellinor -71 2:27.80  27-28 aug Stockholmsmästerskapen, Täby
5 x 60 m Lööw, Carina -71 42.75  25-31 maj Stafett-DM, Stockholm
Westerberg, Malin -71
Hernvall, Anna-Lena -71
Möller, Helena -71
Olofsson, Ulrika -71
3 x 800 m Kollberg, Susanna -71 7:53.77  19 maj HIF:s arenastafett + DF, Stockholm
Almqvist, Eva -71
Lindoff, Ellinor -71
Lag Terräng Kollberg, Susanna -71 26.37  17 apr Terräng-DM, Upplands Väsby
Lilliehöök, Sara -71
Lindoff, Ellinor -71
               
1982
typ klass gren namn resultat    datum tävling
SM MS Lag Terräng Abrahmsén, Lars -57 -  24-25 apr Terräng-SM, Norrköping
Lundgren, Bengt -53
Wärngård, Gunnar -57
RM F19 100 m häck (84 cm) Helge, Anette -63 14.63  23-25 jul Svealandsmästerskapen, Stockholm
DM MS 200 m Wikström, Johan -59 21.88  22 jun-8 jul DM, Stockholm
5 000 m Liljebäck, Lars-Erik -58 14:36.40 
4 x 1 500 m Malmros, Gustaf -55 15:38.19  25 maj-1 jun Stafett-DM+ DM 10000 m, Stockholm
Abrahmsén, Lars -57
Lundgren, Bengt -53
Wärngård, Gunnar -57
P18 800 m Litzén, Bo -64 1:55.08  24 aug-2 sep JDM + UDM, Stockholm
3 x 1 000 m Myrdal, Anders -64 7:48.08  25 maj-1 jun Stafett-DM+ DM 10000 m, Stockholm
Lindoff, Håkan -64
Litzén, Bo -64
P14 4 x 80 m Nordgren, Joakim -68 39.24  16 maj DF stafett + arenastafett, Stockholm
Qvist, Roland -68
Danelius, Johan -68
Brunnstedt, Eric -68
KS 400 m Plüss, Caroline -59 56.11  22 jun-8 jul DM, Stockholm
K22 100 m häck (84 cm) Helge, Anette -63 14.86  16-17 jun JDM - UDM, Stockholm
KM MS 10-kamp Wikström, Peter -57 5 893  [1] 18-19 sep KM 10-kamp, Stockholm
Not
[1] - Mångkampspoäng är omräknad enl nu gällande poängtabell från 1985
               
1981
typ klass gren namn resultat    datum tävling
SM MS Lag Terräng Abrahmsén, Lars -57 -  26-27 sep Terräng-SM, Umeå
Wallin, Örjan -51
Wärngård, Gunnar -57
P14 3 x 1 000 m Karlsson, Pontus -67 8:38.62  6-7 jun JSM + UP-finaler stafett, Sollentuna
Wallén, Johan -67
Matz, Göran -67
DM MS 400 m Engdahl, Torgny -55 49.22  24 jun-1 jul DM, Stockholm
5 000 m Abrahmsén, Lars -57 14:18.80 
3 000 m hinder (91,4 cm) Lundgren, Bengt -53 9:00.10 
4 000 m terräng Wärngård, Gunnar -57 12.35  26 apr DM terräng, Stockholm
4 x 800 m Lycken, Erik -57 7:36.09  11-25 aug Stafett DM dag 3 och 4, Stockholm
Engdahl, Torgny -55
Abrahmsén, Lars -57
Lundgren, Bengt -53
4 x 1 500 m Malmros, Gustaf -55 15:54.16  3-4 jun Stafett-DM dag 1 och 2, Stockholm
Abrahmsén, Lars -57
Lundgren, Bengt -53
Wallin, Örjan -51
Lag Terräng Abrahmsén, Lars -57 37.58  26 apr DM terräng, Stockholm
Wallin, Örjan -51
Wärngård, Gunnar -57
P18 2 000 m hinder (91,4 cm) Gullberg, Pontus -63 6:31.2m 1-9 sep UDM, Stockholm
KS 100 m häck (84 cm) Helge, Anette -63 15.40  24 jun-1 jul DM, Stockholm
400 m häck (76,2 cm) Helge, Anette -63 63.45 
4 x 800 m Purvin, Eva -57 9:26.17  3-4 jun Stafett-DM dag 1 och 2, Stockholm
Winter, Anna -59
Hagberg, Susanne -60
Dieng, Sussi -58
K22 4 000 m terräng Hagberg, Susanne -60 15.36  26 apr DM terräng, Stockholm
F18 100 m häck (84 cm) Helge, Anette -63 15.30  1-9 sep UDM, Stockholm
Längd Helge, Anette -63 5.08 
               
1980
typ klass gren namn resultat    datum tävling
SM MS 5 000 m Wallin, Örjan -51 14:06.73  15-17 aug SM, Stockholm
Lag Terräng Wallin, Örjan -51 -  26-27 apr Terräng-SM, Örebro
Abrahmsén, Lars -57
Wärngård, Gunnar -57
F18 300 m häck (76,2 cm) Karlsson, Lena -62 43.29  16-17 aug USM, Piteå
RM MS 3 000 m hinder (91,4 cm) Lundgren, Bengt -53 8:58.37  1-3 aug Svealandsmästerskapen, Kvarnsveden
M20 800 m Karlsson, Per -60 1:55.55 
1 500 m Karlsson, Per -60 3:58.32 
DM MS 4 x 1 500 m Lundgren, Bengt -53 15:23.57  3 jun Stafett-DM dag 1, Stockholm
Wärngård, Gunnar -57
Abrahmsén, Lars -57
Wallin, Örjan -51
Lag Terräng Höjgård, Karsten -57 1:18.44  13 apr Terräng-DM, Stockholm
Lundgren, Bengt -53
Wallin, Örjan -51
M20 4 x 800 m Litzén, Bo -64 7:57.50  5-26 aug Stafett-DM, Stockholm
Enblom, Hans -61
Svärdling, Lars -61
Karlsson, Per -60
P16 800 m Litzén, Bo -64 2:03.99  2-10 sep UDM, Stockholm
1 500 m Litzén, Bo -64 4:11.26 
3 x 1 000 m Johansson, Jan -64 8:13.01  4 jun Stafett-DM dag 2, Stockholm
Litzén, Bo -64
Lindoff, Håkan -64
KS 400 m häck (76,2 cm) Plüss, Caroline -59 61.49  24 jun-2 jul DM, Stockholm
Längd Helge, Anette -63 5.44 
K20 400 m häck (76,2 cm) Karlsson, Lena -62 63.5m 11-18 jun JDM, Stockholm
F18 100 m häck (76,2 cm) Helge, Anette -63 14.82  2-10 sep UDM, Stockholm
300 m häck (76,2 cm) Helge, Anette -63 44.82 
Längd Helge, Anette -63 5.44 
               
1979
typ klass gren namn resultat    datum tävling
RM M22 2 000 m hinder (91,4 cm) Karlsson, Per -60 6:07.67  20-22 jul Svealandsmästerskapen, Karlstad
Längd Hilborn, Hans -60 6.87 
Tresteg Hilborn, Hans -60 14.67 
DM MS 400 m häck (91,4 cm) Svedmyr, Åke -48 54.18  12-14 jun DM, Stockholm
4 x 400 m Sjöberg, Hans -62 3:22.6m 12-13 sep Stafett-DM, Sollentuna
Enblom, Hans -61
Karlsson, Per -60
Wikström, Johan -59
Hilborn, Hans -60 3:17.8m
Svedmyr, Åke -48
Ebenezer, Bright -56
Wikström, Johan -59
M22 100 m Wikström, Johan -59 10.87  5-7 jun JDM, Stockholm
200 m Wikström, Johan -59 21.85 
Längd Hilborn, Hans -60 6.93 
10-kamp Hilborn, Hans -60 -  19-20 aug UDM mångkamp, Stockholm
M20 4 x 100 m Peterson, Per -60 43.9m 22 maj Stafett-DM, Stockholm
Wikström, Johan -59
Hilborn, Hans -60
Sjöberg, Hans -62
4 x 800 m Svärdling, Lars -61 7:59.8m 12-13 sep Stafett-DM, Sollentuna
Enblom, Hans -61
Andersson, Rickard -61
Karlsson, Per -60
KS 400 m häck (76,2 cm) Hjelm-Lundin, Elisabeth -55 65.56  12-14 jun DM, Stockholm
Spjut (600 gr, f 1999) Hjelm-Lundin, Elisabeth -55 39.56 
4 x 100 m Hjelm-Lundin, Elisabeth -55 49.5m 22 maj Stafett-DM, Stockholm
Plüss, Caroline -59
Purvin, Eva -57
Pettersson, Marie -59
4 x 400 m Hjelm-Lundin, Elisabeth -55 3:58.0m 12-13 sep Stafett-DM, Sollentuna
Plüss, Caroline -59
Pettersson, Marie -59
Karlsson, Lena -62
K22 200 m Plüss, Caroline -59 25.46  12-14 jun DM, Stockholm
Plüss, Caroline -59 25.61  5-7 jun JDM, Stockholm
800 m Pettersson, Marie -59 2:18.30 
F18 300 m häck (76,2 cm) Karlsson, Lena -62 45.31  28-29 aug UDM dag 1 o 2, Stockholm
4 x 100 m Lundqvist, Heidi -61 53.5m 22 maj Stafett-DM, Stockholm
Forslin, Ylva -61
Pettersson, Lena -62
Karlsson, Lena -62
               
1978
typ klass gren namn resultat    datum tävling
DM KS 4 x 400 m Purvin, Eva -57 3:54.88  23 maj Stafett-DM, Stockholm
Hjelm-Lundin, Elisabeth -55
Plüss, Caroline -59
Pettersson, Marie -59
               
1976
typ klass gren namn resultat    datum tävling
DM P16 8-kamp Peterson, Per -60 4 761  [1] 13 jun DM mångkamp, Stockholm
Not
[1] - Mångkampspoäng är omräknad enl nu gällande poängtabell från 2009
               
1963
typ klass gren namn resultat    datum tävling
DM P19 800 m Femtén-K, Björn -44 1:57.4m 3 sep JDM, Stockholm
Designed by Man on Earth
Mats Ahlberg, 2013