Hoppa till sidans innehåll

Startlista


  
Preliminära laguppställningar Lag-SM

  
M  
100 M                            2009-07-01

                                                           

   2 Christian Rodriguez       Hässelby SK                 

   3 Davis Sennung             Ullevi FK                   

   4 Emil Zail                87 Spårvägens FK               

   5 Erik Karlsson            87 IFK Växjö                   

   6 Erik Nordström           86 Hammarby IF                 

   1 David Tegel              87 IF Göta                      

  
M  
200 M                            2009-07-01

                                                           

   2 Andreas Mokdasi           Hässelby SK                 

   3 Simon Johansson           Ullevi FK                   

   4 Juan Pettersson          84 Spårvägens FK               

   5 Erik Karlsson            87 IFK Växjö                   

   6 Erik Nordström           86 Hammarby IF                 

   1 Fredrik Johansson        86 IF Göta                     

  
M  
400 M                            2009-07-01                           

                                                           

   2 Andreas Mokdasi           Hässelby SK                 

   3 Ragnar Frosti             Ullevi FK                   

   4 Thomas Nikitin           82 Spårvägens FK               

   5 Daniel Petersson         80 IFK Växjö                   

   6 Fredrik  Karlsson        78 Hammarby IF                 

   1 Fredrik Johansson        66 IF Göta                     

  
M  
800 M                            2009-07-01

                                                           

   2 Albin Johansson           Hässelby SK                 

   3 Jacob Gustavsson          Ullevi FK                   

   4 Johan Svensson           89 Spårvägens FK               

   5 Jonas Hultgren           85 IFK Växjö                   

   6 Johan Klinteskog         81 Hammarby IF                 

   1 Jens Bengtsson           90 IF Göta                     

  
M  
1500 M                           2009-07-01

                                                           

   2 Adnan Agar                Hässelby SK                 

   3 Jacob Gustavsson          Ullevi FK                   

   4 Marcus Gustafsson        88 Spårvägens FK                

   5 Fredrik Johansson        86 IFK Växjö                   

   6 Rickard Pell             79 Hammarby IF                 

   1 Johan Arnqvist           85 IF Göta                     

  
M  
5000 M                           2009-07-01

                                                            

   2 Adil Bouafif              Hässelby SK                 

   3 Fredrik Johansson         Ullevi FK                   

   4 Fredrik Uhrbom           77 Spårvägens FK               

   5 Efraim Jovlunden         91 IFK Växjö                   

   6 VakaMagnus Jensennt      84 Hammarby IF                 

   1 Henrik Örnstedt          78 IF Göta                     

  

 

 

 

 

 

 

M   110 M HÄCK 106,7 CM              2009-07-01

                                                            

   2 Henrik Encke              Hässelby SK                 

   3 Josua Gustavsson          Ullevi FK                   

   4 David Fridell            83 Spårvägens FK               

   5 Niclas Åkerström         88 IFK Växjö                   

   6 Björn Barrefors          86 Hammarby IF                 

   1 Christian Sjöberg        84 IF Göta                     

  
M  
400 M HÄCK 91,4 CM               2009-07-01

                                                            

   2 Niklas Larsson            Hässelby SK                 

   3 Oliver Willskytt          Ullevi FK                   

   4 Thomas Nikitin           82 Spårvägens FK               

   5 Niclas Åkerström         88 IFK Växjö                    

   6 Alexander Persson        89 Hammarby IF                 

   1 Simon Johansson          87 IF Göta                     

  
M  
3000 M HINDER                    2009-07-01

                                                           

   2 Andreas Åhwall            Hässelby SK                 

   3 Jonas Legernes            Ullevi FK                   

   4 Mattias Karlsson         89 Spårvägens FK               

   5 Tawakal Abdikadid        90 IFK Växjö                   

   6 Erik Emilsson            82 Hammarby IF                 

   1 Per Jacobsen             77 IF Göta                     

  
M  
HÖJDHOPP                         2009-07-01

                                                           

   2 Joel Thorén               Hässelby SK                 

   3 Josua Gustavsson          Ullevi FK                   

   4 Erik Sikström            80 Spårvägens FK               

   5 Emil Svensson            89 IFK Växjö                   

   6 Björn Barrefors          86 Hammarby IF                 

   1 Richard Huldén           86 IF Göta                     

  
M  
STAVHOPP                         2009-07-01

                                                           

   2 Rasmus Olofsson           Hässelby SK                 

   3 Oskar Jansson             Ullevi FK                   

   4 Fredrik Skoglund         81 Spårvägens FK               

   5 Jonas Carlsson           86 IFK Växjö                   

   6 Jonathan Eklund          86 Hammarby IF                 

   1 Douglas Stenberg         90 IF Göta                     

  
M  
LÄNGDHOPP                        2009-07-01

                                                           

   2 Daniel Almgren            Hässelby SK                 

   3 Mayare Noghani            Ullevi FK                   

   4 Mattias Sunneborg        70 Spårvägens FK               

   5 Daniel Lennartsson       88 IFK Växjö                   

   6 Jonathan Eklund          86 Hammarby IF                 

   1 David Frykholm           80 IF Göta                     

  
M  
TRESTEG                          2009-07-01

                                                           

   2 Carl-August Westberg      Hässelby SK                 

   3 Sadeeh Mbye               Ullevi FK                    

   4 Mattias Sunneborn        70 Spårvägens FK               

   5 Daniel Lennartsson       88 IFK Växjö                   

   6 Johan Attersand          74 Hammarby IF                 

   1 David Frykholm           80 IF Göta                      

  

M   KULA 7,26 KG                     2009-07-01

                                                           

   2 Mattias Jons              Hässelby SK                 

   3 Anders Lundell            Ullevi FK                   

   4 Daniel Ståhl             92 Spårvägens FK               

   5 Oskar Ivarsson           91 IFK Växjö                   

   6 Per Molin                90 Hammarby IF                 

   1 Ulf Ankarling            88 IF Göta                     

  
M  
DISKUS 2,0 KG                    2009-07-01

                                                           

   2 Staffan Jönsson           Hässelby SK                 

   3 Per Rosell                Ullevi FK                   

   4 Daniel Ståhl             92 Spårvägens FK               

   5 Kristian Pettersson      70 IFK Växjö                   

   6 Henrik Adolfsson         88 Hammarby IF                 

   1 Ulf Ankarling            88 IF Göta                     

  
M  
SLÄGGA 7,26 KG                   2009-07-01

                                                           

   2 Mattias Jons              Hässelby SK                 

   3 Elias Håkansson           Ullevi FK                   

   4 David Gustafsson         73 Spårvägens FK               

   5 Daniel Nyman             87 IFK Växjö                   

   6 Erik Odenman             91 Hammarby IF                 

   1 Karl-Erik Ludvigsson     88 IF Göta                     

  
M  
SPJUT 800 G                      2009-07-01

                                                            

   2 Markus Hayden             Hässelby SK                 

   3 Juoni Kaartinen           Ullevi FK                   

   4 Ingmar Veinberg          82 Spårvägens FK               

   5 Andreas Wulff            80 IFK Växjö                   

   6 Esbjörn Backlund         89 Hammarby IF                 

   1 Marcus Persson           87 IF Göta                     

  
 

  
K  
100 M                            2009-07-01

   1 Carolina Klüft           83 IFK Växjö                   

   2 Linda Bergh               Hässelby SK                 

   3 Petra Larsson            90 Gefle IF                    

   4 Lena Berntsson            Ullevi FK                   

   5 Emma Rienas              82 IF Göta                      

   6 Gladys Bamane            89 Spårvägens FK               

  
K  
200 M                            2009-07-01

   1 Emma Magnusson           85 IFK Växjö                   

   2 Louise Martin             Hässelby SK                  

   3 Petra Larsson            90 Gefle IF                    

   4 Lena Berntsson            Ullevi FK                   

   5 Emma Rienas              82 IF Göta                     

   6 Moa Hjelmer              90 Spårvägens FK               

  
K  
400 M                            2009-07-01

   1 Carolina Klüft           83 IFK Växjö                   

   2 Vendela Mindelöf          Hässelby SK                 

   3 Maddeleine Eriksson      93 Gefle IF                    

   4 Emelie Svensson           Ullevi FK                   

   5 Camilla Eriksson         88 IF Göta                     

   6 Moa Hjelmer              90 Spårvägens FK               



 

K   800 M                            2009-07-01

   1 Ulrika Johansson         80 IFK Växjö                   

   2 Samia Adan                Hässelby SK                 

   3 Stina M Jansson          94 Gefle IF                    

   4 Lovisa Lindh              Ullevi FK                   

   5 Caroline Andersson       92 IF Göta                      

   6 Malin Kemi               75 Spårvägens FK               

  
K  
1500 M                           2009-07-01

   1 Hannah Andersson         91 IFK Växjö                   

   2 Elin Wiik                 Hässelby SK                  

   3 Nina Gudmunsson          75 Gefle IF                    

   4 Lotta Fougberg            Ullevi FK                   

   5 Mathilda Häggström       88 IF Göta                     

   6 Tove Berg                77 Spårvägens FK               

  
K  
5000 M                           2009-07-01

   1 Malin Öhrn               69 IFK Växjö                   

   2 Louise Wiker              Hässelby SK                 

   3 Linda Segerlind           Gefle IF                    

   4 Emma Lundgren             Ullevi FK                   

   5 Mona Pettersson          83 IF Göta                     

   6 Malin Liljestedt         80 Spårvägens FK               

  
K  
100 M HÄCK 84 CM                 2009-07-01

   1 Emma Magnusson           85 IFK Växjö                   

   2 Jessica Samuelsson        Hässelby SK                 

   3 Julia Wigert             93 Gefle IF                    

   4 Moa Larsson               Ullevi FK                   

   5 Elina Palmquistt         91 IF Göta                      

   6 Lisa Rönnkvist           86 Spårvägens FK               

  
K  
400 M HÄCK 76,2 CM               2009-07-01

   1 Ulrika Johansson         80 IFK Växjö                   

   2 Louise Martin             Hässelby SK                 

   3 Sofie Erenlöf            89 Gefle IF                    

   4 Linda Lutz                Ullevi FK                   

   5 Maja Rogemyr             91 IF Göta                     

   6 Nuulu Ndiwabene          84 Spårvägens FK               

  
K  
1500 M HINDER                    2009-07-01

   1 Maria Biesert             IFK Växjö                   

   2 Lina Alainentalo          Hässelby SK                 

   3 Stina E Jansson          92 Gefle IF                    

   4 Maria Larsson             Ullevi FK                   

   5 Mathilda Häggström       88 IF Göta                     

   6 Lena Örn                 88 Spårvägens FK               

  
K  
HÖJDHOPP                         2009-07-01

   1 Louise Persson           91 IFK Växjö                    

   2 Jessica Samuelsson        Hässelby SK                 

   3 Caroline Andersson       93 Gefle IF                    

   4 Kaddi Sagnia              Ullevi FK                   

   5 Victoria Dronsfield      91 IF Göta                      

   6 Jenny Isgren             81 Spårvägens FK               

  
K  
STAVHOPP                         2009-07-01

   1 Victoria Bengtsson       90 IFK Växjö                   

   2 Alissa White              Hässelby SK                 

   3 Anna Juggas Öberg        92 Gefle IF                    

   4 Sara Eriksson             Ullevi FK                   

   5 Anna Ogenvall            92 IF Göta                     

   6 Klara Persson            80 Spårvägens FK               

  
K  
LÄNGDHOPP                        2009-07-01

   1 Josefin Svensson         89 IFK Växjö                   

   2 Sofia Lund                Hässelby SK                 

   3 Angelica Ström           81 Gefle IF                    

   4 Rebecka Nilsson           Ullevi FK                   

   5 Elina Palmquist          91 IF Göta                     

   6 Erica Jarder             86 Spårvägens FK               

  
K  
TRESTEG                          2009-07-01

   1 Olivia Klüft             92 IFK Växjö                    

   2 Malin Winqvist            Hässelby SK                 

   3 Angelica Ström           81 Gefle IF                    

   4 Ekanem Etim               Ullevi FK                   

   5 Kristin Franke Björkman  91 IF Göta                      

   6 Anna Alexson             87 Spårvägens FK               

  
K  
KULA 4,0 KG                      2009-07-01

   1 Ellinore Hallin          87 IFK Växjö                   

   2 Catarina Andersson        Hässelby SK                 

   3 Annika Pettersson        79 Gefle IF                    

   4 Linda Nestorsson          Ullevi FK                   

   5 Amanda Öberg             90 IF Göta                     

   6 Anneli Ståhl             90 Spårvägens FK               

  
K  
DISKUS 1,0 KG                    2009-07-01

   1 Matilda Berglund         92 IFK Växjö                   

   2 Elinor Forssander         Hässelby SK                 

   3 Matilda Åström           95 Gefle IF                    

   4 Anna Söderberg            Ullevi FK                   

   5 Sofia Larsson            88 IF Göta                     

   6 Camilla Westerlund       85 Spårvägens FK               

  
K  
SLÄGGA 4,0 KG                    2009-07-01

   1 Erika Femzén             90 IFK Växjö                    

   2 Elinor Forssander         Hässelby SK                 

   3 Madeleine Fahlstedt      83 Gefle IF                    

   4 Emma Johannesson          Ullevi FK                   

   5 Josefin Berg             85 IF Göta                      

   6 Karin Engström           83 Spårvägens FK               

  
K  
SPJUT 600 G                      2009-07-01

   1 Anna Wessman             89 IFK Växjö                   

   2 Isabell Gradin            Hässelby SK                 

   3 Annika Pettersson        79 Gefle IF                    

   4 Emelie Larsson            Ullevi FK                   

   5 Elisabeth Höglundq       90 IF Göta                     

   6 Camilla Westerlund       85 Spårvägens FK               

  
 

 

Uppdaterad: 28 JUN 2009 21:44 Skribent: Linn Hellstrand

 SFIF sponsorer: 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vår Facebooksida

Facebook 

Våra Sponsorer

 

 

adidas_logo[1]

 

stadium_nylogga1

 

 

idrottensbingo2

Postadress:
Hammarby IF Friidrott - Friidrott
Enskede Idrottsplats, Enskedevägen 95
12263 Enskede

Besöksadress:
Enskede IP, Enskedevägen 95
12263 Enskede

Kontakt:
Tel: 086480320
E-post: This is a mailto link