Hoppa till sidans innehåll

2006 Ute


Resultat Hammarby Ungdomsspel 2006
2006-06-17 Enskede IP Soligt och runt 30 grader varmt. Varma kraftiga vindar
Arrangör: Hammarby IF Friidrott
Korrekturläst av Lars E Andersson
  
P17
1500 M FINAL 2006-06-17 1 Oliver Hofmann 90 Enhörna IF 4.21.87 REKORD
P17
110 M HÄCK 91,4 CM FINAL Vind: ? 2006-06-17 1 Amir Shaker 89 Eskilstuna FI 15.66 REKORD 2 Niklas Karlsson 90 Bålsta IK 15.81 3 Joar Rüdrich 90 IFK Märsta 16.60 4 Dennis Widmark 90 Hanvikens SK 16.82
P17
HÖJDHOPP 2006-06-17 1 Niklas Karlsson 90 Bålsta IK 176 2 Rain Kallaste 89 Hammarby IF 159
P17
LÄNGDHOPP 2006-06-17 1 Joar Rüdrich 90 IFK Märsta 538w +3,4
536 +1,9 2 Rain Kallaste 89 Hammarby IF 490w +2,9
489 +1,9 3 Adam Gloveus 90 Bromma IF 440 +1,8
P17
DISKUS 1,5 KG 2006-06-17 1 Niklas Karlsson 90 Bålsta IK 3268 2 Linus Vigert 90 Hammarby IF 3051 3 Per Molin 90 Hammarby IF 2807 4 Joar Rüdrich 90 IFK Märsta 2345
P15
100 M FINAL Vind: -2,7 2006-06-17 1 Martin Johansson 91 Huddinge AIS 11.96 REKORD 2 Rasmus Nilsson Ebers 91 Huddinge AIS 12.08 3 Love Fältström 91 Hammarby IF 12.37 4 Jonathan Jansson 91 Östhammar FI 12.92 5 Bardia Saltanabadi 91 Bromma IF 13.21 6 Matthias Brodén 91 Hanvikens SK 13.52
P15
100 M EXTRA 2006-06-17 Vind: -3,2 2006-06-17 1 Bardia Saltanabadi 91 Bromma IF 13.35
P15
800 M FINAL 2006-06-17 1 Marcus Nilsson 91 Högby IF 2.05.52 REKORD 2 Anton Wåhlin 91 IF Linden 2.06.25 3 John Alex Boutzas 91 Sundbybergs IK 2.17.17 4 Mikael Nieminen 91 Hässelby SK 2.17.27 5 Patrik Werdin 91 Sundbybergs IK 2.24.48 Oskar Martinsson 91 Huddinge AIS Ej start
P15
1500 M FINAL 2006-06-17 1 Jonas Leandersson 91 Kyrkhults SK 4.14.06 REKORD 2 Jonas Lagernes 91 Ullevi FK 4.14.37 3 Joel Lundin 91 Sundbybergs IK 4.19.05 4 Simon Sveder 91 Hällefors LK 4.21.79 5 Victor Hedin 91 Huddinge AIS 4.21.98 6 Nick Selman 91 GoIF Tjalve 4.24.48 7 Alexander Liss 91 Turebergs FK 4.26.94 8 Oskar Martinsson 91 Huddinge AIS 4.43.90 9 Troy Enekvist 91 Östhammar FI 4.57.36
P15
1500 M HINDER FINAL 2006-06-17 1 Patrik Nilsson 91 Hammarby IF 4.51.58 REKORD 2 Erik Johansson 91 GoIF Tjalve 4.54.34 3 Michael Refors 91 Hammarby IF 4.57.83 4 Victor Karlsson 91 Hammarby IF 4.58.23 5 Oswald Wiklander 91 Hammarby IF 4.58.79 6 Per Allert 91 Hammarby IF 5.03.59 7 Linus Linde 91 Hammarby IF 5.07.26 8 Mikael Tengstrand 91 IFK Lidingö 5.11.21 9 Calle Svensson 91 Bromma IF 5.34.24
P15
100 M HÄCK 84 CM FINAL Vind: ? 2006-06-17 1 Love Fältström 91 Hammarby IF 14.67 REKORD 2 Adam Chiguer 91 Huddinge AIS 14.98 3 Christian Adrar 91 Hammarby IF 17.41
P15
HÖJDHOPP 2006-06-17 1 Adam Chiguer 91 Huddinge AIS 176 2 Love Fältström 91 Hammarby IF 163 3 Erik Jönhagen 91 Bromma IF 144
P15
STAVHOPP 2006-06-17 1 Jonathan Jansson 91 Östhammar FI 326 2 Christian Adrar 91 Hammarby IF 286
P15
LÄNGDHOPP 2006-06-17 1 Rasmus Nilsson Ebers 91 Huddinge AIS 523 +1,6 2 Erik Jönhagen 91 Bromma IF 449w +4,1
429 +1,4 3 Matthias Brodén 91 Hanvikens SK 307w +2,8
P15
DISKUS 1,0 KG 2006-06-17 1 Marcus Nilsson 91 Högby IF 4571 REKORD 2 Adam Chiguer 91 Huddinge AIS 3796 3 Christian Adrar 91 Hammarby IF 3545
P15
SPJUT 600 G 2006-06-17 1 Adam Chiguer 91 Huddinge AIS 3395 2 Christian Adrar 91 Hammarby IF 2449
P14
100 M FINAL Vind: -3,0 2006-06-17 1 Viktor Eriksson 92 Turebergs FK 12.45 2 Matthew Mereman 92 Hammarby IF 12.63 3 Erik Kvarnerup 92 Hanvikens SK 12.70 4 Mattias Skoglund 92 Hanvikens SK 13.11 5 Gustav Forsman 92 Täby IS 13.17 6 Gustav Gällhagen 92 Hanvikens SK 13.63 Johan Forsberg 92 IFK Lidingö Ej start
P14
100 M EXTRA 2006-06-17 Vind: -3,2 2006-06-17 1 Gustav Forsman 92 Täby IS 12.90 2 Johan Forsberg 92 IFK Lidingö 13.59
P14
800 M FINAL 2006-06-17 1 Calle Stridh 92 GoIF Tjalve 2.07.01 REKORD 2 Erik Inge 92 Råby Rekarne FIF 2.09.92 3 Elmar Engholm 92 Hässelby SK 2.24.40 4 Jacob Lundin 92 Tyresö FK 2.30.05 5 Niklas Bougt 92 Hammarby IF 2.34.05
P14
1500 M FINAL 2006-06-17 1 Gustav Milesson 92 Stensjön IF 4.47.73 REKORD 2 Alexander Holm 92 GoIF Tjalve 4.48.88 3 Fredrik Carlsson 92 Sundbybergs IK 4.57.88 4 Joakim Carlsson 92 Sundbybergs IK 5.30.96
P14
1500 M HINDER FINAL 2006-06-17 1 Fredrik Löfblom 92 Hanvikens SK 5.36.90
P14
100 M HÄCK 84 CM FINAL Vind: ? 2006-06-17 1 Viktor Eriksson 92 Turebergs FK 14.99 REKORD 2 Tommy Sundborg 92 Hammarby IF 18.13 Tim Rådberg 92 Sundbybergs IK Bröt
P14
HÖJDHOPP 2006-06-17 1 Matthew Mereman 92 Hammarby IF 173 REKORD 2 Kristoffer Persson 92 Tyresö FK 144 3 Tommy Sundborg 92 Hammarby IF 144
P14
STAVHOPP 2006-06-17 1 Johan Forsberg 92 IFK Lidingö 276 2 Kristoffer Persson 92 Tyresö FK 246
P14
LÄNGDHOPP 2006-06-17 1 Erik Kvarnerup 92 Hanvikens SK 537w +2,7
524 +2,0 2 Viktor Eriksson 92 Turebergs FK 527w +2,2
387 +1,5 3 Daniel Nini Cortez 92 Sundbybergs IK 439w +3,0
424 +1,3 4 Mattias Skoglund 92 Hanvikens SK 422w +2,8
275 +1,2
P14
DISKUS 1,0 KG 2006-06-17 1 Tommy Sundborg 92 Hammarby IF 2428 2 Simon Olsson 92 Hammarby IF 2248 3 Gustav Gällhagen 92 Hanvikens SK 2119 4 Niklas Bougt 92 Hammarby IF 1810 99 Niklas Lindstedt 93 Hässelby SK 3628 utom tävlan
P14
SPJUT 600 G 2006-06-17 1 Anton Nilsson 92 Huddinge AIS 3543 2 Simon Olsson 92 Hammarby IF 3345 3 Niklas Bougt 92 Hammarby IF 3210 4 Fredrik Hodén 92 Hanvikens SK 3209 5 Fredrik Löfblom 92 Hanvikens SK 2874 6 Kristoffer Persson 92 Tyresö FK 2846 7 Jacob Lundin 92 Tyresö FK 2205
P13
600 M FINAL 2006-06-17 1 Todd Forsberg 93 Täby IS 1.41.91 2 Ken Braesch Andersen 93 Hammarby IF 1.50.00 3 Tobias Vigert 93 Hammarby IF 1.50.64
P13
60 M HÄCK 76,2 CM FINAL Vind: ? 2006-06-17 1 Fredrik Åström 93 Täby IS 11.17 2 Ken Braesch Andersen 93 Hammarby IF 11.20 3 Philip Bäck 93 Värmdö IF 11.23
P13
HÖJDHOPP 2006-06-17 1 Robin Nordkvist 93 Huddinge AIS 153 2 Fredrik Åström 93 Täby IS 146 3 Philip Bäck 93 Värmdö IF 143 4 Olle Forslin 93 Hässelby SK 134
P13
STAVHOPP 2006-06-17 1 Carl Sténson 93 Huddinge AIS 236
P13
LÄNGDHOPP ZON 2006-06-17 1 Ioannis Tachmazoglou 93 Huddinge AIS 492w +3,4 2 Ken Braesch Andersen 93 Hammarby IF 453 +1,8 3 Tobias Vigert 93 Hammarby IF 437w +2,2
P13
SPJUT 400 G 2006-06-17 1 Philip Bäck 93 Värmdö IF 3076 2 Tobias Vigert 93 Hammarby IF 2965
P12
600 M FINAL 2006-06-17 1 Oscar Wachtmeister 94 IFK Lidingö 1.58.34 2 Markus Hansell 94 Tyresö FK 1.58.51 3 David Ohlsson 94 Hammarby IF 2.04.94 4 Jakob Barketorp Dirke 94 Hammarby IF 2.15.10
P12
60 M HÄCK 76,2 CM FINAL Vind: ? 2006-06-17 1 Eric Bergvall 94 Hässelby SK 10.62 2 Jonathan Wulff 94 Hammarby IF 11.50 3 Erik Grundberg 94 Hammarby IF 12.59 4 Tim Wunger 94 Enköpings AI 13.10 5 Max Widarsson 94 Österhaninge IF 13.82 6 Jakob Barketorp Dirke 94 Hammarby IF 14.15 7 Jesper Carlström 94 Hammarby IF 15.02
P12
HÖJDHOPP 2006-06-17 1 Jonathan Wulff 94 Hammarby IF 143 2 Erik Grundberg 94 Hammarby IF 134
P12
TRESTEG ZON 2006-06-17 1 Eric Bergvall 94 Hässelby SK 992 +1,3 2 Erik Grundberg 94 Hammarby IF 907 +1,8 3 Tim Wunger 94 Enköpings AI 873 +1,0 4 Jonathan Wulff 94 Hammarby IF 853w +2,3
786 +0,6 5 Jakob Barketorp Dirke 94 Hammarby IF 834 +0,9 6 Jesper Carlström 94 Hammarby IF 783 +2,0
P12
SPJUT 400 G 2006-06-17 1 Eric Bergvall 94 Hässelby SK 2912 2 Jonathan Wulff 94 Hammarby IF 2631 3 Tim Wunger 94 Enköpings AI 1949 4 Jakob Barketorp Dirke 94 Hammarby IF 1733 5 Erik Grundberg 94 Hammarby IF 1401
P12
SLUNGBOLL 2006-06-17 1 Max Widarsson 94 Österhaninge IF 2937 2 Tim Wunger 94 Enköpings AI 2898 3 Jonathan Wulff 94 Hammarby IF 2747 4 Jesper Carlström 94 Hammarby IF 1878
P11
400 M FINAL 2006-06-17 1 Erik Wåhlin 95 SoIK Hellas 66.29 2 Jacob Borssén 95 Huddinge AIS 68.36 3 Andreas Almgren 95 Turebergs FK 68.62 4 Ludwig Kågemar Lidell 95 Sundbybergs IK 78.33 5 Stellan Reidefors 95 Hammarby IF 80.04 6 Viktor Lindelöw 95 Hammarby IF 80.58 7 Jacob Ewertzh 95 Hammarby IF 82.48 Jonatan Lindholm 95 Hammarby IF Ej start Olle Ström 95 Hammarby IF Ej start
P11
60 M HÄCK SPECIAL 1 Jacob Eklöf 95 Huddinge AIS 10.31 F 2 Olle Ström 95 Hammarby IF 10.70 F 3 Jacob Borssén 95 Huddinge AIS 10.97 F 4 Johan Jönhagen 95 Bromma IF 11.43 F 5 Ludwig Kågemar Lidell 95 Sundbybergs IK 11.55 F 6 Albin Berglund 95 Hammarby IF 11.87 1 Ludvig Edén 95 Huddinge AIS 10.18 F 2 Andreas Almgren 95 Turebergs FK 10.50 F 3 Jacob Ewertzh 95 Hammarby IF 10.83 F 4 Viktor Lindelöw 95 Hammarby IF 11.77 5 Sebastian Engström 95 Huddinge AIS 12.34 6 Kevin Bjarnnemark 95 Tyresö FK 12.43 1 Ludvig Edén 95 Huddinge AIS 10.35 2 Andreas Almgren 95 Turebergs FK 10.57 3 Jacob Borssén 95 Huddinge AIS 10.90 4 Olle Ström 95 Hammarby IF 10.91 5 Jacob Ewertzh 95 Hammarby IF 11.18 6 Jacob Eklöf 95 Huddinge AIS 11.63 7 Johan Jönhagen 95 Bromma IF 11.84 8 Ludwig Kågemar Lidell 95 Sundbybergs IK 11.88
P11
HÖJDHOPP 2006-06-17 1 Olle Ström 95 Hammarby IF 133 2 Ludwig Kågemar Lidell 95 Sundbybergs IK 133 3 Ludvig Edén 95 Huddinge AIS 133 4 Jacob Eklöf 95 Huddinge AIS 130 5 Jacob Ewertzh 95 Hammarby IF 127 6 David Sjöblom 95 Hagunda IF Friidr 119 7 Sebastian Engström 95 Huddinge AIS 119 8 Jonatan Lindholm 95 Hammarby IF 119 9 Johan Jönhagen 95 Bromma IF 119 10 Kevin Bjarnnemark 95 Tyresö FK 109
P11
TRESTEG ZON 2006-06-17 1 Ludvig Edén 95 Huddinge AIS 894w +2,7
819 +0,5 2 Jacob Borssén 95 Huddinge AIS 845w +3,1
725 +1,6 3 Olle Ström 95 Hammarby IF 843 +1,3 4 Jacob Ewertzh 95 Hammarby IF 835w +2,6
832 +1,5 5 Ludwig Kågemar Lidell 95 Sundbybergs IK 816 +0,4 6 Martin Löfblom 95 Hanvikens SK 812w +3,2
777 +1,7 7 Sebastian Engström 95 Huddinge AIS 795 +2,0 8 Stellan Reidefors 95 Hammarby IF 785w +2,1
754 +1,3 9 Johan Jönhagen 95 Bromma IF 749 +1,5 10 Albin Berglund 95 Hammarby IF 744w +2,6
738 +0,9 11 Viktor Lindelöw 95 Hammarby IF 727 +1,3 Jacob Eklöf 95 Huddinge AIS Ej start Kevin Bjarnnemark 95 Tyresö FK Ej start Jonatan Lindholm 95 Hammarby IF Ej start
P11
BOLL 300 G 2006-06-17 1 Jacob Borssén 95 Huddinge AIS 4020 2 Martin Löfblom 95 Hanvikens SK 3804 3 Ludvig Edén 95 Huddinge AIS 3655 4 Olle Ström 95 Hammarby IF 3491 5 Jonatan Lindholm 95 Hammarby IF 3007 6 Johan Jönhagen 95 Bromma IF 2943 7 Kevin Bjarnnemark 95 Tyresö FK 2823 8 David Sjöblom 95 Hagunda IF Friidr 2760 Fredrik Orrsveden 95 Sundbybergs IK Ej start
P10
4-KAMP 2006-06-17 1 Viktor Nilsson 96 Hammarby IF 6 2 Joakim Ekvall 96 Hammarby IF 15 3 Gustav Bivstedt 96 Hammarby IF 16 4 Manne Persson 96 Hammarby IF 17 5= Albin Östberg 96 Hammarby IF 18 5= Eric Hacksell 96 Hammarby IF 18 7 Cristian de Andrade 96 Hammarby IF 23 8 Ruben Modig 96 Hammarby IF 31
P9
4-KAMP 2006-06-17 1 Olle Sundin 97 Hammarby IF 9 2 Tim Möller 97 Hammarby IF 11 3 Arvid Samuelberg 97 Hammarby IF 13 4 Max Wickholm 97 Hammarby IF 14 5 Filip Weidlitz 97 Hammarby IF 16 6 Michael Mathsson 97 Hammarby IF 21 7 David Faustino 97 Hammarby IF 28
P8
4-KAMP 2006-06-17 1 Teodor Broman 98 Hammarby IF 8 2 Leo Nordström 98 Hammarby IF 11 3 Leo Högberg 98 Hammarby IF 13 4 Alexander Stevens 98 Hammarby IF 14 5 Axel Söderström 98 Hammarby IF 18 6 Emil Dressing 98 Hammarby IF 21 7 Johan Grundberg 98 Hammarby IF 23 8 Henning Larsson 98 Hammarby IF 29
F17
100 M HÄCK 76,2 CM FINAL Vind: ? 2006-06-17 1 Ellinor Edfors 90 Hanvikens SK 16.82 2 Fanny Lüppert Thomsson 90 Täby IS 17.01 3 Sara Långfors 90 Täby IS 17.44 4 Therese Kollin 90 Täby IS 17.67 99 Petra Thulin 79 Hammarby IF 15.86 Utom tävlan Åsa Carlsson 72 Spårvägens FK Bröt Utom tävlan Sandra Höckerstrand 90 Hammarby IF Bröt Sofia Carls 90 Huddinge AIS Ej start
F17
HÖJDHOPP 2006-06-17 1 Therese Kollin 90 Täby IS 152 2 Sandra Höckerstrand 90 Hammarby IF 152
F17
TRESTEG 2006-06-17 1 Sara Stanley 90 Bromma IF 1070w +4,1 2 Sofia Carls 90 Huddinge AIS 984w +2,7
961 +2,0 3 Therese Kollin 90 Täby IS 979w +2,6
944 +1,7
F17
KULA 3,0 KG 2006-06-17 1 Sandra Höckerstrand 90 Hammarby IF 1276 REKORD 2 Gabriella Görhed 90 Hammarby IF 921
F15
100 M FINAL Vind: -1,6 2006-06-17 1 Emma Fredriksson 91 Täby IS 12.90 REKORD 2 Anna Klackenberg 91 Turebergs FK 13.45 3 Victoria Hammarstrand 91 Bromma IF 13.58 4 Maria Hultgren 91 Hammarby IF 14.09 Sophie Kling 91 Kungsängens SK Ej start Elin Strid 91 Turebergs FK Ej start
F15
800 M FINAL 2006-06-17 1 Emma Jansson 91 Ludvika FFI 2.28.31 REKORD 2 Julia Appeldahl 91 Kungsängens SK 2.29.65 3 Linnéa Hagström 91 Råby Rekarne FIF 2.31.50 4 Yolanda Ngarambe 91 Klubblös 2.33.54 5 Anna Jansson 91 Ludvika FFI 2.35.63 6 Sara Karlsson 91 Hammarby IF 2.36.13 7 Linda Sandberg 91 Tyresö FK 3.07.94 99 Elin Jonsson ** 90 Hammarby IF 2.37.02 Utom tävlan
F15
80 M HÄCK 76,2 CM FINAL Vind: ? 2006-06-17 1 Emma Fredriksson 91 Täby IS 12.14 REKORD 2 Ulrika Jakobsson 91 Hammarby IF 12.24 3 Anna Söderström 91 Hammarby IF 13.47
F15
HÖJDHOPP 2006-06-17 1 Anna Klackenberg 91 Turebergs FK 152 2 Mikaela Koller 91 Bromma IF 144 3 Therese Pettersson 91 Täby IS 139
F15
LÄNGDHOPP 2006-06-17 1 Emma Fredriksson 91 Täby IS 538w +3,8
x +1,2 2 Ulrika Jakobsson 91 Hammarby IF 526w +3,2 3 Josephine Ekholm 91 Huddinge AIS 517w +2,6
384 +1,7 4 Maria Hultgren 91 Hammarby IF 508w +3,9
502 +1,9 5 Elin Strid 91 Turebergs FK 460 +1,6 6 Anna Söderström 91 Hammarby IF 450w +3,0
440 +1,9 7 Fanny Lindberger 91 Huddinge AIS 442 -
441 +1,3 8 Filippa Gille 91 Hammarby IF 435w +2,9
432 +1,1 9 Ellen Nordgren 91 Hammarby IF 428 +1,7 10 Amanda Sochon 91 Hammarby IF 416w +3,0 11 Sophie Kling 91 Kungsängens SK 392w +2,4
369 +1,7 12 Sofie Niväng 91 Hammarby IF 374 +1,4
F15
DISKUS 0,6 KG 2006-06-17 1 Sophie Kling 91 Kungsängens SK 2642
F15
SPJUT 400 G 2006-06-17 1 Ellen Nordgren 91 Hammarby IF 2946 2 Sophie Kling 91 Kungsängens SK 2895 3 Therese Pettersson 91 Täby IS 2684 4 Filippa Gille 91 Hammarby IF 1846 5 Anna Söderström 91 Hammarby IF 1760
F14
100 M FÖRSÖK 1 Vind: -3,5 2006-06-17 1 Eleonor Nakunzi 92 Sundbybergs IK 13.38 F 2 Lilian Gren 92 Hammarby IF 13.83 F 3 Jasmie Sabir 92 Hammarby IF 14.03 F 4 Beatrice Kollin 92 Täby IS 14.37 F 5 Matilda Lindholm 92 Täby IS 14.40 F 6 Andrea Jakobsson 92 Hammarby IF 15.51 FÖRSÖK 2 -4,3 2006-06-17 1 Rebecca Arnesson 92 Skruvs IF 13.90 F 2 Frida Retsloff 92 Hammarby IF 14.35 F 3 Anna Jacobsson 92 IFK Lidingö 14.42 F 4 Emma Skoog 92 Hammarby IF 14.77 5 Anna Eek 92 Hanvikens SK 15.08 Lise Bach 92 Hammarby IF Ej start FINAL -3,2 2006-06-17 1 Eleonor Nakunzi 92 Sundbybergs IK 13.26 2 Lilian Gren 92 Hammarby IF 13.51 3 Rebecca Arnesson 92 Skruvs IF 13.95 4 Jasmie Sabir 92 Hammarby IF 14.05 5 Matilda Lindholm 92 Täby IS 14.29 6 Anna Jacobsson 92 IFK Lidingö 14.31 7 Frida Retsloff 92 Hammarby IF 14.40 8 Beatrice Kollin 92 Täby IS 14.41
F14
800 M FINAL 2006-06-17 1 Elisabeth Danielsson 92 Sundbybergs IK 2.26.20 REKORD 2 Jenny Almqvist 92 IK Westmannia 2.34.38 3 Rebecca Arnesson 92 Skruvs IF 2.44.69
F14
1500 M FINAL 2006-06-17 1 Erica Wesström 92 Upsala IF 5.21.04 2 Hulda Sacrédeus 92 IFK Mora 5.32.09 Hanna Rönnlund 92 Ockelbo SK Ej start
F14
80 M HÄCK 76,2 CM FINAL Vind: ? 2006-06-17 1 Beatrice Kollin 92 Täby IS 13.61 2 Emma Aronson 92 Täby IS 14.10 3 Michelle Frey Weston 92 Hanvikens SK 14.18 4 Frida Lüppert Thomsson 92 Täby IS 14.22 5 Ellinor Snickars 92 Hässelby SK 14.76 6 Anna Eek 92 Hanvikens SK 15.21
F14
HÖJDHOPP 2006-06-17 1 Frida Lüppert Thomsson 92 Täby IS 152 2 Michelle Frey Weston 92 Hanvikens SK 152 3 Jasmie Sabir 92 Hammarby IF 134 4 Emma Skoog 92 Hammarby IF 134 Lise Bach 92 Hammarby IF Ej res.
F14
STAVHOPP 2006-06-17 Emma Skoog 92 Hammarby IF Ej res.
F14
LÄNGDHOPP 2006-06-17 1 Emma Aronson 92 Täby IS 477w +2,5 470
470 +0,7 2 Lilian Gren 92 Hammarby IF 477 +2,0 464 3 Matilda Lindholm 92 Täby IS 467 +1,5 4 Frida Retsloff 92 Hammarby IF 464 +1,8 455, 451 5 Rebecca Arnesson 92 Skruvs IF 464 +2,0 455, 445 6 Frida Lüppert Thomsson 92 Täby IS 458 +0,3 7 Ellinor Snickars 92 Hässelby SK 456 +1,7 8 Michelle Frey Weston 92 Hanvikens SK 446w +2,2
443 +0,9 9 Jasmie Sabir 92 Hammarby IF 440 +1,1 10 Andrea Jakobsson 92 Hammarby IF 414w +3,2
398 +1,4 11 Anna Eek 92 Hanvikens SK 386 +1,6
F14
DISKUS 0,6 KG 2006-06-17 1 Sofia Hietala 92 Hanvikens SK 2995 REKORD 2 Sana Rehman 92 IFK Tumba 2342 3 Frida Retsloff 92 Hammarby IF 2168
F14
SPJUT 400 G 2006-06-17 1 Sana Rehman 92 IFK Tumba 2503 2 Emma Aronson 92 Täby IS 2495 3 Beatrice Kollin 92 Täby IS 2187 4 Hanna Lilja 92 Danderyds SK 1678 5 Lilian Gren 92 Hammarby IF 1497 Lise Bach 92 Hammarby IF Ej res.
F13
600 M FINAL 2006-06-17 1 Charlotte Skogström 93 Täby IS 1.48.87 2 Lovisa Grönros 93 Hammarby IF 1.53.59 3 Julia Karlsson 93 Hammarby IF 1.56.79 4 Jessica Hörberg 93 Täby IS 1.58.51 5 Malin Östman 93 Värmdö IF 1.59.93 6 Naima Clarens 93 Hässelby SK 2.04.91 7 Desiré Gustavsson 93 Hässelby SK 2.09.33 8 Vanessa Carpenter 93 Hammarby IF 2.15.36 9 Tove Rhodiner 93 Hammarby IF 2.18.86 10 Frida Paulsson 93 Hammarby IF 2.20.92 Josefine Mattsson 93 Täby IS Ej start
F13
60 M HÄCK 76,2 CM FÖRSÖK 1 Vind: ? 2006-06-17 1 Julia Edén 93 Huddinge AIS 11.20 F 2 Lovisa Grönros 93 Hammarby IF 12.20 F 3 Johanna Ewertzh 93 Hammarby IF 12.98 F 4 Josefine Mattsson 93 Täby IS 13.56 5 Hanna Lindelöw 93 Hammarby IF 13.75 FÖRSÖK 2 ? 2006-06-17 1 Charlotte Skogström 93 Täby IS 10.26 F 2 Malin Jonasson 93 Sundbybergs IK 10.63 F 3 Sara Österberg 93 Hammarby IF 11.25 F 4 Vendela Andersson 93 Hanvikens SK 11.37 F 5 Amanda Murna 93 Hässelby SK 11.59 F Jessica Hörberg 93 Täby IS Ej start FINAL ? 2006-06-17 1 Charlotte Skogström 93 Täby IS 10.51 2 Malin Jonasson 93 Sundbybergs IK 10.74 3 Sara Österberg 93 Hammarby IF 11.21 4 Vendela Andersson 93 Hanvikens SK 11.31 5 Julia Edén 93 Huddinge AIS 11.34 6 Amanda Murna 93 Hässelby SK 11.45 7 Lovisa Grönros 93 Hammarby IF 12.11 8 Johanna Ewertzh 93 Hammarby IF 12.38
F13
HÖJDHOPP 2006-06-17 1 Sabina Sandberg 93 Tyresö FK 143 2 Rebecca Frykengård 93 Mälarhöjdens IK 143 3 Sara Kviberg 93 SoIK Hellas 139 4 Amanda Murna 93 Hässelby SK 134 5 Anna Kårling Khan 93 Hammarby IF 134 6 Vendela Andersson 93 Hanvikens SK 134 7 Malin Jonasson 93 Sundbybergs IK 129 8 Johanna Ewertzh 93 Hammarby IF 129 9= Jessica Hörberg 93 Täby IS 124 9= Josefine Mattsson 93 Täby IS 124 9= Charlotte Skogström 93 Täby IS 124 12 Lovisa Grönros 93 Hammarby IF 124 13 Malin Östman 93 Värmdö IF 124 Hanna Lindelöw 93 Hammarby IF Ej res.
F13
STAVHOPP 2006-06-17 1 Jenny Jansson 93 Östhammar FI 201 2 Jessica Hörberg 93 Täby IS 151 Josefine Mattsson 93 Täby IS Ej res.
F13
LÄNGDHOPP ZON 2006-06-17 1 Charlotte Skogström 93 Täby IS 490 +0,6 2 Amanda Murna 93 Hässelby SK 474 +0,2 3 Sara Kviberg 93 SoIK Hellas 473 +0,6 4 Emelie Viklund 93 Hammarby IF 454 +0,1 5 Sara Österberg 93 Hammarby IF 444 +1,0 6 Maria Halvarson 93 Turebergs FK 431 -0,2 7 Anna Kårling Khan 93 Hammarby IF 426 +0,1 8 Maja Bäckström 93 Huddinge AIS 420 -0,4 9 Marie Sönnerfors 93 Kungsängens SK 409 -0,6 10 Julia Karlsson 93 Hammarby IF 402 -0,6 11 Vanessa Carpenter 93 Hammarby IF 393 +0,4 12 Isabel Lindberg Oyarzo 93 Hammarby IF 389 +1,4 13 Hanna Fagerström Wagner 93 Hammarby IF 386 +1,0 14 Desiré Gustavsson 93 Hässelby SK 385 +0,9 15 Cecilia Reidefors 93 Hammarby IF 381 +0,6 16 Jessica Hörberg 93 Täby IS 376 +1,5 17 Josefine Mattsson 93 Täby IS 370 +0,3 18 Frida Paulsson 93 Hammarby IF 363 -0,6 19 Tove Rhodiner 93 Hammarby IF 355 -0,5 20 Sara Niväng 93 Hammarby IF 335 +1,1 21 Sophie Bach 93 Hammarby IF 282 -0,6
F13
SPJUT 400 G 2006-06-17 1 Charlotte Skogström 93 Täby IS 2399 2 Julia Edén 93 Huddinge AIS 2350 3 Naima Clarens 93 Hässelby SK 2034 4 Sabina Sandberg 93 Tyresö FK 1987 5 Isabel Lindberg Oyarzo 93 Hammarby IF 1873 6 Josefine Mattsson 93 Täby IS 1867 7 Johanna Ewertzh 93 Hammarby IF 1128 8 Jessica Hörberg 93 Täby IS 1100 9 Sophie Bach 93 Hammarby IF 943 10 Hanna Lindelöw 93 Hammarby IF 868 11 Hanna Fagerström Wagner 93 Hammarby IF 855 Nelly Linnhag 93 Hammarby IF Ej start Amanda Murna 93 Hässelby SK Ej start
F13
SLUNGBOLL 2006-06-17 1 Johanna Ewertzh 93 Hammarby IF 1878 2 Vanessa Carpenter 93 Hammarby IF 1859 3 Josefine Mattsson 93 Täby IS 1715 4 Jessica Hörberg 93 Täby IS 1627 5 Lovisa Grönros 93 Hammarby IF 1428 Amanda Murna 93 Hässelby SK Ej start
F12
600 M FINAL 2006-06-17 1 Chantal Nakunzi 94 Sundbybergs IK 1.51.37 2 Lovisa Nyrenström Gideha 94 Sundbybergs IK 1.57.04 3 Hedvig Holgersson 94 Hammarby IF 2.01.53 4 Emma Bivstedt 94 Hammarby IF 2.07.98 5 Sara Berglöf 94 Sundbybergs IK 2.18.77
F12
60 M HÄCK 76,2 CM FÖRSÖK 1 Vind: ? 2006-06-17 1 Mikaela Gustafsson 94 Hammarby IF 11.64 F 2 Sofia Jäger Stenberg 94 Sundbybergs IK 11.77 F 3 Josefine Sandelius 94 Hammarby IF 11.85 F 4 Amelie Möller 94 Hammarby IF 14.02 F 5 Hannah Wallroth 94 Turebergs FK 14.09 F FÖRSÖK 2 ? 2006-06-17 1 Agnes Burell 94 Täby IS 12.41 F 2 Sara Berglöf 94 Sundbybergs IK 13.24 F 3 Hedvig Holgersson 94 Hammarby IF 14.61 F 4 Hedvig Lindström 94 Hammarby IF 16.45 Rebecka Wallroth 94 Turebergs FK Ej start FINAL ? 2006-06-17 1 Mikaela Gustafsson 94 Hammarby IF 11.40 2 Sofia Jäger Stenberg 94 Sundbybergs IK 12.17 3 Josefine Sandelius 94 Hammarby IF 12.17 4 Agnes Burell 94 Täby IS 12.26 5 Sara Berglöf 94 Sundbybergs IK 13.47 6 Amelie Möller 94 Hammarby IF 13.79 7 Hedvig Holgersson 94 Hammarby IF 13.85 Hannah Wallroth 94 Turebergs FK Ej start
F12
HÖJDHOPP 2006-06-17 1 Rebecka Pettersson 94 Södertälje IF 137 2 Mikaela Gustafsson 94 Hammarby IF 134 3 Sara Ericsson 94 Hammarby IF 124 4 Hannah Wallroth 94 Turebergs FK 119 5 Josefine Sandelius 94 Hammarby IF 119 6 Rebecka Wallroth 94 Turebergs FK 114 7 Hedvig Lindström 94 Hammarby IF 114 8 Hedvig Holgersson 94 Hammarby IF 109 9 Julia Carls 94 Hammarby IF 109 Amelie Möller 94 Hammarby IF Ej res.
F12
STAVHOPP 2006-06-17 1 Emma Norss 94 Södertälje IF 161 Hannah Wallroth 94 Turebergs FK Ej start Rebecka Wallroth 94 Turebergs FK Ej start
F12
TRESTEG ZON 2006-06-17 1 Emma Norss 94 Södertälje IF 943 +1,6 2 Mikaela Gustafsson 94 Hammarby IF 909 +1,4 897 3 Sofia Jäger Stenberg 94 Sundbybergs IK 909w +2,3 889
889 +1,1 4 Lovisa Nyrenström Gideha 94 Sundbybergs IK 884 +1,2 5 Chantal Nakunzi 94 Sundbybergs IK 879 +0,0 6 Josefine Sandelius 94 Hammarby IF 874 +1,7 7 Rebecka Wallroth 94 Turebergs FK 850 +0,8 8 Sara Ericsson 94 Hammarby IF 808 -0,4 9 Julia Carls 94 Hammarby IF 792 +1,3 10 Hedvig Holgersson 94 Hammarby IF 790 +1,8 11 Amelie Möller 94 Hammarby IF 773w +2,4
754 +0,3 12 Sara Berglöf 94 Sundbybergs IK 751 +1,5 13 Hedvig Lindström 94 Hammarby IF 701w +3,4
699 +1,2 14 Hannah Wallroth 94 Turebergs FK 682 +0,5 Caroline Taxén 94 Enköpings AI Ej start Frida Jacobsson 94 Hammarby IF Ej res.
F12
SPJUT 400 G 2006-06-17 1 Chantal Nakunzi 94 Sundbybergs IK 2178 2 Rebecka Wallroth 94 Turebergs FK 2169 3 Julia Carls 94 Hammarby IF 1942 4 Lovisa Nyrenström Gideha 94 Sundbybergs IK 1713 5 Hedvig Lindström 94 Hammarby IF 1134 6 Amelie Möller 94 Hammarby IF 1018 7 Mikaela Gustafsson 94 Hammarby IF 977 8 Hannah Wallroth 94 Turebergs FK 823 Sara Ericsson 94 Hammarby IF Ej res.
F12
SLUNGBOLL 2006-06-17 1 Rebecka Pettersson 94 Södertälje IF 2561 2 Rebecka Wallroth 94 Turebergs FK 1950 3 Mikaela Gustafsson 94 Hammarby IF 1837 4 Julia Carls 94 Hammarby IF 1687 5 Sara Ericsson 94 Hammarby IF 1444 6 Sofia Jäger Stenberg 94 Sundbybergs IK 1128 7 Hannah Wallroth 94 Turebergs FK 636
F11
60 M HÄCK SPECIAL 1 Anna Allert 95 Hammarby IF 11.10 F 2 Freja Avebäck 95 Hammarby IF 11.24 F 3 Rakel Rosshagen 95 Täby IS 11.29 F 4 Elvira Ekholm 95 Hammarby IF 11.84 F 1 Elin Lindell 95 Hammarby IF 10.22 F 2 Ellinor Bill 95 Hammarby IF 10.24 F 3 Malin Skogström 95 Täby IS 10.31 F 4 Alina Lindqvist 95 Väsby IK 12.53 F 1 Malin Skogström 95 Täby IS 10.37 2 Ellinor Bill 95 Hammarby IF 10.38 3 Elin Lindell 95 Hammarby IF 10.45 4 Anna Allert 95 Hammarby IF 11.23 5 Rakel Rosshagen 95 Täby IS 11.59 6 Freja Avebäck 95 Hammarby IF 11.88 7 Elvira Ekholm 95 Hammarby IF 11.90 8 Alina Lindqvist 95 Väsby IK 12.30
F11
400 M FINAL 2006-06-17 1 Anna Allert 95 Hammarby IF 73.38 2 Rakel Rosshagen 95 Täby IS 73.55 3 Elin Lindell 95 Hammarby IF 75.29 4 Malin Skogström 95 Täby IS 75.40 5 Freja Avebäck 95 Hammarby IF 82.75 6 Linnéa Roman 95 Hammarby IF 83.31 Elvira Ekholm 95 Hammarby IF Ej start
F11
HÖJDHOPP 2006-06-17 1 Alina Lindqvist 95 Väsby IK 127 2 Ellinor Bill 95 Hammarby IF 127 3 Malin Skogström 95 Täby IS 124 4 Rakel Rosshagen 95 Täby IS 119 5 Freja Avebäck 95 Hammarby IF 114 6 Anna Allert 95 Hammarby IF 109 Marie Carlsson 95 Väsby IK Ej start
F11
TRESTEG ZON 2006-06-17 1 Ellinor Bill 95 Hammarby IF 932w +3,3
886 +1,7 2 Malin Skogström 95 Täby IS 892 +1,7 3 Linnéa Roman 95 Hammarby IF 809 +2,0 4 Freja Avebäck 95 Hammarby IF 798 +1,0 5 Anna Allert 95 Hammarby IF 786 +2,0 Elvira Ekholm 95 Hammarby IF Ej start Rakel Rosshagen 95 Täby IS Ej start
F11
BOLL 300 GR 2006-06-17 1 Freja Avebäck 95 Hammarby IF 2822 2 Ellinor Bill 95 Hammarby IF 2526 3 Malin Skogström 95 Täby IS 2322 4 Elvira Ekholm 95 Hammarby IF 2111 5 Rakel Rosshagen 95 Täby IS 2067 6 Elin Lindell 95 Hammarby IF 1988 7 Mikaela Lindström 95 Tyresö FK 1662 8 Anna Allert 95 Hammarby IF 1380
F10
4-KAMP 2006-06-17 1= Elin Forsberg 96 Hammarby IF 6 1= Vera Altrov Berg 96 Hammarby IF 6 3 Ebba Peterson 96 Hammarby IF 14 4 Emma Andersson Ragvalls 96 Hammarby IF 16 5 Sara Tönnervall 96 Hammarby IF 18
F9
4-KAMP 2006-06-17 1 Hanna Österberg 97 Hammarby IF 14 2= Maja Sjöblom 97 Hagunda IF Friidr 19 2= Judit Nadam 97 Hammarby IF 19 2= Pella Helenius 97 Hammarby IF 19 5 Madeleine Fredholm 97 Hammarby IF 20 6= Johanna Sävelin 97 Hammarby IF 22 6= Ofelia Gefwert 97 Hammarby IF 22 8 Ida Torbjörnsson 97 Hammarby IF 25 9 Johanna Matero 97 Hammarby IF 32 10 Josefin André 97 Hammarby IF 33 11 Hanna Strömbeck 97 Hammarby IF 41 12= Agnes Orpana 97 Hammarby IF 50 12= Emelie Bjurström 97 Hammarby IF 50
F8
4-KAMP 2006-06-17 1 Ylva Jakobsson 98 Hammarby IF 11 2 grensegrar 2 Pernilla Hansson 98 Hammarby IF 11 1 grenseger 3 Magdalena Åkeson 98 Hammarby IF 11 0 grenseger 4 Hedda Fosselius 98 Hammarby IF 21 5 Emilia Sochon 98 Hammarby IF 30 6 Josefin Herstedt 98 Hammarby IF 35 7= Lisa Sävelin 98 Hammarby IF 36 7= Matilda Sjöholm 98 Hammarby IF 36 9= Astrid Hellström Ryckert 98 Hammarby IF 39 9= Efe Agbankhese 98 Hammarby IF 39 11= Denise Sparremo 98 Hammarby IF 41 11= Jessika Ekvall 98 Hammarby IF 41 13 Ronja Sjönell 98 Hammarby IF 43 14 Hanna Kapell 98 Hammarby IF 44 15 Lotta Höglund 98 Hammarby IF 59 16 Isabelle Tolf 98 Hammarby IF 61 17 Linn Holgersson 98 Hammarby IF 62 18 Elin Roshage 98 Hammarby IF 63 19= Agnes Winsth 98 Hammarby IF 66 19= Alexandra Örenmark 98 Hammarby IF 66 Elina Parvisto 98 Hammarby IF Ej res. Ej alla grenar Julia-Lea Hoppers 98 Hammarby IF Ej res. Ej alla grenar Ulrika Bill 98 Hammarby IF Ej res. Ej alla grenar
Uppdaterad: 20 MAR 2008 08:23 Skribent: Åsa Fellenius

 

 

Vår Facebooksida

Facebook 

Våra Sponsorer

 

 

adidas_logo[1]

 

stadium_nylogga1

 

 

idrottensbingo2

Postadress:
Hammarby IF Friidrott - Friidrott
Enskede Idrottsplats, Enskedevägen 95
12263 Enskede

Besöksadress:
Enskede IP, Enskedevägen 95
12263 Enskede

Kontakt:
Tel: 086480320
E-post: This is a mailto link