Hoppa till sidans innehåll

2005 Ute


Resultat Hammarby Ungdomsspel
Enskede IP 2005-06-11
Arrangör: Hammarby IF Friidrott           Korrekturläst 050619

P17
110 M HÄCK 91,4 CM FINAL Vind: -1,1 2005-06-11 1 Jonathan Eklund 88 Hammarby IF 15.74 2 Nils-Göran Nilsson 88 Täby IS 16.60
P17
HÖJDHOPP 2005-06-11 1 Johan Wallhammar 89 Bromma IF 170 2 Daniel Östling 88 Rånäs 4H 161
P17
LÄNGDHOPP 2005-06-11 1 Johan Wallhammar 89 Bromma IF 595 +1,6 2 Daniel Östling 88 Rånäs 4H 488 +0,8
P17
DISKUS 1,5 KG 2005-06-11 1 David Olsson 88 Hammarby IF 4260 2 Nils-Göran Nilsson 88 Täby IS 2839
P15
100 M FINAL Vind: -0,6 2005-06-11 1 Sebastian Benchimol 90 IFK Tumba 12.97 2 Dennis Widmark 90 Hanvikens SK 12.99 3 David Tholander 90 Hammarby IF 13.21 4 Håkan Lööw 90 Hammarby IF 13.51 5 Fredrik Bitén 90 Hässelby SK 13.58
P15
100 M HÄCK 84,0 CM FINAL Vind: -2,5 2005-06-11 1 Dennis Widmark 90 Hanvikens SK 15.79
P15
1500 M HINDER 76,2 CM FINAL 2005-06-11 1 Daniel Bernebrant 90 Hammarby IF 5.01.74 Andreas Jansson 90 IFK Tumba Ej start
P15
HÖJDHOPP 2005-06-11 1 Dennis Widmark 90 Hanvikens SK 164 2 Fredrik Bitén 90 Hässelby SK 139
P15
STAVHOPP 2005-06-11 1 Jens Boström 90 Hanvikens SK 360
P15
LÄNGDHOPP 2005-06-11 1 Tobias Sandberg 90 Tyresö FK 575w +2,5
5,74 +0,5 2 Linus Vigert 90 Hammarby IF 526w +2,9
510 +1,5 3 Sebastian Benchimol 90 IFK Tumba 488 +1,6 4 André Björk 90 Hammarby IF 477 +0,3 5 Fredrik Bitén 90 Hässelby SK 430 +1,9
P15
DISKUS 1,0 KG 2005-06-11 1 Pontus Rabe 90 Bålsta IK 4389 2 Linus Vigert 90 Hammarby IF 3348 3 Daniel Bernebrant 90 Hammarby IF 2538 4 Andreas Jansson 90 IFK Tumba 2317 5 David Tholander 90 Hammarby IF 2255
P15
SPJUT 600 GR 2005-06-11 1 Pontus Rabe 90 Bålsta IK 4563 2 Jens Boström 90 Hanvikens SK 3275 3 David Tholander 90 Hammarby IF 2440
P14
100 M FINAL Vind: -2,1 2005-06-11 1 Martin Johansson 91 Hammarby IF 12.21 2 Simon Fogelberg 91 Turebergs FK 12.77 3 Love Fältström 91 Hammarby IF 13.08 4 Max Monsén 91 Hammarby IF 13.48 5 Markus Niemälä 91 Sundbybergs IK 14.23 6 Mathias Brodén 91 Hanvikens SK 14.32 Christian Adrar 91 Hammarby IF Ej start
P14
100 M HÄCK 84,0 CM FINAL Vind: -2,5 2005-06-11 1 Max Monsén 91 Hammarby IF 16.66 2 Felix Sonebäck 91 IFK Tumba 17.50
P14
1500 M HINDER 76,2 CM FINAL 2005-06-11 1 Emil Blomberg 92 IF Triangeln 5.18.43 2 Linus Linde 91 Hammarby IF 5.23.42 Björn Brink 91 Hanvikens SK Ej start
P14
HÖJDHOPP 2005-06-11 1 Eric Älvebrand 91 Hammarby IF 167 2 Erik Odenman 91 Hammarby IF 154 3 Martin Johansson 91 Hammarby IF 149 4 Martin Strauss 91 Hanvikens SK 144 5 Jesper Persson 91 Turebergs FK 139 6 Viktor Björklund 91 Hanvikens SK 134
P14
STAVHOPP 2005-06-11 1 Christian Adrar 91 Hammarby IF 246 2 Felix Sonebäck 91 IFK Tumba 236
P14
LÄNGDHOPP 2005-06-11 1 Alexander Wittlock 91 Hanvikens SK 542 +0,5 2 Kenzo Franzén 91 Fredrikshofs FIF 503w +2,5
489 +1,5 3 Simon Fogelberg 91 Turebergs FK 495 +0,9 4 Max Monsén 91 Hammarby IF 491 +1,2 5 Mathias Brodén 91 Hanvikens SK 446 +1,5 6 Erik Odenman 91 Hammarby IF 442w +2,2
426 +0,8 7 Ludvig Tingåker 91 IFK Lidingö 396 +1,7
P14
DISKUS 1,0 KG 2005-06-11 1 Christian Adrar 91 Hammarby IF 3060 2 Erik Odenman 91 Hammarby IF 2956 3 Martin Strauss 91 Hanvikens SK 2775 4 Gustav Karreskog 91 Hammarby IF 2374 5 Björn Almström 91 IFK Lidingö 2337
P14
SPJUT 600 GR 2005-06-11 1 Felix Sonebäck 91 IFK Tumba 3521 2 Erik Odenman 91 Hammarby IF 3196 3 Alexander Wittlock 91 Hanvikens SK 3115 4 Christian Adrar 91 Hammarby IF 3107 5 Kenzo Franzén 91 Fredrikshofs FIF 2950 6 Gustav Karreskog 91 Hammarby IF 2554 7 Björn Almström 91 IFK Lidingö 2394 8 Markus Niemälä 91 Sundbybergs IK 1895
P13
600 M FINAL 2005-06-11 1 Herman Danielsson 92 Målilla-Mörlunda 1.41.15 2 Erik Kvarnerup 92 Hanvikens SK 1.46.17 3 Emil Blomberg 92 IF Triangeln 1.48.05 4 Jakob Lundin 92 Tyresö FK 1.48.89 5 Tommy Sundborg 92 Hammarby IF 1.57.71 6 Fredrik Löfblom 92 Hanvikens SK 2.00.44 Viktor Elinder 92 Hässelby SK Ej start Mattias Lindbohm 92 Tyresö FK Ej start
P13
60 M HÄCK 76,2 CM FINAL Vind: 2005-06-11 1 Matthew Mereman 92 Hanvikens SK 9.66 2 Anton Nilsson 92 Huddinge AIS 10.25 3 Sam Monsén 92 Hammarby IF 10.29 4 Hjalmar Thorsell 92 Hammarby IF 10.56 5 Emil Blomberg 92 IF Triangeln 11.26
P13
HÖJDHOPP 2005-06-11 1 Matthew Mereman 92 Hanvikens SK 156 2 Kristoffer Persson 92 Tyresö FK 147 3 Tim Rådberg 92 Sundbybergs IK 147 4 Andreas Östling 92 Rånäs 4H 144 5 Emil Blomberg 92 IF Triangeln 141 6 Jakob Lundin 92 Tyresö FK 132 7= Erik Campenhausen 92 Hammarby IF 132 7= Tommy Sundborg 92 Hammarby IF 132 9 Hjalmar Thorsell 92 Hammarby IF 132 0= Mikael Hellström 92 Hammarby IF 127 0= Victor Elwin 92 Bromma IF 127 Mattias Lindbohm 92 Tyresö FK Ej start Armin Eftekhari 92 Sundbybergs IK Ej start
P13
STAVHOPP 2005-06-11 1 Philip Eliasson 92 Hanvikens SK 256 2 Erik Kvarnerup 92 Hanvikens SK 246 3 Andreas Östling 92 Rånäs 4H 236 4 Kristoffer Persson 92 Tyresö FK 216 5 Mattias Lindbohm 92 Tyresö FK 206
P13
LÄNGDHOPP ZON 2005-06-11 1 Matthew Mereman 92 Hanvikens SK 523w +2,7
497 +1,1 2 Tim Rådberg 92 Sundbybergs IK 476w +4,2
474 +1,2 3 Anton Nilsson 92 Huddinge AIS 452 +1,5 4 Mikael Hellström 92 Hammarby IF 450w +4,4
408 +1,4 5 Armin Eftekhari 92 Sundbybergs IK 446 +0,8 6 Sam Monsén 92 Hammarby IF 443 +1,1 7 Emil Blomberg 92 IF Triangeln 439w +2,3
425 +0,6 8 Victor Elwin 92 Bromma IF 417 +1,5 9 Oskar Fryklöf 92 Hammarby IF 410w +3,0
278 +1,5 10 Fredrik Löfblom 92 Hanvikens SK 387w +2,4
363 +1,1 11 Fredrik Hodén 92 Hanvikens SK 372w +2,8
371 +0,8 12 Simon Olsson 92 Hammarby IF 353 +1,3
P13
SPJUT 2005-06-11 1 Kristoffer Persson 92 Tyresö FK 3440 2 Simon Olsson 92 Hammarby IF 3102 3 Matthew Mereman 92 Hanvikens SK 2961 4 Fredrik Hodén 92 Hanvikens SK 2744 5 Sam Monsén 92 Hammarby IF 2659 6 Mattias Lindbohm 92 Tyresö FK 2658 7 Fredrik Löfblom 92 Hanvikens SK 2533 8 Henrik Dufberg 92 Hanvikens SK 2435 9 Niklas Bougt 92 Hammarby IF 2388 10 Philip Eliasson 92 Hanvikens SK 2254 11 Jakob Lundin 92 Tyresö FK 2109 12 Tommy Sundborg 92 Hammarby IF 1819 13 Hjalmar Thorsell 92 Hammarby IF 1727 14 Oskar Fryklöf 92 Hammarby IF 1433 15 Viktor Elinder 92 Hässelby SK 1207
P13
SLUNGBOLL 2005-06-11 1 Mattias Lindbohm 92 Tyresö FK 3612 2 Anton Nilsson 92 Huddinge AIS 3103 3 Tim Rådberg 92 Sundbybergs IK 2850 4 Armin Eftekhari 92 Sundbybergs IK 2618 5 Henrik Dufberg 92 Hanvikens SK 2485 6 Kristoffer Persson 92 Tyresö FK 2336
P12
600 M FINAL 2005-06-11 1 Albin Sjöblom 93 Hagunda IF Friidr 1.42.72 2 Nils Måhlén 93 Sundbybergs IK 1.48.71 3 Philip Green 93 Hammarby IF 1.52.55 4 Adam Richter 93 Sundbybergs IK 1.54.31 5 Jesper Frantzén 93 Hässelby SK 1.54.39 6 Tobias Vigert 93 Hammarby IF 1.57.26 7 Gunnar Odenman 93 Hammarby IF 1.57.54 8 Deniz Yagzi 93 Sundbybergs IK 2.07.19 9 Aran Rashid 93 Sundbybergs IK 2.10.97
P12
60 M HÄCK 76,2 CM FÖRSÖK 1 Vind: 1 Martin Ullström 93 Upsala IF 10.46 F 2 Johan Nylander 93 Saltsjöbadens IF 11.26 F 3 Axel Kjell 93 Turebergs FK 11.64 F 4 Albin Sjöblom 93 Hagunda IF Friidr 12.16 F 5 Ken Braesch Andersen 93 Hammarby IF 12.21 F 6 Emil Ahlin 93 Sundbybergs IK 12.76 Anton Green 93 Hammarby IF Ej start FÖRSÖK 2 1 Adam Richter 93 Sundbybergs IK 11.84 F 2 Gunnar Odenman 93 Hammarby IF 11.95 F 3 Joakim Bergström 93 Upsala IF 12.44 F 4 Tomas Karlqvist 93 Hanvikens SK 12.73 5 Max Wijk 93 Hammarby IF 12.89 6 Nils Måhlén 93 Sundbybergs IK 13.44 7 Joel Salomonsson 93 Sundbybergs IK 13.94 FINAL 2005-06-11 1 Martin Ullström 93 Upsala IF 10.90 2 Johan Nylander 93 Saltsjöbadens IF 10.91 3 Axel Kjell 93 Turebergs FK 11.68 4 Gunnar Odenman 93 Hammarby IF 11.69 5 Ken Braesch Andersen 93 Hammarby IF 11.78 6 Adam Richter 93 Sundbybergs IK 11.88 7 Albin Sjöblom 93 Hagunda IF Friidr 11.98 8 Joakim Bergström 93 Upsala IF 12.56
P12
HÖJDHOPP 2005-06-11 1 Martin Ullström 93 Upsala IF 140 2 Philip Green 93 Hammarby IF 137 3 Emil Ahlin 93 Sundbybergs IK 134 4 Albin Sjöblom 93 Hagunda IF Friidr 129 5 Johan Nylander 93 Saltsjöbadens IF 129 6 Kaj Franzén 93 Fredrikshofs FIF 124 7 Joel Salomonsson 93 Sundbybergs IK 119 8 Anton Green 93 Hammarby IF 119 Max Wijk 93 Hammarby IF Ej start Rasmus Salomonsson 93 Sundbybergs IK Ej res.
P12
STAVHOPP 2005-06-11 1 Carl Sténson 93 Huddinge AIS 236 2 Linde Mattsson 93 Hammarby IF 181
P12
TRESTEG ZON 2005-06-11 1 Philip Green 93 Hammarby IF 991 2 Carl Sténson 93 Huddinge AIS 979 3 Nils Måhlén 93 Sundbybergs IK 962 4 Gunnar Odenman 93 Hammarby IF 961 5 Martin Ullström 93 Upsala IF 959 6 Albin Sjöblom 93 Hagunda IF Friidr 953 7 Adam Richter 93 Sundbybergs IK 872 8 Ken Braesch Andersen 93 Hammarby IF 851 9 Joakim Bergström 93 Upsala IF 844 10 Kaj Franzén 93 Fredrikshofs FIF 839 11 Joel Salomonsson 93 Sundbybergs IK 754 12 Rasmus Salomonsson 93 Sundbybergs IK 678
P12
SPJUT 400 GR 2005-06-11 1 Philip Green 93 Hammarby IF 2926 2 Salvador Navarro Marttin 93 Tullinge-Tumba FF 2670 3 Tobias Vigert 93 Hammarby IF 2501 4 Axel Kjell 93 Turebergs FK 2380 5 Joakim Bergström 93 Upsala IF 2320 6 Johan Nylander 93 Saltsjöbadens IF 2246 7 Kaj Franzén 93 Fredrikshofs FIF 2219 8 Tomas Karlqvist 93 Hanvikens SK 2134 9 Albin Sjöblom 93 Hagunda IF Friidr 2049 10 Emil Ahlin 93 Sundbybergs IK 1538 Max Wijk 93 Hammarby IF Ej start
P12
SLUNGBOLL 2005-06-11 1 Carl Sténson 93 Huddinge AIS 3049 2 Philip Green 93 Hammarby IF 2802 3 Axel Kjell 93 Turebergs FK 2340 4 Joakim Bergström 93 Upsala IF 2113 5 Aran Rashid 93 Sundbybergs IK 1585 6 Deniz Yagzi 93 Sundbybergs IK 1539
P11
400 M FINAL 2005-06-11 1 Daniel Jonsson 94 Huddinge AIS 1.03.30 2 Jesper Tapper 94 Turebergs FK 1.08.61 3 Gustav Olofsson 94 Hammarby IF 1.12.02 4 Joel Durén 94 Hässelby SK 1.14.48 5 David Lind Olsson 94 Hammarby IF 1.19.24 6 Stefan Sundqvist 94 Solna FK 1.19.36 7 Johan Gratzfeld 94 Hammarby IF 1.26.16 8 Jakob Barketorp Dirke 94 Hammarby IF 1.28.34 9 Jesper Carlström 94 Hammarby IF 1.30.62
P11
60 M HÄCK SPECIAL 1 Martin Lindén 94 Hanvikens SK 12.12 F 2 Johan Gratzfeld 94 Hammarby IF 12.58 F 3 David Lind Olsson 94 Hammarby IF 12.92 F 4 Jesper Carlström 94 Hammarby IF 13.30 5 Jakob Barketorp Dirke 94 Hammarby IF 13.31
 1 Edwin Råsberg            94 Bromma IF             10.13  F 
 2 Felix Monsén             94 Hammarby IF           11.13  F 
 3 Fredrick Ekholm          94 Huddinge AIS          11.49  F 
 4 Joel Lundquist           94 Hammarby IF           11.59  F 
 5 David Axelsson           94 Hammarby IF           12.12  F 
   Tobias Pettersson        94 Hanvikens SK       Ej start   
 1 Edwin Råsberg            94 Bromma IF             10.04  
 2 Fredrick Ekholm          94 Huddinge AIS          10.98  
 3 Felix Monsén             94 Hammarby IF           10.98  
 4 Martin Lindén            94 Hanvikens SK          11.67  
 5 Joel Lundquist           94 Hammarby IF           11.80  
 6 David Axelsson           94 Hammarby IF           12.09  
 7 David Lind Olsson        94 Hammarby IF           12.72  
 8 Johan Gratzfeld          94 Hammarby IF           12.73  
   
P11
HÖJDHOPP 2005-06-11 1 Fredrick Ekholm 94 Huddinge AIS 143 2 Casper Varis Algård 94 Huddinge AIS 127 3= Kornelius Haaland 94 Hammarby IF 114 3= Joel Durén 94 Hässelby SK 114 5 Johan Gratzfeld 94 Hammarby IF 109 David Lind Olsson 94 Hammarby IF Ej res.
P11
TRESTEG ZON 2005-06-11 1 Edwin Råsberg 94 Bromma IF 986 2 Fredrick Ekholm 94 Huddinge AIS 883 3 Jakob Barketorp Dirke 94 Hammarby IF 788 4 Joel Lundquist 94 Hammarby IF 787 5 Johan Gratzfeld 94 Hammarby IF 772 6 Stefan Sundqvist 94 Solna FK 765 7 David Axelsson 94 Hammarby IF 756 8 Jesper Carlström 94 Hammarby IF 739 9 David Lind Olsson 94 Hammarby IF 733 10 Kornelius Haaland 94 Hammarby IF 726
P11
BOLL 300 GR 2005-06-11 1 Fredrick Ekholm 94 Huddinge AIS 3031 2 Johan Gratzfeld 94 Hammarby IF 2972 3 Kornelius Haaland 94 Hammarby IF 2935 4 Joel Lundquist 94 Hammarby IF 2609 5 David Lind Olsson 94 Hammarby IF 2293 6 Jesper Carlström 94 Hammarby IF 2189 7 Jakob Barketorp Dirke 94 Hammarby IF 2015
P10
400 M FINAL 1 1 David Sjöblom 95 Hagunda IF Friidr 1.04.91 1 2 Jacob Borssén 95 Huddinge AIS 1.11.27 2 3 Olle Ström 95 Hammarby IF 1.13.79 3 4 Calle Moskuvaara 95 Huddinge AIS 1.15.44 5 5 Ludwig Kågemar Lidell 95 Sundbybergs IK 1.17.80 6 6 Jacob Ewertzh 95 Hammarby IF 1.18.74 7 7 Viktor Lindelöw 95 Hammarby IF 1.21.94 11 8 Albin Berglund 95 Hammarby IF 1.28.69 13 9 Niclas von Seth 95 Huddinge AIS 1.33.03 14 Felix Kollin 96 Vallentuna FIK Ej start FINAL 2 1 Jonatan Lindholm 95 Hammarby IF 1.14.24 4 2 Jonas Engvall 95 Hanvikens SK 1.20.59 8 3 Simon Mårdsjö 95 Hammarby IF 1.20.95 9 4 Alexander Holm 95 Hammarby IF 1.21.19 10 5 Sebastian Engström 95 Huddinge AIS 1.23.54 12 Niklas Engberg 95 Danderyds SK Ej start Ludvig Edén 95 Huddinge AIS Ej start Andreas Vinghed 95 Sundbybergs IK Ej start Fredrik Samuelsson 95 Hässelby SK Ej start
P10
40 M HÄCK SPECIAL 1 Gabriel Heen 95 Huddinge AIS 7.79 F 2 Jacob Borssén 95 Huddinge AIS 8.01 F 3 Alexander Holm 95 Hammarby IF 8.07 F 4 Niklas Engberg 95 Danderyds SK 8.19 5 Sebastian Engström 95 Huddinge AIS 8.86 6 Stellan Reidefors 95 Hammarby IF 9.03 7 Felix Kollin 96 Vallentuna FIK 9.30
 
 1 Jonas Engvall            95 Hanvikens SK           7.54  F 
 2 Carl Dath                95 Danderyds SK           7.58  F 
 3 Ludwig Kågemar Lidell    95 Sundbybergs IK         8.39   
 4 Viktor Lindelöw          95 Hammarby IF            8.57   
 5 Jacob Nilsson            95 Hammarby IF            8.73   
 6 Robert Winner            95 Hammarby IF            9.17   
 7 Niclas von Seth          95 Huddinge AIS           9.87   
 1 Fredrik Samuelsson       95 Hässelby SK            7.56  F 
 2 Jacob Ewertzh            95 Hammarby IF            7.76  F 
 3 Olle Ström               95 Hammarby IF            7.90  F 
 4 Calle Moskuvaara         95 Huddinge AIS           8.28   
 5 Martin Löfblom           95 Hanvikens SK           8.32   
 6 Andreas Vinghed          95 Sundbybergs IK         8.88   
   Ludvig Edén              95 Huddinge AIS       Ej start   
 1 Jonas Engvall            95 Hanvikens SK           7.46  
 2 Jacob Borssén            95 Huddinge AIS           7.47  
 3 Fredrik Samuelsson       95 Hässelby SK            7.50  
 4 Carl Dath                95 Danderyds SK           7.59  
 5 Jacob Ewertzh            95 Hammarby IF            7.75  
 6 Alexander Holm           95 Hammarby IF            7.78  
 7 Gabriel Heen             95 Huddinge AIS           7.92  
 8 Olle Ström               95 Hammarby IF            7.97  
   
P10
LÄNGDHOPP ZON 2005-06-11 1 Fredrik Samuelsson 95 Hässelby SK 429 2 Jacob Borssén 95 Huddinge AIS 406 3 Gabriel Heen 95 Huddinge AIS 392 4 Jonas Engvall 95 Hanvikens SK 377 5 Jonatan Lindholm 95 Hammarby IF 371 6 Olle Ström 95 Hammarby IF 357 7 Carl Dath 95 Danderyds SK 352 8 Ludwig Kågemar Lidell 95 Sundbybergs IK 349 9 Jacob Ewertzh 95 Hammarby IF 347 10 Alexander Holm 95 Hammarby IF 343 11 David Sjöblom 95 Hagunda IF Friidr 332 12 Niclas von Seth 95 Huddinge AIS 331 13 Christoffer Fagerström 95 Hammarby IF 328 14 Sebastian Engström 95 Huddinge AIS 323 15 Albin Berglund 95 Hammarby IF 314 16 Simon Mårdsjö 95 Hammarby IF 312 299,294 17 Martin Löfblom 95 Hanvikens SK 312 299,291 18 Jacob Nilsson 95 Hammarby IF 301 298 19 Felix Kollin 96 Vallentuna FIK 301 295 20 Viktor Lindelöw 95 Hammarby IF 280 Niklas Engberg 95 Danderyds SK Ej start Måns Hellgren 95 Hammarby IF Ej start Ludvig Edén 95 Huddinge AIS Ej start Andreas Vinghed 95 Sundbybergs IK Ej start Calle Moskuvaara 95 Huddinge AIS Ej start
P10
BOLL 300 GR 2005-06-11 1 Fredrik Samuelsson 95 Hässelby SK 3829 2 Ludvig Edén 95 Huddinge AIS 3656 3 Jacob Borssén 95 Huddinge AIS 3639 4 Gabriel Heen 95 Huddinge AIS 3332 5 Alexander Holm 95 Hammarby IF 3235 6 Olle Ström 95 Hammarby IF 3134 7 Jonatan Lindholm 95 Hammarby IF 2918 8 Andreas Vinghed 95 Sundbybergs IK 2888 9 David Sjöblom 95 Hagunda IF Friidr 2744 10 Jonas Engvall 95 Hanvikens SK 2736 11 Martin Löfblom 95 Hanvikens SK 2679 12 Niklas Engberg 95 Danderyds SK 2536 13 Calle Moskuvaara 95 Huddinge AIS 2505 14 Simon Mårdsjö 95 Hammarby IF 2494 15 Felix Kollin 96 Vallentuna FIK 2463 16 Jacob Nilsson 95 Hammarby IF 2439 17 Sebastian Engström 95 Huddinge AIS 2254 18 Carl Dath 95 Danderyds SK 2208 19 Viktor Lindelöw 95 Hammarby IF 2044 20 Niclas von Seth 95 Huddinge AIS 1423
F17
100 M HÄCK 76,2 CM FINAL Vind: -1,2 2005-06-11 1 Fatima Makakala 89 Hammarby IF 15.17 2 Elin Martinsson 88 Gefle IF 15.22 3 Angelica Engberg 89 Hässelby SK 17.78
F17
1500 M HINDER 76,2 CM FINAL 2005-06-11 1 Lena Örn 88 SoIK Hellas 5.09.80 2 Cecilia Norrbom 88 Turebergs FK 5.15.28 3 Ida Verwijst 88 Upsala IF 5.16.90 4 Josefine Berggren 89 Östhammar FI 5.19.92 5 Maria Söderström 88 Täby IS 5.24.95 6 Linnéa Lord 89 Hammarby IF 5.30.98
F17
HÖJDHOPP 2005-06-11 1 Anna Silén 88 Enköpings AI 154 2 Frida Viklund 89 Bromma IF 149 3 Lin Jaukkuri 89 Hanvikens SK 144
F17
STAVHOPP 2005-06-11 1 Lin Jaukkuri 89 Hanvikens SK 256
F17
TRESTEG 2005-06-11 1 Edina Shehu 89 Hammarby IF 1153 +0,7
F17
KULA 3,0 KG 2005-06-11 1 Josefine Bark 88 Tyresö FK 1238 2 Sophie Kling 91 Kungsängens SK 1197 3 Mickela Franke Rydén 88 IFK Lidingö 1191
F15
100 M FINAL Vind: -1,6 2005-06-11 1 Frida Linde 90 Täby IS 13.23 2 Sofie Sjögren 90 Hässelby SK 13.31 3 Marie Lindström 90 Rånäs 4H 13.57 4 Elin Spetz 90 Södertälje IF 13.62 5 Emilia Forsell 90 Hammarby IF 14.14 6 Camilla Göth 90 Hammarby IF 14.46 7 Denise Hagberg 90 Hässelby SK 14.52
F15
80 M HÄCK 76,2 CM FINAL Vind: -0,7 2005-06-11 1 Frida Linde 90 Täby IS 12.17 2 Sofia Carls 90 Hammarby IF 12.75 3 Therese Kollin 90 Täby IS 12.94 4 Sandra Höckerstrand 90 Hammarby IF 13.05 5 Gabriella Görhed 90 Hammarby IF 15.16 6 Denise Hagberg 90 Hässelby SK 15.86 Anneli Ljungqvist 90 Hammarby IF Bröt
F15
1500 M HINDER 76,2 CM FINAL 2005-06-11 1 Helena Nyberg 90 IFK Lidingö 5.41.80
F15
HÖJDHOPP 2005-06-11 1 Rebecca Lindblom 90 Tyresö FK 144 2 Sandra Höckerstrand 90 Hammarby IF 139 3 Anneli Ljungqvist 90 Hammarby IF 134 4 Ella Mattsson 90 Hammarby IF 134 5 Lina-Marie Sundgren 90 Hammarby IF 134
F15
STAVHOPP 2005-06-11 1 Therese Kollin 90 Täby IS 236 2 Sofia Carls 90 Hammarby IF 226 3 Ella Mattsson 90 Hammarby IF 216 4 Jessica Nalin 90 Hässelby SK 196
F15
LÄNGDHOPP 2005-06-11 1 Sofia Carls 90 Hammarby IF 525 +1,4 2 Frida Linde 90 Täby IS 513 +1,6 3 Sandra Höckerstrand 90 Hammarby IF 482 +1,4 4 Therese Kollin 90 Täby IS 464 +1,4 5 Camilla Göth 90 Hammarby IF 447w +2,1
436 +1,1 6 Denise Hagberg 90 Hässelby SK 442 +1,5 7 Emilia Forsell 90 Hammarby IF 440 +1,1 8 Sofie Sjögren 90 Hässelby SK 438 +2,0 9 Gabriella Görhed 90 Hammarby IF 425w +2,1
422 +0,4 10 Lina-Marie Sundgren 90 Hammarby IF 384 +1,1 11 Jessica Nalin 90 Hässelby SK 342 +0,1 Emma Malmström 90 Hammarby IF Ej res. Anneli Ljungqvist 90 Hammarby IF Ej start
F15
DISKUS 0,6 KG 2005-06-11 1 Hanna Reiding 90 IFK Märsta 3588 2 Sandra Höckerstrand 90 Hammarby IF 3367 3 Emma Malmström 90 Hammarby IF 2353 4 Gabriella Görhed 90 Hammarby IF 1988 5 Jessica Nalin 90 Hässelby SK 1912 Camilla Göth 90 Hammarby IF Ej res.
F15
SPJUT 400 GR 2005-06-11 1 Julia Klackenberg 90 FIF Danderyd Athl 3924 2 Sandra Höckerstrand 90 Hammarby IF 3456 3 Frida Linde 90 Täby IS 3335 4 Therese Kollin 90 Täby IS 3065 5 Emma Malmström 90 Hammarby IF 1933 6 Lina-Marie Sundgren 90 Hammarby IF 1682
F14
100 M FÖRSÖK 1 Vind: -1,2 2005-06-11 1 Josephine Ekholm 91 Hammarby IF 12.97 F 2 Anna Troije 91 Turebergs FK 13.93 F 3 Andrea Lagerström 91 Turebergs FK 14.13 F 4 Filippa Gille 91 Hammarby IF 14.47 5 Amelia Fransén 91 IFK Lidingö 14.83 6 Tove Canerstam 91 Hässelby SK 14.90 7 Nina Thorén 91 IFK Lidingö 15.04 FÖRSÖK 2 -1,6 2005-06-11 1 Jessica Torssell 91 Hammarby IF 13.50 F 2 Linn Gunnarsson 91 Täby IS 13.51 F 3 Emelie Persson 91 Tullinge-Tumba FF 13.72 F 4 Ylva Wernhoff 91 IFK Lidingö 14.25 5 Fanny Svedberg 91 Hammarby IF 14.88 6 Nathalie Blomqvist 91 Sundbybergs IK 15.17 Julia Andersson 91 Hammarby IF Ej start FÖRSÖK 3 -2,8 2005-06-11 1 Moa Brandt 91 Hammarby IF 13.75 F 2 Linda Sandberg 91 Tyresö FK 13.96 F 3 Anna Klackenberg 91 Turebergs FK 14.42 4 Vanessa Westerfelt 91 Fredrikshofs FIF 14.44 5 Rosanna Engberg 91 Hässelby SK 15.87 6 Sofia Molin 91 Hammarby IF 16.29 7 Linnea Arnkärr 91 IFK Lidingö 16.31 FINAL -0,9 2005-06-11 1 Josephine Ekholm 91 Hammarby IF 12.86 2 Moa Brandt 91 Hammarby IF 13.28 3 Linn Gunnarsson 91 Täby IS 13.30 4 Jessica Torssell 91 Hammarby IF 13.38 5 Emelie Persson 91 Tullinge-Tumba FF 13.55 6 Linda Sandberg 91 Tyresö FK 13.65 7 Anna Troije 91 Turebergs FK 13.89 8 Andrea Lagerström 91 Turebergs FK 14.07
F14
1500 M HINDER 76,2 CM FINAL 2005-06-11 1 Johanna Lord 91 Hammarby IF 5.46.01
F14
80 M HÄCK 76,2 CM FÖRSÖK 1 Vind: -2,1 2005-06-11 1 Anna Troije 91 Turebergs FK 13.09 F 2 Vanessa Westerfelt 91 Fredrikshofs FIF 13.74 F 3 Sandra Brännstam 91 Hanvikens SK 14.30 F 4 Linnéa Nyström 91 Hammarby IF 14.45 F 5 Nathalie Blomqvist 91 Sundbybergs IK 15.05 F 6 Madeleine Serenhov 91 IFK Lidingö 15.32 FÖRSÖK 2 -2,1 2005-06-11 1 Jessica Torssell 91 Hammarby IF 12.71 F 2 Ulrika Jakobsson 91 Hammarby IF 13.49 F 3 Tove Canerstam 91 Hässelby SK 15.27 F 4 Rosanna Engberg 91 Hässelby SK 16.02 FINAL -2,1 2005-06-11 1 Jessica Torssell 91 Hammarby IF 12.70 2 Anna Troije 91 Turebergs FK 12.97 3 Vanessa Westerfelt 91 Fredrikshofs FIF 13.70 4 Sandra Brännstam 91 Hanvikens SK 14.36 5 Tove Canerstam 91 Hässelby SK 14.61 6 Nathalie Blomqvist 91 Sundbybergs IK 15.28 7 Linnéa Nyström 91 Hammarby IF 15.30 Ulrika Jakobsson 91 Hammarby IF Ej start
F14
HÖJDHOPP 2005-06-11 1 Madeleine Serenhov 91 IFK Lidingö 149 2 Andrea Lagerström 91 Turebergs FK 144 3 Anna Klackenberg 91 Turebergs FK 144 4 Sandra Brännstam 91 Hanvikens SK 134 5= Rosanna Engberg 91 Hässelby SK 129 5= Filippa Gille 91 Hammarby IF 129 Ellen Nordgren 91 Hammarby IF Ej res. Tea Shehu 91 Hammarby IF Ej res.
F14
LÄNGDHOPP 2005-06-11 1 Tea Shehu 91 Hammarby IF 487w +3,0
185 +0,9 2 Josephine Ekholm 91 Hammarby IF 481 +1,5 3 Moa Brandt 91 Hammarby IF 468 +1,7 4 Vanessa Westerfelt 91 Fredrikshofs FIF 466 +1,9 5 Sara von Schrenk 91 Värmdö IF 456 +2,0 6 Linn Gunnarsson 91 Täby IS 433 +1,5 7 Fanny Svedberg 91 Hammarby IF 428 +0,4 8 Elin Strid 91 Turebergs FK 427w +2,4
389 +2,0 9 Filippa Gille 91 Hammarby IF 422 +0,5 10 Amelia Fransén 91 IFK Lidingö 413w +2,4
395 +1,6 11 Sara Martinsson 91 Hammarby IF 406w +3,0
403 +1,7 12 Linnéa Nyström 91 Hammarby IF 401 +1,8 13 Rosanna Engberg 91 Hässelby SK 400 +1,2+ 14 Sofia Eriksson 91 Hammarby IF 396 +1,1 15 Nathalie Blomqvist 91 Sundbybergs IK 378 +1,3 16 Anna Bristrand 91 Hammarby IF 375 -0,4 17 Amanda Sochon 91 Hammarby IF 367 +1,3 365 18 Ellen Nordgren 91 Hammarby IF 367 +0,7 335 19 Sofia Molin 91 Hammarby IF 359 +0,8 20 Julia Andersson 91 Hammarby IF 349 +1,1
F14
DISKUS 0,6 KG 2005-06-11 1 Sophie Kling 91 Kungsängens SK 2607 2 Sara Martinsson 91 Hammarby IF 2253 3 Louise Ahlin 91 Tullinge-Tumba FF 2120 4 Linnéa Nyström 91 Hammarby IF 2100 5 Anna Bristrand 91 Hammarby IF 1412 6 Sara von Schrenk 91 Värmdö IF 1397
F14
SPJUT 400 GR 2005-06-11 1 Louise Ahlin 91 Tullinge-Tumba FF 3017 2 Sandra Brännstam 91 Hanvikens SK 2875 3 Ellen Nordgren 91 Hammarby IF 2801 4 Sophie Kling 91 Kungsängens SK 2741 5 Linnéa Nyström 91 Hammarby IF 2332 6 Filippa Gille 91 Hammarby IF 1994 7 Madeleine Serenhov 91 IFK Lidingö 1763 8 Sara Martinsson 91 Hammarby IF 1685 Ulrika Jakobsson 91 Hammarby IF Ej start
F13
600 M FINAL 2005-06-11 1 Elisabeth Danielsson 92 Sundbybergs IK 1.48.55 2 Linnéa Alstermark 92 Hammarby IF 1.49.27 3 Kajsa Barr 92 Sundbybergs IK 1.49.92 4 Rebecka Öberg 92 IFK Lidingö 1.51.10 5 Elsa Gregersdotter 92 Hammarby IF 1.53.84 6 Frida Retsloff 92 Hammarby IF 1.55.67 7 Manal Said 92 Hammarby IF 1.56.75 8 Fanny Robler 92 Sundbybergs IK 1.58.35 9 Beatrice Kollin 92 Täby IS 1.59.31 10 Lise Bach 92 Hammarby IF 2.00.08 11 Julia Behm 92 IFK Lidingö 2.00.87
F13
60 M HÄCK 76,2 CM FÖRSÖK 1 Vind: 1 Matilda Höglund 92 Hammarby IF 10.12 F 2 Fanny Robler 92 Sundbybergs IK 10.39 F 3 Sofie Gyllensvärd 92 Saltsjöbadens IF 10.72 F 4 Anna Eek 92 Hanvikens SK 10.94 5 Beatrice Kollin 92 Täby IS 11.14 6 Jasmine Sabir 92 Hammarby IF 11.22 7 Malin Qvarnström 92 Hässelby SK 13.87 FÖRSÖK 2 1 Martina Salander 92 Fredrikshofs FIF 9.38 F 2 Zenobia Hamrin 92 Hammarby IF 10.40 F 3 Frida Retsloff 92 Hammarby IF 10.56 F 4 Jenny Lindén 92 Hanvikens SK 10.82 F 5 Michelle Frey Weston 92 Hanvikens SK 10.83 F 6 Sana Rehman 92 IFK Tumba 12.19 FINAL -1,3 2005-06-11 1 Martina Salander 92 Fredrikshofs FIF 9.49 2 Matilda Höglund 92 Hammarby IF 10.20 3 Zenobia Hamrin 92 Hammarby IF 10.43 4 Frida Retsloff 92 Hammarby IF 10.61 5 Fanny Robler 92 Sundbybergs IK 10.75 6 Michelle Frey Weston 92 Hanvikens SK 10.76 7 Sofie Gyllensvärd 92 Saltsjöbadens IF 10.78 8 Jenny Lindén 92 Hanvikens SK 10.89
F13
HÖJDHOPP 2005-06-11 1 Martina Salander 92 Fredrikshofs FIF 160 2 Michelle Frey Weston 92 Hanvikens SK 140 3 Beatrice Kollin 92 Täby IS 134 4 Lilian Gren 92 Hammarby IF 134 5 Emma Alsing Skoog 92 Hammarby IF 134 6 Elsa Gregersdotter 92 Hammarby IF 129 7= Jenny Lindén 92 Hanvikens SK 129 7= Caroline Högblom 92 Hammarby IF 129 9 Andrea Jacobsson 92 Hammarby IF 119
F13
STAVHOPP 2005-06-11 1 Malin Mulder 92 Hanvikens SK 226 2 Emma Alsing Skoog 92 Hammarby IF 196 3 Felicia Niklasson 92 Hammarby IF 181
F13
LÄNGDHOPP ZON 2005-06-11 1 Martina Salander 92 Fredrikshofs FIF 526 +1,1 2 Zenobia Hamrin 92 Hammarby IF 477 +1,6 3 Matilda Höglund 92 Hammarby IF 467 +1,9 455 4 Lilian Gren 92 Hammarby IF 467 +2,0 448 5 Linnéa Alstermark 92 Hammarby IF 460 +1,6 6 Fanny Robler 92 Sundbybergs IK 454w +2,5
452 +1,3 7 Caroline Högblom 92 Hammarby IF 450 +1,6 8 Jasmine Sabir 92 Hammarby IF 439 +1,8 9 Beatrice Kollin 92 Täby IS 433 +2,0 10 Michelle Frey Weston 92 Hanvikens SK 429 +1,1 11 Jenny Lindén 92 Hanvikens SK 428w +2,4
420 +1,7 12 Sofie Gyllensvärd 92 Saltsjöbadens IF 424 +0,5 13 Elisabeth Danielsson 92 Sundbybergs IK 422 +0,7 14 Anna Eek 92 Hanvikens SK 419w +2,2
416 +1,8 15 Manal Said 92 Hammarby IF 413 +1,6 16 Therese Lundin 92 IFK Lidingö 410 +1,8 17 Felicia Niklasson 92 Hammarby IF 408w +2,2 18 Malin Mulder 92 Hanvikens SK 407w +2,1
403 +1,3 19 Julia Behm 92 IFK Lidingö 406 +1,6 20 Lise Bach 92 Hammarby IF 393 +0,8 21 Andrea Jacobsson 92 Hammarby IF 386 +2,0 22 Kajsa Barr 92 Sundbybergs IK 383 +1,2 23 Malin Qvarnström 92 Hässelby SK 353 +1,3
F13
SPJUT 400 GR 2005-06-11 1 Malin Mulder 92 Hanvikens SK 2479 2 Sana Rehman 92 IFK Tumba 2373 3 Caroline Högblom 92 Hammarby IF 1853 4 Petra Engvall 92 Hanvikens SK 1764 5 Hanna Lilja 92 Danderyds SK 1753 6 Frida Retsloff 92 Hammarby IF 1703 7 Felicia Niklasson 92 Hammarby IF 1535 8 Kajsa Barr 92 Sundbybergs IK 1508 9 Therese Ögren 92 Tyresö FK 1321 10 Matilda Höglund 92 Hammarby IF 1318 11 Manal Said 92 Hammarby IF 1248 12 Andrea Jacobsson 92 Hammarby IF 1008 Jenny Lindén 92 Hanvikens SK Ej start Jasmine Sabir 92 Hammarby IF Ej res. Emma Alsing Skoog 92 Hammarby IF Ej res.
F13
SLUNGBOLL 2005-06-11 1 Sofia Hietala 92 Hanvikens SK 2221 2 Sana Rehman 92 IFK Tumba 1927 3 Therese Ögren 92 Tyresö FK 1619
F12
600 M FINAL 1 1 Josefin Jonsson 93 Sundbybergs IK 1.58.67 6 2 Tove Forsbacka Karlsson 93 Hammarby IF 1.59.21 7 3 Julia Karlsson 93 Hammarby IF 1.59.99 8 4 Sara Österberg 93 Hammarby IF 2.04.41 11 5 Felicia Berglind 93 Hanvikens SK 2.07.36 12 6 Nelly Linnhag 93 Hammarby IF 2.08.40 13 7 Hanna Lindelöw 93 Hammarby IF 2.19.89 15 Amanda Ahrén 93 Saltsjöbadens IF Ej start FINAL 2 1 Jenny Håland 93 IFK Tumba 1.44.64 1 2 Charlotte Skogström 93 Vallentuna FIK 1.52.16 2 3 Lovisa Grönros 93 Hammarby IF 1.52.68 3 4 Viktoria Ricknell 93 Huddinge AIS 1.54.71 4 5 Kajsa Holmér 93 Sundbybergs IK 1.56.88 5 6 Sofi Staring 93 Östhammar FI 2.01.79 9 7 Astrid Danielsson 93 Sundbybergs IK 2.03.01 10 8 Camilla Sandström 93 Hanvikens SK 2.19.11 14 9 Sophie Nilsson Bach 93 Hammarby IF 2.41.36 16
F12
60 M HÄCK 76,2 CM FÖRSÖK 1 Vind: 1 Lisa Berg 93 Huddinge AIS 10.63 F 2 Sabina Sandberg 93 Tyresö FK 11.76 F 3 Marika Eld 93 Saltsjöbadens IF 11.98 F 4 Ella Davidsson 93 Hanvikens SK 12.92 5 Josefin Jonsson 93 Sundbybergs IK 13.28 6 Alva Ny 93 Hammarby IF 13.91 7 Sofia Bergholm 93 Hammarby IF 14.54 FÖRSÖK 2 1 Emmelie Westerlind 93 Sundbybergs IK 11.38 F 2 Stina Karlsson 93 Sundbybergs IK 12.76 3 Chiara Jukkola 93 Saltsjöbadens IF 12.85 4 Johanna Ewertzh 93 Hammarby IF 12.92 5 Selina Lundin 93 Hässelby SK 13.46 6 Zoe Brown 93 Hässelby SK 13.51 7 Frida Paulsson 93 Hammarby IF 13.53 8 Hanna Lindelöw 93 Hammarby IF 14.35 FÖRSÖK 3 1 Sonja Lundkvist 93 Tullinge-Tumba FF 11.53 F 2 Amanda Ahrén 93 Saltsjöbadens IF 11.62 F 3 Malin Jonasson 93 Sundbybergs IK 12.51 4 Vendela Andersson 93 Hanvikens SK 12.79 5 Evelina Gille 93 Hammarby IF 13.09 6 Lovisa Grönros 93 Hammarby IF 13.11 7 Amanda Murua 93 Hässelby SK 13.16 FÖRSÖK 4 1 Jasmine Burestam 93 Huddinge AIS 10.40 F 2 Julia Edén 93 Huddinge AIS 11.70 F 3 Emelie Wetterholm 93 Hanvikens SK 12.10 4 Sara Österberg 93 Hammarby IF 12.29 5 Ellen Stjerngren 93 Danderyds SK 12.54 6 Charlotte Skogström 93 Vallentuna FIK 13.15 7 Camilla Sandström 93 Hanvikens SK 14.48 FINAL 2005-06-11 1 Jasmine Burestam 93 Huddinge AIS 10.33 2 Lisa Berg 93 Huddinge AIS 10.66 3 Julia Edén 93 Huddinge AIS 11.45 4 Emmelie Westerlind 93 Sundbybergs IK 11.52 5 Sonja Lundkvist 93 Tullinge-Tumba FF 11.62 6 Sabina Sandberg 93 Tyresö FK 11.72 7 Amanda Ahrén 93 Saltsjöbadens IF 11.79 8 Marika Eld 93 Saltsjöbadens IF 12.03
F12
HÖJDHOPP 2005-06-11 1 Emmelie Westerlind 93 Sundbybergs IK 137 2 Amanda Murua 93 Hässelby SK 134 3 Sofia Forsberg 93 Hammarby IF 134 4 Emelie Wetterholm 93 Hanvikens SK 134 5 Vendela Andersson 93 Hanvikens SK 129 6 Hedda Fehrm 93 Sundbybergs IK 124 7= Selina Lundin 93 Hässelby SK 124 7= Malin Jonasson 93 Sundbybergs IK 124 9 Lovisa Grönros 93 Hammarby IF 119 10 Erika Wernolf 93 Hammarby IF 119 11 Viktoria Ricknell 93 Huddinge AIS 114 12 Stina Karlsson 93 Sundbybergs IK 114 13 Cecilia Reidefors 93 Hammarby IF 109 14 Frida Paulsson 93 Hammarby IF 109 15 Hanna Lindelöw 93 Hammarby IF 109
F12
TRESTEG ZON 2005-06-11 1 Lisa Berg 93 Huddinge AIS 984 2 Jasmine Burestam 93 Huddinge AIS 959 3 Malin Jonasson 93 Sundbybergs IK 922 4 Sonja Lundkvist 93 Tullinge-Tumba FF 916 5 Vendela Andersson 93 Hanvikens SK 876 6 Sara Österberg 93 Hammarby IF 870 7 Charlotte Skogström 93 Vallentuna FIK 868 8 Sofia Forsberg 93 Hammarby IF 855 9 Emelie Wetterholm 93 Hanvikens SK 852 10 Stina Karlsson 93 Sundbybergs IK 851 11 Emelie Nyström 93 Hammarby IF 840 12 Erika Wernolf 93 Hammarby IF 838 13 Viktoria Ricknell 93 Huddinge AIS 833 14 Ellen Stjerngren 93 Danderyds SK 832 811 15 Hedda Fehrm 93 Sundbybergs IK 832 793 16 Julia Edén 93 Huddinge AIS 830 17 Isabell Isberg 93 Hanvikens SK 826 18 Ella Davidsson 93 Hanvikens SK 815 19 Josefin Jonsson 93 Sundbybergs IK 800 20 Jennifer Riise 93 Huddinge AIS 793 21 Camilla Sandström 93 Hanvikens SK 746 22 Sara Niväng 93 Hammarby IF 672 Hanna Lindelöw 93 Hammarby IF Ej start
F12
SPJUT 400 GR 2005-06-11 1 Julia Edén 93 Huddinge AIS 2188 2 Sofi Staring 93 Östhammar FI 1966 3 Emelie Nyström 93 Hammarby IF 1669 4 Sabina Sandberg 93 Tyresö FK 1529 5 Charlotte Skogström 93 Vallentuna FIK 1416 6 Hedda Fehrm 93 Sundbybergs IK 1413 7 Alva Ny 93 Hammarby IF 1382 8 Amanda Murua 93 Hässelby SK 1334 9 Ella Davidsson 93 Hanvikens SK 1303 10 Isabell Isberg 93 Hanvikens SK 1302 11 Ellen Stjerngren 93 Danderyds SK 1195 12 Jennifer Riise 93 Huddinge AIS 1087 13 Nelly Linnhag 93 Hammarby IF 1022 14 Josefin Jonsson 93 Sundbybergs IK 999 15 Johanna Ewertzh 93 Hammarby IF 992 16 Evelina Gille 93 Hammarby IF 883 17 Hanna Lindelöw 93 Hammarby IF 832 18 Jessica Eriksson 93 Sundbybergs IK 795 Erika Wernolf 93 Hammarby IF Ej res. Sofia Bergholm 93 Hammarby IF Ej res. Selina Lundin 93 Hässelby SK Ej res.
F12
SLUNGBOLL 2005-06-11 1 Emelie Nyström 93 Hammarby IF 2388 2 Hedda Fehrm 93 Sundbybergs IK 1995 3 Johanna Ewertzh 93 Hammarby IF 1805 4 Josefin Jonsson 93 Sundbybergs IK 1688 5 Kajsa Holmér 93 Sundbybergs IK 1646 6 Emmelie Westerlind 93 Sundbybergs IK 1643 7 Malin Jonasson 93 Sundbybergs IK 1576 8 Jessica Eriksson 93 Sundbybergs IK 1506 9 Stina Karlsson 93 Sundbybergs IK 1430
F11
400 M FINAL 1 1 Fredrika Agestam 94 Bromma IF 1.14.51 6 2 Rebecka Wallroth Nordlan 94 Turebergs FK 1.15.34 7 3 Lise Lord 94 Hammarby IF 1.16.93 8 4 Amelie Möller 94 Hammarby IF 1.17.49 10 5 Elin Bäärnhielm 94 Hässelby SK 1.17.81 12 6 Ellinor Brandt 94 Sundbybergs IK 1.25.94 21 7 Frida Jacobsson 94 Hammarby IF 1.32.53 24 Emma Gårdestam 94 Huddinge AIS Bröt Camilla Åhman Hassan 94 Spårvägens FK Ej start FINAL 2 1 Matilda Karlsson 94 IFK Lidingö 1.07.71 1 2 Nathalie Söderström 94 Spårvägens FK 1.12.63 4 3 Ulrika Sten 94 Täby IS 1.13.16 5 4 Olivia Axelsson 94 Turebergs FK 1.17.36 9 5 Mikaela Gustafsson 94 Hammarby IF 1.17.50 11 6 Hedvig Holgersson 94 Hammarby IF 1.21.04 16 7 Ann Elfqvist 94 Hässelby SK 1.21.89 17 8 Anna Regnér 94 Hammarby IF 1.25.72 20 Mikaela Johansson 94 Huddinge AIS Ej start FINAL 3 1 Felicia Lundqvist 94 Spårvägens FK 1.09.94 2 2 Lovisa Nyrenström Gideha 94 Sundbybergs IK 1.11.48 3 3 Sofia Jäger Stenberg 94 Sundbybergs IK 1.18.32 13 4 Emma Forss 94 Hammarby IF 1.19.35 14 5 Julia Carls 94 Hammarby IF 1.20.74 15 6 My Lindahl Eriksson 94 Huddinge AIS 1.22.67 18 7 Julia Sunnegård 94 Spårvägens FK 1.24.81 19 8 Hannah Wallroth Nordland 94 Turebergs FK 1.26.06 22 9 Sara Ericsson 94 Hammarby IF 1.30.73 23
F11
60 M HÄCK SPECIAL 1 Mikaela Johansson 94 Huddinge AIS 10.78 F 2 Emma Norss 94 Södertälje IF 11.16 F 3 Fredrika Agestam 94 Bromma IF 11.37 F 4 Agnes Burell 94 Täby IS 11.45 5 Hedvig Holgersson 94 Hammarby IF 11.81 6 Emma Forss 94 Hammarby IF 11.85
 1 Rebecka Pettersson       94 Södertälje IF         10.86  F 
 2 Emma Gårdestam           94 Huddinge AIS          12.62   
 3 My Lindahl Eriksson      94 Huddinge AIS          12.69   
 4 Elsa Höglund             94 Hammarby IF           13.49   
 5 Malin Sjönell            94 Spårvägens FK         14.16   
 6 Hedvig Lindström         94 Hammarby IF           14.29   
 1 Sofia Jäger Stenberg     94 Sundbybergs IK        10.93  F 
 2 Rebecka Wallroth Nordlan 94 Turebergs FK          11.02  F 
 3 Nathalie Söderström      94 Spårvägens FK         11.41   
 4 Julia Carls              94 Hammarby IF           11.99   
 5 Elin Bäärnhielm          94 Hässelby SK           12.13   
 6 Anna Regnér              94 Hammarby IF           12.61   
 7 Therese Granath          94 Hammarby IF           13.99   
 1 Mikaela Gustafsson       94 Hammarby IF           10.49  F 
 2 Felicia Lundqvist        94 Spårvägens FK         11.33  F 
 3 Ann Elfqvist             94 Hässelby SK           12.24   
 4 Amelie Möller            94 Hammarby IF           12.43   
 5 Ellinor Brandt           94 Sundbybergs IK        12.67   
 6 Sara Ericsson            94 Hammarby IF           12.98   
 7 Hannah Wallroth Nordland 94 Turebergs FK          13.32 
  
 1 Rebecka Pettersson       94 Södertälje IF         10.50  
 2 Mikaela Johansson        94 Huddinge AIS          10.61  
 3 Mikaela Gustafsson       94 Hammarby IF           10.64  
 4 Rebecka Wallroth Nordlan 94 Turebergs FK          10.90  
 5 Emma Norss               94 Södertälje IF         10.98  
 6 Sofia Jäger Stenberg     94 Sundbybergs IK        11.03  
 7 Fredrika Agestam         94 Bromma IF             11.17  
 8 Felicia Lundqvist        94 Spårvägens FK         11.62  
   
F11
HÖJDHOPP 2005-06-11 1 Ulrika Sten 94 Täby IS 130 2 Mikaela Johansson 94 Huddinge AIS 130 3 Mikaela Gustafsson 94 Hammarby IF 127 4 Rebecka Pettersson 94 Södertälje IF 124 5= Fredrika Agestam 94 Bromma IF 114 5= Elin Bäärnhielm 94 Hässelby SK 114 7 Ann Elfqvist 94 Hässelby SK 114 8= My Lindahl Eriksson 94 Huddinge AIS 114 8= Hannah Wallroth Nordland 94 Turebergs FK 114 10 Emma Gårdestam 94 Huddinge AIS 109 11 Anna Regnér 94 Hammarby IF 104 12 Sara Ericsson 94 Hammarby IF 104 3= Hedvig Holgersson 94 Hammarby IF 99 3= Elin Wiger Fengnell 94 Turebergs FK 99 3= Rebecka Wallroth Nordlan 94 Turebergs FK 99 16 Hedvig Lindström 94 Hammarby IF 99
F11
TRESTEG ZON 2005-06-11 1 Emma Norss 94 Södertälje IF 879 2 Mikaela Gustafsson 94 Hammarby IF 856 3 Sofia Jäger Stenberg 94 Sundbybergs IK 830 4 Rebecka Pettersson 94 Södertälje IF 826 5 Rebecka Wallroth Nordlan 94 Turebergs FK 809 6 Hedvig Holgersson 94 Hammarby IF 762 755 7 My Lindahl Eriksson 94 Huddinge AIS 762 735 8 Lovisa Nyrenström Gideha 94 Sundbybergs IK 759 9 Amelie Möller 94 Hammarby IF 750 10 Hannah Wallroth Nordland 94 Turebergs FK 736 11 Fredrika Agestam 94 Bromma IF 735 12 Julia Carls 94 Hammarby IF 733 13 Therese Granath 94 Hammarby IF 719 14 Elsa Höglund 94 Hammarby IF 718 15 Anna Regnér 94 Hammarby IF 694 16 Sara Ericsson 94 Hammarby IF 680 17 Frida Jacobsson 94 Hammarby IF 636 18 Hedvig Lindström 94 Hammarby IF 635 19 Mikaela Johansson 94 Huddinge AIS Ej start
F11
BOLL 300 GR 2005-06-11 1 Mikaela Johansson 94 Huddinge AIS 2822 2 Julia Carls 94 Hammarby IF 2399 3 Rebecka Wallroth Nordlan 94 Turebergs FK 2393 4 Ulrika Sten 94 Täby IS 2363 5 Emma Gårdestam 94 Huddinge AIS 2247 6 Ann Elfqvist 94 Hässelby SK 2200 7 Mikaela Gustafsson 94 Hammarby IF 2138 8 Felicia Nathorst Malmgre 94 Spårvägens FK 1726 9 Camilla Åhman Hassan 94 Spårvägens FK 1680 10 Lovisa Nyrenström Gideha 94 Sundbybergs IK 1630 11 Elin Bäärnhielm 94 Hässelby SK 1577 12 Malin Sjönell 94 Spårvägens FK 1495 13 Fredrika Agestam 94 Bromma IF 1477 14 Amelie Möller 94 Hammarby IF 1334 15 Sara Ericsson 94 Hammarby IF 1293 16 Anna Regnér 94 Hammarby IF 1283 17 Hannah Wallroth Nordland 94 Turebergs FK 1214 18 Hedvig Lindström 94 Hammarby IF 1124 Julia Sunnegård 94 Spårvägens FK Ej start
F10
400 M FINAL 1 1 Lisa Ferneman 95 Boo IF 1.24.30 6 2 Maja Bergwik 95 Huddinge AIS 1.24.90 8 3 Ida Kallur 95 Hammarby IF 1.27.43 9 4 Julia Swahn 95 Hammarby IF 1.30.26 10 5 Lise Karlsson 95 Sundbybergs IK 1.31.52 11 6 Zarah Rönsen 95 Sundbybergs IK 1.42.43 14 FINAL 2 1 Linnea Hedin 95 Huddinge AIS 1.12.70 1 2 Malin Skogström 95 Vallentuna FIK 1.15.18 2 3 Sophia Persson 95 Huddinge AIS 1.15.71 3 4 Ellinor Bill 95 Hammarby IF 1.17.24 4 5 Elin Lindell 95 Hammarby IF 1.22.69 5 6 Louise Gabrielsson 95 Huddinge AIS 1.24.85 7 7 Tova Lindqvist 95 Hammarby IF 1.31.70 12 8 Cecilia Wallén 95 Hammarby IF 1.33.75 13 Linnéa Apelqvist 95 Huddinge AIS Ej start
F10
40 M HÄCK SPECIAL 1 Freja Avebäck 95 Hammarby IF 7.87 F 2 Lisa Ferneman 95 Boo IF 8.19 F 3 Fanny Tapper 95 Hammarby IF 9.47 4 Louise Gabrielsson 95 Huddinge AIS 9.63 5 Tova Lindqvist 95 Hammarby IF 9.67 6 Anna von Schrenk 95 Värmdö IF 11.35
  
 1 Ellinor Bill             95 Hammarby IF            7.49  F 
 2 Elin Lindell             95 Hammarby IF            7.78  F 
 3 Fanny Stjerngren         95 Danderyds SK           8.04  F 
 4 Sophia Persson           95 Huddinge AIS           8.38  F 
 5 Julia Holknekt           95 Hammarby IF            8.51   
 6 Ida Kallur               95 Hammarby IF            8.92   
 7 Linnéa Apelqvist         95 Huddinge AIS           9.54   
 1 Malin Skogström          95 Vallentuna FIK         7.71  F 
 2 Sofia Linde              95 Täby IS                7.77  F 
 3 Lovisa Forsberg          95 Hammarby IF            8.62   
 4 Kim Pastor               95 Hammarby IF            9.02   
 5 Cecilia Wallén           95 Hammarby IF            9.89   
 6 Lise Karlsson            95 Sundbybergs IK         9.93   
 7 Agnes Wirgén             95 Hammarby IF           10.32   
 8 Maja Bergwik             95 Huddinge AIS          10.38  
 
 1 Sofia Linde              95 Täby IS                7.37  
 2 Ellinor Bill             95 Hammarby IF            7.50  
 3 Malin Skogström          95 Vallentuna FIK         7.62  
 4 Elin Lindell             95 Hammarby IF            7.80  
 5 Lisa Ferneman            95 Boo IF                 8.06  
 6 Freja Avebäck            95 Hammarby IF            8.07  
 7 Fanny Stjerngren         95 Danderyds SK           8.10  
 8 Sophia Persson           95 Huddinge AIS           8.81  
   
F10
LÄNGDHOPP ZON 2005-06-11 1 Sofia Linde 95 Täby IS 424 2 Ellinor Bill 95 Hammarby IF 398 3 Malin Skogström 95 Vallentuna FIK 362 4 Elin Lindell 95 Hammarby IF 358 5 Lisa Ferneman 95 Boo IF 345 6 Freja Avebäck 95 Hammarby IF 343 7 Sophia Persson 95 Huddinge AIS 338 8 Julia Holknekt 95 Hammarby IF 335 9 Louise Gabrielsson 95 Huddinge AIS 316 10 Linnéa Apelqvist 95 Huddinge AIS 313 310 11 Lovisa Forsberg 95 Hammarby IF 313 307 12 Cecilia Wallén 95 Hammarby IF 303 13 Fanny Tapper 95 Hammarby IF 301 14 Lise Karlsson 95 Sundbybergs IK 297 15 Julia Swahn 95 Hammarby IF 296 16 Kim Pastor 95 Hammarby IF 294 17 Anna von Schrenk 95 Värmdö IF 291 18 Tova Lindqvist 95 Hammarby IF 290 19 Zarah Rönsen 95 Sundbybergs IK 287 20 Maja Bergwik 95 Huddinge AIS 280 21 Ida Kallur 95 Hammarby IF 262 22 Agnes Wirgén 95 Hammarby IF 212 Fanny Stjerngren 95 Danderyds SK Ej start
F10
BOLL 300 GR 2005-06-11 1 Malin Skogström 95 Vallentuna FIK 2711 2 Sofia Linde 95 Täby IS 2677 3 Lisa Ferneman 95 Boo IF 2411 4 Linnea Hedin 95 Huddinge AIS 2400 5 Ellinor Bill 95 Hammarby IF 2180 6 Freja Avebäck 95 Hammarby IF 1960 7 Julia Holknekt 95 Hammarby IF 1789 8 Kim Pastor 95 Hammarby IF 1665 9 Sophia Persson 95 Huddinge AIS 1619 10 Maja Bergwik 95 Huddinge AIS 1453 11 Tova Lindqvist 95 Hammarby IF 1388 12 Fanny Tapper 95 Hammarby IF 1335 13 Louise Gabrielsson 95 Huddinge AIS 1321 14 Linnéa Apelqvist 95 Huddinge AIS 1264 15 Agnes Wirgén 95 Hammarby IF 1043 16 Cecilia Wallén 95 Hammarby IF 938 Lovisa Forsberg 95 Hammarby IF Ej start
Uppdaterad: 20 MAR 2008 12:02 Skribent: Thomas

 

 

Vår Facebooksida

Facebook 

Våra Sponsorer

 

 

adidas_logo[1]

 

stadium_nylogga1

 

 

idrottensbingo2

Postadress:
Hammarby IF Friidrott - Friidrott
Enskede Idrottsplats, Enskedevägen 95
12263 Enskede

Besöksadress:
Enskede IP, Enskedevägen 95
12263 Enskede

Kontakt:
Tel: 086480320
E-post: This is a mailto link