Hoppa till sidans innehåll

2005 Inne


 
Resultat Hammarby Ungdomsspel 2005 (Korrekturläst 050316)
Sätra Friidrottshall 2005-03-13
Arrangör Hammarby IF Friidrott
  
P15
200 M FINAL 1 1 Joar Rüdrich 90 IFK Märsta 24.56 1 2 Magnus Jutman 90 Nynäshamns FK 26.72 3 3 Filip Bergqvist 90 Hässelby SK 28.88 6 FINAL 2 1 Sebastian Benchimol 90 IFK Tumba 26.55 2 2 David Tholander 90 Hammarby IF 27.27 4 3 Fredrik Bitén 90 Hässelby SK 27.56 5 Kevin Engstrand 90 Bålsta IK Diskv. F.4.3.11
P15
1000 M FINAL 2005-03-13 1 Daniel Bernebrant 90 Hammarby IF 3.00.18 2 Tom Gerhardsson 90 IF Linden 3.08.24 3 Jesper Hall 90 Gefle IF 3.09.27 4 Anton Nyrenström Gidehag 90 Sundbybergs IK 3.10.39 5 Traiko Ofilov 90 IFK Tumba 3.14.42 6 David Tholander 90 Hammarby IF 3.17.66 7 Fredrik Grimberg 90 IF Linden 3.18.60
P15
60 M HÄCK 84,0CM FINAL 2005-03-13 1 Kevin Engstrand 90 Bålsta IK 8.74 REKORD 2 Per Molin 90 Hammarby IF 9.34 3 Erik Erlin 90 Ärla IF 10.37
P15
STAVHOPP 2005-03-13 1 Johan Fougman 90 Gefle IF 302 2= Per Molin 90 Hammarby IF 272 2= David Karlsson 90 Östhammar FI 272 4 Filip Bergqvist 90 Hässelby SK 232
P15
LÄNGDHOPP 2005-03-13 1 Daniel Bernebrant 90 Hammarby IF 559 2 Per Molin 90 Hammarby IF 551 3 Jesper Hall 90 Gefle IF 537 4 Victor Bäckström 90 Spårvägens FK 494 5 André Björk 90 Hammarby IF 480 6 Erik Erlin 90 Ärla IF 476 7 Fredrik Bitén 90 Hässelby SK 470 8 Sebastian Benchimol 90 IFK Tumba 468
P15
KULA 4KG 2005-03-13 1 Pontus Rabe 90 Bålsta IK 1372 REKORD 2 Per Molin 90 Hammarby IF 1164 3 David Tholander 90 Hammarby IF 969
P14
200 M FINAL 1 1 John Alex Boutzas 91 Sundbybergs IK 27.73 4 2 Eric Älvebrandt 91 Hammarby IF 27.88 5 3 Kenzo Franzén 91 Fredrikshofs FIF 28.92 6 4 David Eriksson 91 Estuna IF 32.61 7 FINAL 2 1 Martin Johansson-V 91 Hammarby IF 25.05 1 2 Love Fältström 91 Hammarby IF 26.18 2 3 Jonathan Jansson 91 Östhammar FI 26.63 3 Zeke Friberger 91 Mälarhöjdens IK Ej start
P14
1000 M FINAL 2005-03-13 1 Joel Lundin 91 Sundbybergs IK 2.58.97 2 Joakim Axnér 91 Hammarby IF 3.04.03 3 Filip Holmström 91 Mälarhöjdens IK 3.04.20 4 Michael Refors 91 Hammarby IF 3.06.84 5 Linus Linde 91 Hammarby IF 3.08.72 6 Per Allert 91 Hammarby IF 3.14.06 7 Troy Enekvist 91 Östhammar FI 3.19.43 8 Patrik Werdin 91 Sundbybergs IK 3.20.30 9 David Sundström 91 Sigtuna IF 3.20.63 10 Per Arnesson 91 Hammarby IF 3.30.06 11 David Eriksson 91 Estuna IF 3.44.02
P14
60 M HÄCK 84,0CM FINAL 2005-03-13 1 Love Fältström 91 Hammarby IF 9.70 REKORD 2 Felix Sonebäck 91 IFK Tumba 10.23 3 Hampus Larsson 91 IFK Märsta 10.57 4 Erik Odenman 91 Hammarby IF 10.70
P14
STAVHOPP 2005-03-13 1 Love Fältström 91 Hammarby IF 302 2 Jonathan Jansson 91 Östhammar FI 272 3 Troy Enekvist 91 Östhammar FI 212 Felix Sonebäck 91 IFK Tumba Ej res.
P14
LÄNGDHOPP 2005-03-13 1 Love Fältström 91 Hammarby IF 539 2 Michael Lindgren 91 Sundbybergs IK 507 3 Kenzo Franzén 91 Fredrikshofs FIF 496 4 Martin Johansson-V 91 Hammarby IF 489 5 Hampus Larsson 91 IFK Märsta 455 6 Zeke Friberger 91 Mälarhöjdens IK 454 7 Erik Odenman 91 Hammarby IF 439 438 8 Hampus Carlsson 91 Mälarhöjdens IK 439 434 9 Paul Simpson Östangård 91 Spårvägens FK 408 10 David Eriksson 91 Estuna IF 272
P14
KULA 4KG 2005-03-13 1 Zeke Friberger 91 Mälarhöjdens IK 1093 2 Hampus Larsson 91 IFK Märsta 980 3 Erik Odenman 91 Hammarby IF 927 4 Christian Adrar 91 Hammarby IF 913 5 David Eriksson 91 Estuna IF 570
P13
600 M FINAL 2005-03-13 1 Jakob Lillberg 92 Västerås FK 1.41.52 REKORD 2 Joakim Eriksson 92 Estuna IF 1.43.94 3 Emil Blomberg 92 IF Triangeln 1.45.03 4 Timothy Lundquist 92 IFK Lidingö 1.47.13 5 Tom Södrén 92 Estuna IF 1.52.87 6 Jacob Lundin 92 Tyresö FK 1.53.94 7 Erik Åkerblom 92 Hammarby IF 2.06.83
P13
60 M HÄCK 76,2CM FÖRSÖK 1 1 Martin Mohebbi 92 Gefle IF 10.31 F 2 Hjalmar Torsell 92 Saltsjöbadens IF 10.63 F 3 Petter Söderberg 92 Saltsjöbadens IF 10.90 F 4 Kristoffer Persson 92 Tyresö FK 11.07 F 5 Joakim Eriksson 92 Estuna IF 11.35 6 Emil Rask 92 Hagunda IF Friidr 12.13 7 Mikael Hellström 92 Hammarby IF 12.86 FÖRSÖK 2 1 Viktor Eriksson 92 Turebergs FK 9.61 F 2 Erik Kvarnerup 92 Hanvikens SK 10.38 F 3 Emil Blomberg 92 IF Triangeln 10.63 F 4 Tom Södrén 92 Estuna IF 11.34 F 5 Tommy Sundborg 92 Hammarby IF 11.60 Hjalmar Torsell 92 Saltsjöbadens IF Ej start FINAL 2005-03-13 1 Viktor Eriksson 92 Turebergs FK 9.77 2 Martin Mohebbi 92 Gefle IF 10.42 3 Erik Kvarnerup 92 Hanvikens SK 10.51 4 Emil Blomberg 92 IF Triangeln 10.55 5 Tom Södrén 92 Estuna IF 11.39 Kristoffer Persson 92 Tyresö FK Bröt Hjalmar Torsell 92 Saltsjöbadens IF Bröt Petter Söderberg 92 Saltsjöbadens IF Ej start
P13
HÖJDHOPP 2005-03-13 1 Jakob Lillberg 92 Västerås FK 148 2 Tim Rådberg 92 Sundbybergs IK 148 3 Viktor Eriksson 92 Turebergs FK 148 4 Tom Södrén 92 Estuna IF 144 5 Emil Blomberg 92 IF Triangeln 144 6 Kristoffer Persson 92 Tyresö FK 136 7= Erik Campenhausen 92 Hammarby IF 136 7= Tony Weseth 92 Turebergs FK 136 9 Petter Söderberg 92 Saltsjöbadens IF 132 10 Hjalmar Torsell 92 Saltsjöbadens IF 132 11 Tommy Sundborg 92 Hammarby IF 132 12 Mikael Hellström 92 Hammarby IF 132 13 Joakim Eriksson 92 Estuna IF 116
P13
STAVHOPP 2005-03-13 1 Philip Eliasson 92 Hanvikens SK 255 2 Johan Forsberg 92 IFK Lidingö 245 3 Erik Kvarnerup 92 Hanvikens SK 225 4 Kristoffer Persson 92 Tyresö FK 215 5 Tony Weseth 92 Turebergs FK 185
P13
TRESTEG ZON 2005-03-13 1 Tim Rådberg 92 Sundbybergs IK 1029 2 Erik Kvarnerup 92 Hanvikens SK 1003 1002 3 Martin Mohebbi 92 Gefle IF 1003 973 4 Emil Blomberg 92 IF Triangeln 962 5 Andreas Grahn 92 Västerås FK 957 6 Armin Eftekhari 92 Sundbybergs IK 947 7 Tom Södrén 92 Estuna IF 940 8 Tony Weseth 92 Turebergs FK 928 9 Erik Campenhausen 92 Hammarby IF 919 10 Joakim Eriksson 92 Estuna IF 918 11 Emil Rask 92 Hagunda IF Friidr 893 12 Mikael Hellström 92 Hammarby IF 882 13 Simon Olsson 92 Hammarby IF 782 Hjalmar Torsell 92 Saltsjöbadens IF Ej start Petter Söderberg 92 Saltsjöbadens IF Ej start
P13
KULA 3KG 2005-03-13 1 Viktor Eriksson 92 Turebergs FK 908 2 Tom Södrén 92 Estuna IF 883 3 Martin Mohebbi 92 Gefle IF 866 4 Joakim Eriksson 92 Estuna IF 776 5 Simon Olsson 92 Hammarby IF 760 6 Armin Eftekhari 92 Sundbybergs IK 729 7 Fabian Wetteroth 92 Hammarby IF 697
P12
600 M FINAL 1 1 Joakim Olsson 93 IF Triangeln 1.45;39 1 REKORD 2 Anton Kutscher 93 Mälarhöjdens IK 1.50.94 2 3 Henning Elmberger 93 Solna FK 1.54.00 3 4 Axel Söderlund 93 Boo IF 2.01.73 6 5 Markus Gustafsson 93 IFK Lidingö 2.28.93 10 FINAL 2 1 Hugo Bohlin Willfors 93 Saltsjöbadens IF 1.58.52 4 2 Ken Braesch Andersen 93 Hammarby IF 1.58.84 5 3 Philip Bäck 93 Värmdö IF 2.05.91 7 4 Jonas Arbinge 93 Huddinge AIS 2.06.92 8 5 Max Osvald Denzou 93 IFK Lidingö 2.11.65 9
P12
60 M HÄCK 76,2CM FÖRSÖK 1 1 Axel Söderlund 93 Boo IF 11.61 F 2 Axel Johansson 93 Mälarhöjdens IK 11.68 F 3 Joakim Olsson 93 IF Triangeln 11.68 F 4 Dimitris Papadopoulos 93 Hammarby IF 12.09 F 5 Robin Karlsson 93 Flens FS 12.13 F 6 Leo Lagerkvist 93 Bromma IF 12.61 FÖRSÖK 2 1 Johan Nylander 93 Saltsjöbadens IF 11.00 F 2 Axel Kjell 93 Turebergs FK 11.22 F 3 Gunnar Odenman 93 Hammarby IF 11.82 F 4 Adam Richter 93 Sundbybergs IK 12.36 5 Anton Green 93 Hammarby IF 13.00 6 Henning Elmberger 93 Solna FK 14.83 FINAL 2005-03-13 1 Johan Nylander 93 Saltsjöbadens IF 10.85 2 Axel Söderlund 93 Boo IF 11.28 3 Axel Kjell 93 Turebergs FK 11.33 4 Joakim Olsson 93 IF Triangeln 11.62 5 Gunnar Odenman 93 Hammarby IF 11.73 6 Dimitris Papadopoulos 93 Hammarby IF 11.84 7 Robin Karlsson 93 Flens FS 12.13 Axel Johansson 93 Mälarhöjdens IK Ej start
P12
HÖJDHOPP 2005-03-13 1 Philip Bäck 93 Värmdö IF 144 REKORD 2 Felix Wågber 93 IFK Lidingö 132 3 Kaj Franzén 93 Fredrikshofs FIF 132 4= Axel Kjell 93 Turebergs FK 128 4= Axel Söderlund 93 Boo IF 128 4= Joakim Olsson 93 IF Triangeln 128 7 Johan Nylander 93 Saltsjöbadens IF 128 8 Anton Green 93 Hammarby IF 122 9 Henning Elmberger 93 Solna FK 116
P12
STAVHOPP 2005-03-13 1 Leo Lagerkvist 93 Bromma IF 175 Gunnar Odenman 93 Hammarby IF Ej res. Henning Elmberger 93 Solna FK Ej start Johan Nylander 93 Saltsjöbadens IF Ej res.
P12
TRESTEG ZON 2005-03-13 1 Axel Johansson 93 Mälarhöjdens IK 1020 REKORD 2 Anton Kutscher 93 Mälarhöjdens IK 980 3 Gunnar Odenman 93 Hammarby IF 979 4 Robin Karlsson 93 Flens FS 926 5 Kaj Franzén 93 Fredrikshofs FIF 910 6 Axel Söderlund 93 Boo IF 899 7 Jonas Arbinge 93 Huddinge AIS 898 8 Philip Bäck 93 Värmdö IF 894 9 Joakim Olsson 93 IF Triangeln 873 10 Axel Kjell 93 Turebergs FK 857 11 Adam Richter 93 Sundbybergs IK 855 12 Simon Gramer 93 Hammarby IF 840 13 Henning Elmberger 93 Solna FK 792
P12
KULA 3KG 2005-03-13 1 Philip Bäck 93 Värmdö IF 908 2 Axel Kjell 93 Turebergs FK 785 3 Markus Gustafsson 93 IFK Lidingö 773 4 Niclas Friberg 93 Sundbybergs IK 747 5 Salvaror Navarro Marttin 93 Tullinge-Tumba FF 721 6 Henning Elmberger 93 Solna FK 663 7 Joakim Olsson 93 IF Triangeln 643 8 Simon Gramer 93 Hammarby IF 589 9 Denniz Yagci 93 Sundbybergs IK 577 10 Max Osvald Denzou 93 IFK Lidingö 495
P11
600 M FINAL 1 1 Kalle Elofsson 94 IFK Lidingö 1.59.13 2 2 Markus Hansell 94 Tyresö FK 2.00.93 4 3 Erik Lindström 94 Tyresö FK 2.11.37 7 4 Robin Falconer 94 Fredrikshofs FIF 2.15.33 8 5 Joel Lundquist 94 Hammarby IF 2.21.04 11 6 Jakob Barketorp 94 Hammarby IF 2.21.68 12 7 Jesper Carlström 94 Hammarby IF 2.21.89 13 Malkolm-Frithiof Sterky 94 IFK Lidingö Ej start FINAL 2 1 Oscar Wachtmeister 94 IFK Lidingö 1.56.91 1 2 Gustav Lind 94 IFK Lidingö 2.00.79 3 3 Petter Stenjagen 94 Mälarhöjdens IK 2.02.61 5 4 Gustav Olofsson 94 Hammarby IF 2.07.96 6 5 Linde Mattsson 94 Hammarby IF 2.18.27 9 6 David Tegnér 94 Tyresö FK 2.18.50 10 7 Jonathan Wulff 94 Hammarby IF 2.23.82 14 Carl Lenngren 94 Tyresö FK Ej start
P11
60 M HÄCK SPECIAL Försök 1
 1 Felix Monsén             94 Hammarby IF           10.90  F 
 2 Kosmas Koskeridis        94 Mälarhöjdens IK       11.10  F 
 3 Ulrik Sköldkvist         94 IFK Lidingö           11.25  F 
 4 Carl Lenngren            94 Tyresö FK             11.95   
 5 Josef Sandén             94 Sundbybergs IK        12.28   
 6 Linde Mattsson           94 Hammarby IF           12.37   
 7 David Olsson             94 Hammarby IF           12.39   
 Försök 2
 1 Alexander Tived          94 Mälarhöjdens IK       10.79  F 
 2 Jonathan Wulff           94 Hammarby IF           11.04  F 
 3 Malkolm-Frithiof Sterky  94 IFK Lidingö           11.17  F 
 4 Sebastian Sund           94 Tyresö FK             11.77  F 
 5 Gustav Olofsson          94 Hammarby IF           12.07   
 6 Joel Lundquist           94 Hammarby IF           12.10   
 7 Jesper Carlström         94 Hammarby IF           13.00 
Försök 3
 1 Fredrick Ekholm          94 Huddinge AIS          11.61  F 
 2 David Axelsson           94 Hammarby IF           11.90   
 3 Elias Rohyo              94 Södertälje IF         12.81   
 4 Jakob Barketorp          94 Hammarby IF           12.81   
 5 David Tegnér             94 Tyresö FK             13.16   
 6 Axel Beijer              94 IFK Lidingö           14.34  
Final
 1 Alexander Tived          94 Mälarhöjdens IK       10.71  
 2 Felix Monsén             94 Hammarby IF           11.06  
 3 Jonathan Wulff           94 Hammarby IF           11.10  
 4 Malkolm-Frithiof Sterky  94 IFK Lidingö           11.15  
 5 Ulrik Sköldkvist         94 IFK Lidingö           11.24  
 6 Sebastian Sund           94 Tyresö FK             11.37  
 7 Fredrick Ekholm          94 Huddinge AIS          11.41  
 8 Kosmas Koskeridis        94 Mälarhöjdens IK       11.43  
   
P11
HÖJDHOPP 2005-03-13 1 Jonathan Wulff 94 Hammarby IF 130 2 Malkolm-Frithiof Sterky 94 IFK Lidingö 128 3 Fredrick Ekholm 94 Huddinge AIS 124 4 Kosmas Koskeridis 94 Mälarhöjdens IK 124 5 Andreas Udén 94 Värmdö IF 124 6 Axel Lundström 94 Fredrikshofs FIF 116 7 Erik Lindström 94 Tyresö FK 112 8 Linde Mattsson 94 Hammarby IF 106 9 Sebastian Sund 94 Tyresö FK 106 10 David Olsson 94 Hammarby IF 106 11 David Tegnér 94 Tyresö FK 106 12 Carl Lenngren 94 Tyresö FK 106 August Jakobsson 94 IFK Lidingö Ej res.
P11
TRESTEG ZON 2005-03-13 1 Malkolm-Frithiof Sterky 94 IFK Lidingö 873 2 Fredrick Ekholm 94 Huddinge AIS 870 3 Oscar Wachtmeister 94 IFK Lidingö 827 4 Hampus Hammarstrand 94 IFK Lidingö 807 5 Felix Monsén 94 Hammarby IF 800 797 6 Andreas Udén 94 Värmdö IF 800 791 7 Sebastian Sund 94 Tyresö FK 781 8 Erik Lindström 94 Tyresö FK 768 9 Jakob Barketorp 94 Hammarby IF 759 10 Linde Mattsson 94 Hammarby IF 756 11 Jonathan Wulff 94 Hammarby IF 737 12 David Olsson 94 Hammarby IF 723 13 Nils Haaland 94 Hammarby IF 716 14 Niclas Älmeby 94 IFK Lidingö 688 15 Joel Lundquist 94 Hammarby IF 677 16 David Tegnér 94 Tyresö FK 664 Carl Lenngren 94 Tyresö FK Ej start
P11
KULA 2KG 2005-03-13 1 August Jakobsson 94 IFK Lidingö 908 2 Kosmas Koskeridis 94 Mälarhöjdens IK 901 3 Jonathan Wulff 94 Hammarby IF 852 4 Fredrick Ekholm 94 Huddinge AIS 795 5 Andreas Udén 94 Värmdö IF 752 6 Jakob Barketorp 94 Hammarby IF 701 7 Felix Monsén 94 Hammarby IF 700 8 Oscar Bäckström 94 Spårvägens FK 682 9 Malkolm-Frithiof Sterky 94 IFK Lidingö 650 10 David Olsson 94 Hammarby IF 648 11 Joel Lundquist 94 Hammarby IF 644 12 Josef Sandén 94 Sundbybergs IK 631 13 Sebastian Sund 94 Tyresö FK 624 14 Gustav Olofsson 94 Hammarby IF 613 15 Nils Haaland 94 Hammarby IF 610 604 16 Axel Beijer 94 IFK Lidingö 610 559 17 Axel Lundström 94 Fredrikshofs FIF 601 18 Linde Mattsson 94 Hammarby IF 589 19 David Tegnér 94 Tyresö FK 574 20 Niclas Älmeby 94 IFK Lidingö 522 Carl Lenngren 94 Tyresö FK Ej start Markus Hansell 94 Tyresö FK Ej start Jonas Stubenruss 95 IF Linden Ej start Albin Lundström 94 Fredrikshofs FIF Ej start
P10
400 M FINAL 1 1 Fredrik Samuelsson 95 Hässelby SK 1.09.23 1 REKORD 2 Olle Ström 95 Hammarby IF 1.17.06 4 3 Lucas Ljung 95 IFK Lidingö 1.18.93 7 4 Axel Gustafsson 95 Huddinge AIS 1.22.93 13 5 Anton Brinkholm 95 Boo IF 1.25.01 16 6 Viktor Lindelöw 95 Hammarby IF 1.25.50 17 7 Henrik Larsson 95 Boo IF 1.27.20 21 8 Jonas Stubenruss 95 IF Linden 1.27.65 23 9 Sebastian Engström 95 Huddinge AIS 1.27.95 24 FINAL 2 1 Andreas Almgren 95 Turebergs FK 1.19.17 8 2 Jacob Eklöf 95 Tyresö FK 1.19.91 9 3 Gabriel Heen 95 Huddinge AIS 1.19.93 10 4 Jacob Ewertz 95 Hammarby IF 1.20.94 12 5 Simon Mårdsjö 95 Hammarby IF 1.26.33 18 6 Jakob Nilsson 95 Hammarby IF 1.27.52 22 7 Totte Winstam 95 Värmdö IF 1.35.41 29 8 Pontus Axelsson 95 IF Triangeln 1.41.75 31 Fredrik Bergman 95 IFK Lidingö Ej start FINAL 3 1 Oscar Andersson 95 Tyresö FK 1.18.22 5 2 Calle Moskuvaara 95 Huddinge AIS 1.20.11 11 3 Erik Bäck 95 Värmdö IF 1.26.56 19 4 Alexander Holm 95 Hammarby IF 1.28.08 25 5 Olle Sandström 95 Hammarby IF 1.28.37 26 6 Stellan Reidefors 95 Hammarby IF 1.29.34 27 7 Henrik Lind 96 IFK Lidingö 1.30.54 28 8 Alexander Persson 95 Tyresö FK 1.41.35 30 FINAL 4 1 Erik Kojer Ivars 95 Mälarhöjdens IK 1.11.19 2 2 Jacob Borssén 95 Huddinge AIS 1.15.63 3 3 Jonatan Lindholm 95 Hammarby IF 1.18.91 6 4 Andreas Vinghed 95 Sundbybergs IK 1.23.99 14 5 Axel Rönnberg 95 Huddinge AIS 1.24.72 15 6 Gilbert Hjelmar 95 Tyresö FK 1.26.79 20 Ludvig Evers 95 IFK Lidingö Bröt Andreas Almgren 95 Turebergs FK Ej start
P10
40 M HÄCK SPECIAL
 Försök 1
 1 Jacob Borssén            95 Huddinge AIS           7.68  AF 
 2 Erik Kojer Ivars         95 Mälarhöjdens IK        7.71  AF 
 3 Olle Ström               95 Hammarby IF            7.81  AF 
 4 Gilbert Hjelmar          95 Tyresö FK              8.69   
 5 Axel Rönnberg            95 Huddinge AIS           8.78   
 6 Ludvig Evers             95 IFK Lidingö            8.93   
 7 Jakob Nilsson            95 Hammarby IF            8.93 
 Försök 2
 1 Jacob Ewertz             95 Hammarby IF            7.91  AF 
 2 Jonas Stubenruss         95 IF Linden              8.55  BF 
 3 Axel Gustafsson          95 Huddinge AIS           8.63  BF 
 4 Lucas Ljung              95 IFK Lidingö            8.68  BF 
 5 Henrik Larsson           95 Boo IF                 8.93   
 6 Sebastian Engström       95 Huddinge AIS           9.00   
 7 Christoffer Fagerström   95 Hammarby IF            9.38 
 Försök 3
 1 Jacob Eklöf              95 Tyresö FK              7.75  AF 
 2 Gabriel Heen             95 Huddinge AIS           7.94  AF 
 3 Andreas Vinghed          95 Sundbybergs IK         8.23  BF 
 4 Alexander Holm           95 Hammarby IF            8.35  BF 
 5 Simon Mårdsjö            95 Hammarby IF            8.76   
 6 Pontus Axelsson          95 IF Triangeln           9.02   
 7 Olle Sandström           95 Hammarby IF            9.30  
 Försök 4
 1 Fredrik Samuelsson       95 Hässelby SK            7.47  AF 
 2 Oscar Andersson          95 Tyresö FK              7.54  AF 
 3 Calle Moskuvaara         95 Huddinge AIS           8.24  BF 
 4 Viktor Lindelöw          95 Hammarby IF            8.41  BF 
 5 Jonatan Lindholm         95 Hammarby IF            8.54  BF 
 6 Stellan Reidefors        95 Hammarby IF            9.11   
 7 Alexander Persson        95 Tyresö FK              9.55
 B-Final
 1 Andreas Vinghed          95 Sundbybergs IK         7.90  
 2 Calle Moskuvaara         95 Huddinge AIS           8.01  
 3 Alexander Holm           95 Hammarby IF            8.21  
 4 Axel Gustafsson          95 Huddinge AIS           8.31  
 5 Lucas Ljung              95 IFK Lidingö            8.34  
 6 Jonatan Lindholm         95 Hammarby IF            8.41  
 7 Viktor Lindelöw          95 Hammarby IF            8.44  
 8 Jonas Stubenruss         95 IF Linden              8.60 
 A-Fnal
 1 Fredrik Samuelsson       95 Hässelby SK            7.35  REKORD
 2 Oscar Andersson          95 Tyresö FK              7.41  
 3 Jacob Eklöf              95 Tyresö FK              7.44  
 4 Jacob Borssén            95 Huddinge AIS           7.45  
 5 Erik Kojer Ivars         95 Mälarhöjdens IK        7.57  
 6 Olle Ström               95 Hammarby IF            7.83  
 7 Gabriel Heen             95 Huddinge AIS           7.93  
 8 Jacob Ewertz             95 Hammarby IF            7.94  
   
P10
LÄNGDHOPP ZON 2005-03-13 1 Fredrik Samuelsson 95 Hässelby SK 415 2 Oscar Andersson 95 Tyresö FK 410 3 Jacob Eklöf 95 Tyresö FK 406 4 Jacob Borssén 95 Huddinge AIS 404 5 Gabriel Heen 95 Huddinge AIS 402 6 Fredrik Bergman 95 IFK Lidingö 368 7 Erik Kojer Ivars 95 Mälarhöjdens IK 366 8 Alexander Holm 95 Hammarby IF 364 9 Lucas Ljung 95 IFK Lidingö 360 10 Jonatan Lindholm 95 Hammarby IF 350 11 Sebastian Engström 95 Huddinge AIS 345 12 Olle Ström 95 Hammarby IF 344 339 13 Gilbert Hjelmar 95 Tyresö FK 344 336 14 Simon Mårdsjö 95 Hammarby IF 343 15 Axel Gustafsson 95 Huddinge AIS 340 16 Andreas Vinghed 95 Sundbybergs IK 339 17 Andreas Almgren 95 Turebergs FK 335 18 Anton Brinkholm 95 Boo IF 333 19 Stellan Reidefors 95 Hammarby IF 324 20 Alexander Persson 95 Tyresö FK 322 21 Axel Rönnberg 95 Huddinge AIS 321 310 22 Christoffer Fagerström 95 Hammarby IF 321 305 23 Jonas Stubenruss 95 IF Linden 319 24 Jacob Ewertz 95 Hammarby IF 317 25 Totte Winstam 95 Värmdö IF 316 26 Olle Sandström 95 Hammarby IF 302 27 Ludvig Evers 95 IFK Lidingö 299 28 Pontus Axelsson 95 IF Triangeln 298 29 Jakob Nilsson 95 Hammarby IF 295 30 Viktor Lindelöw 95 Hammarby IF 294 31 Henrik Lind 96 IFK Lidingö 288 32 Henrik Larsson 95 Boo IF 283 33 Erik Bristrand 95 Hammarby IF 233
P10
KULA 2KG 2005-03-13 1 Jacob Borssén 95 Huddinge AIS 926 REKORD 2 Fredrik Samuelsson 95 Hässelby SK 925 3 Alexander Persson 95 Tyresö FK 775 4 Gabriel Heen 95 Huddinge AIS 766 5 Olle Ström 95 Hammarby IF 726 6 Andreas Vinghed 95 Sundbybergs IK 688 7 Axel Gustafsson 95 Huddinge AIS 685 8 Pontus Axelsson 95 IF Triangeln 665 9 Erik Bäck 95 Värmdö IF 655 10 Jacob Eklöf 95 Tyresö FK 647 11 Rickard Trollsås 95 Danderyds SK 612 12 Jonas Stubenruss 95 IF Linden 606 13 Anton Brinkholm 95 Boo IF 600 14 Alexander Holm 95 Hammarby IF 594 15 Jacob Ewertz 95 Hammarby IF 590 16 Olle Sandström 95 Hammarby IF 589 17 Jakob Nilsson 95 Hammarby IF 576 18 Erik Kojer Ivars 95 Mälarhöjdens IK 572 19 Oscar Andersson 95 Tyresö FK 565 20 Jonatan Lindholm 95 Hammarby IF 537 21 Sebastian Engström 95 Huddinge AIS 528 22 Ludvig Evers 95 IFK Lidingö 525 23 Gilbert Hjelmar 95 Tyresö FK 520 24 Simon Mårdsjö 95 Hammarby IF 519 25 Axel Rönnberg 95 Huddinge AIS 494 26 Erik Bristrand 95 Hammarby IF 478 27 Viktor Lindelöw 95 Hammarby IF 450 28 Thomas Schmidt 96 Täby IS 448 29 Henrik Larsson 95 Boo IF 446 30 Stellan Reidefors 95 Hammarby IF 388 Lucas Ljung 95 IFK Lidingö Ej res.
P10
4-KAMP 2005-03-13 1 Fredrik Samuelsson 95 Hässelby SK 5 2 Jacob Borssén 95 Huddinge AIS 12 3 Oscar Andersson 95 Tyresö FK 19 4 Erik Kojer Ivars 95 Mälarhöjdens IK 23 5 Olle Ström 95 Hammarby IF 25 6 Jacob Eklöf 95 Tyresö FK 26 7 Gabriel Heen 95 Huddinge AIS 29 8 Alexander Persson 95 Tyresö FK 33 9= Jonatan Lindholm 95 Hammarby IF 36 9= Andreas Vinghed 95 Sundbybergs IK 36 11 Jacob Ewertz 95 Hammarby IF 40 11 Alexander Holm 95 Hammarby IF 40 11 Henrik Larsson 95 Boo IF 40 11 Simon Mårdsjö 95 Hammarby IF 40 11 Stellan Reidefors 95 Hammarby IF 40 11 Axel Gustafsson 95 Huddinge AIS 40 11 Axel Rönnberg 95 Huddinge AIS 40 11 Sebastian Engström 95 Huddinge AIS 40 11 Pontus Axelsson 95 IF Triangeln 40 11 Gilbert Hjelmar 95 Tyresö FK 40 11 Jonas Stubenruss 95 IF Linden 40 11 Ludvig Evers 95 IFK Lidingö 40 11 Lucas Ljung 95 IFK Lidingö 40 11 Viktor Lindelöw 95 Hammarby IF 40 11 Jakob Nilsson 95 Hammarby IF 40 11 Olle Sandström 95 Hammarby IF 40
F15
200 M FINAL 1 1 Annelie Ljungqvist 90 Hammarby IF 28.50 2 2 Emilia Forsell 90 Hammarby IF 30.37 6 3 Jessica Nalin 90 Hässelby SK 32.36 7 Josefin Rosén 90 Hässelby SK Diskv. F.4.2.8 FINAL 2 1 Anna Stångberg 90 Upsala IF 26.73 1 2 Gabriella Görhed Quist 90 Hammarby IF 29.70 3 3 Marie Gräslund 90 Hässelby SK 29.83 4 4 Denise Hagberg 90 Hässelby SK 30.14 5
F15
1000 M FINAL 2005-03-13 1 Kristin Öster 90 Hammarby IF 3.18.38 1 3 Linda Lövqvist 90 Hagunda IF Friidr 3.21.95 2 5 Elin Pöllänen 90 Hässelby SK 3.37.21 3 7 Elin Jonsson 90 Hammarby IF 3.32.58 4
F15
60 M HÄCK 76,2CM FINAL 2005-03-13 1 Sara Långfors 90 Täby IS 9.74 2 Linn Göth 90 Hammarby IF 10.19 3 Karin Bergqvist 90 Hässelby SK 10.73 4 Annelie Ljungqvist 90 Hammarby IF 10.78 5 Gabriella Görhed Quist 90 Hammarby IF 10.86 6 Emilia Forsell 90 Hammarby IF 11.65 7 Kristin Öster 90 Hammarby IF 11.74
F15
STAVHOPP 2005-03-13 1 Ella Mattsson 90 Hammarby IF 232 2 Jessica Nalin 90 Hässelby SK 212
F15
LÄNGDHOPP 2005-03-13 1 Sara Långfors 90 Täby IS 484 2 Camilla Göth 90 Hammarby IF 479 3 Linn Göth 90 Hammarby IF 473 4 Linda Lövqvist 90 Hagunda IF Friidr 463 5 Annelie Ljungqvist 90 Hammarby IF 454 6 Gabriella Görhed Quist 90 Hammarby IF 443 7 Emilia Forsell 90 Hammarby IF 440 8 Denise Hagberg 90 Hässelby SK 439 9 Karin Bergqvist 90 Hässelby SK 396 10 Josefin Rosén 90 Hässelby SK 383 11 Amanda Lundell 90 Hässelby SK 370 12 Marie Gräslund 90 Hässelby SK 312 13 Jessica Nalin 90 Hässelby SK 230
F15
KULA 3KG 2005-03-13 1 Sandra Höckerstrand 90 Hammarby IF 1160 REKORD 2 Ella Mattsson 90 Hammarby IF 856 3 Jessica Nalin 90 Hässelby SK 825 4 Marie Gräslund 90 Hässelby SK 814 5 Amanda Lundell 90 Hässelby SK 692
F14
200 M FINAL 1 1 Jessica Torsell 91 Saltsjöbadens IF 28.12 4 2 Maria Hultgren 91 Hammarby IF 29.83 14 3 Linnea Nilsson 91 Hässelby SK 30.25 17 4 Amanda Sochon 91 Hammarby IF 34.00 23 FINAL 2 1 Sofie Taylor 91 Hammarby IF 29.12 9 2 Rakel Ekendahl 91 Hässelby SK 29.77 13 3 Linnéa Pira 91 IF Skade 31.01 19 4 Nicole Andersson 91 Hässelby SK 31.64 21 FINAL 3 1 Anna Söderström 91 Hammarby IF 29.37 11 2 Fanny Isaksson 91 Mälarhöjdens IK 30.84 18 3 Amanda Skytt 91 Upsala IF 32.51 22 FINAL 4 1 Filippa Gille 91 Hammarby IF 29.40 12 2 Karin Dahlgren 91 Gefle IF 29.95 15 3 Kathrin Mohebbi 91 Gefle IF 29.97 16 4 Nathalie Blomqvist 91 Sundbybergs IK 31.08 20 FINAL 5 1 Ulrika Jakobsson 91 Hammarby IF 28.66 5 2 Emma Hålldin 91 Ärla IF 28.72 6 3 Jenny Antonsson 91 Ärla IF 28.99 8 4 Sandra Allerhed 91 Ärla IF 29.15 10 FINAL 6 1 Moa Brandt 91 Hammarby IF 27.32 1 2 Josephine Ekholm 91 Hammarby IF 27.51 2 3 Malin Winqvist 91 Mälarhöjdens IK 27.95 3 4 Karolina Edlund 91 Gefle IF 28.98 7
F14
1000 M FINAL 2005-03-13 2 Vanessa Westerfelt 91 Fredrikshofs FIF 3.19.59 1 4 Johanna Lord 91 Hammarby IF 3.21.99 2 6 Sara Karlsson 91 Hammarby IF 3.33.56 3 8 Madeleine Sundström 91 Upsala IF 3.44.14 4 9 Linn Tyllman 91 Österhaninge IF 3.47.53 5 Sofia Molin 91 Hammarby IF Bröt
F14
60 M HÄCK 76,2CM FÖRSÖK 1 1 Jessica Torsell 91 Saltsjöbadens IF 9.66 F 2 Sandra Allerhed 91 Ärla IF 10.00 F 3 Sofie Taylor 91 Hammarby IF 10.25 F 4 Maria Hultgren 91 Hammarby IF 11.11 5 Sanna Råman Dehlin 91 Upsala IF 11.20 Linnéa Pira 91 IF Skade Ej start Kathrin Mohebbi 91 Gefle IF Bröt FÖRSÖK 2 1 Ulrika Jakobsson 91 Hammarby IF 9.76 F 2 Vanessa Westerfelt 91 Fredrikshofs FIF 9.79 F 3 Karolina Edlund 91 Gefle IF 10.35 F 4 Emma Hålldin 91 Ärla IF 10.41 F 5 Anna Söderström 91 Hammarby IF 10.45 F 6 Malin Winqvist 91 Mälarhöjdens IK 10.62 7 Madeleine Sundström 91 Upsala IF 11.71 8 Nathalie Blomqvist 91 Sundbybergs IK 11.78 FINAL 2005-03-13 1 Jessica Torsell 91 Saltsjöbadens IF 9.45 2 Ulrika Jakobsson 91 Hammarby IF 9.72 3 Vanessa Westerfelt 91 Fredrikshofs FIF 9.80 4 Sandra Allerhed 91 Ärla IF 10.13 5 Anna Söderström 91 Hammarby IF 10.31 6 Karolina Edlund 91 Gefle IF 10.35 7 Emma Hålldin 91 Ärla IF 10.87 Sofie Taylor 91 Hammarby IF Bröt
F14
STAVHOPP 2005-03-13 1 Linnéa Pira 91 IF Skade 232 2 Jenny Antonsson 91 Ärla IF 222 3= Ellen Nordgren 91 Hammarby IF 192 3= Karin Dahlgren 91 Gefle IF 192 Karolina Edlund 91 Gefle IF Ej start
F14
LÄNGDHOPP 2005-03-13 1 Vanessa Westerfelt 91 Fredrikshofs FIF 523 2 Malin Winqvist 91 Mälarhöjdens IK 489 3 Tea Shehu 91 Saltsjöbadens IF 485 4 Emma Hålldin 91 Ärla IF 473 5 Moa Brandt 91 Hammarby IF 469 469 6 Josephine Ekholm 91 Hammarby IF 469 463 7 Karolina Edlund 91 Gefle IF 455 8 Sara von Schrenk 91 Värmdö IF 438 9 Maria Hultgren 91 Hammarby IF 437 429 10 Filippa Gille 91 Hammarby IF 437 420 11 Rakel Ekendahl 91 Hässelby SK 431 12 Madeleine Sundström 91 Upsala IF 430 13 Sofia Eriksson 91 Hammarby IF 429 14 Kathrin Mohebbi 91 Gefle IF 413 15 Amanda Skytt 91 Upsala IF 410 16 Nicole Andersson 91 Hässelby SK 409 400 17 Louise Ahlin 91 Tullinge-Tumba FF 409 396 18 Sanna Råman Dehlin 91 Upsala IF 407 19 Fanny Isaksson 91 Mälarhöjdens IK 404 399 20 Emma Nilsson 91 Spårvägens FK 404 374 21 Ellen Nordgren 91 Hammarby IF 401 22 Sara Martinsson 91 Hammarby IF 399 23 Nathalie Blomqvist 91 Sundbybergs IK 395 394 24 Sofie Taylor 91 Hammarby IF 395 362 25 Anna Bristrand 91 Hammarby IF 393 26 Linnea Nilsson 91 Hässelby SK 388 27 Sofia Olivemark 91 IF Linden 387 28 Amanda Sochon 91 Hammarby IF 383 29 Caroline Parkenberg 91 IF Linden 362 30 Sara Klintberg 91 IF Linden 333 31 Sabina Möller 91 IFK Tumba 315
F14
KULA 3KG 2005-03-13 1 Sandra Allerhed 91 Ärla IF 945 2 Malin Winqvist 91 Mälarhöjdens IK 896 3 Julia Rabe 91 Bålsta IK 883 4 Louise Ahlin 91 Tullinge-Tumba FF 870 5 Linnéa Pira 91 IF Skade 864 6 Ulrika Jakobsson 91 Hammarby IF 818 7 Ellen Nordgren 91 Hammarby IF 809 8 Anna Söderström 91 Hammarby IF 798 9 Karin Dahlgren 91 Gefle IF 794 10 Filippa Gille 91 Hammarby IF 751 11 Amanda Skytt 91 Upsala IF 733 12 Vanessa Westerfelt 91 Fredrikshofs FIF 726 13 Sanna Råman Dehlin 91 Upsala IF 705 14 Sara Martinsson 91 Hammarby IF 685 15 Sabina Möller 91 IFK Tumba 625 16 Sara von Schrenk 91 Värmdö IF 588 Madeleine Sundström 91 Upsala IF Ej start
F13
600 M FINAL 1 1 Elsa Gregersdotter 92 Hammarby IF 2.01.22 8 2 Fanny Lundmark 92 IF Skade 2.03.51 9 3 Lise Bach 92 Hammarby IF 2.03.84 10 4 Elin Brodin 92 IF Skade 2.04.57 12 5 Erica Appelgren 92 Tyresö FK 2.17.70 17 Elin Sandgren 92 Estuna IF Ej start 19 FINAL 2 1 Caroline Högblom 92 Hammarby IF 1.47.78 2 2 Zenobia Hamrin 92 Hammarby IF 1.54.32 3 3 Anna Eek 92 Hanvikens SK 1.59.16 7 4 Malin Sjöberg 92 IF Skade 2.04.48 11 5 Sara Bylund 92 IF Skade 2.11.27 15 6 Julia Willgård 92 IF Linden 2.11.53 16 FINAL 3 1 Vendela Mindelöf 92 Mälarhöjdens IK 1.43.54 1 REKORD 2 Linnéa Alstermark 92 Hammarby IF 1.55.62 4 3 Elisabeth Danielsson 92 Sundbybergs IK 1.55.71 5 4 Victoria Janlow 92 Täby IS 1.57.20 6 5 Malin Mulder 92 Hanvikens SK 2.07.04 13 6 Andrea Jacobsson 92 Hammarby IF 2.08.81 14 7 Martina Herbert 92 IF Skade 2.25.19 18
F13
60 M HÄCK 76,2CM FÖRSÖK 1 1 Eleonor Nakunzi 92 Sundbybergs IK 9.81 F 2 Anna Juggas Öberg 92 Gefle IF 10.05 F 3 Fanny Lundmark 92 IF Skade 10.17 F 4 Jasmine Sabir 92 Hammarby IF 10.84 F 5 Johanna Pettersson 92 Gefle IF 11.97 6 Elin Sandgren 92 Estuna IF 12.17 7 Sana Rehman 92 IFK Tumba 12.17 8 Erica Appelgren 92 Tyresö FK 14.39 FÖRSÖK 2 1 Martina Salander 92 Fredrikshofs FIF 9.36 F REKORD 2 Zenobia Hamrin 92 Hammarby IF 10.58 F 3 Rebecca Ilehag 92 Mälarhöjdens IK 10.65 F 4 Fanny Robler 92 Sundbybergs IK 10.77 F 5 Amelie Teiko 92 IF Linden 10.95 6 Linnéa Alstermark 92 Hammarby IF 11.01 7 Anna Eek 92 Hanvikens SK 11.07 8 Matilda Lindström 92 Spårvägens FK 12.09 FINAL 2005-03-13 1 Martina Salander 92 Fredrikshofs FIF 9.31 REKORD 2 Eleonor Nakunzi 92 Sundbybergs IK 9.71 3 Fanny Lundmark 92 IF Skade 10.10 4 Anna Juggas Öberg 92 Gefle IF 10.35 5 Zenobia Hamrin 92 Hammarby IF 10.45 6 Jasmine Sabir 92 Hammarby IF 10.64 7 Rebecca Ilehag 92 Mälarhöjdens IK 10.71 8 Fanny Robler 92 Sundbybergs IK 11.01
F13
HÖJDHOPP 2005-03-13 1 Martina Salander 92 Fredrikshofs FIF 163 REKORD 2 Fanny Lundmark 92 IF Skade 156 3 Rebecca Ilehag 92 Mälarhöjdens IK 144 4 Caroline Högblom 92 Hammarby IF 140 5 Victoria Janlow 92 Täby IS 136 6 Fanny Robler 92 Sundbybergs IK 136 7= Malin Sjöberg 92 IF Skade 132 7= Emma Alsing Skoog 92 Hammarby IF 132 9= Alexandra Carlsson 92 IFK Tumba 132 9= Elin Sandgren 92 Estuna IF 132 11 Johanna Pettersson 92 Gefle IF 128 12 Elsa Gregersdotter 92 Hammarby IF 128 13 Louise Öhman 92 Hammarby IF 128 14 Lilian Gren 92 Fredrikshofs FIF 122 15 Felicia Niklasson 92 Hammarby IF 122 16 Sara Bylund 92 IF Skade 116 17 Matilda Lindström 92 Spårvägens FK 116 18 Erica Appelgren 92 Tyresö FK 116 Anna Juggas Öberg 92 Gefle IF Ej start
F13
STAVHOPP 2005-03-13 1 Malin Mulder 92 Hanvikens SK 215 2 Anna Juggas Öberg 92 Gefle IF 215 3 Emma Alsing Skoog 92 Hammarby IF 185 4 Felicia Niklasson 92 Hammarby IF 165
F13
TRESTEG ZON 2005-03-13 1 Eleonor Nakunzi 92 Sundbybergs IK 1086 REKORD 2 Anna Juggas Öberg 92 Gefle IF 1039 3 Amelie Teiko 92 IF Linden 983 4 Matilda Höglund 92 Hammarby IF 983 5 Rebecca Ilehag 92 Mälarhöjdens IK 979 6 Jasmine Sabir 92 Hammarby IF 969 7 Johanna Pettersson 92 Gefle IF 930 929 8 Zenobia Hamrin 92 Hammarby IF 930 904 9 Anna Eek 92 Hanvikens SK 912 10 Elsa Gregersdotter 92 Hammarby IF 905 11 Elin Sundborg 92 Danderyds SK 896 12 Malin Mulder 92 Hanvikens SK 878 13 Louise Öhman 92 Hammarby IF 832 14 Andrea Jacobsson 92 Hammarby IF 831 15 Malin Sjöberg 92 IF Skade 795 16 Lise Bach 92 Hammarby IF 791 17 Martina Herbert 92 IF Skade 730 Manal Said 92 Hammarby IF Ej res. Victoria Janlow 92 Täby IS Ej start Elin Sandgren 92 Estuna IF Ej start
F13
KULA 2KG 2005-03-13 1 Martina Salander 92 Fredrikshofs FIF 1216 REKORD 2 Elin Sundborg 92 Danderyds SK 1038 3 Eleonor Nakunzi 92 Sundbybergs IK 1024 4 Malin Mulder 92 Hanvikens SK 971 5 Caroline Högblom 92 Hammarby IF 960 6 Lilian Gren 92 Fredrikshofs FIF 890 7 Fanny Lundmark 92 IF Skade 883 8 Louise Öhman 92 Hammarby IF 856 9 Sana Rehman 92 IFK Tumba 843 843 10 Manal Said 92 Hammarby IF 843 827 11 Matilda Höglund 92 Hammarby IF 739 12 Elin Brodin 92 IF Skade 737 13 Felicia Niklasson 92 Hammarby IF 735 14 Lise Bach 92 Hammarby IF 723 15 Elin Sandgren 92 Estuna IF 720 16 Linnéa Alstermark 92 Hammarby IF 704 17 Martina Herbert 92 IF Skade 654 18 Erica Appelgren 92 Tyresö FK 605
F12
600 M FINAL 1 1 Berina Kadric 93 IF Skade 1.59.78 7 2 Jenny Öster 93 IFK Lidingö 2.07.33 11 3 Julia Karlsson 93 Hammarby IF 2.10.70 13 4 Anna Westfelt 93 IFK Lidingö 2.11.16 14 5 Sara Roth 93 Hammarby IF 2.14.41 17 6 Ellen Olsson 93 IFK Lidingö 2.21.78 18 7 Elisabeth Silverbrand 93 IFK Lidingö 2.33.77 21 Rebecca Mwakisopile 93 Mälarhöjdens IK Ej start Cajsa Winqvist 93 Mälarhöjdens IK Ej start FINAL 2 1 Angelica Gustavsson 93 Mälarhöjdens IK 1.55.54 3 2 Astrid Danielsson 93 Sundbybergs IK 2.01.15 8 3 Johanna Briet 93 IFK Lidingö 2.03.89 9 4 Amanda Ahrén 93 Saltsjöbadens IF 2.04.38 10 5 Anna Boding 93 IFK Lidingö 2.11.23 15 6 Erika Wernolf 93 Hammarby IF 2.11.24 16 7 Tove Rhodiner 93 Hammarby IF 2.22.11 19 8 Hanna Lindelöw 93 Hammarby IF 2.28.62 20 FINAL 3 1 Jenny Håland 93 IFK Tumba 1.50.08 1 2 Charlotte Skogström 93 Vallentuna FIK 1.52.42 2 3 Melina Nordström 93 SoIK Hellas 1.55.57 4 4 Josefin Jonsson 93 Sundbybergs IK 1.56.18 5 5 Rebecca Frykengård 93 Mälarhöjdens IK 1.57.10 6 6 Malin Trollsås 93 Danderyds SK 2.09.93 12 Kajsa Bergklint 93 Mälarhöjdens IK Ej start Emma Ehrlin 93 Ärla IF Ej start
F12
60 M HÄCK 76,2CM FÖRSÖK 1 1 Ida Sörén 93 IFK Arboga 11.05 AF 2 Emma Ehrlin 93 Ärla IF 12.11 BF 3 Stina Karlsson 93 Sundbybergs IK 12.16 BF 4 Hanna Åberg 93 Boo IF 12.27 BF 5 Jenny Jansson 93 Östhammar FI 12.68 BF 6 Johanna Ewertzh 93 Hammarby IF 13.15 7 Vanessa Carpenter 93 Hammarby IF 13.69 Isabel Lindberg Oyarzo 93 Hammarby IF Bröt FÖRSÖK 2 1 Ellen Stjerngren 93 Danderyds SK 11.79 AF 2 Amanda Ahrén 93 Saltsjöbadens IF 12.11 BF 3 Kajsa Bergklint 93 Mälarhöjdens IK 12.21 BF 4 Charlotte Skogström 93 Vallentuna FIK 12.97 5 Josefin Jonsson 93 Sundbybergs IK 12.98 6 Lisa Jansson 93 Boo IF 13.78 7 Hanna Lindelöw 93 Hammarby IF 13.85 FÖRSÖK 3 1 Caroline Gyllenbern 93 Turebergs FK 10.44 AF 2 Anna Leek 93 Linköping GIF 10.98 AF 3 Berina Kadric 93 IF Skade 11.56 AF 4 Emmelie Westerlind 93 Sundbybergs IK 11.96 AF 5 Malin Jonasson 93 Sundbybergs IK 12.00 AF 6 Erika Wernolf 93 Hammarby IF 13.55 7 Alva Ny 93 Hammarby IF 14.37 FÖRSÖK 4 1 Kimberlie Salomon 93 IF Linden 12.01 AF 2 Sara Österberg 93 Hammarby IF 12.07 BF 3 Johanna Briet 93 IFK Lidingö 12.58 BF 4 Marika Eld 93 Saltsjöbadens IF 12.73 5 Fanny Westerberg 93 Hammarby IF 14.13 6 Malin Trollsås 93 Danderyds SK 14.60 Josefin Bast 93 Fredrikshofs FIF Ej start B-FINAL 1 1 Emma Ehrlin 93 Ärla IF 12.11 2 Sara Österberg 93 Hammarby IF 12.20 3 Amanda Ahrén 93 Saltsjöbadens IF 12.25 4 Hanna Åberg 93 Boo IF 12.31 5 Kajsa Bergklint 93 Mälarhöjdens IK 12.52 6 Johanna Briet 93 IFK Lidingö 12.81 7 Stina Karlsson 93 Sundbybergs IK 12.98 Jenny Jansson 93 Östhammar FI Ej start A-FINAL 1 1 Caroline Gyllenbern 93 Turebergs FK 10.17 REKORD 2 Ida Sörén 93 IFK Arboga 10.79 3 Anna Leek 93 Linköping GIF 11.28 4 Berina Kadric 93 IF Skade 11.37 5 Kimberlie Salomon 93 IF Linden 11.93 6 Ellen Stjerngren 93 Danderyds SK 11.94 7 Emmelie Westerlind 93 Sundbybergs IK 12.07 8 Malin Jonasson 93 Sundbybergs IK 12.25
F12
HÖJDHOPP 2005-03-13 1 Caroline Gyllenbern 93 Turebergs FK 157 REKORD 2 Cajsa Winqvist 93 Mälarhöjdens IK 134 3 Hedda Fehrm 93 Sundbybergs IK 130 4 Emmelie Westerlind 93 Sundbybergs IK 130 5 Kimberlie Salomon 93 IF Linden 126 6 Sofia Forsberg 93 Hammarby IF 126 7 Molly Waller 93 Fredrikshofs FIF 126 8= Enyo Teiko 93 IF Linden 126 8= Erika Wernolf 93 Hammarby IF 126 10 Hanna Åberg 93 Boo IF 122 1= Vendela Andersson 93 Hanvikens SK 122 1= Stina Karlsson 93 Sundbybergs IK 122 3= Linnéa Engholm 93 Värmdö IF 112 3= Nathalie Erlandsson 93 Hammarby IF 112 3= Hanna Lindelöw 93 Hammarby IF 112 6= Elin Hessner 93 Fredrikshofs FIF 106 6= Jenny Jansson 93 Östhammar FI 106 18 Cecilia Reidefors 93 Hammarby IF 106 19 Josefin Pihl 93 Fredrikshofs FIF 106 20 Tove Rhodiner 93 Hammarby IF 100 Berina Kadric 93 IF Skade Ej start Josefin Bast 93 Fredrikshofs FIF Ej start Malin Jonasson 93 Sundbybergs IK Ej start Katarina Hellström 93 Hammarby IF Ej res.
F12
STAVHOPP 2005-03-13 1 Jenny Jansson 93 Östhammar FI 185 Isabel Lindberg Oyarzo 93 Hammarby IF Ej start Sara Österberg 93 Hammarby IF Ej start
F12
TRESTEG ZON 2005-03-13 1 Ida Sörén 93 IFK Arboga 960 2 Emilotte Persson 93 SoIK Hellas 946 3 Anna Leek 93 Linköping GIF 917 4 Sara Österberg 93 Hammarby IF 901 872 5 Emma Ehrlin 93 Ärla IF 901 833 6 Emelie Viklund 93 Hammarby IF 899 7 Malin Jonasson 93 Sundbybergs IK 891 8 Charlotte Skogström 93 Vallentuna FIK 888 9 Josefin Eliasson 93 Katrineholms SK 870 10 Vendela Andersson 93 Hanvikens SK 861 11 Rebecca Lundberg 93 Hanvikens SK 859 12 Stina Karlsson 93 Sundbybergs IK 857 848 13 Berina Kadric 93 IF Skade 857 847 14 Cajsa Winqvist 93 Mälarhöjdens IK 845 15 Josefin Jonsson 93 Sundbybergs IK 832 16 Ellen Stjerngren 93 Danderyds SK 829 17 Sofia Nasi 93 Mälarhöjdens IK 810 18 Hedda Fehrm 93 Sundbybergs IK 808 19 Malin Trollsås 93 Danderyds SK 761 20 Erika Hedberg 93 IF Linnéa 756 21 Isabel Lindberg Oyarzo 93 Hammarby IF 753 22 Julia Berglund 93 IF Linnéa 709 23 Sara Niväng 93 Hammarby IF 674
F12
KULA 2KG 2005-03-13 1 Ida Sörén 93 IFK Arboga 1014 2 Anna Leek 93 Linköping GIF 945 3 Charlotte Skogström 93 Vallentuna FIK 893 4 Heidi Schmidt 93 Täby IS 875 5 Emelie Viklund 93 Hammarby IF 769 6 Johanna Briet 93 IFK Lidingö 761 7 Emmelie Westerlind 93 Sundbybergs IK 755 8 Nathalie Erlandsson 93 Hammarby IF 746 672 9 Sofia Forsberg 93 Hammarby IF 746 671 10 Hedda Fehrm 93 Sundbybergs IK 743 11 Vendela Andersson 93 Hanvikens SK 698 12 Molly Waller 93 Fredrikshofs FIF 686 13 Ellen Stjerngren 93 Danderyds SK 682 14 Jessica Eriksson 93 Sundbybergs IK 677 15 Isabel Lindberg Oyarzo 93 Hammarby IF 674 639 16 Vanessa Carpenter 93 Hammarby IF 674 591 17 Kajsa Bergklint 93 Mälarhöjdens IK 661 18 Petra Fredriksson 93 IF Linden 645 19 Amanda Ahrén 93 Saltsjöbadens IF 630 20 Malin Jonasson 93 Sundbybergs IK 628 21 Johanna Ewertzh 93 Hammarby IF 627 22 Rebecca Lundberg 93 Hanvikens SK 607 23 Josefin Pihl 93 Fredrikshofs FIF 602 24 Maja Bäckström 93 Hammarby IF 590 578 25 Hanna Lindelöw 93 Hammarby IF 590 528 26 Alva Ny 93 Hammarby IF 565 550 27 Cajsa Winqvist 93 Mälarhöjdens IK 565 517 28 Elin Hessner 93 Fredrikshofs FIF 557 29 Marika Eld 93 Saltsjöbadens IF 544 543 30 Cecilia Reidefors 93 Hammarby IF 544 519 31 Jenny Öster 93 IFK Lidingö 542 32 Ellen Olsson 93 IFK Lidingö 537 33 Enyo Teiko 93 IF Linden 533 34 Julia Karlsson 93 Hammarby IF 502 35 Katarina Hellström 93 Hammarby IF 501 36 Elisabeth Silverbrand 93 IFK Lidingö 471 37 Anna Westfelt 93 IFK Lidingö 466 38 Anna Boding 93 IFK Lidingö 437 Caroline Gyllenbern 93 Turebergs FK Ej start
F11
600 M FINAL 1 1 Fredrika Agestam 94 Bromma IF 2.00.22 2 2 Linnéa Blomberg 94 IF Triangeln 2.02.50 4 3 Chantal Nakunzi 94 Sundbybergs IK 2.03.35 5 4 Emma Forss 94 Hammarby IF 2.08.98 7 5 Michaela Lundgren 94 Mälarhöjdens IK 2.10.86 11 6 Desirée Sandgren 94 Estuna IF 2.24.32 21 7 Julia Carls 94 Hammarby IF 2.25.57 23 Amanda Karlström 94 Tyresö FK Ej start Josefine Sandelius 94 Hammarby IF Bröt FINAL 2 1 Felica Lundqvist 94 Spårvägens FK 2.02.04 3 2 Linnéa Falstad 94 Tyresö FK 2.08.06 6 3 Caroline Janlow 94 Täby IS 2.08.99 8 4 Lina Kratz 94 IF Skade 2.10.82 10 5 Lise Lord 94 Hammarby IF 2.16.99 17 6 Moa Henriksson 94 IFK Märsta 2.17.28 18 7 Niki Sandström 94 Hammarby IF 2.26.41 24 Therese Granath 94 Hammarby IF Bröt FINAL 3 1 Elin Hålldin 94 Ärla IF 2.09.47 9 2 Stina Liwing 94 IF Skade 2.11.65 12 3 Stina Henriksson 94 IFK Märsta 2.16.52 16 4 Amelie Möller 94 Hammarby IF 2.19.39 19 5 Mikaela Gustafsson 94 Hammarby IF 2.20.64 20 6 Hedvig Thor 94 Hagunda IF Friidr 2.24.74 22 7 Stina Åberg 94 Hammarby IF 2.27.40 26 Anna Winblad 94 Tyresö FK Ej start FINAL 4 1 Emma Norss 94 Södertälje IF 1.55.27 1 2 Jonna Stensmaa 94 IF Linden 2.13.45 13 3 Nathalie Ilehag 94 Mälarhöjdens IK 2.16.00 14 4 Jenny Söderén 94 Estuna IF 2.16.47 15 5 Hedvig Holgersson 94 Hammarby IF 2.27.01 25 6 Amanda Sjöberg 94 IF Skade 2.28.20 27 7 Anna Regner 94 Hammarby IF 2.32.33 28 Lovisa Brostedt 94 Tyresö FK Ej start
F11
60 M HÄCK SPECIAL Försök 1
 1 Linnéa Blomberg          94 IF Triangeln          11.65  AF  
 2 Nathalie Ilehag          94 Mälarhöjdens IK       12.53    
 3 Michaela Dahlin          94 Väsby IK              12.62    
 4 Niki Sandström           94 Hammarby IF           13.12    
 5 Erica Glimsholt          94 IFK Arboga            13.66    
 6 Moa Henriksson           94 IFK Märsta            14.06    
   Stina Åberg              94 Hammarby IF            Bröt  
 Försök 2
 1 Linn Simonsson           94 IFK Arboga            11.37  AF  
 2 Jennifer Forsberg        94 Väsby IK              11.46  AF  
 3 Moa Arnald               94 IF Linnéa             11.53  AF  
 4 Stina Henriksson         94 IFK Märsta            12.11  BF  
 5 Michaela Lundgren        94 Mälarhöjdens IK       12.29  BF  
 6 Amelie Möller            94 Hammarby IF           13.31    
 7 Frida Jacobsson          94 Hammarby IF           14.69  
 Försök 3
 1 Fredrika Agestam         94 Bromma IF             11.08  AF  
 2 Lina Kratz               94 IF Skade              11.70  AF  
 3 Hedvig Holgersson        94 Hammarby IF           11.90  BF  
 4 Lovisa Brostedt          94 Tyresö FK             13.07    
 5 Klara Grånäs             94 Danderyds SK          13.18    
 6 Maria Poli               94 Södertälje IF         13.96    
 7 Hedvig Lindström         94 Hammarby IF           14.27 
 Försök 4 
 1 Josefine Sandelius       94 Hammarby IF           11.18  AF  
 2 Mikaela Gustafsson       94 Hammarby IF           11.37  AF  
 3 Ida Dahlgren             94 Södertälje IF         12.39    
 4 Stina Liwing             94 IF Skade              12.42    
 5 Hedvig Thor              94 Hagunda IF Friidr     12.47    
 6 Unni Lissmats            94 IF Linden             13.43    
   Amanda Karlström         94 Tyresö FK              Bröt  
 Försök 5
 1 Linnéa Falstad           94 Tyresö FK             11.72  BF  
 2 Chantal Nakunzi          94 Sundbybergs IK        12.29  BF  
 3 Anna Regner              94 Hammarby IF           12.51    
 4 Lisa Rask                94 Hagunda IF Friidr     12.71    
 5 Amanda Sjöberg           94 IF Skade              12.88    
 6 Elsa Höglund             94 Hammarby IF           13.14    
 7 Jenny Söderén            94 Estuna IF             15.86 
 Försök 6 
 1 Frida Sundborg           94 Danderyds SK          11.73  BF  
 2 Sofia Jäger Stenberg     94 Sundbybergs IK        11.78  BF  
 3 Julia Carls              94 Hammarby IF           12.23  BF  
 4 Anna Winblad             94 Tyresö FK             12.55    
 5 Therese Lundberg         94 IF Linden             13.03    
 6 Sanja Nystrand           94 Fredrikshofs FIF      14.73
 B-Final
 1 Hedvig Holgersson        94 Hammarby IF           11.61  
 2 Sofia Jäger Stenberg     94 Sundbybergs IK        11.81  
 3 Linnéa Falstad           94 Tyresö FK             11.93  
 4 Stina Henriksson         94 IFK Märsta            12.36  
 5 Julia Carls              94 Hammarby IF           12.46  
 6 Chantal Nakunzi          94 Sundbybergs IK        13.16  
 7 Frida Sundborg           94 Danderyds SK          13.63  
   Michaela Lundgren        94 Mälarhöjdens IK    Ej start
 A-Final
 1 Fredrika Agestam         94 Bromma IF             10.99  
 2 Josefine Sandelius       94 Hammarby IF           11.01  
 3 Linn Simonsson           94 IFK Arboga            11.14  
 4 Moa Arnald               94 IF Linnéa             11.27  
 5 Mikaela Gustafsson       94 Hammarby IF           11.28  
 6 Lina Kratz               94 IF Skade              11.61  
 7 Jennifer Forsberg        94 Väsby IK              12.05  
   Linnéa Blomberg          94 IF Triangeln       Ej start  
   
F11
HÖJDHOPP 2005-03-13 1 Linn Simonsson 94 IFK Arboga 132 2= Lina Kratz 94 IF Skade 130 2= Mikaela Gustafsson 94 Hammarby IF 130 4 Rebecka Pettersson 94 Södertälje IF 124 5 Caroline Janlow 94 Täby IS 124 6 Michaela Dahlin 94 Väsby IK 124 7 Linnéa Blomberg 94 IF Triangeln 120 8= Hedvig Thor 94 Hagunda IF Friidr 120 8= Desirée Sandgren 94 Estuna IF 120 10 Jennifer Forsberg 94 Väsby IK 116 1= Linnéa Falstad 94 Tyresö FK 116 1= Jenny Söderén 94 Estuna IF 116 3= Josefine Sandelius 94 Hammarby IF 112 3= Tove Holm 94 Hagunda IF Friidr 112 3= Frida Sundborg 94 Danderyds SK 112 16 Hedvig Lindström 94 Hammarby IF 112 17 Stina Liwing 94 IF Skade 112 8= Anna Winblad 94 Tyresö FK 106 8= Fredrika Agestam 94 Bromma IF 106 8= Lisa Rask 94 Hagunda IF Friidr 106 8= Niki Sandström 94 Hammarby IF 106 22 Lovisa Brostedt 94 Tyresö FK 106 23 Anna Regner 94 Hammarby IF 106 24 Hedvig Holgersson 94 Hammarby IF 100 5= Moa Henriksson 94 IFK Märsta 100 5= Sofia Jäger Stenberg 94 Sundbybergs IK 100 27 Therese Lundberg 94 IF Linden 100 28 Amelie Möller 94 Hammarby IF 90 Stina Henriksson 94 IFK Märsta Ej res. Unni Lissmats 94 IF Linden Ej start
F11
TRESTEG ZON 2005-03-13 1 Emma Norss 94 Södertälje IF 882 2 Sofia Jäger Stenberg 94 Sundbybergs IK 874 3 Moa Arnald 94 IF Linnéa 849 4 Chantal Nakunzi 94 Sundbybergs IK 830 5 Fredrika Agestam 94 Bromma IF 825 6 Josefine Sandelius 94 Hammarby IF 819 7 Linnéa Blomberg 94 IF Triangeln 817 8 Linn Simonsson 94 IFK Arboga 815 9 Mikaela Gustafsson 94 Hammarby IF 814 10 Hedvig Thor 94 Hagunda IF Friidr 800 795 11 Erica Glimsholt 94 IFK Arboga 800 786 12 Michaela Dahlin 94 Väsby IK 799 13 Lisa Rask 94 Hagunda IF Friidr 797 14 Amanda Karlström 94 Tyresö FK 764 15 Michaela Lundgren 94 Mälarhöjdens IK 754 16 Jennifer Forsberg 94 Väsby IK 751 17 Hedvig Holgersson 94 Hammarby IF 748 18 Linnéa Falstad 94 Tyresö FK 744 19 Anna Regner 94 Hammarby IF 738 20 Therese Granath 94 Hammarby IF 735 21 Klara Grånäs 94 Danderyds SK 733 22 Julia Carls 94 Hammarby IF 713 23 Amelie Möller 94 Hammarby IF 710 24 Lovisa Brostedt 94 Tyresö FK 695 25 Moa Henriksson 94 IFK Märsta 677 26 Anna Winblad 94 Tyresö FK 664 Stina Henriksson 94 IFK Märsta Ej start
F11
KULA 2KG 2005-03-13 1 Jenny Söderén 94 Estuna IF 697 2 Mikaela Gustafsson 94 Hammarby IF 677 674 3 Lina Kratz 94 IF Skade 677 648 4 Erica Glimsholt 94 IFK Arboga 665 5 Kajsa Öhlén 94 IFK Lidingö 664 6 Jennifer Forsberg 94 Väsby IK 656 7 Camilia Åhman Hassan 94 Spårvägens FK 651 8 Michaela Dahlin 94 Väsby IK 631 9 Felicia Nathorst Malmgre 94 Spårvägens FK 626 10 Tove Holm 94 Hagunda IF Friidr 622 11 Anna Regner 94 Hammarby IF 619 12 Hedvig Lindström 94 Hammarby IF 600 13 Chantal Nakunzi 94 Sundbybergs IK 597 14 Linnéa Blomberg 94 IF Triangeln 589 15 Linnéa Falstad 94 Tyresö FK 583 561 16 Lisa Rask 94 Hagunda IF Friidr 583 533 17 Julia Carls 94 Hammarby IF 582 18 Louise Askling 94 Huddinge AIS 543 19 Frida Sundborg 94 Danderyds SK 510 20 Josefine Sandelius 94 Hammarby IF 500 473 21 Anna Winblad 94 Tyresö FK 500 449 22 Stina Liwing 94 IF Skade 496 23 Unni Lissmats 94 IF Linden 495 24 Desirée Sandgren 94 Estuna IF 484 25 Amanda Sjöberg 94 IF Skade 482 26 Sofia Jäger Stenberg 94 Sundbybergs IK 477 27 Stina Henriksson 94 IFK Märsta 463 28 Lovisa Brostedt 94 Tyresö FK 431 29 Niki Sandström 94 Hammarby IF 423 422 30 Hedvig Thor 94 Hagunda IF Friidr 423 413 31 Moa Henriksson 94 IFK Märsta 420 32 Amelie Möller 94 Hammarby IF 415 33 Frida Jacobsson 94 Hammarby IF 377 Maria Poli 94 Södertälje IF Ej start
F10
400 M FINAL 1 1 Katarina Lilliehök 95 IFK Lidingö 1.21.17 4 2 Veronika Wahlström 95 IF Linden 1.21.32 5 3 Rachelle Hadad 95 Huddinge AIS 1.26.93 15 4 Fanny Stjerngren 95 Danderyds SK 1.27.86 18 5 Freja Avebäck 95 Hammarby IF 1.28.75 20 6 Hedda Åberg 95 Boo IF 1.29.17 24 7 Lise Karlsson 95 Sundbybergs IK 1.31.21 28 8 Kim Pastor 95 Hammarby IF 1.40.08 40 Lisa Ferneman 95 Boo IF Bröt FINAL 2 1 Ellinor Bill 95 Hammarby IF 1.22.31 7 2 Hanna Söderqvist 95 Hammarby IF 1.22.83 10 3 Sara Tengstrand 95 IFK Lidingö 1.26.80 14 4 Klara Åberg 95 Boo IF 1.27.21 16 5 Jennifer Ulmgren 95 Täby IS 1.28.09 19 6 Sofia Nordqvist 95 Väsby IK 1.28.87 21 7 Anna Hägglund 95 IFK Lidingö 1.30.29 27 8 Joline Jansson 96 Östhammar FI 1.31.83 30 9 Celia Vilhelmsson 95 Hammarby IF 1.32.16 31 FINAL 3 1 Malin Skogström 95 Vallentuna FIK 1.18.74 1 2 Felicia Young 95 Solna FK 1.20.90 3 3 Emma Tengstrand 95 IFK Lidingö 1.26.62 13 4 Lovisa Forsberg 95 Hammarby IF 1.29.53 26 5 Madeleine Sid 95 Väsby IK 1.31.26 29 6 Fanny Tapper 95 Hammarby IF 1.32.43 33 7 Tova Lindqvist 95 Hammarby IF 1.32.62 34 8 Fredrika Larsson 95 IFK Lidingö 1.32.75 35 9 Jessica Ruud 95 Hagunda IF Friidr 1.40.62 41 FINAL 4 1 Anna Allert 95 Hammarby IF 1.22.29 6 2 Sofia Lindfors 96 Boo IF 1.25.82 11 3 Sara Holm 95 Hagunda IF Friidr 1.26.00 12 4 Matilda Tapper 95 Väsby IK 1.28.88 22 5 Emma Darby 95 IFK Märsta 1.32.39 32 6 Stella Juhlin 95 IFK Lidingö 1.33.48 37 7 Ida Kallur 95 Hammarby IF 1.35.26 38 Agnes Wirgén 95 Hammarby IF Bröt Emma Axelsson 95 IFK Lidingö Ej start FINAL 5 1 Louise Gabrielsson 95 Huddinge AIS 1.20.66 2 2 Erika Lövqvist 95 Hagunda IF Friidr 1.22.53 8 3 Elin Lindell 95 Hammarby IF 1.22.70 9 4 Therese Berzelius 95 IFK Märsta 1.27.54 17 5 Signe Wolf 95 Hammarby IF 1.28.91 23 6 Elin Jakobsson 96 Gefle IF 1.29.48 25 7 Sofia Patra 95 Huddinge AIS 1.33.24 36 8 Ebba Sjöholm 95 Sundbybergs IK 1.36.97 39 9 Moa Björkström 95 IFK Lidingö 1.45.16 42
F10
40 M HÄCK SPECIAL
 Försök 1
 1 Stella Juhlin            95 IFK Lidingö            7.94  AF 
 2 Sara Holm                95 Hagunda IF Friidr      8.09  AF 
 3 Emma Axelsson            95 IFK Lidingö            8.37  BF 
 4 Freja Avebäck            95 Hammarby IF            8.49  BF 
 5 Hanna Söderqvist         95 Hammarby IF            8.55  BF 
 6 Sofia Nordqvist          95 Väsby IK               9.16   
 7 Anna von Schrenk         95 Värmdö IF              9.75   
   Anna Hägglund            95 IFK Lidingö        Ej start 
 Försök 2
 1 Madeleine Sid            95 Väsby IK               7.66  AF 
 2 Ellinor Bill             95 Hammarby IF            7.86  AF 
 3 Fredrika Larsson         95 IFK Lidingö            8.90   
 4 Erika Lövqvist           95 Hagunda IF Friidr      8.99   
 5 Fanny Tapper             95 Hammarby IF            9.32   
 6 Ebba Sjöholm             95 Sundbybergs IK         9.55   
 7 Tova Lindqvist           95 Hammarby IF            9.55   
 8 Moa Björkström           95 IFK Lidingö           10.20
 Försök 3 
 1 Fanny Stjerngren         95 Danderyds SK           8.30  BF 
 2 Lovisa Forsberg          95 Hammarby IF            8.58  BF 
 3 Anna Allert              95 Hammarby IF            8.68   
 4 Matilda Tapper           95 Väsby IK               8.91   
 5 Katarina Lilliehök       95 IFK Lidingö            8.99   
 6 Emma Darby               95 IFK Märsta             9.42   
 7 Celia Vilhelmsson        95 Hammarby IF            9.90   
 8 Agnes Wirgén             95 Hammarby IF           10.24 
 Försök 4
 1 Felicia Young            95 Solna FK               8.34  BF 
 2 Julia Holknekt           95 Hammarby IF            8.46  BF 
 3 Elvira Ekholm            95 Hammarby IF            8.61   
 4 Louise Gabrielsson       95 Huddinge AIS           8.82   
 5 Ida Kallur               95 Hammarby IF            9.46   
 6 Therese Berzelius        95 IFK Märsta             9.75   
 7 Elin Jakobsson           96 Gefle IF               9.88   
 8 Sara Tengstrand          95 IFK Lidingö           10.00
 Försök 5  
 1 Elin Lindell             95 Hammarby IF            8.05  AF 
 2 Lisa Ferneman            95 Boo IF                 8.10  AF 
 3 Jennifer Ulmgren         95 Täby IS                8.82   
 4 Rachelle Hadad           95 Huddinge AIS           9.15   
 5 Emma Tengstrand          95 IFK Lidingö            9.48   
 6 Joline Jansson           96 Östhammar FI           9.49   
 7 Signe Wolf               95 Hammarby IF           10.29 
 Försök 6 
 1 Malin Skogström          95 Vallentuna FIK         7.92  AF 
 2 Maria Alin               95 IF Linden              8.02  AF 
 3 Klara Åberg              95 Boo IF                 8.57  BF 
 4 Sofia Patra              95 Huddinge AIS           8.79   
 5 Jessica Ruud             95 Hagunda IF Friidr      8.94   
 6 Kim Pastor               95 Hammarby IF            9.21   
 7 Jessica Eriksson         95 IFK Lidingö            9.78
 B-Final 
 1 Fanny Stjerngren         95 Danderyds SK           8.12  
 2 Freja Avebäck            95 Hammarby IF            8.19  
 3 Julia Holknekt           95 Hammarby IF            8.24  
 4 Felicia Young            95 Solna FK               8.30  
 5 Klara Åberg              95 Boo IF                 8.33  
 6 Hanna Söderqvist         95 Hammarby IF            8.43  
 7 Lovisa Forsberg          95 Hammarby IF            8.63  
   Emma Axelsson            95 IFK Lidingö        Ej start
 A-Final
 1 Malin Skogström          95 Vallentuna FIK         7.68  
 2 Ellinor Bill             95 Hammarby IF            7.71  
 3 Stella Juhlin            95 IFK Lidingö            7.72  
 4 Maria Alin               95 IF Linden              7.93  
 5 Lisa Ferneman            95 Boo IF                 8.08  
 6 Elin Lindell             95 Hammarby IF            8.24  
 7 Sara Holm                95 Hagunda IF Friidr      8.27  
 8 Madeleine Sid            95 Väsby IK               9.01  
   
F10
LÄNGDHOPP ZON 2005-03-13 1 Ellinor Bill 95 Hammarby IF 391 2 Malin Skogström 95 Vallentuna FIK 376 3 Sofia Lindfors 96 Boo IF 370 4 Felicia Young 95 Solna FK 369 5 Elvira Ekholm 95 Hammarby IF 358 6 Maria Alin 95 IF Linden 351 7 Lisa Ferneman 95 Boo IF 348 8 Sara Holm 95 Hagunda IF Friidr 347 9 Amanda Persson 95 SoIK Hellas 345 10 Jennifer Ulmgren 95 Täby IS 342 11 Hanna Söderqvist 95 Hammarby IF 338 12 Freja Avebäck 95 Hammarby IF 336 13 Elin Lindell 95 Hammarby IF 329 14 Anna Allert 95 Hammarby IF 325 15 Stella Juhlin 95 IFK Lidingö 324 16 Sara Tengstrand 95 IFK Lidingö 323 17 Julia Holknekt 95 Hammarby IF 321 18 Sofia Patra 95 Huddinge AIS 320 19 Louise Gabrielsson 95 Huddinge AIS 317 20 Ebba Sjöholm 95 Sundbybergs IK 314 21 Emma Tengstrand 95 IFK Lidingö 313 22 Katarina Lilliehök 95 IFK Lidingö 311 23 Fanny Tapper 95 Hammarby IF 310 24 Fredrika Larsson 95 IFK Lidingö 308 25 Fanny Stjerngren 95 Danderyds SK 304 26 Elin Jakobsson 96 Gefle IF 300 296 27 Tova Lindqvist 95 Hammarby IF 300 283 28 Erika Lövqvist 95 Hagunda IF Friidr 299 29 Emma Darby 95 IFK Märsta 298 291 30 Jessica Ruud 95 Hagunda IF Friidr 298 276 31 Madeleine Sid 95 Väsby IK 297 32 Lovisa Forsberg 95 Hammarby IF 296 33 Matilda Tapper 95 Väsby IK 295 34 Rachelle Hadad 95 Huddinge AIS 293 35 Anna von Schrenk 95 Värmdö IF 292 36 Kim Pastor 95 Hammarby IF 288 37 Therese Berzelius 95 IFK Märsta 285 38 Celia Vilhelmsson 95 Hammarby IF 281 39 Signe Wolf 95 Hammarby IF 279 275 40 Hedda Åberg 95 Boo IF 279 x 41 Lise Karlsson 95 Sundbybergs IK 278 42 Emma Wåle 95 Hammarby IF 274 43 Moa Björkström 95 IFK Lidingö 271 44 Anna Hägglund 95 IFK Lidingö 269 266 45 Sofia Nordqvist 95 Väsby IK 269 264 46 Melina Fredriksson 95 IF Linden 258 47 Jessica Eriksson 95 IFK Lidingö 246 48 Ida Kallur 95 Hammarby IF 231 49 Agnes Wirgén 95 Hammarby IF 191 Emma Axelsson 95 IFK Lidingö Ej start
F10
KULA 2KG 2005-03-13 1 Malin Skogström 95 Vallentuna FIK 721 2 Lisa Ferneman 95 Boo IF 638 3 Julia Holknekt 95 Hammarby IF 571 4 Veronika Wahlström 95 IF Linden 569 5 Fanny Tapper 95 Hammarby IF 551 6 Hanna Söderqvist 95 Hammarby IF 543 7 Elin Lindell 95 Hammarby IF 542 8 Ebba Sjöholm 95 Sundbybergs IK 541 9 Felicia Young 95 Solna FK 539 10 Melina Fredriksson 95 IF Linden 536 11 Jessica Eriksson 95 IFK Lidingö 535 12 Sara Holm 95 Hagunda IF Friidr 532 13 Sofia Patra 95 Huddinge AIS 522 14 Ellinor Bill 95 Hammarby IF 515 15 Kim Pastor 95 Hammarby IF 510 16 Celia Vilhelmsson 95 Hammarby IF 502 17 Emma Darby 95 IFK Märsta 501 18 Lovisa Forsberg 95 Hammarby IF 496 495 19 Anna Hägglund 95 IFK Lidingö 496 450 20 Elvira Ekholm 95 Hammarby IF 487 21 Anna Allert 95 Hammarby IF 480 22 Katarina Lilliehök 95 IFK Lidingö 478 23 Rachelle Hadad 95 Huddinge AIS 475 423 24 Emma Tengstrand 95 IFK Lidingö 475 422 25 Jennifer Ulmgren 95 Täby IS 473 26 Elin Jakobsson 96 Gefle IF 464 448 27 Therese Berzelius 95 IFK Märsta 464 370 28 Signe Wolf 95 Hammarby IF 453 29 Louise Gabrielsson 95 Huddinge AIS 451 30 Freja Avebäck 95 Hammarby IF 447 31 Tova Lindqvist 95 Hammarby IF 442 32 Fanny Stjerngren 95 Danderyds SK 439 33 Jessica Ruud 95 Hagunda IF Friidr 438 34 Fredrika Larsson 95 IFK Lidingö 425 35 Ida Kallur 95 Hammarby IF 419 36 Sara Tengstrand 95 IFK Lidingö 414 37 Stella Juhlin 95 IFK Lidingö 402 38 Agnes Wirgén 95 Hammarby IF 380 39 Madeleine Sid 95 Väsby IK 373 40 Moa Björkström 95 IFK Lidingö 360 41 Erika Lövqvist 95 Hagunda IF Friidr 323
F10
4-KAMP 2005-03-13 1 Malin Skogström 95 Vallentuna FIK 5 2 Ellinor Bill 95 Hammarby IF 19 3 Lisa Ferneman 95 Boo IF 21 4 Felicia Young 95 Solna FK 26 5 Elin Lindell 95 Hammarby IF 30 6 Louise Gabrielsson 95 Huddinge AIS 32 7 Sara Holm 95 Hagunda IF Friidr 32 8= Fanny Tapper 95 Hammarby IF 33 8= Stella Juhlin 95 IFK Lidingö 33 0= Hanna Söderqvist 95 Hammarby IF 34 0= Katarina Lilliehök 95 IFK Lidingö 34 12 Anna Allert 95 Hammarby IF 35 13 Ebba Sjöholm 95 Sundbybergs IK 36 14 Freja Avebäck 95 Hammarby IF 40 14 Lovisa Forsberg 95 Hammarby IF 40 14 Ida Kallur 95 Hammarby IF 40 14 Kim Pastor 95 Hammarby IF 40 14 Emma Darby 95 IFK Märsta 40 14 Therese Berzelius 95 IFK Märsta 40 14 Tova Lindqvist 95 Hammarby IF 40 14 Agnes Wirgén 95 Hammarby IF 40 14 Rachelle Hadad 95 Huddinge AIS 40 14 Sofia Patra 95 Huddinge AIS 40 14 Fredrika Larsson 95 IFK Lidingö 40 14 Madeleine Sid 95 Väsby IK 40 14 Marie Carlsson 95 Väsby IK 40 14 Elin Jakobsson 96 Gefle IF 40 14 Jennifer Ulmgren 95 Täby IS 40 14 Jessica Ruud 95 Hagunda IF Friidr 40 14 Erika Lövqvist 95 Hagunda IF Friidr 40 14 Fanny Stjerngren 95 Danderyds SK 40 14 Moa Björkström 95 IFK Lidingö 40 14 Sara Tengstrand 95 IFK Lidingö 40 14 Emma Tengstrand 95 IFK Lidingö 40 14 Celia Vilhelmsson 95 Hammarby IF 40
Uppdaterad: 20 MAR 2008 12:07 Skribent: Thomas E

 

 

Vår Facebooksida

Facebook 

Våra Sponsorer

 

 

adidas_logo[1]

 

stadium_nylogga1

 

 

idrottensbingo2

Postadress:
Hammarby IF Friidrott - Friidrott
Enskede Idrottsplats, Enskedevägen 95
12263 Enskede

Besöksadress:
Enskede IP, Enskedevägen 95
12263 Enskede

Kontakt:
Tel: 086480320
E-post: This is a mailto link