Hoppa till sidans innehåll

2003 Ute


Resultat Hammarby Ungdomsspel 14/6 2003
Arrangör Hammarby IF Friidrott

   
P15 100 M                            
    FINAL    Vind: +2,0              2003-06-14
 1 Alexander Nordqvist      90 Huddinge AIS          11.90  
 2 Patrik Waldenström       88 Österhaninge IF       11.97  
 3 David Olsson             88 Hammarby IF           12.13  
 4 Jimmy Zakrisson          89 Hammarby IF           12.53  
 5 Viktor Kårelid           89 Hammarby IF           12.87  
 6 Amir Rehman              88 IFK Tumba             12.97  
 7 Erik Karlsson            88 IFK Tumba             13.79  
   Jonas Segerlind          88 Hammarby IF        Ej start  
   
P15 1500 M                           
    FINAL                            2003-06-14
 1 Tobias Ekhamre           88 Hammarby IF         4.24.23  
 2 Gustav Silén             88 Hammarby IF         4.29.92  
 3 Henrik Berg              89 Bromma IF           4.51.17  
 4 Calle Lindros            88 IFK Tumba           5.06.55  
 5 Esbjörn Backlund         89 Ösmo GIF            5.06.73  
   
P15 300 M HÄCK  76,2 CM              
    FINAL                            2003-06-14
 1 Jonas Segerlind          88 Hammarby IF           39.77  
   
P15 HÖJDHOPP                         
 1 Niklas Lidberg           88 Hammarby IF             174  
 2 Jonathan Berg            88 Hammarby IF             164  
 3 Joel Ahl                 89 Hanvikens SK            161  
 4 Alexander Lindberg       88 Hanvikens SK            152  
 5 Amir Rehman              88 IFK Tumba               143  
 6 Håkan Sundborg           89 Hammarby IF             128  
   
P15 STAVHOPP                         
 1 Jonathan Eklund          88 Hammarby IF             320  
 2 Henrik Östlund           88 SoIK Hellas             300  
3= Jonas Segerlind          88 Hammarby IF             300  
3= Christofer von Seth      88 Huddinge AIS            300  
 5 Nils-Göran Nilsson       88 Täby IS                 250  
 6 Tomas Niemeyer           89 Hammarby IF             200  
 7 Adam Busznyak            88 IFK Tumba               160  
 8 Erik Karlsson            88 IFK Tumba               150  
   
P15 LÄNGDHOPP                        
 1 David Olsson             88 Hammarby IF            545w +5,4 
 2 Jonathan Eklund          88 Hammarby IF            502w +2,6 
 3 Tomas Niemeyer           89 Hammarby IF            467w +2,5 
 4 Viktor Kårelid           89 Hammarby IF            465w +4,0 
                                                      4,59 +1,7
 5 Adam Busznyak            88 IFK Tumba              414w +3,4 
                                                       405 +2,0
   Erik Karlsson            88 IFK Tumba          Ej start  
   Håkan Sundborg           89 Hammarby IF        Ej start  
   Joel Ahl                 89 Hanvikens SK       Ej start  
   Niklas Lidberg           88 Hammarby IF        Ej start  
   
P15 DISKUS  1,0 KG                   
 1 David Olsson             88 Hammarby IF            3755  
 2 Jonas Segerlind          88 Hammarby IF            2642  
 3 Tomas Niemeyer           89 Hammarby IF            2588  
 4 Nils-Göran Nilsson       88 Täby IS                2353  
 5 Jimmy Zakrisson          89 Hammarby IF            2276  
   Amir Rehman              88 IFK Tumba           Ej res.  
   Joel Ahl                 89 Hanvikens SK        Ej res.  
   
P15 SPJUT  600 GR                    
 1 Joel Ahl                 89 Hanvikens SK           3430  
 2 Esbjörn Backlund         89 Ösmo GIF               3385  
 3 Tomas Niemeyer           89 Hammarby IF            3154  
 4 Jimmy Zakrisson          89 Hammarby IF            2999  
 5 Alexander Lindberg       88 Hanvikens SK           2449  
 6 Viktor Kårelid           89 Hammarby IF            2158  
   
P13 600 M                            
    FINAL                            2003-06-14
 1 Filip Hayenhielm         90 Hammarby IF         1.38.61  
 2 Kristian Persson         90 Ösmo GIF            1.40.82  
 3 Per Molin                90 Hammarby IF         1.44.49  
 4 Mattias Almqvist         90 Österhaninge IF     1.46.85  
 5 David Tholander          90 Hammarby IF         1.48.58  
   
P13 60 M HÄCK  76,2 CM               
    FINAL    Vind: +1,8              2003-06-14
 1 Andreas Rydberg          90 Västerås FK           10.55  
 2 August Ek                90 Hammarby IF           10.69  
   
P13 HÖJDHOPP                         
 1 Alexander Nordqvist      90 Huddinge AIS            164  
 2 Filip Hayenhielm         90 Hammarby IF             155  
 3 Kristian Persson         90 Ösmo GIF                143  
 4 Kristoffer Hägvall       90 Ösmo GIF                131  
 5 Thomas Wentzel           90 Huddinge AIS            128  
 6 Linus Eriksson           90 Ösmo GIF                125  
   Niklas Lorentzon         90 Österhaninge IF     Ej res.  
   
P13 STAVHOPP                         
 1 Andreas Rydberg          90 Västerås FK             225  
 2 David Karlsson           90 Östhammar FI            215  
   
P13 LÄNGDHOPP ZON                    
 1 Alexander Nordqvist      90 Huddinge AIS           530w +2,7 
                                                       518 +1,8
 2 Filip Hayenhielm         90 Hammarby IF             481 +1,5 
 3 Kristian Persson         90 Ösmo GIF               468w +2,3 
                                                       285 +1,4
 4 August Ek                90 Hammarby IF             462 +1,4 
 5 Linus Vigert             90 Österhaninge IF        445w +2,2 
                                                       431 +2,0
 6 Kristoffer Hägvall       90 Ösmo GIF               432w +3,7 
                                                       410 +2,0
 7 Niklas Lorentzon         90 Österhaninge IF        400w +2,2 
                                                       383 +1,9
 8 Thomas Wentzel           90 Huddinge AIS           372w +2,6 
                                                       365 +1,9
   
P13 SPJUT  400 GR                    
 1 Linus Eriksson           90 Ösmo GIF               2787  
 2 Per Molin                90 Hammarby IF            2270  
 3 David Tholander          90 Hammarby IF            2251  
 4 Kristoffer Hägvall       90 Ösmo GIF               2161  
 5 August Ek                90 Hammarby IF            1917  
 6 Linus Vigert             90 Österhaninge IF        1761  
 7 Niklas Lorentzon         90 Österhaninge IF        1456  
   
P13 SLUNGBOLL                        
 1 Filip Hayenhielm         90 Hammarby IF            3456  
 2 Per Molin                90 Hammarby IF            3440  
   
P12 600 M                            
    FINAL                            2003-06-14
 1 Niclas Teveborg          91 Österhaninge IF     1.50.39  
 2 Magnus Prejner           91 Mälarö SOK          1.51.98  
 3 Jakob Edén               91 Huddinge AIS        1.53.33  
 4 Jimmy Ejergård           91 Hammarby IF         2.02.74  
 5 Patrick Werdin           91 Sundbybergs IK      2.02.78  
 6 Joakim Axnér             91 Hammarby IF         2.03.31  
 7 Gustav Karreskog         91 Hammarby IF         2.12.17  
   Philip Nilsson           91 Hammarby IF        Ej start  
   
P12 60 M HÄCK  76,2 CM               
    FINAL    Vind: +1,7              2003-06-14
 1 Max Monsén               91 Saltsjöbadens IF      10.60  
 2 Sebastian Nilsson        91 Hammarby IF           10.95  
 3 Hugo Renneus             91 Hammarby IF           11.97  
 4 Mikael Lindqvist         91 Österhaninge IF       11.99  
 5 Jonathan Jansson         91 Östhammar FI          12.54  
 6 Kenzo Franzén            91 Fredrikshofs FIF      12.65  
 7 Jakob Edén               91 Huddinge AIS          13.55  
   Felix Sonebäck           91 IFK Tumba          Ej start  
   Philip Nilsson           91 Hammarby IF            Bröt  
   
P12 HÖJDHOPP                         
 1 Marcus Lundquist         91 Rånäs 4H                147  
 2 Niklas Johnsson          91 Ösmo GIF                144  
 3 Kenzo Franzén            91 Fredrikshofs FIF        141  
 4 Felix Sonebäck           91 IFK Tumba               138  
 5 Mikael Lindqvist         91 Österhaninge IF         135  
 6 Eric Älvebrand           91 Hammarby IF             135  
 7 Erik Odenman             91 Hammarby IF             126  
   
P12 STAVHOPP                         
 1 Jonathan Jansson         91 Östhammar FI            210  
 2 Robin Olsson             91 Stocksäters IF          200  
 3 Felix Sonebäck           91 IFK Tumba               170  
   
P12 TRESTEG ZON                      
 1 Max Monsén               91 Saltsjöbadens IF       968w +4,0 
                                                       952 +2,0
 2 Eric Älvebrand           91 Hammarby IF            954w +2,8 
                                                       937 +1,7
 3 Marcus Lundquist         91 Rånäs 4H                948 +0,6 
 4 Felix Sonebäck           91 IFK Tumba              947w +3,9 
                                                       919 +1,5
 5 Sebastian Nilsson        91 Hammarby IF             889 +0,6 
 6 Julius Ström             91 Hammarby IF             883 +2,0 
 7 Niklas Johnsson          91 Ösmo GIF                874 +1,3 
 8 Jimmy Ejergård           91 Hammarby IF            829w +3,3 
                                                       809 +1,7
 9 Mikael Lindqvist         91 Österhaninge IF        803w +3,2 
10 Felix Garlöv             91 Huddinge AIS            798 +1,9 
11 Erik Odenman             91 Hammarby IF             778 +1,2 
12 Jakob Edén               91 Huddinge AIS           776w +2,6 
                                                       760 +1,8
13 Gustav Karreskog         91 Hammarby IF            762w +2,3 
                                                       739 +1,8
   Jonathan Jansson         91 Östhammar FI       Ej start  
   Philip Nilsson           91 Hammarby IF        Ej start  
   
P12 SPJUT  400 GR                    
 1 Felix Sonebäck           91 IFK Tumba              3333  
 2 Arwid Koskinen           92 Huddinge AIS           3307  
 3 Niklas Johnsson          91 Ösmo GIF               2530  
 4 Carl Sténson             93 Huddinge AIS           2276  
 5 Julius Ström             91 Hammarby IF            2098  
 6 Mikael Lindqvist         91 Österhaninge IF        2089  
 7 Marcus Lundquist         91 Rånäs 4H               1790  
 8 Kenzo Franzén            91 Fredrikshofs FIF       1789  
 9 Sebastian Nilsson        91 Hammarby IF            1668  
10 Jimmy Ejergård           91 Hammarby IF            1667  
11 Felix Garlöv             91 Huddinge AIS           1613  
   
P12 SLUNGBOLL                        
 1 Marcus Lundquist         91 Rånäs 4H               2206  
 2 Felix Garlöv             91 Huddinge AIS           1396  
   Sebastian Nilsson        91 Hammarby IF         Ej res.  
   
P11 400 M                            
    FINAL 1                          
 1 Emil Blomberg            92 IF Triangeln        1.13.02  3
 2 Joel Lenell              92 Mälarö SOK          1.13.40  4
 3 Erik Campenhausen        92 Hammarby IF         1.13.46  5
 4 Oscar Alendal            92 Turebergs FK        1.15.66  7
 5 Johan Magnusson          92 IFK Lidingö         1.17.96  8
 6 Marcus Landgren          92 Turebergs FK        1.19.88  10
   Jakob Adolfsson          92 Sundbybergs IK     Ej start  
    FINAL 2                          
 1 Ludvig Modin             92 Mälarö SOK          1.10.83  1
 2 Erik Kvarnerup           93 Hanvikens SK        1.11.29  2
 3 Carl Skoglund            92 Turebergs FK        1.13.73  6
 4 Oscar Axelsson           92 IFK Lidingö         1.19.27  9
 5 Tommy Sundborg           92 Hammarby IF         1.19.99  11
 6 Simon Olsson             92 Hammarby IF         1.31.93  12
 7 Adrian Lord              92 Hammarby IF         1.32.88  13
   Simon Näslund            92 IF Triangeln       Ej start  
   
P11 60 M HÄCK SPECIAL                
    FÖRSÖK 1   Vind:                 
 1 Arwid Koskinen           92 Huddinge AIS           9.70  F 
 2 Erik Kvarnerup           93 Hanvikens SK          10.08  F 
 3 Gustav Lundén            92 Turebergs FK          10.29  F 
 4 Emil Blomberg            92 IF Triangeln          11.30   
 5 Marcus Landgren          92 Turebergs FK          11.95   
 6 Simon Olsson             92 Hammarby IF           15.94   
   Oscar Axelsson           92 IFK Lidingö        Ej start   
    FÖRSÖK 2                         
 1 Tommy Sundborg           92 Hammarby IF           11.16  F 
 2 Max Doyle                92 Hammarby IF           11.38   
 3 Erik Campenhausen        92 Hammarby IF           11.41   
 4 Simon Näslund            92 IF Triangeln          12.48   
 5 Erik Öhlén               92 IFK Lidingö           13.06   
 6 Adrian Lord              92 Hammarby IF           13.52   
   Viktor Axelsson          92 Turebergs FK       Ej start   
    FÖRSÖK 3                         
 1 Sam Monsén               92 Saltsjöbadens IF      10.62  F 
 2 Malkolm Semikula         92 Hammarby IF           10.71  F 
 3 Jakob Adolfsson          92 Sundbybergs IK        10.93  F 
 4 Johan Magnusson          92 IFK Lidingö           11.06  F 
 5 Andreas Ferronato        92 Hammarby IF           11.20   
 6 Simon Stockling          92 Huddinge AIS          11.81   
 7 Gustav Lindberg          92 Hammarby IF           13.76   
    FINAL                            2003-06-14
 1 Arwid Koskinen           92 Huddinge AIS           9.69  
 2 Erik Kvarnerup           93 Hanvikens SK           9.98  
 3 Gustav Lundén            92 Turebergs FK          10.06  
 4 Sam Monsén               92 Saltsjöbadens IF      10.34  
 5 Jakob Adolfsson          92 Sundbybergs IK        10.91  
 6 Johan Magnusson          92 IFK Lidingö           11.19  
 7 Tommy Sundborg           92 Hammarby IF           11.26  
   Malkolm Semikula         92 Hammarby IF        Ej start  
   
P11 HÖJDHOPP                         
 1 Gustav Lundén            92 Turebergs FK            133  
 2 Emil Blomberg            92 IF Triangeln            124  
 3 Jakob Adolfsson          92 Sundbybergs IK          122  
 4 Max Doyle                92 Hammarby IF             120  
 5 Andreas Ferronato        92 Hammarby IF             117  
6= Tommy Sundborg           92 Hammarby IF             107  
6= Simon Stockling          92 Huddinge AIS            107  
 8 Johan Magnusson          92 IFK Lidingö             102  
   Erik Öhlén               92 IFK Lidingö         Ej res.  
   Filip Samuelsson         92 Hammarby IF        Ej start  
   
P11 TRESTEG ZON                      
 1 Erik Kvarnerup           93 Hanvikens SK           994w +2,3 
                                                       965 +1,6
 2 Arwid Koskinen           92 Huddinge AIS            909 +0,2 
 3 Jakob Adolfsson          92 Sundbybergs IK          896 +0,8 
 4 Carl Sténson             93 Huddinge AIS           858w +3,3 
                                                       851 +1,4
 5 Erik Campenhausen        92 Hammarby IF             848 +0,9 
 6 Andreas Ferronato        92 Hammarby IF             822 +0,9 
 7 Oscar Axelsson           92 IFK Lidingö             814 +0,8 
 8 Viktor Axelsson          92 Turebergs FK            800 +0,2 
 9 Emil Blomberg            92 IF Triangeln            794 +0,7 
10 Simon Näslund            92 IF Triangeln           765w +2,1 
                                                       752 +1,3
11 Erik Öhlén               92 IFK Lidingö             714 +1,7 
   
P11 BOLL  300 GR                     
 1 Arwid Koskinen           92 Huddinge AIS           4320  
 2 Max Doyle                92 Hammarby IF            3385  
 3 Johan Magnusson          92 IFK Lidingö            3230  
 4 Carl Skoglund            92 Turebergs FK           3210  
 5 Simon Olsson             92 Hammarby IF            3045  
 6 Simon Stockling          92 Huddinge AIS           2755  
 7 Marcus Landgren          92 Turebergs FK           2740  
 8 Simon Näslund            92 IF Triangeln           2660  
 9 Jakob Adolfsson          92 Sundbybergs IK         2360  
   
P10 400 M                            
    FINAL                            2003-06-14
 1 Philip Green             93 Hammarby IF         1.12.87  
 2 Marcus Johansson         93 Sundbybergs IK      1.15.26  
 3 Jakob Fitger             93 Saltsjöbadens IF    1.16.69  
 4 Adam Richter             93 Sundbybergs IK      1.18.22  
 5 Pontus Danielsson        93 IFK Tumba           1.19.24  
 6 Joakim Amling            93 Sundbybergs IK      1.23.78  
 7 Mathias Frykholm         93 Hammarby IF         1.24.97  
 8 Axel Kjell               93 Turebergs FK        1.25.83  
 9 Ken Braesch Andersen     93 Hammarby IF         1.26.15  
10 Robin Nordkvist          93 Huddinge AIS        1.32.93  
   Marcus Johansson         93 Sundbybergs IK     Ej start  
   Robin Tidblad            93 Hammarby IF            Bröt  
   Carl Sténson             93 Huddinge AIS       Ej start  
   
P10 40 M HÄCK SPECIAL                
    FÖRSÖK 1                         
 1 Philip Green             93 Hammarby IF            7.12  F 
 2 Johan Nylander           93 Saltsjöbadens IF       7.63  F 
 3 Carl Sténson             93 Huddinge AIS           7.67  F 
 4 Robin Tidblad            93 Hammarby IF            8.04  F 
 5 Adam Richter             93 Sundbybergs IK         8.21  F 
   Dennis Engström          93 Ingarö IF          Ej start   
    FÖRSÖK 2                         
 1 Axel Kjell               93 Turebergs FK           7.94  F 
 2 Kaj Franzén              93 Fredrikshofs FIF       8.73  F 
 3 Jakob Fitger             93 Saltsjöbadens IF       8.76  F 
 4 Joakim Amling            93 Sundbybergs IK         8.88   
 5 Robin Nordkvist          93 Huddinge AIS           9.49   
 6 Douglas Wentzel          93 Huddinge AIS           9.87   
 8 Karl Nordström           93 Hammarby IF           10.78   
    FINAL                            2003-06-14
 1 Philip Green             93 Hammarby IF            7.19  
 2 Johan Nylander           93 Saltsjöbadens IF       7.29  
 3 Carl Sténson             93 Huddinge AIS           7.50  
 4 Axel Kjell               93 Turebergs FK           7.63  
 5 Robin Tidblad            93 Hammarby IF            8.08  
 6 Adam Richter             93 Sundbybergs IK         8.10  
 7 Kaj Franzén              93 Fredrikshofs FIF       8.37  
 8 Jakob Fitger             93 Saltsjöbadens IF       8.46  
   
P10 HÖJDHOPP                         
 1 Carl Sténson             93 Huddinge AIS            133  
 2 Johan Nylander           93 Saltsjöbadens IF        115  
 3 Joakim Amling            93 Sundbybergs IK          115  
 4 Kaj Franzén              93 Fredrikshofs FIF        112  
 5 Robin Nordkvist          93 Huddinge AIS            112  
 6 Adam Richter             93 Sundbybergs IK          102  
7= Douglas Wentzel          93 Huddinge AIS             97  
7= Axel Kjell               93 Turebergs FK             97  
   
P10 LÄNGDHOPP ZON                    
 1 Philip Green             93 Hammarby IF            391w +2,2 
 2 Marcus Johansson         93 Sundbybergs IK         387w +3,6 
 3 Adam Richter             93 Sundbybergs IK         366w +3,7 
 4 Robin Tidblad            93 Hammarby IF             362 +1,5 
 5 Axel Kjell               93 Turebergs FK            359 +1,4 
 6 Johan Nylander           93 Saltsjöbadens IF       358w +3,0 
 7 Karl Nordström           93 Hammarby IF            342w +3,7 
 8 Joakim Amling            93 Sundbybergs IK         341w +3,0    328
 9 Robin Nordkvist          93 Huddinge AIS           341w +3,1    323
                                                       291 +1,2
10 Pontus Danielsson        93 IFK Tumba               335 +1,8 
11 Jakob Fitger             93 Saltsjöbadens IF       332w +3,8 
12 Rasmus Jareman           93 Österhaninge IF        330w +3,4 
                                                       303 +1,2
13 Mathias Frykholm         93 Hammarby IF            328w +2,8 
   
P10 BOLL  300 GR                     
 1 Carl Sténson             93 Huddinge AIS           3600  
 2 Philip Green             93 Hammarby IF            3515  
 3 Johan Nylander           93 Saltsjöbadens IF       2735  
 4 Joakim Amling            93 Sundbybergs IK         2590  
 5 Kaj Franzén              93 Fredrikshofs FIF       2545  
 6 Karl Nordström           93 Hammarby IF            2460  
 7 Axel Kjell               93 Turebergs FK           2290  
 8 Rasmus Jareman           93 Österhaninge IF        2210  
 9 Jakob Fitger             93 Saltsjöbadens IF       1840  
   
P9  400 M                            
    FINAL                            2003-06-14
 1 Edwin Råsberg            94 Bromma IF           1.17.68  
 2 Joel Andersson           94 Hammarby IF         1.27.03  
 3 Jonathan Wulff           94 Hammarby IF         1.31.59  
 4 Erik Zetterman           94 Ösmo GIF            1.34.68  
 5 David Lind Olsson        94 Hammarby IF         1.36.87  
 6 Love Alling              94 Ingarö IF           1.41.56  
   Anton Abrahamsson        94 Hammarby IF        Ej start  
   
P9  40 M HÄCK SPECIAL                
    FÖRSÖK 1                         
 1 David Axelsson           94 Hammarby IF            8.35  F 
 2 Joel Andersson           94 Hammarby IF            8.55  F 
 3 Erik Zetterman           94 Ösmo GIF               8.95  F 
 4 Anton Abrahamsson        94 Hammarby IF            9.35  F 
 5 David Lind Olsson        94 Hammarby IF            9.71   
 6 Viktor Forsberg          94 Hammarby IF            9.91   
    FÖRSÖK 2                         
 1 Felix Monsén             94 Saltsjöbadens IF       8.26  F 
 2 Jonathan Wulff           94 Hammarby IF            8.33  F 
 3 David Adolfsson          94 Sundbybergs IK         8.64  F 
 4 Ludvig Florestedt        94 Hammarby IF            8.94  F 
 5 Hugo Åhs                 94 Hammarby IF            9.66   
 6 Love Alling              94 Ingarö IF              9.78   
    FINAL                            2003-06-14
 1 Felix Monsén             94 Saltsjöbadens IF       7.91  
 2 Joel Andersson           94 Hammarby IF            8.15  
 3 David Axelsson           94 Hammarby IF            8.18  
 4 David Adolfsson          94 Sundbybergs IK         8.51  
 5 Anton Abrahamsson        94 Hammarby IF            8.63  
 6 Erik Zetterman           94 Ösmo GIF               8.66  
 7 Ludvig Florestedt        94 Hammarby IF            8.83  
 8 Jonathan Wulff           94 Hammarby IF            9.59  
   
P9  LÄNGDHOPP ZON                    
 1 Edwin Råsberg            94 Bromma IF              376w +3,7 
                                                       374 +0,6
 2 Patrik Kamp              94 Bromma IF               368 +1,6 
 3 Felix Monsén             94 Saltsjöbadens IF        329 +1,0 
 4 Joel Andersson           94 Hammarby IF             326 +1,4 
 5 David Axelsson           94 Hammarby IF             324 +1,7 
 6 Jonathan Wulff           94 Hammarby IF             311 +1,6 
 7 Ludvig Florestedt        94 Hammarby IF            310w +2,1 
                                                       294 +1,6
 8 Erik Zetterman           94 Ösmo GIF                300 +0,7 
 9 David Adolfsson          94 Sundbybergs IK          290 +1,0 
10 Viktor Forsberg          94 Hammarby IF             274 +1,3 
11 Hugo Åhs                 94 Hammarby IF             268 +1,8 
12 Love Alling              94 Ingarö IF               266 +1,6 
13 David Lind Olsson        94 Hammarby IF            260w +2,1 
                                                       233 +1,8
14 Anton Abrahamsson        94 Hammarby IF             256 +1,7 
   Axel Jacobsson           94 IFK Lidingö        Ej start  
   
P9  BOLL  150 GR                     
 1 David Adolfsson          94 Sundbybergs IK         2917  
 2 Viktor Forsberg          94 Hammarby IF            2728  
 3 Patrik Kamp              94 Bromma IF              2717  
 4 Jonathan Wulff           94 Hammarby IF            2537  
 5 Joel Andersson           94 Hammarby IF            2368  
 6 Ludvig Florestedt        94 Hammarby IF            2232  
 7 Love Alling              94 Ingarö IF              2033  
 8 Hugo Åhs                 94 Hammarby IF            1905  
 9 David Lind Olsson        94 Hammarby IF            1768  
   Edwin Råsberg            94 Bromma IF          Ej start  
   
P8  400 M                            
    FINAL 1                          
 1 Fredrik Samuelsson       95 Sundbybergs IK      1.20.75  1
 2 Ludvig Edén              95 Huddinge AIS        1.23.46  2
 3 Olle Ström               95 Hammarby IF         1.28.93  4
 4 Viktor Lindelöw          95 Hammarby IF         1.36.47  7
 5 David Näslund            95 IF Triangeln        1.37.30  8
 6 Sebastian Engström       95 Huddinge AIS        1.40.05  12
 7 Jakob Nilsson            95 Hammarby IF         1.45.03  14
 8 Hampus Söderhäll         95 Hammarby IF         1.48.48  15
   Axel Rönnberg            95 Huddinge AIS           Bröt  
    FINAL 2                          
 1 August Johansson         95 Hammarby IF         1.28.84  3
 2 Albin Berglund           95 Hammarby IF         1.31.68  5
 3 Sebastian Beyermann      95 IFK Strängnäs       1.33.19  6
 4 Niclas Von Seth          95 Huddinge AIS        1.37.42  9
 5 Andreas Winqvist         95 Hammarby IF         1.38.41  10
 6 Gustav Bivstedt          96 Hammarby IF         1.38.96  11
 7 Lukas Frisk              95 Hanvikens SK        1.40.87  13
 8 Richard Nilsson          95 Hammarby IF         1.48.56  16
   
P8  40 M HÄCK SPECIAL                
    FÖRSÖK 1                         
 1 Olle Ström               95 Hammarby IF            8.55  F 
 2 Axel Rönnberg            95 Huddinge AIS           9.09  F 
 3 Albin Berglund           95 Hammarby IF            9.60   
 4 Lukas Frisk              95 Hanvikens SK          10.10   
 5 Sebastian Görhed         95 Hammarby IF           10.60   
 6 Erik Bristrand           95 Hammarby IF           11.90   
    FÖRSÖK 2                         
 1 Niclas Von Seth          95 Huddinge AIS           8.73  F 
 2 Viktor Lindelöw          95 Hammarby IF            9.19  F 
 3 David Näslund            95 IF Triangeln           9.30  F 
 4 Sebastian Engström       95 Huddinge AIS           9.32   
 5 August Johansson         95 Hammarby IF            9.56   
 6 Sebastian Beyermann      95 IFK Strängnäs         10.32   
    FÖRSÖK 3                         
 1 Ludvig Edén              95 Huddinge AIS           7.96  F 
 2 Fredrik Samuelsson       95 Sundbybergs IK         7.97  F 
 3 Andreas Winqvist         95 Hammarby IF            8.86  F 
 4 Jakob Nilsson            95 Hammarby IF            9.40   
 5 Gustav Bivstedt          96 Hammarby IF           10.02   
 6 Axel Börjesson           95 Hammarby IF           10.56   
    FINAL                            2003-06-14
 1 Fredrik Samuelsson       95 Sundbybergs IK         7.82  
 2 Ludvig Edén              95 Huddinge AIS           7.98  
 3 Olle Ström               95 Hammarby IF            8.59  
 4 Niclas Von Seth          95 Huddinge AIS           8.72  
 5 Axel Rönnberg            95 Huddinge AIS           8.89  
 6 Andreas Winqvist         95 Hammarby IF            9.05  
 7 Viktor Lindelöw          95 Hammarby IF            9.17  
 8 David Näslund            95 IF Triangeln           9.23  
   
P8  LÄNGDHOPP ZON                    
 1 Ludvig Edén              95 Huddinge AIS            342 +2,0 
 2 Fredrik Samuelsson       95 Sundbybergs IK          338 +1,3 
 3 Robert Green             95 Hammarby IF             308 +2,0 
 4 Albin Berglund           95 Hammarby IF            298w +2,4 
                                                       258 +1,4
 5 Andreas Winqvist         95 Hammarby IF             288 +1,7 
 6 Niclas Von Seth          95 Huddinge AIS           279w +5,0 
                                                       267 +0,9
 7 Sebastian Beyermann      95 IFK Strängnäs          272w +2,2 
                                                       265 +1,9
 8 David Näslund            95 IF Triangeln           265w +3,1 
                                                       262 +1,3
 9 Sebastian Görhed         95 Hammarby IF            253w +4,5 
10 Gustav Bivstedt          96 Hammarby IF            252w +3,5    251
                                                       228 +1,7
11 Viktor Lindelöw          95 Hammarby IF            252w +3,4    247
                                                       247 +1,4
12 Sebastian Engström       95 Huddinge AIS            245 +0,5 
13 Jakob Nilsson            95 Hammarby IF             239 +1,8 
14 Hampus Söderhäll         95 Hammarby IF            235w +2,1 
                                                       212 +1,7
15 Axel Börjesson           95 Hammarby IF             228 +1,8 
16 Richard Nilsson          95 Hammarby IF             226 +1,6 
17 Erik Bristrand           95 Hammarby IF            220w +2,5 
18 Christopher Nordgren     95 Hammarby IF            204w +2,9 
   Axel Rönnberg            95 Huddinge AIS       Ej start  
   
P8  BOLL  150 GR                     
 1 Robert Green             95 Hammarby IF            2960  
 2 Olle Ström               95 Hammarby IF            2880  
 3 August Johansson         95 Hammarby IF            2510  
 4 Sebastian Beyermann      95 IFK Strängnäs          2355  
 5 Ludvig Edén              95 Huddinge AIS           2265  
 6 Jakob Nilsson            95 Hammarby IF            2250  
 7 Fredrik Samuelsson       95 Sundbybergs IK         2225  
 8 David Näslund            95 IF Triangeln           2160  
 9 Lukas Frisk              95 Hanvikens SK           2040  
10 Christopher Nordgren     95 Hammarby IF            1750  
11 Niclas Von Seth          95 Huddinge AIS           1650  
12 Viktor Lindelöw          95 Hammarby IF            1490  
13 Richard Nilsson          95 Hammarby IF            1420  
14 Sebastian Engström       95 Huddinge AIS           1380  
15 Gustav Bivstedt          96 Hammarby IF            1240  
16 Erik Bristrand           95 Hammarby IF            1110  
17 Sebastian Görhed         95 Hammarby IF             800  
   
F15 100 M                            
    FINAL 1   Vind: +2,9             2003-06-14
 1 Sofia Peterson           89 Hammarby IF           12.75  1
 2 Linn Johansson           88 Hammarby IF           13.23  3
 3 Josefine Koskinen        89 IFK Södertälje        13.51  5
 4 Catrin Fahlén            89 Hammarby IF           13.56  6
 5 Sara Carlsson Odell      89 Hammarby IF           13.62  8
 6 Jennifer Kananke         89 Sundbybergs IK        13.79  10
 7 Nathalie Hedin           89 Sundbybergs IK        13.94  11
 8 Hanna Olin               89 Hammarby IF           14.71  16
    FINAL 2    +2,4                  2003-06-14
 1 Louisa Brandt            88 Danderyds SK          13.16  2
 2 Minna Jansson            88 Mälarhöjdens IK       13.38  4
 3 Diana Gren               88 Fredrikshofs FIF      13.59  7
 4 Edina Shehu              89 Hammarby IF           13.79  9
 5 Therése Gävert           88 Hammarby IF           14.00  12
 6 Josefin Jansson          89 Östhammar FI          14.14  13
 7 Elin Högberg             89 Hammarby IF           14.33  14
 8 Frida Viklund            89 Bromma IF             14.33  15
   
F15 1500 M                           
    FINAL                            2003-06-14
 1 Linnéa Lord              89 Hammarby IF         5.21.10  
 2 Emmy Östlund             88 Hammarby IF         5.21.53  
   
F15 300 M HÄCK  76,2 CM              
    FINAL                            2003-06-14
 1 Jenny Davidsson          88 Hammarby IF           48.66  
 2 Emmy Koskinen            89 IFK Södertälje        48.77  
 3 Josefin Jansson          89 Östhammar FI          53.56  
 4 Sara Nyman               89 Ösmo GIF              59.98  
   
F15 HÖJDHOPP                         
 1 Louisa Brandt            88 Danderyds SK            159  
 2 Lisa Hellkvist           88 Österhaninge IF         159  
 3 Frida Viklund            89 Bromma IF               153  
 4 Jannika Asplund          88 Österhaninge IF         150  
 5 Edina Shehu              89 Hammarby IF             147  
 6 Jonna Quistbergh         89 Mälarhöjdens IK         147  
 7 Petra Johansson          89 Hammarby IF             141  
 8 Sara Carlsson Odell      89 Hammarby IF             138  
 9 Malin Berggren           89 Nynäshamns FK           135  
   Josefin Jansson          89 Östhammar FI       Ej start  
   
F15 STAVHOPP                         
 1 Emelie Palm              89 Stocksäters IF          250  
 2 Johanna Rydberg          88 Västerås FK             250  
 3 Anneli Eklund            89 Stocksäters IF          240  
   
F15 LÄNGDHOPP                        
 1 Lisa Hellkvist           88 Österhaninge IF         486 +1,6 
 2 Jenny Davidsson          88 Hammarby IF            465w +3,1 
 3 Linn Johansson           88 Hammarby IF            464w +2,6 
                                                       450 +0,4
 4 Jannika Asplund          88 Österhaninge IF        457w +3,2 
                                                       432 +0,8
 5 Johanna Broth            89 Hammarby IF            455w +2,2 
                                                       397 +1,1
 6 Jennifer Kananke         89 Sundbybergs IK         436w +2,3 
                                                       430 +2,0
 7 Sara Carlsson Odell      89 Hammarby IF            434w +2,9 
                                                       377 +1,9
 8 Minna Jansson            88 Mälarhöjdens IK         429 +1,9 
 9 Elin Högberg             89 Hammarby IF             426 +1,1 
10 Josefine Koskinen        89 IFK Södertälje         419w +2,1 
                                                       413 +2,0
11 Hanna Olin               89 Hammarby IF            408w +2,5 
12 Josefin Jansson          89 Östhammar FI            407 +1,5 
   Edina Shehu              89 Hammarby IF        Ej start  
   
F15 DISKUS  0,6 KG                   
 1 Therése Gävert           88 Hammarby IF            3133  
 2 Janna Pikkarinen         89 Hammarby IF            2536  
 3 Johanna Rydberg          88 Västerås FK            2521  
 4 Johanna Broth            89 Hammarby IF            2193  
 5 Sara Nyman               89 Ösmo GIF               1871  
   
F15 SPJUT  400 GR                    
 1 Janna Pikkarinen         89 Hammarby IF            2917  
 2 Josefine Koskinen        89 IFK Södertälje         2742  
 3 Diana Gren               88 Fredrikshofs FIF       2095  
   
F13 600 M                            
    FINAL                            2003-06-14
 1 Paulina Engfors          90 Hammarby IF         1.44.71  
 2 Sofia Öberg              90 IFK Lidingö         1.46.76  
 3 Gabriella Görhed         90 Hammarby IF         2.00.91  
 4 Sabina Salborg Olofsson  90 Ösmo GIF            2.03.77  
 5 Anneli Ljungqvist        90 Hammarby IF         2.05.31  
 6 Emma Josefsson-M         90 Hammarby IF         2.05.93  
 7 Camilla Göth             90 Hammarby IF         2.05.98  
 8 Emelie Utterström        90 Hammarby IF         2.10.75  
   
F13 60 M HÄCK  76,2 CM               
    FÖRSÖK 1   Vind: +2,7            2003-06-14
 1 Patricia Johansson       90 Österhaninge IF       10.39  F 
 2 Linn Göth                90 Hammarby IF           11.06  F 
 3 Ella Mattsson            90 Hammarby IF           13.15  F 
 4 Linnéa Hansson Wahlund   90 Ingarö IF             17.41   
   Kristin Öster            90 Hammarby IF        Ej start   
    FÖRSÖK 2    +2,1                 2003-06-14
 1 Sofia Carls              90 Hammarby IF           10.60  F 
 2 Gabriella Görhed         90 Hammarby IF           11.91  F 
 3 Jennifer Lundgren        90 Österhaninge IF       12.13  F 
 4 Anna Larsson             90 Sundbybergs IK        12.20  F 
 5 Emelie Utterström        90 Hammarby IF           13.43  F 
    FINAL     +2,5                   2003-06-14
 1 Patricia Johansson       90 Österhaninge IF       10.27  
 2 Sofia Carls              90 Hammarby IF           10.60  
 3 Linn Göth                90 Hammarby IF           10.95  
 4 Gabriella Görhed         90 Hammarby IF           11.82  
 5 Jennifer Lundgren        90 Österhaninge IF       12.04  
 6 Anna Larsson             90 Sundbybergs IK        12.47  
 7 Emelie Utterström        90 Hammarby IF           13.09  
 8 Ella Mattsson            90 Hammarby IF           13.09  
   
F13 HÖJDHOPP                         
 1 Moa Thorstensson         90 Spårvägens FK           147  
 2 Alexandra Timmerman      90 IFK Lidingö             141  
 3 Ella Mattsson            90 Hammarby IF             138  
 4 Gabriella Görhed         90 Hammarby IF             135  
 5 Jessika Nilsson          90 Hammarby IF             132  
6= Mikaela Lundén           90 Turebergs FK            126  
6= Jennifer Lundgren        90 Österhaninge IF         126  
 8 Kristin Öster            90 Hammarby IF             115  
   
F13 STAVHOPP                         
 1 Sofia Carls              90 Hammarby IF             195  
   
F13 LÄNGDHOPP ZON                    
 1 Sofia Carls              90 Hammarby IF             481 +1,3 
 2 Paulina Engfors          90 Hammarby IF            471w +3,3 
                                                       407 +1,8
 3 Alexandra Timmerman      90 IFK Lidingö            467w +2,8    451
                                                       451 +1,7
 4 Linn Göth                90 Hammarby IF            467w +2,7    442
                                                       442 +1,3
 5 Mikaela Lundén           90 Turebergs FK            432 +1,9 
 6 Jennifer Lundgren        90 Österhaninge IF        424w +3,6 
 7 Karolina Prestberg       90 Ösmo GIF               423w +3,7 
                                                       401 +2,0
 8 Camilla Göth             90 Hammarby IF             421 +1,6 
 9 Sofia Öberg              90 IFK Lidingö            417w +3,0 
10 Sabina Salborg Olofsson  90 Ösmo GIF               407w +2,2 
                                                       398 +1,8
11 Patricia Johansson       90 Österhaninge IF         403 +1,6 
12 Ella Mattsson            90 Hammarby IF            394w +4,0 
                                                       384 +1,5
13 Sofia Engström           90 Ösmo GIF               393w +3,0 
                                                       371 +1,9
14 Anneli Ljungqvist        90 Hammarby IF            392w +2,9 
15 Louise Larsson           90 Hammarby IF            390w +4,9 
16 Kristin Öster            90 Hammarby IF             366 +1,1 
17 Emelie Utterström        90 Hammarby IF             365 +1,7 
   
F13 SPJUT  400 GR                    
 1 Sabina Salborg Olofsson  90 Ösmo GIF               2105  
 2 Sofia Carls              90 Hammarby IF            2034  
 3 Gabriella Görhed         90 Hammarby IF            1690  
 4 Jessika Nilsson          90 Hammarby IF            1572  
 5 Linn Göth                90 Hammarby IF            1462  
 6 Emma Josefsson-M         90 Hammarby IF            1192  
   
F13 SLUNGBOLL                        
 1 Sofia Carls              90 Hammarby IF            2569  
 2 Camilla Göth             90 Hammarby IF            1960  
 3 Emma Josefsson-M         90 Hammarby IF            1785  
 4 Linn Göth                90 Hammarby IF            1773  
   Gabriella Görhed         90 Hammarby IF        Ej start  
   Jessika Nilsson          90 Hammarby IF        Ej start  
   
F12 600 M                            
    FINAL                            2003-06-14
 1 Annica Larsson Isfelt    91 Ösmo GIF            1.56.33  
 2 Ulrika Jakobsson         91 Hammarby IF         2.01.22  
 3 Julia Lätt               91 Hammarby IF         2.05.09  
 4 Johanna Lord             91 Hammarby IF         2.06.35  
 5 Josephine Ekholm         91 Hammarby IF         2.06.95  
 6 Sofie Taylor             91 Hammarby IF         2.16.24  
   Linde Sedell             91 Hammarby IF            Bröt  
   Emma Näslund             93 Hammarby IF        Ej start  
   
F12 60 M HÄCK  76,2 CM               
    FÖRSÖK 1   Vind: +4,0            2003-06-14
 1 Ulrika Jakobsson         91 Hammarby IF           10.80  F 
 2 Anna Bristrand           91 Hammarby IF           13.48  F 
 3 Julia Andersson          91 Hammarby IF           14.94  F 
   Annica Larsson Isfelt    91 Ösmo GIF           Ej start   
   Linde Sedell             91 Hammarby IF        Ej start   
    FÖRSÖK 2    +1,8                 2003-06-14
 1 Vanessa Westerfelt       91 Fredrikshofs FIF      11.20  F 
 2 Linnéa Nyström           91 Hammarby IF           12.24  F 
 3 Amanda Gardell           91 Saltsjöbadens IF      13.50  F 
   Anna Söderström          91 Hammarby IF        Ej start   
    FINAL     +1,4                   2003-06-14
 1 Ulrika Jakobsson         91 Hammarby IF           10.90  
 2 Vanessa Westerfelt       91 Fredrikshofs FIF      11.15  
 3 Linnéa Nyström           91 Hammarby IF           12.41  
 4 Amanda Gardell           91 Saltsjöbadens IF      13.78  
 5 Anna Bristrand           91 Hammarby IF           13.90  
   Julia Andersson          91 Hammarby IF        Ej start  
   
F12 HÖJDHOPP                         
 1 Zoë Primus               91 Mälarhöjdens IK         140  
 2 Anna Söderström          91 Hammarby IF             134  
 3 Linnéa Nyström           91 Hammarby IF             128  
 4 Annica Larsson Isfelt    91 Ösmo GIF                128  
 5 Sara Martinsson          91 Hammarby IF             125  
 6 Linde Sedell             91 Hammarby IF             122  
7= Jenny Antonsson          91 Ärla IF                 117  
7= Julia Andersson          91 Hammarby IF             117  
 9 Amanda Sochon            91 Hammarby IF             117  
10 Anna Bristrand           91 Hammarby IF             112  
   
F12 TRESTEG ZON                      
 1 Jenny Antonsson          91 Ärla IF                 934 ? 
                                                        se anm 
 2 Ulrika Jakobsson         91 Hammarby IF             921 +2,0 
 3 Sofie Taylor             91 Hammarby IF             896 +1,8 
 4 Amanda Gardell           91 Saltsjöbadens IF       818w +2,5 
                                                        se anm 
 5 Anna Söderström          91 Hammarby IF             806 ? 
                                                        se anm 
 6 Linnéa Nyström           91 Hammarby IF            787w +3,6 
                                                       772 +1,6
 7 Anna Bristrand           91 Hammarby IF            765w +3,9 
                                                        se anm 
 8 Julia Andersson          91 Hammarby IF             760 ? 
                                                        se anm 
 9 Sara Martinsson          91 Hammarby IF             758 ? 
                                                        se anm 
10 Ellen Nordgren           91 Hammarby IF            754w +4,1 
                                                       749 +1,8
11 Evelina Anstedt          91 Huddinge AIS           745w +2,1 
                                                        se anm 
12 Linde Sedell             91 Hammarby IF             733 +1,3 
13 Emma Raask               91 Hammarby IF             668 +0,9 
   
F12 SPJUT  400 GR                    
 1 Jenny Antonsson          91 Ärla IF                1781  
 2 Ellen Nordgren           91 Hammarby IF            1546  
 3 Ulrika Jakobsson         91 Hammarby IF            1412  
 4 Hanna Lilja              92 Danderyds SK           1396  
 5 Evelina Anstedt          91 Huddinge AIS           1304  
   
F12 SLUNGBOLL                        
 1 Johanna Lord             91 Hammarby IF            1783  
 2 Amanda Sochon            91 Hammarby IF            1519  
 3 Evelina Anstedt          91 Huddinge AIS            697  
   
F11 400 M                            
    FINAL 1                          
 1 Sandra Knezevic          92 Huddinge AIS        1.14.06  2
 2 Caroline Högblom         92 IF Linden           1.16.62  3
 3 Jasmine Sabir            92 Hammarby IF         1.20.71  5
 4 America Solavera         92 Turebergs FK        1.21.08  6
 5 Klara Johansson          92 Hammarby IF         1.22.38  7
 6 Isabella Wahlund Hansson 92 Ingarö IF           1.24.70  9
 7 Josefin Gullstrand       92 IFK Lidingö         1.24.71  10
 8 Veronica Lindgren        92 Sundbybergs IK      1.25.82  11
    FINAL 2                          
 1 Eleonor Nakunzi          92 Sundbybergs IK      1.13.71  1
 2 Frida Retsloff           92 Hammarby IF         1.17.57  4
 3 Malin Westerlund         92 IF Linden           1.23.42  8
 4 Fredrika Lindros         92 IFK Tumba           1.26.88  12
 5 Andrea Jacobsson         92 Hammarby IF         1.28.14  13
 6 Johanna Anstedt          92 Huddinge AIS        1.30.43  14
 7 Linda Zetterman          92 Ösmo GIF            1.40.77  15
   
F11 60 M HÄCK SPECIAL                
    FÖRSÖK 1   Vind:                 
 1 Martina Salander         92 Fredrikshofs FIF       9.79  F 
 2 Sandra Knezevic          92 Huddinge AIS          10.39  F 
 3 Matilda Söderlund        92 Saltsjöbadens IF      10.89  F 
 4 Jasmine Sabir            92 Hammarby IF           11.74   
 5 Frida Retsloff           92 Hammarby IF           11.98   
 6 Josefin Gullstrand       92 IFK Lidingö           12.15   
 7 Linda Zetterman          92 Ösmo GIF              13.81   
    FÖRSÖK 2                         
 1 Mathilde Gbotto Carlsson 92 Hammarby IF           10.00  F 
 2 Amelie Teiko             92 IF Linden             10.45  F 
 3 Amanda Gårdlund          92 Huddinge AIS          10.79  F 
 4 Joy Haegermark           92 Huddinge AIS          11.58   
 5 Samantha Wikmark         92 Danderyds SK          11.95   
 6 Elin Larsson             92 Hammarby IF           12.53   
 7 Klara Fransson           92 Sundbybergs IK        14.32   
    FÖRSÖK 3                         
 1 Eleonor Nakunzi          92 Sundbybergs IK        10.13  F 
 2 Emelie Larsson           92 Huddinge AIS          11.28  F 
 3 Klara Johansson          92 Hammarby IF           11.43   
 4 Sana Rehman              92 IFK Tumba             12.18   
 5 Hanna Lilja              92 Danderyds SK          12.65   
 6 Louise Swahn             92 Österhaninge IF       13.19   
   Lilian Gren              92 Fredrikshofs FIF   Ej start   
    FINAL                            2003-06-14
 1 Martina Salander         92 Fredrikshofs FIF       9.67  
 2 Mathilde Gbotto Carlsson 92 Hammarby IF            9.97  
 3 Eleonor Nakunzi          92 Sundbybergs IK        10.09  
 4 Sandra Knezevic          92 Huddinge AIS          10.26  
 5 Amelie Teiko             92 IF Linden             10.66  
 6 Matilda Söderlund        92 Saltsjöbadens IF      10.75  
 7 Amanda Gårdlund          92 Huddinge AIS          10.96  
 8 Emelie Larsson           92 Huddinge AIS          11.38  
   
F11 HÖJDHOPP                         
 1 Martina Salander         92 Fredrikshofs FIF        140  
 2 Emelie Larsson           92 Huddinge AIS            131  
 3 Amanda Gårdlund          92 Huddinge AIS            131  
 4 Mathilde Gbotto Carlsson 92 Hammarby IF             129  
 5 Louise Öhman             92 Hammarby IF             117  
 6 Frida Retsloff           92 Hammarby IF             112  
 7 Jasmine Sabir            92 Hammarby IF             112  
 8 Louise Swahn             92 Österhaninge IF          97  
   Linda Zetterman          92 Ösmo GIF           Ej start  
   
F11 TRESTEG ZON                      
 1 Eleonor Nakunzi          92 Sundbybergs IK          949 +1,7 
 2 Amelie Teiko             92 IF Linden               908 +2,0 
 3 Emelie Larsson           92 Huddinge AIS            878 +2,0 
 4 Matilda Söderlund        92 Saltsjöbadens IF        866 +0,9 
 5 Jasmine Sabir            92 Hammarby IF             865 +1,4 
 6 Amanda Gårdlund          92 Huddinge AIS            809 +2,0 
 7 Klara Johansson          92 Hammarby IF             807 +1,5 
 8 Emilie Nyström           93 Hammarby IF            785w +2,7 
 9 Sana Rehman              92 IFK Tumba              762w +3,3 
                                                       741 +1,3
10 Louise Öhman             92 Hammarby IF             742 +0,9 
11 Elin Larsson             92 Hammarby IF            740w +2,2 
                                                       732 +1,3
12 Rosanna Fagerudd         92 Hammarby IF             739 +1,2 
13 Samantha Wikmark         92 Danderyds SK            738 +0,7 
14 Hanna Lilja              92 Danderyds SK            735 +2,0 
15 Andrea Jacobsson         92 Hammarby IF            722w +2,3 
                                                       667 +1,4
16 Johanna Anstedt          92 Huddinge AIS            702 +1,8 
17 Klara Fransson           92 Sundbybergs IK          649 +2,0 
   
F11 BOLL  300 GR                     
 1 Emelie Larsson           92 Huddinge AIS           2633  
 2 Martina Salander         92 Fredrikshofs FIF       2460  
 3 Mathilde Gbotto Carlsson 92 Hammarby IF            2408  
 4 Elin Larsson             92 Hammarby IF            1978  
 5 Hanna Lilja              92 Danderyds SK           1923  
 6 Caroline Högblom         92 IF Linden              1850  
 7 Lilian Gren              92 Fredrikshofs FIF       1740  
 8 Malin Westerlund         92 IF Linden              1545  
 9 Johanna Anstedt          92 Huddinge AIS           1358  
   Joy Haegermark           92 Huddinge AIS       Ej start  
   
F10 400 M                            
    FINAL                            2003-06-14
 1 Charlotte Skogström      93 Vallentuna FIK      1.15.00  
 2 Caroline Gyllenbern      93 Turebergs FK        1.16.83  
 3 Tove Frisk               93 Hanvikens SK        1.21.12  
 4 Kimberlie Salomon        93 IF Linden           1.26.63  
 5 Amanda Rydberg           93 Västerås FK         1.30.68  
   Jasmine Burestam         93 Vallentuna FIK     Ej start  
   Sanna Skoglund           93 Hanvikens SK       Ej start  
   Erika Askerwal           93 Hammarby IF        Ej start  
   
F10 40 M HÄCK SPECIAL                
    FÖRSÖK 1                         
 1 Enyo Teiko               93 IF Linden              8.12  F 
 2 Josefine Larsson         93 Huddinge AIS           8.30   
 3 Kimberlie Salomon        93 IF Linden              8.46   
 4 Eleni Larsson            93 Ösmo GIF               8.69   
 5 Amanda Rydberg           93 Västerås FK            8.70   
 6 Evelina Gille            93 Hammarby IF            9.67   
    FÖRSÖK 2                         
 1 Jasmine Burestam         93 Vallentuna FIK         7.46  F 
 2 Fredrika Hartzell        93 Ingarö IF              7.72  F 
 3 Julia Edén               93 Huddinge AIS           8.11  F 
 4 Tove Frisk               93 Hanvikens SK           8.28   
 5 Charlotte Skogström      93 Vallentuna FIK         8.34   
 6 Julia Karlsson           93 Hammarby IF            8.78   
    FÖRSÖK 3                         
 1 Caroline Gyllenbern      93 Turebergs FK           6.98  F 
 2 Lovisa Grönros           93 Hammarby IF            8.07  F 
 3 Jenny Jansson            93 Östhammar FI           8.21  F 
 4 Sanna Skoglund           93 Hanvikens SK           8.23  F 
 5 Carolina Zethreaus       93 Saltsjöbadens IF       8.65   
 6 Marika Eld               93 Saltsjöbadens IF       8.76   
 7 Stina Karlsson           93 Sundbybergs IK         8.92   
    FINAL                            2003-06-14
 1 Caroline Gyllenbern      93 Turebergs FK           7.08  
 2 Jasmine Burestam         93 Vallentuna FIK         7.45  
 3 Fredrika Hartzell        93 Ingarö IF              7.65  
 4 Julia Edén               93 Huddinge AIS           8.03  
 5 Lovisa Grönros           93 Hammarby IF            8.04  
 6 Enyo Teiko               93 IF Linden              8.33  
 7 Sanna Skoglund           93 Hanvikens SK           8.37  
 8 Jenny Jansson            93 Östhammar FI           8.43  
   
F10 HÖJDHOPP                         
 1 Caroline Gyllenbern      93 Turebergs FK            133  
 2 Jasmine Burestam         93 Vallentuna FIK          131  
 3 Sanna Skoglund           93 Hanvikens SK            106  
 4 Linnéa Blomberg          94 IF Triangeln            102  
5= Emma Lundquist           93 Rånäs 4H                102  
5= Emma Näslund             93 Hammarby IF             102  
 7 Eleni Larsson            93 Ösmo GIF                 97  
 8 Julia Edén               93 Huddinge AIS             87  
   
F10 LÄNGDHOPP ZON                    
 1 Caroline Gyllenbern      93 Turebergs FK           438w +2,8 
                                                       389 +1,0
 2 Fredrika Hartzell        93 Ingarö IF              386w +3,2 
                                                       382 +1,6
 3 Jasmine Burestam         93 Vallentuna FIK          374 +1,1 
 4 Charlotte Skogström      93 Vallentuna FIK         370w +2,9 
                                                       362 +1,6
 5 Enyo Teiko               93 IF Linden              367w +2,7 
 6 Emma Lundquist           93 Rånäs 4H                359 +1,5 
 7 Josefine Larsson         93 Huddinge AIS            346 +1,7 
 8 Julia Edén               93 Huddinge AIS           344w +2,5 
                                                       340 +1,7
 9 Lovisa Grönros           93 Hammarby IF             337 +1,4 
10 Stina Karlsson           93 Sundbybergs IK          335 +1,7    335
11 Eleni Larsson            93 Ösmo GIF               335w +3,4    314
                                                       314 +1,5
12 Sanna Skoglund           93 Hanvikens SK           332w +2,5 
                                                       326 +1,9
13 Tove Frisk               93 Hanvikens SK            328 +1,2 
14 Evelina Gille            93 Hammarby IF             314 +1,6 
15 Carolina Zethreaus       93 Saltsjöbadens IF        313 +1,7    310
16 Marika Eld               93 Saltsjöbadens IF        313 +1,3    299
17 Jenny Jansson            93 Östhammar FI           311w +4,2 
18 Julia Karlsson           93 Hammarby IF             307 +1,0    305
19 Amanda Rydberg           93 Västerås FK            307w +4,0    293
20 Emma Näslund             93 Hammarby IF            305w +2,6 
21 Petra Fredriksson        93 IF Linden              284w +2,6 
                                                       278 +1,2
   
F10 BOLL  300 GR                     
 1 Emilie Nyström           93 Hammarby IF            2465  
 2 Josefine Larsson         93 Huddinge AIS           2009  
 3 Caroline Gyllenbern      93 Turebergs FK           1923  
 4 Amanda Rydberg           93 Västerås FK            1891  
 5 Julia Edén               93 Huddinge AIS           1879  
 6 Emma Lundquist           93 Rånäs 4H               1859  
 7 Tove Frisk               93 Hanvikens SK           1766  
 8 Carolina Zethreaus       93 Saltsjöbadens IF       1735  
 9 Petra Fredriksson        93 IF Linden              1690  
10 Charlotte Skogström      93 Vallentuna FIK         1648  
11 Emma Näslund             93 Hammarby IF            1635  
12 Kimberlie Salomon        93 IF Linden              1595  
13 Sanna Skoglund           93 Hanvikens SK           1347  
14 Marika Eld               93 Saltsjöbadens IF       1230  
   
F9  400 M                            
    FINAL 1                          
 1 Emma Norss               94 Södertälje IF       1.23.86  4
 2 Mikaela Gustafsson       94 Hammarby IF         1.25.11  6
 3 Chantal Nakunzi          94 Sundbybergs IK      1.26.99  8
 4 Linnéa Blomberg          94 IF Triangeln        1.29.03  10
 5 Lise Lord                94 Hammarby IF         1.30.10  11
 6 Jennifer Bratt           94 Huddinge AIS        1.31.17  12
 7 Mikaela Johansson        94 Huddinge AIS        1.31.35  13
 8 Malin Hellqvist          94 Huddinge AIS        1.32.81  14
 9 Emma Bivstedt            94 Hammarby IF         1.35.20  15
10 Alida Swartling          94 Hammarby IF         1.58.22  18
    FINAL 2                          
 1 Sofia Söderberg          94 Saltsjöbadens IF    1.18.78  1
 2 Mathilda Karlsson        94 IFK Lidingö         1.19.67  2
 3 Kristiane Width          94 Turebergs FK        1.20.42  3
 4 Sandra Håkansson         94 Huddinge AIS        1.24.50  5
 5 Linnéa Stockling         94 Huddinge AIS        1.25.85  7
 6 Rebecca Wallroth Nordlan 94 Turebergs FK        1.28.87  9
 7 Emma Gårdestam           94 Huddinge AIS        1.37.75  16
 8 Julia Almebäck           94 Hammarby IF         1.37.80  17
   Therese Granath          94 Hammarby IF        Ej start  
   Olivia Axelsson          94 Turebergs FK           Bröt  
   
F9  40 M HÄCK SPECIAL                
    FÖRSÖK 1                         
 1 Olivia Axelsson          94 Turebergs FK           8.13  F  
 2 Emma Norss               94 Södertälje IF          8.22  F  
 3 Linnéa Blomberg          94 IF Triangeln           8.45  F  
 4 Chantal Nakunzi          94 Sundbybergs IK         8.95    
 5 Nellie Kullman           94 Hammarby IF            9.57    
 6 Julia Almebäck           94 Hammarby IF            9.97    
 7 Therese Granath          94 Hammarby IF           10.07    
    FÖRSÖK 2                         
 1 Josefine Sandelius       94 Hammarby IF            7.94  F  
 2 Ameyo Teiko              94 IF Linden              8.10  F  
 3 Sandra Håkansson         94 Huddinge AIS           8.52    
 4 Kristiane Width          94 Turebergs FK           8.73    
 5 Emma Gårdestam           94 Huddinge AIS           8.90    
 6 Emma Bivstedt            94 Hammarby IF            9.80    
 7 Hannah Wallroth Nordland 94 Turebergs FK          10.57    
    FÖRSÖK 3                         
 1 Rebecca Wallroth Nordlan 94 Turebergs FK           8.03  F  
 2 Sofia Söderberg          94 Saltsjöbadens IF       8.31  F  
 3 Malin Hellqvist          94 Huddinge AIS           8.53    
 4 Mikaela Gustafsson       94 Hammarby IF            8.57    
 5 Julia Carls              94 Hammarby IF            8.74    
 6 Jennifer Bratt           94 Huddinge AIS           8.83    
 7 Sara Ericsson            94 Hammarby IF            9.69    
    FÖRSÖK 4                         
 1 Mikaela Johansson        94 Huddinge AIS           8.42  F  
 2 Olivia Claesson          94 Ösmo GIF               8.52    
 3 Linnéa Stockling         94 Huddinge AIS           8.67    
    FINAL                            2003-06-14
 1 Josefine Sandelius       94 Hammarby IF            7.83  
 2 Emma Norss               94 Södertälje IF          7.99  
 3 Ameyo Teiko              94 IF Linden              8.05  
 4 Rebecca Wallroth Nordlan 94 Turebergs FK           8.06  
 5 Mikaela Johansson        94 Huddinge AIS           8.15  
 6 Olivia Axelsson          94 Turebergs FK           8.22  
 7 Sofia Söderberg          94 Saltsjöbadens IF       8.44  
 8 Linnéa Blomberg          94 IF Triangeln           8.47  
   
F9  LÄNGDHOPP ZON                    
 1 Rebecca Wallroth Nordlan 94 Turebergs FK           357w +2,3 
                                                       350 -0,2
 2 Olivia Axelsson          94 Turebergs FK            344 +1,5    331
 3 Sandra Håkansson         94 Huddinge AIS           344w +2,4    326
                                                       326 +0,4
 4 Sofia Söderberg          94 Saltsjöbadens IF        336 +1,2 
 5 Olivia Claesson          94 Ösmo GIF                325 +1,2 
 6 Mikaela Johansson        94 Huddinge AIS            324 +0,7 
 7 Linnéa Stockling         94 Huddinge AIS            323 +1,4 
 8 Ameyo Teiko              94 IF Linden              318w +2,2    309
                                                       309 +0,8
 9 Kristiane Width          94 Turebergs FK            318 +1,9    302
10 Jennifer Bratt           94 Huddinge AIS            313 +1,8 
11 Chantal Nakunzi          94 Sundbybergs IK          310 +1,0 
12 Emma Gårdestam           94 Huddinge AIS            309 +0,5 
13 Linnéa Blomberg          94 IF Triangeln            307 +1,5 
14 Julia Carls              94 Hammarby IF            301w +2,3 
                                                       294 +0,8
15 Josefine Sandelius       94 Hammarby IF            288w +2,2 
16 Sara Ericsson            94 Hammarby IF             284 +0,8 
17 Nellie Kullman           94 Hammarby IF             279 +0,8    275
18 Malin Hellqvist          94 Huddinge AIS            279 +1,1    274
19 Lise Lord                94 Hammarby IF             278 +0,8 
20 Therese Granath          94 Hammarby IF            275w +2,4 
                                                       274 +1,6
21 Emma Bivstedt            94 Hammarby IF             270 +1,7 
22 Julia Almebäck           94 Hammarby IF             234 +1,1 
23 Hannah Wallroth Nordland 94 Turebergs FK            207 +2,0 
   
F9  BOLL  150 GR                     
 1 Mikaela Johansson        94 Huddinge AIS           2400  
 2 Sofia Söderberg          94 Saltsjöbadens IF       2000  
 3 Emma Gårdestam           94 Huddinge AIS           1870  
 4 Julia Carls              94 Hammarby IF            1700  
 5 Malin Hellqvist          94 Huddinge AIS           1685  
 6 Alida Swartling          94 Hammarby IF            1665  
 7 Josefine Sandelius       94 Hammarby IF            1490  
 8 Sandra Håkansson         94 Huddinge AIS           1440  
 9 Olivia Claesson          94 Ösmo GIF               1350  
10 Sara Ericsson            94 Hammarby IF            1280  
11 Rebecca Wallroth Nordlan 94 Turebergs FK           1275  
12 Emma Bivstedt            94 Hammarby IF            1060  
13 Hannah Wallroth Nordland 94 Turebergs FK           1055  
   
F8  400 M                            
    FINAL 1                          
 1 Malin Skogström          95 Vallentuna FIK      1.27.11  1
 2 Sofia Linde              95 Täby IS             1.29.60  3
 3 Jessica Ruud             95 Hagunda IF Friidr   1.32.63  5
 4 Ellinor Bill             95 Hammarby IF         1.33.12  7
 5 Signe Wolf               95 Hammarby IF         1.45.05  13
 6 Emilia Hårdén            95 Hammarby IF         1.46.29  14
 7 Maja Bergwik             95 Huddinge AIS        1.46.31  15
   Emma Danielsson          95 Hammarby IF            Bröt  
   Rebecca Nordgren         95 Hammarby IF        Ej start  
    FINAL 2                          
 1 Anna Allert              95 Hammarby IF         1.27.19  2
 2 Filippa Garlöv           95 Huddinge AIS        1.29.80  4
 3 Sophia Persson           95 Huddinge AIS        1.32.94  6
 4 Erika Lövqvist           95 Hagunda IF Friidr   1.39.02  8
 5 Kim Pastor               95 Hammarby IF         1.43.13  9
 6 Elvira Ekholm            95 Hammarby IF         1.43.29  10
 7 Lisa Karlsson            95 Sundbybergs IK      1.43.78  11
 8 Joline Jansson           96 Östhammar FI        1.44.98  12
   
F8  40 M HÄCK SPECIAL                
    FÖRSÖK 1                         
 1 Malin Skogström          95 Vallentuna FIK         8.10  F  
 2 Sofia Linde              95 Täby IS                8.39  F  
 3 Jessica Ruud             95 Hagunda IF Friidr      9.59  F  
 4 Malin Malmborg           95 Huddinge AIS           9.59  F  
 5 Kim Pastor               95 Hammarby IF           10.12    
 6 Annifrid Söderlund       95 Hammarby IF           10.18    
 7 Maja Bergwik             95 Huddinge AIS          11.28    
    FÖRSÖK 2                         
 1 Maria Alin               95 IF Linden              9.11  F  
 2 Anna Allert              95 Hammarby IF            9.49  F  
 3 Ellinor Bill             95 Hammarby IF            9.71  F  
 4 Erika Lövqvist           95 Hagunda IF Friidr      9.85    
 5 Cecilia Wallén           95 Hammarby IF           10.07    
 6 Elvira Ekholm            95 Hammarby IF           10.31    
 7 Cecilia Rönnberg         97 Huddinge AIS          12.04    
    FÖRSÖK 3                         
 1 Filippa Garlöv           95 Huddinge AIS           9.48  F  
 2 Dommeniqe Armandt        95 Ingarö IF              9.73    
 3 Emilia Hårdén            95 Hammarby IF            9.96    
 4 Emma Danielsson          95 Hammarby IF            9.99    
 5 Rebecca Nordgren         95 Hammarby IF           10.12    
 6 Joline Jansson           96 Östhammar FI          10.67    
 7 Johanna Mickelsson       95 Hammarby IF           10.94    
    FINAL                            2003-06-14
 1 Malin Skogström          95 Vallentuna FIK         7.85  
 2 Sofia Linde              95 Täby IS                8.38  
 3 Maria Alin               95 IF Linden              8.72  
 4 Ellinor Bill             95 Hammarby IF            8.81  
 5 Malin Malmborg           95 Huddinge AIS           8.91  
 6 Anna Allert              95 Hammarby IF            8.92  
 7 Filippa Garlöv           95 Huddinge AIS           8.97  
 8 Jessica Ruud             95 Hagunda IF Friidr      9.43  
   
F8  LÄNGDHOPP ZON                    
 1 Sofia Linde              95 Täby IS                377w +4,3 
 2 Malin Skogström          95 Vallentuna FIK          332 +1,7 
 3 Sophia Persson           95 Huddinge AIS           326w +2,8 
                                                       307 +1,9
 4 Hanna Söderlund          95 Saltsjöbadens IF       315w +3,8 
                                                       267 +1,0
 5 Ellinor Bill             95 Hammarby IF             308 +1,8 
 6 Maria Alin               95 IF Linden              290w +2,8 
                                                       248 +0,8
 7 Dommeniqe Armandt        95 Ingarö IF              287w +3,5 
 8 Jessica Ruud             95 Hagunda IF Friidr      277w +2,3 275
 9 Filippa Garlöv           95 Huddinge AIS           277w +3,3 273
                                                       273 +1,4
10 Annifrid Söderlund       95 Hammarby IF            262w +2,5 259
                                                       239 +2,0
11 Malin Malmborg           95 Huddinge AIS            262 +0,9 258
12 Johanna Mickelsson       95 Hammarby IF            262w +3,8 254
13 Anna Allert              95 Hammarby IF             257 +1,8 
14 Emma Krafft              95 Ösmo GIF               254w +2,6 251
                                                       251 +1,4
15 Emma Danielsson          95 Hammarby IF             254 +1,4 236
16 Erika Lövqvist           95 Hagunda IF Friidr       244 +2,0 
17 Rebecca Nordgren         95 Hammarby IF             243 +1,9 
18 Joline Jansson           96 Östhammar FI           239w +2,5 
19 Elvira Ekholm            95 Hammarby IF            237w +5,6 217
                                                       217 +1,5
20 Cecilia Wallén           95 Hammarby IF            237w +2,1 211
21 Melina Fredriksson       95 IF Linden               236 +1,2 234
22 Emilia Hårdén            95 Hammarby IF            236w +4,5 227
23 Maja Bergwik             95 Huddinge AIS            232 +1,6 
24 Signe Wolf               95 Hammarby IF            209w +2,5 
   Elin Lindell             95 Hammarby IF        Ej start  
   Agnes Wirgén             95 Hammarby IF        Ej start  
   Erika Lekander           95 Hammarby IF        Ej res.w +2,1 
   
F8  BOLL  150 GR                     
 1 Sofia Linde              95 Täby IS                2176  
 2 Malin Skogström          95 Vallentuna FIK         1834  
 3 Kim Pastor               95 Hammarby IF            1590  
 4 Melina Fredriksson       95 IF Linden              1559  
 5 Sophia Persson           95 Huddinge AIS           1490  
 6 Erika Lövqvist           95 Hagunda IF Friidr      1485  
 7 Filippa Garlöv           95 Huddinge AIS           1418  
 8 Signe Wolf               95 Hammarby IF            1293  
 9 Emma Krafft              95 Ösmo GIF               1274  
10 Jessica Ruud             95 Hagunda IF Friidr      1268  
11 Malin Malmborg           95 Huddinge AIS           1265  
12 Johanna Mickelsson       95 Hammarby IF            1224  
13 Cecilia Wallén           95 Hammarby IF            1190  
14 Maja Bergwik             95 Huddinge AIS            853  
15 Rebecca Nordgren         95 Hammarby IF             836  
16 Elin Lindell             95 Hammarby IF        Ej start  
17 Erika Lekander           95 Hammarby IF        Ej start  
Uppdaterad: 20 MAR 2008 12:14 Skribent: Thomas E

 

 

Vår Facebooksida

Facebook 

Våra Sponsorer

 

 

adidas_logo[1]

 

stadium_nylogga1

 

 

idrottensbingo2

Postadress:
Hammarby IF Friidrott - Friidrott
Enskede Idrottsplats, Enskedevägen 95
12263 Enskede

Besöksadress:
Enskede IP, Enskedevägen 95
12263 Enskede

Kontakt:
Tel: 086480320
E-post: This is a mailto link