Hoppa till sidans innehåll

2003 Inne


Hammarby Ungdomsspel 2003-02-09 Slutgiltiga resultat 
   
P15 200 M                            
    FINAL 1                          
 1 Calle Lindros            88 IFK Tumba             27.21  6
 2 Robert Wåhlander         89 Hammarby IF           27.58  8
 3 Victor Kårelid           89 Hammarby IF           28.35  11
 4 Claes Hedström           89 Fredrikshofs FIF      32.53  13
    FINAL 2                          
 1 Staffan Svensson         88 Turebergs FK          26.64  5
 2 Dan Bergström            89 Huddinge AIS          27.99  10
 3 Magnus Krantz            88 Väsby IK              30.02  12
 4 Malkolm Semikula         91 Hammarby IF           33.19  14
    FINAL 3                          
 1 Jonas Segerlind          88 Hammarby IF           24.07  1  Rek
 2 Joacim Andersson         88 Väsby IK              26.61  4
 3 Janis Emzins             88 SoIK Hellas           27.62  9
 4 Patrik Waldenström       88 Österhaninge IF       37.15  15
    FINAL 4                          
 1 Alexander Nordkvist      90 Huddinge AIS          25.24  2  Rek
 2 Felix Siljebäck-L        89 Västerås FK           25.67  3
 3 Johan Andersson          88 Väsby IK              27.23  7
    FINAL 5                          2003-02-09
   Tomas Niemeyer           89 Hammarby IF        Ej start  
   Max Monsén               91 Saltsjöbadens IF   Ej start  
   David Börjesson          88 Mälarhöjdens IK    Ej start  
   Malcolm Semikula         91 Hammarby IF        Ej start  
   
P15 1000 M                           
    FINAL 1                          
 1 David Levander           88 Täby IS             2.53.47  4
 2 Kalle Wholin             90 SoIK Hellas         2.58.42  6  Rek
 3 Dan Bergström            89 Huddinge AIS        3.06.39  12
 4 Esbjörn Backlund         89 Ösmo GIF            3.06.93  13
 5 Marcus Holmström         88 IFK Lidingö         3.10.80  14
 6 Mattias Röing            88 Hammarby IF         3.11.24  15
 7 Kristoffer Vilcansis     89 Hässelby SK         3.11.69  16
 8 Erik Levander            88 Täby IS             3.11.71  17
 9 Claes Hedström           89 Fredrikshofs FIF    3.44.90  18
   Glenn Svensson           89 Hammarby IF        Ej start  
   Joacim Andersson         88 Väsby IK           Ej start  
    FINAL 2                          
 1 Fredrik Hallinder        88 Turebergs FK        2.43.20  1  Rek
 2 Jimmy Holmroos           89 Västerås FK         2.44.29  2  Rek
 3 Tomas Holmqvist          88 Kungsängens SK      2.46.90  3
 4 Janis Emzins             88 SoIK Hellas         2.54.10  5
 5 Christoffer Sundberg     89 Mälarö SOK          3.02.20  7
 6 David Toftemyr           89 Västerås FK         3.02.32  8
 7 Marcus Persson           89 Mälarö SOK          3.03.21  9
 8 Markus Liwing            89 Gefle IF            3.03.60  10
 9 William Smedjegården     88 Mälarö SOK          3.05.26  11
   David Börjesson          88 Mälarhöjdens IK    Ej start  
   Tommi Vaara              88 Tullinge-Tumba FF  Ej start  
   
P15 60 M HÄCK 84,0 CM                
    FINAL    Vind:                   2003-02-09
 1 Nils-Göran Nilsson       88 Täby IS                8.86  
 2 Jonathan Eklund          88 Hammarby IF            9.25  Rek
 3 Johan Andersson          88 Väsby IK               9.34  
 4 Joacim Andersson         88 Väsby IK               9.45  
 5 Patrik Waldenström       88 Österhaninge IF        9.86  
 6 Joel Ahl                 89 Hanvikens SK           9.88  Rek
 7 Håkan Sundborg           89 Hammarby IF           10.85  
 8 Niklas Kårsell           89 Hammarby IF           11.28  
   
P15 STAVHOPP                         
 1 Erik Thorstensson        89 Hammarby IF             352  Rek
 2 Jonathan Eklund          88 Hammarby IF             342  Rek
3= Jonas Segerlind          88 Hammarby IF             292  
3= Christer von Seth        88 Huddinge AIS            292  
 5 Joel Ahl                 89 Hanvikens SK            232  
   
P15 LÄNGDHOPP                        
 1 Nils-Göran Nilsson       88 Täby IS                 560  
 2 Jonas Segerlind          88 Hammarby IF             556  
 3 Felix Siljebäck-L        89 Västerås FK             546  
 4 Johan Andersson          88 Väsby IK                525  
 5 Joacim Andersson         88 Väsby IK                508  
 6 Patrik Waldenström       88 Österhaninge IF         498  
 7 Tomas Niemeyer           89 Hammarby IF             466  460
 8 Robert Wåhlander         89 Hammarby IF             466  453
 9 Viktor Kårelid           89 Hammarby IF             437  
10 Magnus Krantz            88 Väsby IK                432  
11 Håkan Sundborg           89 Hammarby IF             413  
12 Saad Gourrada            89 IFK Tumba               410  
13 Robert Ek                88 Fredrikshofs FIF        399  
14 Niklas Kårsell           89 Hammarby IF             396  
   
P15 KULA 4,0 KG                      
 1 Joel Ahl                 89 Hanvikens SK           1144  
 2 Johan Andersson          88 Väsby IK               1047  
 3 Erik Almström            88 IFK Lidingö             925  
 4 Joacim Andersson         88 Väsby IK                913  
 5 Mauritz Lehtinen         88 Hanvikens SK            910  
 6 Amir Rehman              88 IFK Tumba               902  
 7 Robert Ek                88 Fredrikshofs FIF        774  
 8 Tomas Niemeyer           89 Hammarby IF             739  
   
P13 600 M                            
    FINAL 1                          
 1 Marcus Luode             90 Mälarhöjdens IK     1.48.40  
 2 Per Molin                90 Hammarby IF         1.51.76  
 3 August Ek                90 Hammarby IF         1.53.86  
 4 Oscar Nordling           90 Fredrikshofs FIF    1.55.49  
 5 Jimmy Fors               90 Gefle IF            2.00.13  
 6 Erik Skowron             90 Turebergs FK        2.02.79  
 7 Alexander Hellberg       90 Sundbybergs IK      2.03.94  
 8 Rickard Larsson          90 Turebergs FK        2.06.32  
   Thomas Wentzel           90 Huddinge AIS       Ej start  
   Egon Wallgren            90 Hammarby IF        Ej start  
   Felix Grape              90 Fredrikshofs FIF   Ej start  
   
P13 60 M HÄCK 76,2 CM                
    FÖRSÖK 1   Vind:                 
 1 Isiaka Ceesay            90 Saltsjöbadens IF       9.55  F  Rek
 2 Per Molin                90 Hammarby IF           11.10  F 
 3 Max Lindevall            90 SoIK Hellas           11.22  F 
 4 David Östling            90 Rånäs 4H              11.51  F 
 5 Johan Schröder           90 Fredrikshofs FIF      11.89   
 6 Oscar Nordling           90 Fredrikshofs FIF      12.27   
    FÖRSÖK 2                         
 1 Alexander Nordkvist      90 Huddinge AIS          10.11  F 
 2 David Bratt              90 Saltsjöbadens IF      10.70  F 
 3 Simon Nylander           90 Saltsjöbadens IF      10.83  F 
 4 August Ek                90 Hammarby IF           10.95  F 
 5 Johan Fougman            90 Gefle IF              12.25   
 6 Felix Grape              90 Fredrikshofs FIF      12.49   
    FINAL                            2003-02-09
 1 Isiaka Ceesay            90 Saltsjöbadens IF       9.52  Rek
 2 Alexander Nordkvist      90 Huddinge AIS           9.91  
 3 Simon Nylander           90 Saltsjöbadens IF      10.35  
 4 Per Molin                90 Hammarby IF           10.82  
 5 David Bratt              90 Saltsjöbadens IF      10.83  
 6 August Ek                90 Hammarby IF           10.88  
 7 Max Lindevall            90 SoIK Hellas           11.10  
 8 David Östling            90 Rånäs 4H              11.82  
   
P13 HÖJDHOPP                         
 1 Alexander Nordkvist      90 Huddinge AIS            160  Rek
 2 David Bratt              90 Saltsjöbadens IF        139  
 3 David Östling            90 Rånäs 4H                136  
 4 Simon Nylander           90 Saltsjöbadens IF        136  
 5 Johan Fougman            90 Gefle IF                133  
 6 Max Lindevall            90 SoIK Hellas             133  
 7 Rasmus Reinerstam        90 Saltsjöbadens IF        133  
 8 Felix Grape              90 Fredrikshofs FIF        124  
 9 Thomas Wentzel           90 Huddinge AIS            115  
   
P13 STAVHOPP                         
 1 Johan Fougman            90 Gefle IF                214  
 2 Adam Gloveus             90 Bromma IF               174  
 3 David Östling            90 Rånäs 4H                174  
   
P13 TRESTEG ZON                      
 1 August Ek                90 Hammarby IF             993  
 2 Daniel Tunström          90 Hammarby IF             933  
 3 Andreas Tervo            90 Tullinge-Tumba FF       918  
 4 David Östling            90 Rånäs 4H                912  
 5 Johan Knutsson           90 Hammarby IF             884  
 6 Niklas Lorentzon         90 Österhaninge IF         822  
   
P13 KULA 3,0 KG                      
 1 Andreas Tervo            90 Tullinge-Tumba FF      1046  
 2 Isiaka Ceesay            90 Saltsjöbadens IF        913  
 3 Per Molin                90 Hammarby IF             772  
 4 Daniel Tunström          90 Hammarby IF             664  
 5 Joakim Berglund          90 Sundbybergs IK          647  
 6 Thomas Wentzel           90 Huddinge AIS            526  
   Alexander Nordkvist      90 Huddinge AIS       Ej start  
   
P12 600 M                            
    FINAL 1                          
 1 Dennis Julin             91 Österhaninge IF     1.50.86  2
 2 Zeke Friberger           91 Mälarhöjdens IK     1.51.91  3
 3 Philip Nilsson           91 Hammarby IF         1.52.48  4
 4 Glenn Wallander-Hugo     91 Huddinge AIS        2.00.94  10
 5 Anton Hedbern            91 Gefle IF            2.08.06  15
 6 Viktor Skoghagen         91 Täby IS             2.09.12  16
 7 Michael Elgered          91 Hammarby IF         2.13.18  18
   Love Fältström           91 Hammarby IF        Ej start  
    FINAL 2                          
 1 Victor Hedin             91 Huddinge AIS        1.50.10  1
 2 Björn Brink              91 Hanvikens SK        1.55.40  5
 3 William Frykholm         91 Hammarby IF         2.02.90  12
 4 Joakim Axnér             91 Hammarby IF         2.04.93  14
 5 Isak Wikström            91 IF Linnéa           2.13.00  17
 6 Per Arnesson             91 Hammarby IF         2.20.28  19
   Sebastian Nilsson        91 Hammarby IF        Ej start  
    FINAL 3                          
 1 Andreas Romin            91 Gefle IF            1.58.23  6
 2 Glim Södermark           91 Huddinge AIS        1.58.78  7
 3 Niclas Teveborg          91 Österhaninge IF     1.59.70  8
 4 Per Allert               91 Hammarby IF         1.59.75  9
 5 Hugo Renneus             91 Hammarby IF         2.01.29  11
 6 Zackaria Sabir-T         91 Hammarby IF         2.03.12  13
 7 Morris Österman          91 IF Linnéa           2.30.85  20
   Mattias Hall             91 Gefle IF           Ej start  
   
P12 60 M HÄCK 76,2 CM                
    FÖRSÖK 1   Vind:                 
 1 Philip Nilsson           91 Hammarby IF           11.36  F 
 2 Max Monsén               91 Saltsjöbadens IF      11.66  F 
 3 Zeke Friberger           91 Mälarhöjdens IK       11.78  F 
 4 Andreas Romin            91 Gefle IF              12.85   
 5 Glim Södermark           91 Huddinge AIS          12.90   
 6 Kenzo Franzén            91 Fredrikshofs FIF      13.35   
    FÖRSÖK 2                         
 1 Zackaria Sabir-T         91 Hammarby IF           12.07  F 
 2 Hugo Renneus             91 Hammarby IF           12.38   
 3 Glenn Wallander-Hugo     91 Huddinge AIS          12.39   
 4 Viktor Skoghagen         91 Täby IS               12.83   
 5 Jesper Eriksson          91 Norrköpings FIK       13.04   
 6 Björn-Erik Johansson     91 Södertälje IF         13.11   
 7 Petter Hjelmberg         91 Danderyds SK          13.18   
    FÖRSÖK 3                         
 1 Fabian Rosenquist        91 Norrköpings FIK       11.41  F 
 2 Martin Thelander         91 Danderyds SK          11.91  F 
 3 Victor Hedin             91 Huddinge AIS          11.94  F 
 4 Mattias Hall             91 Gefle IF              12.18  F 
 5 Erik Hillborg            91 Gefle IF              13.12   
 6 Mikael Lindqvist         91 Österhaninge IF       13.36   
   Erik Älvebrand           91 Hammarby IF        Ej start   
    FINAL                            2003-02-09
 1 Philip Nilsson           91 Hammarby IF           10.93  
 2 Fabian Rosenquist        91 Norrköpings FIK       11.16  
 3 Martin Thelander         91 Danderyds SK          11.70  
 4 Zeke Friberger           91 Mälarhöjdens IK       11.81  
 5 Max Monsén               91 Saltsjöbadens IF      11.82  
 6 Victor Hedin             91 Huddinge AIS          12.10  
 7 Mattias Hall             91 Gefle IF              12.22  
 8 Zackaria Sabir-T         91 Hammarby IF           12.58  
   
P12 HÖJDHOPP                         
 1 Love Fältström           91 Hammarby IF             139  
 2 William Frykholm         91 Hammarby IF             136  
 3 Martin Thelander         91 Danderyds SK            136  
4= Andreas Romin            91 Gefle IF                127  
4= Kenzo Franzén            91 Fredrikshofs FIF        127  
 6 Erik Älvebrand           91 Hammarby IF             127  
 7 Petter Hjelmberg         91 Danderyds SK            127  
 8 Jesper Eriksson          91 Norrköpings FIK         124  
 9 Björn-Erik Johansson     91 Södertälje IF           121  
0= Mikael Lindqvist         91 Österhaninge IF         121  
0= Zeke Friberger           91 Mälarhöjdens IK         121  
2= Glenn Wallander-Hugo     91 Huddinge AIS            118  
2= Jonas Johansson          91 Norrköpings FIK         118  
14 Glim Södermark           91 Huddinge AIS            118  
5= Erik Hillborg            91 Gefle IF                115  
5= Björn Brink              91 Hanvikens SK            115  
17 Victor Hedin             91 Huddinge AIS            110  
18 Anton Hedbern            91 Gefle IF                110  
19 Martin Maxe              91 Gefle IF                110  
20 Mathias Brodén           91 Hanvikens SK            105  
   Mattias Hall             91 Gefle IF           Ej start  
   
P12 STAVHOPP                         
 1 Jonathan Jansson         91 Östhammar FI            194  Rek
 2 Andreas Östling          92 Rånäs 4H                164  
 3 Zeke Friberger           91 Mälarhöjdens IK         134  
 4 Petter Hjelmberg         91 Danderyds SK            114  
   
P12 TRESTEG ZON                      
 1 Erik Älvebrand           91 Hammarby IF             948  
 2 Fabian Rosenquist        91 Norrköpings FIK         941  
 3 Philip Nilsson           91 Hammarby IF             932  
 4 Martin Thelander         91 Danderyds SK            911  
 5 Zeke Friberger           91 Mälarhöjdens IK         861  
 6 Björn Brink              91 Hanvikens SK            838  
 7 Jesper Eriksson          91 Norrköpings FIK         836  
 8 Andreas Romin            91 Gefle IF                834  820
 9 Anton Hedbern            91 Gefle IF                834  819
10 Jonathan Jansson         91 Östhammar FI            832  
11 Petter Hjelmberg         91 Danderyds SK            829  
12 Viktor Skoghagen         91 Täby IS                 795  
13 Isak Wikström            91 IF Linnéa               789  
14 Zackaria Sabir-T         91 Hammarby IF             787  
15 Jonas Johansson          91 Norrköpings FIK         786  
16 Niclas Teveborg          91 Österhaninge IF         771  
17 Jakob Edén               91 Huddinge AIS            761  
18 Martin Maxe              91 Gefle IF                703  
19 Morris Österman          91 IF Linnéa               664  
   Mattias Hall             91 Gefle IF           Ej start  
   Max Monsén               91 Saltsjöbadens IF   Ej start  
   
P12 KULA 3,0 KG                      
 1 Sami Luttunen            91 Norrköpings FIK         990  Rek
 2 Fabian Rosenquist        91 Norrköpings FIK         989  
 3 Zeke Friberger           91 Mälarhöjdens IK         917  
 4 Jonas Johansson          91 Norrköpings FIK         854  
 5 Martin Thelander         91 Danderyds SK            797  
 6 Jesper Eriksson          91 Norrköpings FIK         717  
 7 Mikael Lindqvist         91 Österhaninge IF         703  
 8 Erik Hillborg            91 Gefle IF                674  
 9 Andreas Romin            91 Gefle IF                665  
10 Christian Adrar          91 IF Linden               660  
11 Martin Maxe              91 Gefle IF                644  
12 Anton Hedbern            91 Gefle IF                635  
13 Mathias Brodén           91 Hanvikens SK            632  
14 Michael Elgered          91 Hammarby IF             573  
15 Glenn Wallander-Hugo     91 Huddinge AIS       Ej start  
16 Erik Älvebrand           91 Hammarby IF        Ej start  
   
P11 600 M                            
    FINAL 1                          
 1 Didrik Hall              92 Gefle IF            2.06.10  3
 2 Erik Campenhausen        92 Hammarby IF         2.10.73  6
 3 Henrik Holmén            92 Sundbybergs IK      2.12.05  7
 4 Gunnar Fornander         92 Spårvägens FK       2.27.60  14
   Sam Monsén               92 Saltsjöbadens IF   Ej start  
   Hannes Lüning            92 Hässelby SK        Ej start  
    FINAL 2                          
 1 Emil Blomberg            92 IF Triangeln        2.01.35  2
 2 Alex Karlsson            92 Hammarby IF         2.16.83  9
 3 Jonas Nohlgren           92 Hässelby SK         2.19.03  11
 4 Christian Peterson       92 Spårvägens FK       2.21.41  13
   Johan Ljungdahl          92 Hanvikens SK       Ej start  
    FINAL 3                          
 1 Björn Hedman             92 IF Linden           1.58.69  1
 2 Nils Neidermark          92 Tyresö FK           2.06.64  4
 3 Tommy Sandborg           92 Hammarby IF         2.06.69  5
 4 Fredrik Löfblom          92 Hanvikens SK        2.16.69  8
 5 Simon Olsson             92 Hammarby IF         2.18.71  10
 6 Erik Öhlén               92 IFK Lidingö         2.20.77  12
   
P11 60 M HÄCK SPECIAL                
    FÖRSÖK 1   Vind:                 
 1 Markel Ulriksson         92 SoIK Hellas           10.86  AF 
 2 Johan Magnusson          92 IFK Lidingö           11.12  AF 
 3 Sam Monsén               92 Saltsjöbadens IF      11.59  AF 
 4 Robiel Abbay             92 SoIK Hellas           11.70  BF 
 5 Didrik Hall              92 Gefle IF              11.95  BF 
 6 Linus Orzolek            92 Mälarhöjdens IK       12.69   
   Andreas Östling          92 Rånäs 4H           Ej start   
    FÖRSÖK 2                         
 1 Petter Söderberg         92 Saltsjöbadens IF      10.92  AF 
 2 Emil Blomberg            92 IF Triangeln          11.42  AF 
 3 Christoffer Persson      92 Tyresö FK             11.51  AF 
 4 Gianluca Marazzani       92 Saltsjöbadens IF      11.75  BF 
 5 Johan Ljungdahl          92 Hanvikens SK          12.09  BF 
 6 Simon Olsson             92 Hammarby IF           13.04   
 7 Gustav Lindberg          92 Hammarby IF           13.73   
    FÖRSÖK 3                         
 1 Hjalmar Torsell          92 Saltsjöbadens IF      10.85  AF 
 2 Viktor Eriksson          92 Turebergs FK          10.95  AF 
 3 Alex Karlsson            92 Hammarby IF           11.92  BF
 4 Tommy Sandborg           92 Hammarby IF           11.95  BF 
 5 Fredrik Hoden            92 Hanvikens SK          12.74   
 6 Alexander Fredriksson    92 Hanvikens SK          13.44  
   Chris Hedbom             92 Huddinge AIS       Ej start   
    FÖRSÖK 4                         
 1 Erik Campenhausen        92 Hammarby IF           12.09  BF 
 2 Jacob Adolfsson          92 Sundbybergs IK        12.11  BF 
 3 Filip Samuelsson         92 Hammarby IF           12.22   
 4 Jacob Fältskog           92 Turebergs FK          12.62   
 5 Hugo Bergsten            92 Turebergs FK          13.11   
 6 Jonas Blom               92 Huddinge AIS          13.66   
    B-FINAL 1                        
 1 Gianluca Marazzani       92 Saltsjöbadens IF      11.37  
 2 Robiel Abbay             92 SoIK Hellas           11.44  
 3 Didrik Hall              92 Gefle IF              11.52  
 4 Johan Ljungdahl          92 Hanvikens SK          12.39  
 5 Jacob Adolfsson          92 Sundbybergs IK        12.52  
   Alexander Fredriksson    92 Hanvikens SK           Bröt  
   Tommy Sandborg           92 Hammarby IF        Ej start  
   Erik Campenhausen        92 Hammarby IF        Ej start  
    A-FINAL 1                        
 1 Hjalmar Torsell          92 Saltsjöbadens IF      10.73  
 2 Viktor Eriksson          92 Turebergs FK          10.76  
 3 Sam Monsén               92 Saltsjöbadens IF      10.79  
 4 Markel Ulriksson         92 SoIK Hellas           10.83  
 5 Petter Söderberg         92 Saltsjöbadens IF      11.07  
 6 Johan Magnusson          92 IFK Lidingö           11.12  
 7 Christoffer Persson      92 Tyresö FK             11.29  
 8 Emil Blomberg            92 IF Triangeln          11.81  
   
P11 HÖJDHOPP                         
 1 Björn Hedman             92 IF Linden               136  
 2 Didrik Hall              92 Gefle IF                133  
 3 Carl Sténson             93 Huddinge AIS            133  
 4 Markel Ulriksson         92 SoIK Hellas             127  
 5 Emil Blomberg            92 IF Triangeln            121  
6= Andreas Östling          92 Rånäs 4H                121  
6= Hannes Lüning            92 Hässelby SK             121  
 8 Arwid Koskinen           92 Huddinge AIS            121  
 9 Johan Magnusson          92 IFK Lidingö             118  
0= Hjalmar Torsell          92 Saltsjöbadens IF        115  
0= Johan Ljungdahl          92 Hanvikens SK            115  
0= Jonas Nohlgren           92 Hässelby SK             115  
0= Andy Fridén Karlström    93 IFK Tumba               115  
14 Philip Bäck              93 Värmdö IF               115  
15 Tommy Sandborg           92 Hammarby IF             110  
16 Simon Pettersson         94 Örbyhus IF Friidr       110  
7= Petter Söderberg         92 Saltsjöbadens IF        110  
7= Fredrik Hoden            92 Hanvikens SK            110  
9= Gianluca Marazzani       92 Saltsjöbadens IF        110  
9= Emil Vessman             92 Mälarhöjdens IK         110  
21 Jacob Adolfsson          92 Sundbybergs IK          105  
22 Kaj Franzén              93 Fredrikshofs FIF        105  
23 Alexander Fredriksson    92 Hanvikens SK            105  
4= Chris Hedbom             92 Huddinge AIS            100  
4= John Larsson             92 IF Linden               100  
   
P11 TRESTEG ZON                      
 1 Markel Ulriksson         92 SoIK Hellas             934  Rek
 2 Didrik Hall              92 Gefle IF                895  
 3 Arwid Koskinen           92 Huddinge AIS            847  
 4 Christoffer Persson      92 Tyresö FK               821  
 5 Carl Sténson             93 Huddinge AIS            800  
 6 Filip Hjort              93 Säters IF FIK           786  
 7 Emil Blomberg            92 IF Triangeln            782  770
 8 Gianluca Marazzani       92 Saltsjöbadens IF        782  x
 9 Fredrik Hoden            92 Hanvikens SK            772  
10 Alex Karlsson            92 Hammarby IF             763  
11 Johan Ljungdahl          92 Hanvikens SK            751  
12 Andreas Östling          92 Rånäs 4H                749  
13 Simon Stockling          92 Huddinge AIS            724  
14 Robiel Abbay             92 SoIK Hellas             694  
15 Jonas Blom               92 Huddinge AIS            684  
   Chris Hedbom             92 Huddinge AIS       Ej start  
   Gustav Lindberg          92 Hammarby IF         Ej res.  
   Jacob Fältskog           92 Turebergs FK       Ej start  
   
P11 KULA 2,0 KG                      
 1 Anton Nilsson            92 Huddinge AIS            855  
 2 Arwid Koskinen           92 Huddinge AIS            831  
 3 Johan Ljungdahl          92 Hanvikens SK            762  
 4 Gustav Fjaestad          92 IFK Lidingö             729  
 5 Hannes Lüning            92 Hässelby SK             702  
 6 Hjalmar Torsell          92 Saltsjöbadens IF        693  
 7 Petter Söderberg         92 Saltsjöbadens IF        676  
 8 Fredrik Hoden            92 Hanvikens SK            636  
 9 Siar Mohammed            92 SoIK Hellas             616  
10 Alexander Fredriksson    92 Hanvikens SK            607  
11 Fredrik Löfblom          92 Hanvikens SK            570  
12 Chris Hedbom             92 Huddinge AIS            568  
13 Linus Orzolek            92 Mälarhöjdens IK         566  
14 Navid Alizadeh           92 Spårvägens FK           550  
15 Jonas Blom               92 Huddinge AIS            511  
16 Anton Jordås             92 IF Linnéa               495  
17 Jasper Mets-Håkansson    92 IF Linnéa               393  
   Jonas Nohlgren           92 Hässelby SK        Ej start  
   
P10 400 M                            
    FINAL 1                          
 1 Philip Green             93 Hammarby IF         1.14.39  4
 2 Andy Fridén Karlström    93 IFK Tumba           1.17.02  7
 3 Joakim Olsson            93 IF Triangeln        1.19.59  12
 4 Emil Ahlin               93 Sundbybergs IK      1.20.32  14
 5 Filip Hjort              93 Säters IF FIK       1.20.82  15
 6 Adam Larsson             93 Turebergs FK        1.30.10  20
 7 Robin Nordkvist          93 Huddinge AIS        1.36.31  26
    FINAL 2                          
 1 Jakob Fitger             93 Saltsjöbadens IF    1.18.54  10
 2 Håkan Svensson           93 Turebergs FK        1.28.42  18
 3 André Famili             93 Sundbybergs IK      1.31.26  23
 4 Mattias Sanemo           93 Huddinge AIS        1.31.89  24
 5 Martin Bruntegaudaa      93 Huddinge AIS        1.33.11  25
   Sebastian Hess           93 Hammarby IF        Ej start  
   Anton Green              93 Hammarby IF        Ej start  
    FINAL 3                          
 1 Nils Måhlén              93 Sundbybergs IK      1.14.14  23
 2 Alexander Rosén          93 Turebergs FK        1.17.28  8
 3 Jonathan Ringqvist       93 Nyköpings BIS       1.17.54  9
 4 Emil Samuelsson          93 Hammarby IF         1.22.43  17
 5 Fredrik Ekstrand         93 Huddinge AIS        1.28.63  19
 6 Jacob Månsson            93 Saltsjöbadens IF    1.30.31  21
 7 Douglas Wentzel          93 Huddinge AIS        1.30.86  22
    FINAL 4                          
 1 Todd Forsberg            93 Täby IS             1.12.06  1  Rek
 2 Carl Sténson             93 Huddinge AIS        1.14.48  5
 3 Thomas Blumenthal        93 IFK Lidingö         1.16.59  6
 4 Adam Richter             93 Sundbybergs IK      1.18.85  11
 5 Johan Nylander           93 Saltsjöbadens IF    1.19.98  13
 6 Niclas Lind              93 Nyköpings BIS       1.20.89  16
   Gustav Nordkvist         93 Väsby IK           Ej start  
   
P10 40 M HÄCK SPECIAL                
    FÖRSÖK 1                         
 1 Philip Bäck              93 Värmdö IF              7.73  AF 
 2 Carl Sténson             93 Huddinge AIS           7.90  AF 
 3 Axel Kjell               93 Turebergs FK           8.29  AF 
 4 Mattias Åkerström        93 Nynäshamns FK          8.89   
 5 Gustav Nordkvist         93 Väsby IK               9.33   
 6 André Famili             93 Sundbybergs IK         9.52   
 7 Nils Lindberg            93 Saltsjöbadens IF       9.60   
    FÖRSÖK 2                         
 1 Johan Nylander           93 Saltsjöbadens IF       7.72  AF 
 2 Philip Green             93 Hammarby IF            8.09  AF 
 3 Adam Richter             93 Sundbybergs IK         8.49  BF 
 4 Martin Bruntegaudaa      93 Huddinge AIS           8.87   
 5 Timo Puttala             93 Saltsjöbadens IF       9.42   
   Andy Fridén Karlström    93 IFK Tumba          Ej start   
    FÖRSÖK 3                         
 1 Joakim Bergström         93 Upsala IF              8.43  AF 
 2 Ludwig Löhr-T            93 Turebergs FK           8.57  BF 
 3 Mattias Sanemo           93 Huddinge AIS           8.58  BF 
 4 Joakim Olsson            93 IF Triangeln           8.87  BF  LOTTAD
 5 Rickard Dahlin           93 Sundbybergs IK         8.98   
 6 Sebastian Hess           93 Hammarby IF            9.88   
    FÖRSÖK 4                         
 1 Filip Hjort              93 Säters IF FIK          8.27  AF 
 2 Håkan Svensson           93 Turebergs FK           8.62  BF 
 3 Jakob Fitger             93 Saltsjöbadens IF       8.80  BF 
 4 Douglas Wentzel          93 Huddinge AIS           9.54   
 5 Fredrik Ekstrand         93 Huddinge AIS           9.78   
 6 Fredrik Fallgren         93 IF Linden             10.14   
    FÖRSÖK 5                         
 1 Andrej Khromchanka       93 Tullinge-Tumba FF      8.31  AF 
 2 Ruben Thorell            93 Värmdö IF              8.58  BF 
 3 Robin Nordkvist          93 Huddinge AIS           8.74  BF 
 4 Anton Green              93 Hammarby IF            9.02   
 5 Joakim Lindström         93 Rånäs 4H              10.03   
 6 Jacob Månsson            93 Saltsjöbadens IF      10.11   
 7 John Wallander-Hugo      93 Huddinge AIS          10.25   
    B-FINAL 1                        
 1 Mattias Sanemo           93 Huddinge AIS           8.28  
 2 Ludwig Löhr-T            93 Turebergs FK           8.29  
 3 Jakob Fitger             93 Saltsjöbadens IF       8.40  
 4 Adam Richter             93 Sundbybergs IK         8.43  
 5 Håkan Svensson           93 Turebergs FK           8.47  
 6 Robin Nordkvist          93 Huddinge AIS           8.69  
 7 Joakim Olsson            93 IF Triangeln           8.72  
 8 Ruben Thorell            93 Värmdö IF              8.74  
    A-FINAL 1                        
 1 Johan Nylander           93 Saltsjöbadens IF       7.61  
 2 Philip Bäck              93 Värmdö IF              7.83  
 3 Carl Sténson             93 Huddinge AIS           7.96  
 4 Philip Green             93 Hammarby IF            7.96  
 5 Filip Hjort              93 Säters IF FIK          8.02  
 6 Joakim Bergström         93 Upsala IF              8.11  
 7 Axel Kjell               93 Turebergs FK           8.15  
 8 Andrej Khromchanka       93 Tullinge-Tumba FF      8.55  
   
P10 LÄNGDHOPP ZON                    
 1 Nils Måhlén              93 Sundbybergs IK          386  A
 2 Todd Forsberg            93 Täby IS                 383  B
 3 Philip Green             93 Hammarby IF             382  B
 4 Philip Bäck              93 Värmdö IF               371  B 362
 5 Filip Hjort              93 Säters IF FIK           371  B 342
 6 Kalle Nissén             93 Sundbybergs IK          366  B
 7 Andy Fridén Karlström    93 IFK Tumba               358  A
 8 Johan Nylander           93 Saltsjöbadens IF        357  B
 9 Jonathan Ringqvist       93 Nyköpings BIS           353  B 340
10 Axel Kjell               93 Turebergs FK            353  B 339
11 Andrej Khromchanka       93 Tullinge-Tumba FF       352  B
12 Joakim Bergström         93 Upsala IF               336  A
13 Rickard Dahlin           93 Sundbybergs IK          332  B
14 Mattias Sanemo           93 Huddinge AIS            330  A
15 Robin Nordkvist          93 Huddinge AIS            329  A 329
16 Emil Ahlin               93 Sundbybergs IK          329  A 308
17 Timo Puttala             93 Saltsjöbadens IF        327  B
18 Anton Green              93 Hammarby IF             322  B
19 Kaj Franzén              93 Fredrikshofs FIF        316  B
20 Douglas Wentzel          93 Huddinge AIS            311  B
21 André Famili             93 Sundbybergs IK          306  A
22 Håkan Svensson           93 Turebergs FK            305  B
23 Mattias Åkerström        93 Nynäshamns FK           304  A
24 Ruben Thorell            93 Värmdö IF               303  A
25 Marcus Gefert            93 Huddinge AIS            301  A
26 Emil Samuelsson          93 Hammarby IF             299  A 293
27 Jakob Fitger             93 Saltsjöbadens IF        299  A 291
28 Gustav Nordkvist         93 Väsby IK                295  A
29 Pontus Danielsson        93 IFK Tumba               293  A
30 Joakim Olsson            93 IF Triangeln            288  B
31 Martin Bruntegaudaa      93 Huddinge AIS            279  B
32 John Wallander-Hugo      93 Huddinge AIS            272  A
33 Fredrik Ekstrand         93 Huddinge AIS            258  A
34 Jacob Månsson            93 Saltsjöbadens IF        237  A
35 Nils Lindberg            93 Saltsjöbadens IF        231  B
36 Joakim Lindström         93 Rånäs 4H                197  B
   Chris Hedbom             92 Huddinge AIS       Ej start  A
   
P10 KULA 2,0 KG                      
 1 Niklas Lindstedt         93 Hässelby SK             822  Rek
 2 Philip Bäck              93 Värmdö IF               820  
 3 Carl Sténson             93 Huddinge AIS            816  
 4 Tomi Luttunen            93 Norrköpings FIK         799  
 5 Mattias Åkerström        93 Nynäshamns FK           787  
 6 Philip Green             93 Hammarby IF             715  
 7 Axel Kjell               93 Turebergs FK            682  
 8 Andrej Khromchanka       93 Tullinge-Tumba FF       678  
 9 Filip Hjort              93 Säters IF FIK           613  
10 Joakim Lindström         93 Rånäs 4H                609  
11 Joakim Olsson            93 IF Triangeln            605  
12 Ludwig Löhr-T            93 Turebergs FK            588  
13 Marcus Gefert            93 Huddinge AIS            582  
14 Joakim Sandin            93 Hanvikens SK            576  
15 Timo Puttala             93 Saltsjöbadens IF        548  
16 Martin Bruntegaudaa      93 Huddinge AIS            543  
17 Joakim Bergström         93 Upsala IF               541  
18 Mattias Sanemo           93 Huddinge AIS            540  
19 Robin Nordkvist          93 Huddinge AIS            535  
20 Jacob Månsson            93 Saltsjöbadens IF        499  
21 Douglas Wentzel          93 Huddinge AIS            479  
22 Nils Lindberg            93 Saltsjöbadens IF        391  
   John Wallander-Hugo      93 Huddinge AIS       Ej start  
   
P9  400 M                            
     1                               
     2                               
     3                               
 1 Ibrahima Sonko           94 Saltsjöbadens IF    1.22.91  3
 2 Martin Lindén            94 Hanvikens SK        1.24.10  4
 3 Oliver Spiers            94 Turebergs FK        1.30.43  11
 4 Bruno Solavera           94 Turebergs FK        1.30.47  12
 5 Daniel Svensson          94 Danderyds SK        1.36.70  14
 6 Hugo Åhs                 94 Hammarby IF         1.40.62  17
   Fredrik Lundqvist        94 Danderyds SK       Ej start  
 1 Niklas Karlsson          94 Mälarö SOK          1.24.19  5
 2 Leonard Garg             94 Turebergs FK        1.25.79  7
 3 Linde Mattsson           94 Hammarby IF         1.28.92  9
 4 Erik Björk               94 Danderyds SK        1.29.72  10
 5 Erik Bergsten            94 Turebergs FK        1.35.85  13
 6 Olov Ekström             94 Rånäs 4H            1.46.18  18
 7 Niklas Lindström         94 Rånäs 4H            1.51.87  19
   Anton Nordback          94 Upsala IF          Ej start  
   William Oberg            94 Danderyds SK       Ej start  
 1 Robert Stafsén           94 Kungsängens SK      1.21.71  1
 2 Axel Jacobsson           94 IFK Lidingö         1.21.79  2
 3 Simon Pettersson         94 Örbyhus IF Friidr   1.24.63  6
 4 Emil Söderlund           94 Turebergs FK        1.26.11  8
 5 Anders Hedelin           94 IFK Lidingö         1.37.08  15
 6 David Adolfsson          94 Sundbybergs IK      1.37.76  16
   
P9  40 M HÄCK SPECIAL                
    FÖRSÖK 1                         
 1 Simon Pettersson         94 Örbyhus IF Friidr      7.66  F 
 2 Ibrahima Sonko           94 Saltsjöbadens IF       8.37  F 
 3 Fredrik Lundqvist        94 Danderyds SK           8.41  F 
 4 Erik Björk               94 Danderyds SK           8.56  F 
 5 Robert Stafsén           94 Kungsängens SK         8.74   
 6 Bruno Solavera           94 Turebergs FK           9.30   
 7 Hugo Åhs                 94 Hammarby IF            9.62   
 8 Mattis Jämtbäck          94 Turebergs FK          10.54   
    FÖRSÖK 2                         
 1 Anton Nordback          94 Upsala IF              8.32  F 
 2 Linde Mattsson           94 Hammarby IF            8.66  F 
 3 Emil Söderlund           94 Turebergs FK           9.29   
 4 Ludvig Florestedt        94 Hammarby IF            9.45   
 5 Leonard Garg             94 Turebergs FK           9.60   
 6 Anders Hedelin           94 IFK Lidingö            9.69   
 7 Niklas Lindström         94 Rånäs 4H              10.94   
    FÖRSÖK 3                         
 1 Axel Jacobsson           94 IFK Lidingö            8.37  F 
 2 Erik Bergsten            94 Turebergs FK           8.71  F 
 3 Johan Hillborg           94 Gefle IF               9.63   
 4 Viktor Forsberg          94 Hammarby IF           10.25   
 5 William Oberg            94 Danderyds SK          10.47   
 6 Felix Lundin             94 SoIK Hellas           10.61   
 7 Olov Ekström             94 Rånäs 4H              10.75   
 8 Fredrik Parck            94 Värmdö IF             11.69   
    FINAL                            2003-02-09
 1 Simon Pettersson         94 Örbyhus IF Friidr      7.59  Rek
 2 Anton Nordback          94 Upsala IF              8.13  
 3 Axel Jacobsson           94 IFK Lidingö            8.16  
 4 Erik Bergsten            94 Turebergs FK           8.38  
 5 Ibrahima Sonko           94 Saltsjöbadens IF       8.40  
 6 Linde Mattsson           94 Hammarby IF            8.54  
 7 Fredrik Lundqvist        94 Danderyds SK           8.57  
 8 Erik Björk               94 Danderyds SK           8.63  
   
P9  LÄNGDHOPP ZON                    
 1 Simon Pettersson         94 Örbyhus IF Friidr       368  B
 2 Axel Jacobsson           94 IFK Lidingö             342  A 339
 3 Robert Stafsén           94 Kungsängens SK          342  B 337
 4 Fredrik Lundqvist        94 Danderyds SK            341  B
 5 David Axelsson           94 Hammarby IF             331  A 326
 6 Anton Nordback          94 Upsala IF               331  A -
 7 Daniel Svensson          94 Danderyds SK            329  A 320
 8 Linde Mattsson           94 Hammarby IF             329  A 302
 9 Ibrahima Sonko           94 Saltsjöbadens IF        328  B
10 Ludvig Florestedt        94 Hammarby IF             326  A
11 Zak Gaterud              94 IF Linnéa               318  B
12 William Oberg            94 Danderyds SK            312  A
13 Martin Lindén            94 Hanvikens SK            311  B
14 Hugo Åhs                 94 Hammarby IF             295  A
15 David Adolfsson          94 Sundbybergs IK          289  A 278
16 Leonard Garg             94 Turebergs FK            289  A 244
17 Erik Björk               94 Danderyds SK            287  B
18 Mattis Jämtbäck          94 Turebergs FK            273  B
19 Johannes Bodell          94 Hofors AIF              261  A
20 Felix Lundin             94 SoIK Hellas             257  B
21 Johan Hillborg           94 Gefle IF                253  B 250
22 Olov Ekström             94 Rånäs 4H                253  B 245
23 Fredrik Parck            94 Värmdö IF               238  B
24 Niklas Lindström         94 Rånäs 4H                237  B
   
P9  KULA 2,0 KG                      
 1 Simon Pettersson         94 Örbyhus IF Friidr       704  
 2 Erik Björk               94 Danderyds SK            586  
 3 Fredrik Lundqvist        94 Danderyds SK            565  
 4 Robert Stafsén           94 Kungsängens SK          557  
 5 Viktor Forsberg          94 Hammarby IF             523  
 6 David Lind-Olsson        94 Hammarby IF             507  
 7 Ludvig Florestedt        94 Hammarby IF             503  
 8 Linde Mattsson           94 Hammarby IF             494  
 9 Johan Hillborg           94 Gefle IF                470  
10 Martin Lindén            94 Hanvikens SK            444  
11 William Oberg            94 Danderyds SK            430  
12 Daniel Svensson          94 Danderyds SK            420  
13 Olov Ekström             94 Rånäs 4H                387  
14 Felix Lundin             94 SoIK Hellas             377  
15 Niklas Lindström         94 Rånäs 4H                364  
16 Hugo Åhs                 94 Hammarby IF             324  
17 Fredrik Parck            94 Värmdö IF               180  
18 Bruno Solavera           94 Turebergs FK       Ej start  
   
P8  400 M                            
    FINAL 1                          
 1 Fredrik Samuelsson       95 Sundbybergs IK      1.20.61  1
 2 Lamnin Elias Cassama     95 Saltsjöbadens IF    1.32.78  4
 3 Niklas Henriksson        95 Tyresö FK           1.33.97  5
 4 Love Alling              95 Ingarö IF           1.35.00  7
 5 Andreas Almlöf           95 Hammarby IF         1.39.20  10
 6 Robert Green             95 Hammarby IF         1.39.46  11
 7 Hampus Söderhäll         95 Hammarby IF         1.57.03  14
 8 Lukas Lundin             96 SoIK Hellas         2.04.48  15
   Axel Börjesson           95 Hammarby IF        Ej start  
    FINAL 2                          
 1 Philip Hivander          95 IFK Lidingö         1.28.19  2
 2 Erik Wåhlin              95 SoIK Hellas         1.30.63  3
 3 Olle Ström               95 Hammarby IF         1.33.98  6
 4 Nicolas Palmberg         95 Hammarby IF         1.37.10  8
 5 Dante Lindhe             95 Ingarö IF           1.39.01  9
 6 Michael Chlebek          95 Väsby IK            1.43.14  12
 7 Andreas Winqvist         95 Hammarby IF         1.55.35  13
 8 Didrik Grahn             95 Hammarby IF         2.04.72  16
   Lukas Frisk              95 Hanvikens SK           Bröt  
   
P8  40 M HÄCK SPECIAL                
                                     
    FÖRSÖK 1                         
 1 Fredrik Samuelsson       95 Sundbybergs IK         8.14  F 
 2 Jonas Engvall            95 Hanvikens SK           8.39  F 
 3 Lamnin Elias Cassama     95 Saltsjöbadens IF       9.35  F 
 4 Sebastian Görhed         95 Hammarby IF           10.40   
 5 Christopher Nordgren     95 Hammarby IF           11.47   
 6 Andreas Winqvist         95 Hammarby IF           12.26   
    FÖRSÖK 2                         
 1 Lukas Frisk              95 Hanvikens SK           9.37  F 
 2 Alexander Persson        95 Tyresö FK              9.92  F 
 3 Robert Green             95 Hammarby IF            9.99   
 4 Max Sanderhem            95 IFK Lidingö           10.11   
 5 Eric Skagerling          95 Hammarby IF           11.05   
 6 Axel Börjesson           95 Hammarby IF           11.32   
 7 Lukas Lundin             96 SoIK Hellas           13.13   
    FÖRSÖK 3                         
 1 Nicolas Palmberg         95 Hammarby IF            8.73  F 
 2 Erik Wåhlin              95 SoIK Hellas            9.11  F 
 3 Olle Ström               95 Hammarby IF            9.37  F 
 4 Michael Chlebek          95 Väsby IK               9.86   
 5 Didrik Grahn             95 Hammarby IF           11.03   
 6 Erik Bristrand           95 Hammarby IF           11.71   
 7 Emil Nordback            95 Upsala IF             12.30   
 1 Fredrik Samuelsson       95 Sundbybergs IK         7.91  Rek
 2 Jonas Engvall            95 Hanvikens SK           8.08  
 3 Nicolas Palmberg         95 Hammarby IF            8.36  
 4 Erik Wåhlin              95 SoIK Hellas            9.01  
 5 Lamnin Elias Cassama     95 Saltsjöbadens IF       9.30  
 6 Olle Ström               95 Hammarby IF            9.47  
 7 Lukas Frisk              95 Hanvikens SK           9.54  
 8 Alexander Persson        95 Tyresö FK              9.62  
   
P8  LÄNGDHOPP ZON                    
 1 Fredrik Samuelsson       95 Sundbybergs IK          325  
 2 Nicolas Palmberg         95 Hammarby IF             295  294
 3 Jonas Engvall            95 Hanvikens SK            295  290
 4 Niklas Henriksson        95 Tyresö FK               290  
 5 Erik Wåhlin              95 SoIK Hellas             289  
 6 Robert Green             95 Hammarby IF             281  
 7 Emil Nordback            95 Upsala IF               275  
 8 Lamnin Elias Cassama     95 Saltsjöbadens IF        270  
 9 Martin Löfblom           95 Hanvikens SK            267  
10 Albin Berglund           95 Hammarby IF             266  
11 Hampus Söderhäll         95 Hammarby IF             263  
12 Andreas Winqvist         95 Hammarby IF             258  
13 Michael Chlebek          95 Väsby IK                247  
14 Andreas Almlöf           95 Hammarby IF             243  
15 Lukas Frisk              95 Hanvikens SK            229  
16 Max Sanderhem            95 IFK Lidingö             227  
17 Didrik Grahn             95 Hammarby IF             214  
18 Jonas Johansson          95 Tullinge-Tumba FF       207  
19 Erik Bäck                95 Värmdö IF               203  
20 Eric Skagerling          95 Hammarby IF             194  
21 Lukas Lundin             96 SoIK Hellas             191  
22 Gustav Hällegårdh        95 Hammarby IF             189  
23 Axel Börjesson           95 Hammarby IF             188  
24 Erik Bristrand           95 Hammarby IF             184  
25 Christopher Nordgren     95 Hammarby IF             179  
26 Jakob Ewertz             95 Hammarby IF        Ej start  
   
P8  KULA 2,0 KG                      
 1 Fredrik Samuelsson       95 Sundbybergs IK          554  
 2 Niklas Henriksson        95 Tyresö FK               520  
 3 Martin Löfblom           95 Hanvikens SK            490  
 4 Hampus Söderhäll         95 Hammarby IF             464  
 5 Erik Bäck                95 Värmdö IF               457  
 6 Love Alling              95 Ingarö IF               456  
 7 Nicolas Palmberg         95 Hammarby IF             425  376
 8 Olle Ström               95 Hammarby IF             425  346
 9 Jonas Engvall            95 Hanvikens SK            424  
10 Lukas Frisk              95 Hanvikens SK            413  
11 Andreas Winqvist         95 Hammarby IF             398  
12 Alexander Persson        95 Tyresö FK               397  
13 Robert Green             95 Hammarby IF             366  
14 Jonas Johansson          95 Tullinge-Tumba FF       340  
15 Gustav Hällegårdh        95 Hammarby IF             324  
16 Didrik Grahn             95 Hammarby IF             308  
17 Sebastian Görhed         95 Hammarby IF             271  
18 Axel Börjesson           95 Hammarby IF        Ej start  
19 Axel Rönnberg            95 Huddinge AIS       Ej start  
   
F15 200 M                            
    FINAL 1   Vind:                  
 1 Camilla Wikström         88 IF Skade              28.87  11
 2 Anna Aronsson            88 Väsby IK              29.71  16
 3 Anna Ericsson            89 Tullinge-Tumba FF     31.40  27
    FINAL 2                          
 1 Maja Armandt             88 Tyresö FK             28.12  6
 2 Emelie Eriksson          88 Väsby IK              28.13  7
 3 Elsa Hammar              89 IFK Lidingö           30.31  19
 4 Jennifer Alabi           91 Gefle IF              31.18  26
   Elin Martinsson          88 IF Skade           Ej start  
    FINAL 3                          
 1 Michaela Reali           88 Tyresö FK             29.39  12
 2 Maria Persson            89 Hanvikens SK          30.43  21
 3 Beatrice Strand          90 Väsby IK              30.64  22
 4 Alexandra Wicksell       89 Värmdö IF             30.65  23
    FINAL 4                          
 1 Johanna Liljenberg       89 Huddinge AIS          28.03  4
 2 Minna Jansson            88 Mälarhöjdens IK       28.61  9
 3 Johanna Ramsell          89 Väsby IK              30.40  20
 4 Moa Hedström             89 IF Skade              30.86  24
    FINAL 5                          
 1 Sophia Ångström          90 Huddinge AIS          29.62  15
 2 Erica Henesand           88 Väsby IK              31.78  28
 3 Cecilia Stjernkvist      91 Saltsjöbadens IF      34.82  33
   Sofie Gyllensvärd        92 Saltsjöbadens IF   Ej start  
   Ellen Eklöf              89 Kungsängens SK     Ej start  
    FINAL 6                          
 1 Louise Gyllenram         91 Saltsjöbadens IF      30.99  25
 2 Karolina Ersson          89 Sundbybergs IK        31.80  29
 3 Emelina Soto             89 IFK Tumba             32.42  31
 4 Mirjam van den Bosch     89 IF Skade              34.64  32
    FINAL 7                          
 1 Sara Carlsson-Odell      89 Hammarby IF           28.82  10
 2 Jennifer Kananke         88 Sundbybergs IK        29.45  13
 3 Hanna Wike               88 Gefle IF              29.49  14
 4 Jessica Torsell          91 Saltsjöbadens IF      29.99  17
    FINAL 8                          
 1 Linn Johansson           88 Hammarby IF           28.08  5
 2 Lina Nätterlund          88 Gefle IF              28.44  8
 3 Johanna Holmqvist        88 Gefle IF              32.37  30
   Ellinor Rosenquist       89 Norrköpings FIK    Ej start  
    FINAL 9                          
 1 Sofia Stensiö            88 Kungsängens SK        26.33  1
 2 Lisa Nilsson             88 Turebergs FK          26.68  2
 3 Linnéa Halvarsson        88 Turebergs FK          27.21  3
 4 Jessika Enlund           89 Gefle IF              30.18  18
   
F15 1000 M                           
    FINAL 1                          
 1 Anna Berg                88 Täby IS             3.00.97  1
 2 Ann-Sofie Gimdalen       88 Täby IS             3.13.28  3
 3 Catrin Fahlén            89 Hammarby IF         3.18.72  5
 4 Christina Lindblom       88 Hässelby SK         3.22.18  6
 5 Jessika Enlund           89 Gefle IF            3.26.57  8
 6 Åsa Frögeli              89 Tullinge-Tumba FF   3.29.04  10
 7 Karolina Nyrenström      88 Ununge IF           3.29.17  11
 8 Johanna Schütz           88 Sundbybergs IK      3.31.00  12
    FINAL 2                          
 1 Maria Söderström         88 Täby IS             3.10.96  2
 2 Sandra Lundberg          89 Mälarö SOK          3.18.19  4
 3 Malin Leijon-Lind        89 Österhaninge IF     3.22.32  7
 4 Tove Nyberg              89 Saltsjöbadens IF    3.27.40  9
 5 Malin Jelk               89 Säters IF FIK       3.57.82  13
 6 Ellen Eklöf              89 Kungsängens SK      4.16.90  14
   
F15 60 M HÄCK 76,2 CM                
    FÖRSÖK 1   Vind:                 
 1 Elin Martinsson          88 IF Skade               9.69  AF  
 2 Ellinor Rosenquist       89 Norrköpings FIK        9.87  AF  
 3 Sara Carlsson-Odell      89 Hammarby IF           10.18  BF  
 4 Sandra Andersson         89 Tullinge-Tumba FF     10.83  BF  
 5 Erica Henesand           88 Väsby IK              11.22  BF  
 6 Nathalie Hedin           88 Sundbybergs IK        11.56    
 7 Emelina Soto             89 IFK Tumba             12.48    
    FÖRSÖK 2                         
 1 Fatima Makakala          89 Hammarby IF            9.41  AF  
 2 Linn Johansson           88 Hammarby IF            9.59  AF  
 3 Emelie Haparanta         88 Täby IS                9.71  AF  
 4 Anna Ericsson            89 Tullinge-Tumba FF     11.20  BF  
 5 Moa Hedström             89 IF Skade              11.48    
   Johanna Ransell          89 Väsby IK               Bröt    
    FÖRSÖK 3                         
 1 Lise Hellqvist           88 Österhaninge IF        9.23  AF  
 2 Sofia Stensiö            88 Kungsängens SK         9.38  AF  
 3 Elise Råman-Delin        88 Upsala IF              9.58  AF  
 4 Elin Högberg             89 Hammarby IF           10.66  BF  
 5 Camilla Wikström         88 IF Skade              11.46    
 6 Mirjam van den Bosch     89 IF Skade              13.75    
   Thérèse Eriksson         88 Täby IS                Bröt    
    FÖRSÖK 4                         
 1 Hanna Tjernell           89 SoIK Hellas            9.96  BF  
 2 Jenny Davidsson          88 Hammarby IF           10.17  BF  
 3 Jennifer Kananke         88 Sundbybergs IK        10.91  BF  
 4 Jessika Enlund           89 Gefle IF              11.62    
 5 Josefin Jansson          89 Östhammar FI          11.63    
 6 Alexandra Wicksell       89 Värmdö IF             11.88    
   Emilie Andersson         89 Kungsängens SK         Bröt    
    B-FINAL 1                        
 1 Hanna Tjernell           89 SoIK Hellas            9.92  
 2 Jenny Davidsson          88 Hammarby IF           10.24  
 3 Sara Carlsson-Odell      89 Hammarby IF           10.35  
 4 Sandra Andersson         89 Tullinge-Tumba FF     10.60  
 5 Elin Högberg             89 Hammarby IF           10.65  
 6 Jennifer Kananke         88 Sundbybergs IK        11.00  
 7 Anna Ericsson            89 Tullinge-Tumba FF     11.04  
 8 Erica Henesand           88 Väsby IK              11.34  
    A-FINAL 1                        
 1 Lise Hellqvist           88 Österhaninge IF        9.19  Rek
 2 Elise Råman-Delin        88 Upsala IF              9.31  
3= Fatima Makakala          89 Hammarby IF            9.43  
3= Sofia Stensiö            88 Kungsängens SK         9.43  
 5 Linn Johansson           88 Hammarby IF            9.43  
 6 Emelie Haparanta         88 Täby IS                9.61  
 7 Ellinor Rosenquist       89 Norrköpings FIK        9.73  
 8 Elin Martinsson          88 IF Skade               9.83  
   
F15 STAVHOPP                         
 1 Moa Thorstensson         90 Hammarby IF             242  
 2 Frida Viklund            89 Bromma IF               232  
 3 Johanna Ransell          89 Väsby IK                222  
 4 Elin Martinsson          88 IF Skade                202  
 5 Jessika Enlund           89 Gefle IF                192  
   
F15 LÄNGDHOPP                        
 1 Emilie Andersson         89 Kungsängens SK          524  A
 2 Lise Hellqvist           88 Österhaninge IF         516  B
 3 Emelie Haparanta         88 Täby IS                 506  B
 4 Sofia Stensiö            88 Kungsängens SK          495  B
 5 Hanna Tjernell           89 SoIK Hellas             492  B
 6 Fatima Makakala          89 Hammarby IF             489  A
 7 Linnéa Halvarsson        88 Turebergs FK            482  A
 8 Elise Råman-Delin        88 Upsala IF               481  A
 9 Lisa Nilsson             88 Turebergs FK            473  B 472
10 Michaela Reali           88 Tyresö FK               473  A 463
11 Ellinor Rosenquist       89 Norrköpings FIK         452  A
12 Josefin Jansson          89 Östhammar FI            440  A
13 Camilla Wikström         88 IF Skade                439  B
14 Sara Carlsson-Odell      89 Hammarby IF             435  B 425
15 Jessika Enlund           89 Gefle IF                435  A 421
16 Jenny Davidsson          88 Hammarby IF             432  B 428
17 Moa Hedström             89 IF Skade                432  A 425
18 Emelie Andersson         89 Säters IF FIK           426  A
19 Suzann Geries            88 IF Skade                425  A
20 Sandra Andersson         89 Tullinge-Tumba FF       423  B
21 Lina Nätterlund          88 Gefle IF                409  B
22 Hanna Olin               89 Hammarby IF             404  A 371
23 Jennifer Kananke         88 Sundbybergs IK          404  A -
24 Anna Ericsson            89 Tullinge-Tumba FF       400  A
25 Edina Shehu              89 Hammarby IF             399  A
26 Linnéa Östling           89 IF Skade                392  B
27 Johanna Holmqvist        88 Gefle IF                390  A
28 Thérèse Eriksson         88 Täby IS                 388  B
29 Hanna Wike               88 Gefle IF                383  B
30 Emelie Eriksson          88 Väsby IK                363  B
31 Erica Henesand           88 Väsby IK                354  B
32 Jennifer Törnqvist       89 Hanvikens SK            351  B
33 Mirjam van den Bosch     89 IF Skade                343  A
34 Cecilia Winkler          88 Täby IS                 339  B 336
35 Sara Johansson           89 Tullinge-Tumba FF       339  A 301
36 Linda Tervo              89 Tullinge-Tumba FF       331  B
37 Malin Jelk               89 Säters IF FIK           327  A
   Elin Martinsson          88 IF Skade           Ej start  B
   
F15 KULA 3,0 KG                      
 1 Josefine Bark            88 Tyresö FK               997  
 2 Janna Piikkarainen       89 Hammarby IF             993  
 3 Linda Tervo              89 Tullinge-Tumba FF       979  
 4 Suzann Geries            88 IF Skade                971  
 5 Michaela Franke-R        88 IFK Lidingö             946  
 6 Emelie Andersson         89 Säters IF FIK           900  
 7 Elise Råman-Delin        88 Upsala IF               830  
 8 Petra Johansson          89 Hammarby IF             772  
 9 Camilla Wikström         88 IF Skade                768  
10 Johanna Strauss          89 Hammarby IF             766  
11 Lise Hellqvist           88 Österhaninge IF         765  
12 Ellen Eklöf              89 Kungsängens SK          685  665
13 Linnéa Östling           89 IF Skade                685  656
14 Malin Jelk               89 Säters IF FIK           668  
15 Karolina Ersson          89 Sundbybergs IK          642  
16 Sara Johansson           89 Tullinge-Tumba FF       609  
   
F13 600 M                            
    FINAL 1                          
 1 Paulina Engfors          90 Hammarby IF         1.51.19  4
 2 Beatrice Strand          90 Väsby IK            1.54.47  5
 3 Ulrika Sjöberg           90 Ingarö IF           2.02.73  8
 4 Ellinor Edfors           90 Hanvikens SK        2.04.52  9
 5 Gabriella Görhed         90 Hammarby IF         2.07.28  11
 6 Louise Hedman            90 IF Linden           2.13.70  15
    FINAL 2                          
 1 Sofia Sjöö               90 Saltsjöbadens IF    1.59.28  7
 2 Ellen Hedin              90 IF Skade            2.06.39  10
 3 Linnéa Wahlund-H         90 Ingarö IF           2.12.09  13
 4 Emelie Utterström        90 Hammarby IF         2.14.74  16
   Emma Josefsson-M         90 Hammarby IF        Ej start  
   Therese Kollin           90 Täby IS            Ej start  
    FINAL 3                          
 1 Alessandra Graziosi      90 Hammarby IF         1.48.10  1  Rek
 2 Nathalie Rohlén          90 IFK Lidingö         1.48.28  2
 3 Sofia Öberg              90 IFK Lidingö         1.49.38  3
 4 Emily Johansson          90 Mälarhöjdens IK     1.56.59  6
 5 Jessica Nalin            90 Hässelby SK         2.12.03  12
 6 Linda Levander           90 Täby IS             2.12.41  14
   
F13 60 M HÄCK 76,2 CM                
                                     
    FÖRSÖK 1   Vind:                 
 1 Victoria Johansson       90 Norrköpings FIK       11.34  F 
 2 Sofia Tängelin           90 Täby IS               11.77  F 
 3 Alexandra Malmsjö        90 Saltsjöbadens IF      12.21   
 4 Ellinor Edfors           90 Hanvikens SK          12.35   
   Frida Nyström            90 IF Skade           Ej start   
    FÖRSÖK 2                         
 1 Sofia Carls              90 Hammarby IF           10.58  F 
 2 Patricia Johansson       90 Österhaninge IF       11.69  F 
 3 Emelie Strand            90 Sundbybergs IK        11.97  F 
 4 Therese Kollin           90 Täby IS               12.28   
 5 Jennifer Lundgren        90 Österhaninge IF       12.82   
 6 Jessica Nalin            90 Hässelby SK           14.34   
    FÖRSÖK 3                         
 1 Sophia Ångström          90 Huddinge AIS          11.04  F 
 2 Anna Larsson             90 Sundbybergs IK        12.00  F 
 3 Sara Stenly              90 Bromma IF             12.17  F 
 4 Gabriella Görhed         90 Hammarby IF           12.28   
 5 Emelie Utterström        90 Hammarby IF           13.45   
 6 Julia Jacobsson          90 Turebergs FK          13.83   
 7 Ella Mattsson            90 Hammarby IF           14.18   
   Rebecca Norman           90 IF Skade           Ej start   
 1 Sophia Ångström          90 Huddinge AIS          10.49  
 2 Patricia Johansson       90 Österhaninge IF       10.71  
 3 Sofia Carls              90 Hammarby IF           10.79  
 4 Victoria Johansson       90 Norrköpings FIK       11.36  
 5 Sofia Tängelin           90 Täby IS               11.51  
 6 Emelie Strand            90 Sundbybergs IK        11.95  
 7 Sara Stenly              90 Bromma IF             12.30  
 8 Anna Larsson             90 Sundbybergs IK        12.49  
   
F13 HÖJDHOPP                         
 1 My Nordström             90 IK Tiwaz                148  
 2 Gabriella Görhed         90 Hammarby IF             139  
 3 Therese Kollin           90 Täby IS                 139  
 4 Sofia Carls              90 Hammarby IF             139  
 5 Ellen Hedin              90 IF Skade                133  
 6 Ella Mattsson            90 Hammarby IF             130  
 7 Dzesika Taub             90 Sundbybergs IK          130  
 8 Rebecca Norman           90 IF Skade                127  
 9 Alexandra Malmsjö        90 Saltsjöbadens IF        118  
10 Ellinor Edfors           90 Hanvikens SK            115  
11 Erika Haglund            90 Norrköpings FIK         115  
12 Jessica Nalin            90 Hässelby SK         Ej res.  
13 Nilofar Alizadeh         90 Spårvägens FK       Ej res.  
   
F13 STAVHOPP                         
 1 Therese Kollin           90 Täby IS                 184  
 2 Sofia Carls              90 Hammarby IF             184  
 3 Petra Larsson            90 IF Skade                174  
 4 Jessica Nalin            90 Hässelby SK             174  
 5 Frida Nyström            90 IF Skade                164  
   Sara Gustafsson          90 IF Skade           Ej start  
   
F13 TRESTEG ZON                      
 1 Emelie Strand            90 Sundbybergs IK          921  
 2 Sofia Tängelin           90 Täby IS                 916  908
 3 Sofia Carls              90 Hammarby IF             916  896
 4 Erika Haglund            90 Norrköpings FIK         915  
 5 Sara Stenly              90 Bromma IF               912  
 6 Jennifer Lundgren        90 Österhaninge IF         891  
 7 Sara Johansson           90 Huddinge AIS            888  
 8 Petra Larsson            90 IF Skade                877  
 9 Frida Nyström            90 IF Skade                862  
10 Emily Brennan            90 Väsby IK                828  
11 Louise Larsson           90 Hammarby IF             791  
12 Anna Larsson             90 Sundbybergs IK          750  
   Therese Kollin           90 Täby IS            Ej start  
   
F13 KULA 2,0 KG                      
 1 Victoria Johansson       90 Norrköpings FIK        1179  Rek
 2 Emma Wallin              90 Kungsängens SK         1012  
 3 Petra Lindqvist          90 Kungsängens SK          937  
 4 Louise Johansson         90 Södertälje IF           826  
 5 Gabriella Görhed         90 Hammarby IF             822  801
 6 Emma Josefsson-M         90 Hammarby IF             822  794
 7 Therese Kollin           90 Täby IS                 812  
 8 Frida Dahlros-S          90 Sundbybergs IK          782  
 9 Sara Johansson           90 Huddinge AIS            744  
10 Ulrika Sjöberg           90 Ingarö IF               736  
11 Emily Brennan            90 Väsby IK                722  
12 Ella Mattsson            90 Hammarby IF             683  
13 Emelie Utterström        90 Hammarby IF             648  
14 Louise Larsson           90 Hammarby IF             619  
15 Ellinor Edfors           90 Hanvikens SK            578  
   
F12 600 M                            
    FINAL 1                          
 1 Fanny Baeckström         91 Fredrikshofs FIF    1.57.59  3
 2 Emma Schade              91 Gefle IF            2.04.99  9
 3 Malin Lundin-S           91 Mälarhöjdens IK     2.09.05  11
 4 Michelle van Berlekom    91 IF Linnéa           2.10.51  12
 5 Josefine Rosén           91 Turebergs FK        2.10.60  13
 6 Amanda Gardell           91 Saltsjöbadens IF    2.11.55  14
 7 Linde Sedell             91 Hammarby IF         2.11.91  15
    FINAL 2                          
 1 Ulrika Jakobsson         91 Hammarby IF         1.55.47  1
 2 Vanessa Westerfelt       91 Fredrikshofs FIF    1.58.05  4
 3 Olivia Lind              91 Gefle IF            2.02.30  8
 4 Lovisa Hjalmarsson       91 Säters IF FIK       2.13.98  16
 5 Frida Franzén            91 Täby IS             2.18.13  18
 6 Anna Hedin               91 IF Skade            2.21.84  20
   Emelie Svensson          91 Huddinge AIS           Bröt  
    FINAL 3                          
 1 Li Quistberg             91 Mälarhöjdens IK     1.57.03  2
 2 Anna-Lisa Lundqvist      91 Huddinge AIS        1.59.99  5
 3 Julia Appeldahl          91 Kungsängens SK      2.00.98  6
 4 Charlotta Dahlqvist      91 IFK Lidingö         2.01.45  7
 5 Josephine Ekholm         91 Hammarby IF         2.07.18  10
 6 Veronica Berg            91 Täby IS             2.16.61  17
 7 Jessica Bark             91 Tyresö FK           2.20.32  19
   
F12 60 M HÄCK  76,2 CM               
     1                               
    FÖRSÖK 1   Vind:                 
 1 Sophie Kling             91 Kungsängens SK        12.89  BF 
 2 Malin Lundin-S           91 Mälarhöjdens IK       13.37  BF 
 3 Evelina Nicolson         91 Huddinge AIS          13.50  BF 
 4 Sanna Råman-Delin        91 Upsala IF             13.55  BF 
 5 Amanda Gardell           91 Saltsjöbadens IF      13.66  BF 
 6 Julia Andersson          91 Hammarby IF           14.82   
    FÖRSÖK 2                         
 1 Olivia Löhr-T            91 Turebergs FK          11.37  AF 
 2 Li Quistberg             91 Mälarhöjdens IK       11.65  AF 
 3 Ulrika Jakobsson         91 Hammarby IF           12.08  AF 
 4 Olivia Lind              91 Gefle IF              12.12  AF 
 5 Emilia Messinger         91 Hässelby SK           17.79   
 6 Sofia Eriksson           91 Hammarby IF           18.22   
    FÖRSÖK 3                         
 1 Malin Winqvist           91 Mälarhöjdens IK       12.19  AF 
 2 Emma Schade              91 Gefle IF              12.59  AF 
 3 Louise Anebygd           91 IFK Tumba             12.95  BF 
 4 Jenny Antonsson          91 Ärla IF               13.04  BF 
 5 Lovisa Hjalmarsson       91 Säters IF FIK         13.75   
 6 Jennie Larsson           91 Säters IF FIK         14.38   
 7 Frida Franzén            91 Täby IS               14.70   
    FÖRSÖK 4                         
 1 Vanessa Westerfelt       91 Fredrikshofs FIF      11.66  AF 
 2 Jennifer Alabi           91 Gefle IF              12.70  AF 
 3 Linnéa Pira              91 IF Skade              13.66  BF 
 4 Anna Bristrand           91 Hammarby IF           13.70   
 5 Lina Lundgren            91 Hanvikens SK          15.21   
 6 Anna-Lisa Lundqvist      91 Huddinge AIS          17.75   
   Emelie Svensson          91 Huddinge AIS       Ej start   
    B-FINAL 1                        
 1 Sophie Kling             91 Kungsängens SK        12.59  
 2 Jenny Antonsson          91 Ärla IF               12.65  
 3 Evelina Nicolson         91 Huddinge AIS          13.30  
 4 Amanda Gardell           91 Saltsjöbadens IF      13.36  
 5 Sanna Råman-Delin        91 Upsala IF             13.49  
 6 Linnéa Pira              91 IF Skade              13.55  
 7 Malin Lundin-S           91 Mälarhöjdens IK       13.88  
   Louise Anebygd           91 IFK Tumba          Ej start  
 1 Vanessa Westerfelt       91 Fredrikshofs FIF      11.36  
 2 Olivia Löhr-T            91 Turebergs FK          11.64  
 3 Li Quistberg             91 Mälarhöjdens IK       11.81  
 4 Olivia Lind              91 Gefle IF              11.98  
 5 Jennifer Alabi           91 Gefle IF              12.08  
 6 Emma Schade              91 Gefle IF              12.38  
 7 Malin Winqvist           91 Mälarhöjdens IK       12.40  
   Ulrika Jakobsson         91 Hammarby IF        Ej start  
   
F12 HÖJDHOPP                         
 1 Zoe Primus               91 Mälarhöjdens IK         136  
 2 Malin Lundin-S           91 Mälarhöjdens IK         130  
 3 Louise Anebygd           91 IFK Tumba               127  
 4 Jennifer Alabi           91 Gefle IF                124  
5= Sara Martinsson          91 Hammarby IF             118  
5= Anna Söderström          91 Hammarby IF             118  
 7 Jessica Torsell          91 Saltsjöbadens IF        118  
8= Saga Engström-C          91 Spårvägens FK           118  
8= Olivia Löhr-T            91 Turebergs FK            118  
10 Jennie Larsson           91 Säters IF FIK           118  
1= Linnéa Pira              91 IF Skade                115  
1= Anna-Lisa Lundqvist      91 Huddinge AIS            115  
13 Sophie Kling             91 Kungsängens SK          115  
14 Anna Bristrand           91 Hammarby IF             110  
15 Lina Lundgren            91 Hanvikens SK            105  
16 Julia Andersson          91 Hammarby IF             105  
   Amanda Roa Thorén        91 IFK Tumba           Ej res.  
   
F12 STAVHOPP                         
 1 Emilia Messinger         91 Hässelby SK             174  
   
F12 TRESTEG ZON                      
 1 Jenny Antonsson          91 Ärla IF                 911  
 2 Emilia Messinger         91 Hässelby SK             884  
 3 Ulrika Jakobsson         91 Hammarby IF             869  
 4 Li Quistberg             91 Mälarhöjdens IK         858  
 5 Malin Winqvist           91 Mälarhöjdens IK         833  
 6 Anna-Lisa Lundqvist      91 Huddinge AIS            828  
 7 Sanna Råman-Delin        91 Upsala IF               823  
 8 Sophie Kling             91 Kungsängens SK          802  
 9 Sara Martinsson          91 Hammarby IF             781  
10 Linnéa Pira              91 IF Skade                773  
11 Frida Franzén            91 Täby IS                 765  
12 Sofia Eriksson           91 Hammarby IF             758  
13 Julia Andersson          91 Hammarby IF             722  
14 Jennie Larsson           91 Säters IF FIK           669  
   
F12 KULA 2,0 KG                      
 1 Sophie Kling             91 Kungsängens SK         1022  
 2 Alexandra Kaludjerovic   91 Spårvägens FK           854  
 3 Anna-Lisa Lundqvist      91 Huddinge AIS            841  
 4 Malin Winqvist           91 Mälarhöjdens IK         831  
 5 Sanna Råman-Delin        91 Upsala IF               779  
 6 Linnéa Pira              91 IF Skade                760  
 7 Emilia Messinger         91 Hässelby SK             739  
 8 Frida Franzén            91 Täby IS                 707  
 9 Julia Carlsson           91 Sundbybergs IK          687  
10 Sandra Holm              91 Nynäshamns FK           686  
11 Karin Alfredsson         91 Hammarby IF             681  
12 Vanessa Westerfelt       91 Fredrikshofs FIF        650  
13 Magda Woldu              91 Spårvägens FK           638  
14 Ellen Nordgren           91 Hammarby IF             621  
15 Lina Lundgren            91 Hanvikens SK            619  
16 Jessica Bark             91 Tyresö FK               613  
17 Anna Hedin               91 IF Skade                572  
18 Jennie Larsson           91 Säters IF FIK           548  
19 Emma Schade              91 Gefle IF                527  
20 Lovisa Hjalmarsson       91 Säters IF FIK           520  
21 Emma Shanwell            91 IF Linnéa               481  
22 Sara Frodin              91 Hanvikens SK            472  
23 Sofia Eriksson           91 Hammarby IF             453  
24 Amanda Roa Thorén        91 IFK Tumba               387  
   Jessica Torsell          91 Saltsjöbadens IF   Ej start  
   Suzi Tzehaye             91 Spårvägens FK      Ej start  
   
F11 600 M                            
     1                               
 1 Malin Sjöblom            92 Fredrikshofs FIF    2.05.14  6
 2 Ronja Haag               92 Norrköpings FIK     2.06.01  7
 3 Anna Jacobsson           92 IFK Lidingö         2.06.31  8
 4 Beatrice Kollin          92 Täby IS             2.11.21  12
 5 Kajsa Barr               92 Sundbybergs IK      2.11.60  13
   Malin Sjöberg            92 IF Skade           Ej start  
     2                               
 1 Eleonor Nakunzi          92 Sundbybergs IK      1.54.25  1
 2 Tove Pettersson          92 Norrköpings FIK     1.54.38  2
 3 Fanny Lundmark           92 IF Skade            2.10.14  10
 4 Frida Holm               92 Huddinge AIS        2.10.65  11
 5 Hanna Eriksson-Wiita     92 Ingarö IF           2.32.57  28
 6 Linda Maxe               92 Gefle IF            2.44.08  29
 7 Malin Hökfeldt-Ö         92 Turebergs FK        3.07.46  30
     3                               
 1 Helena Karlsson          92 Mälarö SOK          2.01.81  4
 2 Linnéa Alstermark        92 Hammarby IF         2.02.10  5
 3 Sandra Knezevic          92 Huddinge AIS        2.14.57  15
 4 Matilda Schütts          92 Sundbybergs IK      2.20.92  22
 5 America Solavera         92 Turebergs FK        2.23.17  24
 6 Isabella Wahlund-H       92 Ingarö IF           2.30.37  26
   Fanny Johansson          92 IF Skade           Ej start  
     4                               
 1 Martina Salander         92 Fredrikshofs FIF    1.54.91  3
 2 Josefin Gullstrand       92 IFK Lidingö         2.13.18  14
 3 Theresia Thurin          92 Säters IF FIK       2.15.94  16
 4 Frida Retsloff           92 Hammarby IF         2.16.93  18
 5 Malin Emilsson           92 Rånäs 4H            2.19.78  20
 6 Delise Berglund-K        92 Turebergs FK        2.20.05  21
 7 Julia Willgård           92 IF Linden           2.21.82  23
     5                               
 1 Jasmine Sabir-T          92 Hammarby IF         2.08.61  9
 2 Frida Sundin             92 Ingarö IF           2.16.72  17
 3 Annie Forsblad           92 Turebergs FK        2.18.09  19
 4 Isabell Strömsund        92 Hanvikens SK        2.26.87  25
 5 Kathrine Lundström       92 Turebergs FK        2.30.67  27
   Molly Nilsson            92 Nynäshamns FK      Ej start  
   Lina Magnusson           92 Rånäs 4H           Ej start  
   
F11 60 M HÄCK SPECIAL                
    FÖRSÖK 1   Vind:                 
 1 Amelie Teiko             92 IF Linden             10.66  AF 
 2 Lilian Gren              92 Fredrikshofs FIF      11.67  BF 
 3 Jenny Lindén             92 Hanvikens SK          11.89  BF 
 4 Siri Norberg             92 Tullinge-Tumba FF     13.41   
 5 Hanna Lilja              92 Danderyds SK          13.48   
 6 Marina Henesand          92 Väsby IK              13.58   
 7 Malin Hökfeldt-Ö         92 Turebergs FK          18.32   
    FÖRSÖK 2                         
 1 Beatrice Kollin          92 Täby IS               11.76  BF 
 2 Amanda Bodell            92 Hofors AIF            12.05  BF 
 3 Anna Jacobsson           92 IFK Lidingö           12.23   
 4 Malin Emilsson           92 Rånäs 4H              12.29   
 5 Angelica Dahlén          92 Saltsjöbadens IF      12.37   
 6 Malin Sjöberg            92 IF Skade              12.94   
 7 Hanna Grape              92 Fredrikshofs FIF      15.66   
    FÖRSÖK 3                         
 1 Emelie Larsson           92 Huddinge AIS          11.16  AF 
 2 Fanny Halvarsson         92 Säters IF FIK         11.48  AF 
 3 Felicia Niklasson        92 Hammarby IF           11.86  BF 
 4 Alina Wass               92 Hammarby IF           12.50   
 5 Theresia Thurin          92 Säters IF FIK         13.06   
 6 Ylva Johansson           92 Sundbybergs IK        14.90   
 7 Alice Hugnell            92 Turebergs FK          15.82   
    FÖRSÖK 4                         
 1 Eleonor Nakunzi          92 Sundbybergs IK        10.48  AF 
 2 Sandra Knezevic          92 Huddinge AIS          10.64  AF 
 3 Fanny Johansson          92 IF Skade              11.70  BF 
 4 Sanna Rehman             92 IFK Tumba             12.19   
 5 Elin Larsson             92 Hammarby IF           12.39   
 6 Petra Engvall            92 Hanvikens SK          12.64   
 7 Felicia Rylander         92 Väsby IK              13.22   
    FÖRSÖK 5                         
 1 Martina Salander         92 Fredrikshofs FIF      10.12  AF 
 2 Elin Lundin              92 Turebergs FK          11.55  AF 
 3 Linnéa Alstermark        92 Hammarby IF           12.06  BF LOTTAD
 4 Elin Sundborg            92 Danderyds SK          12.80   
 5 Evelina Larsson          92 Hammarby IF           12.99   
 6 Clara Holmström          92 Hammarby IF           12.99   
    FÖRSÖK 6                         
 1 Fanny Lundmark           92 IF Skade              11.02  AF 
 2 Jasmine Sabir-T          92 Hammarby IF           11.75  BF 
 3 Frida Retsloff           92 Hammarby IF           12.06   
 4 Anna Eek                 92 Hanvikens SK          12.10   
 5 Christelle Mansiamina    92 Hammarby IF           13.02   
 6 Linda Maxe               92 Gefle IF              13.76   
 7 America Solavera         92 Turebergs FK          14.44   
    B-FINAL 1                        
 1 Beatrice Kollin          92 Täby IS               11.42  
 2 Fanny Johansson          92 IF Skade              11.85  
 3 Jenny Lindén             92 Hanvikens SK          11.90  
 4 Jasmine Sabir-T          92 Hammarby IF           12.00  
 5 Amanda Bodell            92 Hofors AIF            12.11  
   Lilian Gren              92 Fredrikshofs FIF   Ej start  
   Linnéa Alstermark        92 Hammarby IF        Ej start  
   Felicia Niklasson        92 Hammarby IF        Ej start  
    A-FINAL 1                        
 1 Martina Salander         92 Fredrikshofs FIF      10.07  
 2 Eleonor Nakunzi          92 Sundbybergs IK        10.38  
 3 Amelie Teiko             92 IF Linden             10.74  
 4 Sandra Knezevic          92 Huddinge AIS          10.77  
 5 Emelie Larsson           92 Huddinge AIS          10.99  
 6 Fanny Halvarsson         92 Säters IF FIK         11.23  
 7 Elin Lundin              92 Turebergs FK          11.31  
   Fanny Lundmark           92 IF Skade               Bröt  
   
F11 HÖJDHOPP                         
 1 Fanny Lundmark           92 IF Skade                133  A
 2 Fanny Halvarsson         92 Säters IF FIK           130  A
 3 Martina Salander         92 Fredrikshofs FIF        130  B
 4 Ylva Johansson           92 Sundbybergs IK          127  B
 5 Alina Wass               92 Hammarby IF             124  B
 6 Tove Pettersson          92 Norrköpings FIK         124  A
 7 Elin Lundin              92 Turebergs FK            121  B
 8 Lina Magnusson           92 Rånäs 4H                118  B
9= Ronja Haag               92 Norrköpings FIK         118  A
9= Felicia Niklasson        92 Hammarby IF             118  A
11 Beatrice Kollin          92 Täby IS                 118  A
12 Fanny Johansson          92 IF Skade                115  A
13 Emelie Larsson           92 Huddinge AIS            115  A
14 Hanna Lilja              92 Danderyds SK            115  B
15 Alice Hugnell            92 Turebergs FK            115  B
6= Malin Emilsson           92 Rånäs 4H                110  B
6= Hanna Wedeen             92 Hässelby SK             110  B
6= Elin Sundborg            92 Danderyds SK            110  B
19 Malin Sjöberg            92 IF Skade                110  A
20 Kajsa Barr               92 Sundbybergs IK          110  A
21 Frida Retsloff           92 Hammarby IF             105  A
22 Linnéa Alstermark        92 Hammarby IF             105  A
3= Felicia Rylander         92 Väsby IK                105  B
3= Clara Holmström          92 Hammarby IF             105  A
5= Josefin Bolin            92 IF Linden               100  A
5= Petra Engvall            92 Hanvikens SK            100  B
27 Linda Maxe               92 Gefle IF                100  B
28 Isabell Strömsund        92 Hanvikens SK             95  B
29 Evelina Larsson          92 Hammarby IF              90  B
30 Erica Sunnerskog         92 Hässelby SK              90  B
31 Marina Henesand          92 Väsby IK                 85  A
   
F11 TRESTEG ZON                      
 1 Eleonor Nakunzi          92 Sundbybergs IK          907  Rek
 2 Amelie Teiko             92 IF Linden               865  
 3 Emelie Larsson           92 Huddinge AIS            839  
 4 Tove Pettersson          92 Norrköpings FIK         815  
 5 Felicia Niklasson        92 Hammarby IF             811  
 6 Beatrice Kollin          92 Täby IS                 789  
 7 Fanny Halvarsson         92 Säters IF FIK           775  
 8 Elin Sundborg            92 Danderyds SK            773  
 9 Elin Lundin              92 Turebergs FK            753  
10 Anna Eek                 92 Hanvikens SK            742  
11 Mikaela Giegold          92 Hanvikens SK            729  
12 Sanna Rehman             92 IFK Tumba               719  
13 Elin Larsson             92 Hammarby IF             717  
14 Jasmine Sabir-T          92 Hammarby IF             713  
15 Hanna Lilja              92 Danderyds SK            678  
16 Linda Maxe               92 Gefle IF                660  
17 Emelie Pettersson        94 Örbyhus IF Friidr       575  
   Alice Hugnell            92 Turebergs FK        Ej res.  
   
F11 KULA 2,0 KG                      
 1 Martina Salander         92 Fredrikshofs FIF        817  Rek
 2 Fanny Lundmark           92 IF Skade                806  
 3 Fanny Johansson          92 IF Skade                800  
 4 Molly Nilsson            92 Nynäshamns FK           792  
 5 Linnéa Rosenberg         92 IFK Tumba               738  
 6 Emelie Larsson           92 Huddinge AIS            699  
 7 Beatrice Kollin          92 Täby IS                 696  
 8 Malin Emilsson           92 Rånäs 4H                686  
 9 Freja Ström              92 Hammarby IF             659  
10 Elin Larsson             92 Hammarby IF             647  
11 Fanny Halvarsson         92 Säters IF FIK           642  
12 Hanna Wedeen             92 Hässelby SK             637  
13 Lina Magnusson           92 Rånäs 4H                617  605
14 Tove Pettersson          92 Norrköpings FIK         617  -
15 Lina Garg                92 Turebergs FK            609  
16 Angelica Dahlén          92 Saltsjöbadens IF        565  
17 Hanna Lilja              92 Danderyds SK            560  
18 Ronja Haag               92 Norrköpings FIK         555  
19 Siri Norberg             92 Tullinge-Tumba FF       543  
20 Anna Eek                 92 Hanvikens SK            525  
21 Malin Sjöberg            92 IF Skade                514  
22 Linda Maxe               92 Gefle IF                497  
23 Isabell Strömsund        92 Hanvikens SK            484  
24 Erica Sunnerskog         92 Hässelby SK             476  
   Jenny Lindén             92 Hanvikens SK       Ej start  
   Lilian Gren              92 Fredrikshofs FIF   Ej start  
   Caroline Lindblad        92 Danderyds SK       Ej start  
   America Solavera         92 Turebergs FK       Ej start  
   
F10 400 M                            
    FINAL 1                          
 1 Victoria Ricknell        93 Huddinge AIS        1.21.69  5
 2 Angelica Gustafsson      93 Mälarhöjdens IK     1.22.48  8
 3 Andrea Miras             93 Saltsjöbadens IF    1.24.65  15
 4 Emilotte Persson         93 SoIK Hellas         1.25.00  17
 5 Melina Nordström         93 SoIK Hellas         1.25.22  18
 6 Frida Nilsson            93 Saltsjöbadens IF    1.30.25  27
 7 Ronia Bergman            93 Huddinge AIS        1.30.86  28
 8 Evelina Gille            93 Hammarby IF         1.38.91  35
    FINAL 2                          
 1 Josefina Hyllenstam      93 IF Linden           1.20.39  3
 2 Rebecca Frykengård       93 Mälarhöjdens IK     1.22.00  7
 3 Jennifer Riise           93 Huddinge AIS        1.22.92  10
 4 Sara Lundqvist           93 Hammarby IF         1.25.83  19
 5 Hedvig Winther           93 Värmdö IF           1.26.78  21
 6 Linnéa Söderström-R      93 Tullinge-Tumba FF   1.43.27  36
 7 Fanny Arvidsson          93 Hammarby IF         1.45.87  37
   Louise Wickbom           93 Saltsjöbadens IF   Ej start  
    FINAL 3                          
 1 Julia Edén               93 Huddinge AIS        1.22.55  9
 2 Maria Halvarsson         93 Turebergs FK        1.23.08  11
 3 Tova Pehrsson            93 IF Skade            1.24.53  13
 4 Veronica Svensson        93 Västerås FK         1.29.09  24
 5 Sanna Skoglund           93 Hanvikens SK        1.29.12  25
 6 Emma Näslund             93 Hammarby IF         1.31.79  30
 7 Hanna Hernvall           93 Nynäshamns FK       1.34.85  33
   Rebecka Englund          93 Ingarö IF          Ej start  
    FINAL 4                          
 1 Jennie Söderholm         93 Västerås FK         1.21.04  4
 2 Emelie Wetterholm        93 Hanvikens SK        1.21.99  6
 3 Caroline Gyllenbern      93 Turebergs FK        1.24.88  16
 4 Emma Lundquist           93 Rånäs 4H            1.26.04  20
 5 Lina Andersson           93 Säters IF FIK       1.28.98  23
 6 Linnéa Ek                93 Hammarby IF         1.31.66  29
 7 Emma Ahlex               93 Sundbybergs IK      1.32.56  31
   Sigrid Nordström         93 Upsala IF          Ej start  
    FINAL 5                          
 1 Freja Calissendorff      93 Sköldinge IF        1.15.05  1
 2 Jenny Håland             93 IFK Tumba           1.19.00  2
 3 Kajsa Holmér             93 Sundbybergs IK      1.23.81  12
 4 Tove Frisk               93 Hanvikens SK        1.24.53  14
 5 Lovisa Grönros           93 Hammarby IF         1.28.85  22
 6 Catharina Lundgren       93 Valbo AIF           1.29.73  26
 7 Isabell Isberg           93 Hanvikens SK        1.32.96  32
 8 Kristina Lindberg        93 Upsala IF           1.36.81  34
   
F10 40 M HÄCK SPECIAL                
    FÖRSÖK 1                         
 1 Enyo Teiko               93 IF Linden              8.18  AF 
 2 Sara Lundqvist           93 Hammarby IF            8.97   
 3 Rebecca Frykengård       93 Mälarhöjdens IK        9.00   
 4 Isabell Isberg           93 Hanvikens SK           9.03   
 5 Sigrid Nordström         93 Upsala IF              9.04   
 6 Josefine Larsson         93 Huddinge AIS           9.07   
 7 Emma Lundquist           93 Rånäs 4H               9.17   
 8 Jenny Håland             93 IFK Tumba              9.20   
    FÖRSÖK 2                         
 1 Jasmine Burenstam        93 Vallentuna FIK         7.78  AF 
 2 Kimberlie Salomon        93 IF Linden              8.23  AF 
 3 Linnéa Ek                93 Hammarby IF            8.94   
 4 Melina Nordström         93 SoIK Hellas            9.02   
 5 Louise Wickbom           93 Saltsjöbadens IF       9.64   
 6 Evelina Gille            93 Hammarby IF            9.88   
 7 Veronica Svensson        93 Västerås FK           10.22   
 8 Sofia Bergholm           93 Hammarby IF           10.49   
    FÖRSÖK 3                         
 1 Caroline Gyllenbern      93 Turebergs FK           7.48  AF 
 2 Lina Andersson           93 Säters IF FIK          8.69  BF 
 3 Lovisa Grönros           93 Hammarby IF            8.76  BF 
 4 Hedvig Winther           93 Värmdö IF              8.89  BF 
 5 Sanna Skoglund           93 Hanvikens SK           8.92   
 6 Andrea Miras             93 Saltsjöbadens IF       9.24   
 7 Sara Niväng              93 Hammarby IF           11.33   
    FÖRSÖK 4                         
 1 Sara Kviberg             93 SoIK Hellas            8.26  AF 
 2 Erika Askervall          93 Hammarby IF            8.84  BF 
 3 Angelica Gustafsson      93 Mälarhöjdens IK        8.84  BF 
 4 Tova Pehrsson            93 IF Skade               8.98   
 5 Julia Edén               93 Huddinge AIS           9.10   
 6 Matilda Nilsson          93 Turebergs FK           9.18   
 7 Catharina Lundgren       93 Valbo AIF              9.31   
    FÖRSÖK 5                         
 1 Josefina Hyllenstam      93 IF Linden              8.07  AF 
 2 Victoria Ricknell        93 Huddinge AIS           8.37  BF 
 3 Emelie Wetterholm        93 Hanvikens SK           8.70  BF 
 4 Jenny Jansson            93 Östhammar FI           9.15   
 5 Frida Nilsson            93 Saltsjöbadens IF       9.48   
 6 Kristina Lindberg        93 Upsala IF              9.69   
 7 Emma Näslund             93 Hammarby IF            9.83   
    FÖRSÖK 6                         
 1 Jennie Söderholm         93 Västerås FK            8.11  AF 
 2 Tove Frisk               93 Hanvikens SK           8.33  AF 
 3 Jennifer Riise           93 Huddinge AIS           8.48  BF 
 4 Emilotte Persson         93 SoIK Hellas            9.05   
 5 Ronia Bergman            93 Huddinge AIS          10.16   
 6 Fanny Arvidsson          93 Hammarby IF           10.64   
 7 Emelie Larsson           93 Säters IF FIK         11.41   
    B-FINAL 1                        
 1 Lina Andersson           93 Säters IF FIK          8.31  
 2 Victoria Ricknell        93 Huddinge AIS           8.37  
 3 Jennifer Riise           93 Huddinge AIS           8.37  
 4 Emelie Wetterholm        93 Hanvikens SK           8.39  
 5 Lovisa Grönros           93 Hammarby IF            8.64  
 6 Erika Askervall          93 Hammarby IF            8.79  
 7 Angelica Gustafsson      93 Mälarhöjdens IK        8.86  
 8 Hedvig Winther           93 Värmdö IF              9.55  
    A-FINAL 1                        
 1 Caroline Gyllenbern      93 Turebergs FK           7.54  
 2 Jasmine Burenstam        93 Vallentuna FIK         7.60  
 3 Sara Kviberg             93 SoIK Hellas            8.17  
 4 Josefina Hyllenstam      93 IF Linden              8.41  
 5 Tove Frisk               93 Hanvikens SK           8.52  
 6 Jennie Söderholm         93 Västerås FK            8.54  
 7 Kimberlie Salomon        93 IF Linden              8.56  
 8 Enyo Teiko               93 IF Linden              8.87  
   
F10 LÄNGDHOPP ZON                    
 1 Jasmine Burenstam        93 Vallentuna FIK          389  A
 2 Caroline Gyllenbern      93 Turebergs FK            380  A
 3 Emma Lundquist           93 Rånäs 4H                370  B
 4 Sara Kviberg             93 SoIK Hellas             365  B
 5 Maria Halvarsson         93 Turebergs FK            352  B 351
 6 Enyo Teiko               93 IF Linden               352  A 333
 7 Fredrika Hartzell        93 Ingarö IF               350  B
 8 Jennie Söderholm         93 Västerås FK             348  B
 9 Jenny Håland             93 IFK Tumba               344  A
10 Heidi Schmidt            93 Täby IS                 342  B 338
11 Sanna Skoglund           93 Hanvikens SK            342  B 317
12 Jennifer Riise           93 Huddinge AIS            337  B
13 Josefine Larsson         93 Huddinge AIS            335  A 332
14 Matilda Nilsson          93 Turebergs FK            335  A 325
15 Rebecca Frykengård       93 Mälarhöjdens IK         333  B
16 Lina Andersson           93 Säters IF FIK           325  B
17 Josefina Hyllenstam      93 IF Linden               323  A
18 Julia Edén               93 Huddinge AIS            320  B
19 Lovisa Grönros           93 Hammarby IF             319  B
20 Jenny Jansson            93 Östhammar FI            318  A
21 Kristina Lindberg        93 Upsala IF               317  A
22 Emelie Wetterholm        93 Hanvikens SK            315  A
23 Catharina Lundgren       93 Valbo AIF               313  B
24 Veronica Svensson        93 Västerås FK             312  B
25 Andrea Miras             93 Saltsjöbadens IF        311  B
26 Melina Nordström         93 SoIK Hellas             308  A
27 Tova Pehrsson            93 IF Skade                306  A
28 Tove Frisk               93 Hanvikens SK            302  B
29 Sigrid Nordström         93 Upsala IF               301  A
30 Emma Ahlex               93 Sundbybergs IK          299  B
31 Emma Näslund             93 Hammarby IF             298  A
32 Linnéa Ek                93 Hammarby IF             292  B
33 Angelica Gustafsson      93 Mälarhöjdens IK         290  A
34 Evelina Gille            93 Hammarby IF             287  A
35 Victoria Ricknell        93 Huddinge AIS            286  B
36 Erika Askervall          93 Hammarby IF             283  B
37 Ronia Bergman            93 Huddinge AIS            282  A
38 Hedvig Winther           93 Värmdö IF               277  A
39 Linnéa Söderström-R      93 Tullinge-Tumba FF       275  B
40 Frida Nilsson            93 Saltsjöbadens IF        274  A
41 Maria Stråhle            93 Nynäshamns FK           273  A
42 Sofia Bergholm           93 Hammarby IF             269  A
43 Petra Fredriksson        93 IF Linden               265  B
44 Julia Karlsson           93 Hammarby IF             264  A
45 Kimberlie Salomon        93 IF Linden               261  A
46 Hanna Hernvall           93 Nynäshamns FK           253  A
47 Sara Niväng              93 Hammarby IF             250  A
48 Louise Wickbom           93 Saltsjöbadens IF        241  A
49 Emelie Larsson           93 Säters IF FIK           224  B
   
F10 KULA 2,0 KG                      
 1 Jennie Söderholm         93 Västerås FK             625  
 2 Heidi Schmidt            93 Täby IS                 617  
 3 Lina Andersson           93 Säters IF FIK           600  
 4 Sanna Skoglund           93 Hanvikens SK            533  521
 5 Julia Edén               93 Huddinge AIS            533  516
 6 Tove Frisk               93 Hanvikens SK            530  
 7 Sigrid Nordström         93 Upsala IF               525  
 8 Josefine Larsson         93 Huddinge AIS            521  
 9 Rebecca Frykengård       93 Mälarhöjdens IK         519  
10 Kristina Lindberg        93 Upsala IF               499  
11 Sara Palmgren            93 Sundbybergs IK          496  
12 Emelie Wetterholm        93 Hanvikens SK            492  
13 Melina Nordström         93 SoIK Hellas             472  
14 Kimberlie Salomon        93 IF Linden               467  
15 Petra Fredriksson        93 IF Linden               462  
16 Veronica Svensson        93 Västerås FK             450  
17 Jennifer Riise           93 Huddinge AIS            442  
18 Catharina Lundgren       93 Valbo AIF               439  
19 Frida Nilsson            93 Saltsjöbadens IF        429  
20 Emma Ahlex               93 Sundbybergs IK          421  
21 Isabelle Bark            93 Tyresö FK               401  
22 Linnéa Söderström-R      93 Tullinge-Tumba FF       395  
23 Emelie Larsson           93 Säters IF FIK           392  
24 Tova Pehrsson            93 IF Skade                388  
25 Ronia Bergman            93 Huddinge AIS            275  
   
F9  400 M                            
    FINAL 1                          
 1 Mathilda Karlsson        94 IFK Lidingö         1.26.68  3
 2 Stina Starke             94 Täby IS             1.32.24  16
 3 Tove Forshällen          94 Turebergs FK        1.35.95  22
 4 Sara Ericsson            94 Hammarby IF         1.46.50  31
 5 Agnes Burell             94 Täby IS             1.46.80  32
 6 Clara Sjögren            94 Saltsjöbadens IF    1.47.14  33
   Malin Carlsson           94 Hammarby IF        Ej start  
   Anna Zarén               94 Upsala IF          Ej start  
   Alexandra Persson        94 IF Linden          Ej start  
    FINAL 2                          
 1 Astrid Molander          94 IFK Tumba            ca1.28  9 tid saknas
 2 Sofie Hellström          94 Saltsjöbadens IF    1.29.56  10
 3 Lina Welander            94 Huddinge AIS        1.30.80  12
 4 Chantal Nakunzi          94 Sundbybergs IK      1.31.79  15
 5 Mikaela Emilsson         94 Rånäs 4H            1.33.34  17
 6 Malin Lindersson         94 Hammarby IF         1.41.05  27
 7 Tuva Elgenstierna        94 Upsala IF           1.41.24  28
 8 Annika Gerdin            94 Hammarby IF         1.41.33  29
   Amanda Sjöberg           94 IF Skade           Ej start  
    FINAL 3                          
 1 Sofia Söderberg          94 Saltsjöbadens IF    1.20.39  1
 2 Kristiane Width          94 Turebergs FK        1.27.37  6
 3 Mikaela Johansson        94 Huddinge AIS        1.34.33  18
 4 Frida Sundborg           94 Danderyds SK        1.34.35  19
 5 Therese Granath          94 Hammarby IF         1.40.25  26
 6 Hanna Bergström          94 Upsala IF           1.41.53  30
 7 Malin Gefert             94 Huddinge AIS        1.50.41  34
   Isabelle Luoma           95 Väsby IK           Ej start  
    FINAL 4                          
 1 Mikaela Gustafsson       94 Hammarby IF         1.26.36  2
 2 Sofia Wallin             94 Turebergs FK        1.27.08  5
 3 Hanna Korell             94 Nynäshamns FK       1.28.59  8
 4 Sofia Härdig             94 IF Triangeln        1.31.47  13
 5 Nellie Kullman           94 Hammarby IF         1.34.71  20
 6 Linnéa Stockling         94 Huddinge AIS        1.36.91  23
 7 Sara Sjöberg             94 Ingarö IF           1.37.00  24
 8 Anna Johansson           94 Södertälje IF       1.37.09  25
 9 Paulina Marazzani        94 Saltsjöbadens IF    1.54.02  36
    FINAL 5                          
 1 Jennifer Bratt           94 Huddinge AIS        1.26.86  4
 2 Emma Nors                94 Södertälje IF       1.27.89  7
 3 Ellen Karlsson           94 Nynäshamns FK       1.29.78  11
 4 Lise Lord                94 Hammarby IF         1.31.73  14
 5 Linnéa Blomberg          94 IF Triangeln        1.35.78  21
 6 Merisha Axelsson         94 Turebergs FK        1.52.52  35
   Malin Lindersson         94 Hammarby IF        Ej start  
   Sanna Sundlöf            94 Danderyds SK       Ej start  
   
F9  40 M HÄCK SPECIAL                
    FÖRSÖK 1                         
 1 Frida Sundborg           94 Danderyds SK           8.83  BF   
 2 Linnéa Blomberg          94 IF Triangeln           9.24     
 3 Lise Lord                94 Hammarby IF            9.34     
 4 Stina Liwing             94 IF Skade               9.53     
 5 Linnéa Stockling         94 Huddinge AIS           9.55     
 6 Hanna Wallroth-N         94 Turebergs FK          10.68     
 7 Johanna Molander         94 Väsby IK              10.72     
 8 Hanna Jansson            94 Väsby IK              10.80     
    FÖRSÖK 2                         
 1 Josefine Sandelius       94 Hammarby IF            8.20  AF   
 2 Sofia Söderberg          94 Saltsjöbadens IF       8.31  AF   
 3 Tuva Elgenstierna        94 Upsala IF              9.29     
 4 Mikaela Dahlin           94 Väsby IK               9.55     
 5 Cecilia Roa Thorén       94 IFK Tumba              9.87     
 6 Elin Hedkvist            94 IF Skade              10.27     
 7 Julia Almebäck           94 Hammarby IF           10.51     
 8 Sara Ericsson            94 Hammarby IF           12.69     
    FÖRSÖK 3                         
 1 Mikaela Gustafsson       94 Hammarby IF            8.76  BF   
 2 Frida Salomonsson        94 Väsby IK               8.85  BF   
 3 Mikaela Emilsson         94 Rånäs 4H               9.44     
 4 Johanna Blomkvist        94 IF Skade               9.67     
 5 Chantal Nakunzi          94 Sundbybergs IK        10.30     
 6 Hanna Bergström          94 Upsala IF             10.37     
 7 Merisha Axelsson         94 Turebergs FK          10.64     
    FÖRSÖK 4                         
 1 Sofia Wallin             94 Turebergs FK           8.46  AF   
 2 Kristiane Width          94 Turebergs FK           8.90  BF   
 3 Tove Forshällen          94 Turebergs FK           9.06  BF   
 4 Amanda Sjöberg           94 IF Skade               9.23     
 5 Clara Sjögren            94 Saltsjöbadens IF       9.62     
 6 Sofia Linjo              94 Hammarby IF           10.06     
 7 Linnéa Sellgren          94 Väsby IK              10.46     
 8 Malin Lindersson         94 Hammarby IF           10.73     
    FÖRSÖK 5                         
 1 Emelie Pettersson        94 Örbyhus IF Friidr      8.37  AF   
 2 Sandra Håkansson         94 Huddinge AIS           8.76  AF   
 3 Sofie Hellström          94 Saltsjöbadens IF       8.96  BF   
 4 Agnes Burell             94 Täby IS                9.32     
 5 Caroline Hultgren        94 IF Linden              9.86     
 6 Mikaela Sävström         94 Hammarby IF            9.98     
 7 Therese Granath          94 Hammarby IF           10.27     
 8 Louise Askling           94 Huddinge AIS          10.68     
    FÖRSÖK 6                         
 1 Rebecca Wallroth-N       94 Turebergs FK           8.46  AF   
 2 Malin Carlsson           94 Hammarby IF            8.52  AF   
 3 Amanda Linder            94 IF Linden              8.71  AF   
 4 Emma Takman              94 Turebergs FK           9.29     
 5 Nellie Kullman           94 Hammarby IF            9.40     
 6 Jennifer Bratt           94 Huddinge AIS           9.42     
 7 Annika Gerdin            94 Hammarby IF           10.75     
    FÖRSÖK 7                         
 1 Sofia Härdig             94 IF Triangeln           8.86  BF   
 2 Lina Kratz               94 IF Skade               9.00  BF   
 3 Lina Welander            94 Huddinge AIS           9.16     
 4 Julia Carls              94 Hammarby IF            9.21     
 5 Malin Lindersson         94 Hammarby IF            9.23     
 6 Sofia Hahtanen           94 Väsby IK              10.20     
   Mikaela Johansson        94 Huddinge AIS       Ej start     
   Julia Hässel             94 Turebergs FK       Ej start     
    FÖRSÖK 8                         
 1 Ellen Karlsson           94 Nynäshamns FK          9.41     
 2 Hanna Korell             94 Nynäshamns FK          9.80     
    B-FINAL 1                        
 1 Frida Salomonsson        94 Väsby IK               8.31  
 2 Sandra Håkansson         94 Huddinge AIS           8.53  
 3 Sofia Härdig             94 IF Triangeln           8.74  
 4 Kristiane Width          94 Turebergs FK           8.74  
 5 Sofie Hellström          94 Saltsjöbadens IF       8.87  
 6 Frida Sundborg           94 Danderyds SK           9.18  
 7 Tove Forshällen          94 Turebergs FK           9.26  
 8 Lina Kratz               94 IF Skade              10.11  
    A-FINAL 1                        
 1 Josefine Sandelius       94 Hammarby IF            8.24  
 2 Emelie Pettersson        94 Örbyhus IF Friidr      8.26  
 3 Rebecca Wallroth-N       94 Turebergs FK           8.29  
 4 Sofia Wallin             94 Turebergs FK           8.32  
 5 Amanda Linder            94 IF Linden              8.43  
 6 Sofia Söderberg          94 Saltsjöbadens IF       8.44  
 7 Malin Carlsson           94 Hammarby IF            8.66  
   Mikaela Gustafsson       94 Hammarby IF            Bröt  
   
F9  LÄNGDHOPP ZON                    
 1 Astrid Molander          94 IFK Tumba               354  B
 2 Emelie Pettersson        94 Örbyhus IF Friidr       344  B
 3 Sofia Söderberg          94 Saltsjöbadens IF        322  A
 4 Sofia Wallin             94 Turebergs FK            319  B
 5 Emma Takman              94 Turebergs FK            315  B
 6 Malin Carlsson           94 Hammarby IF             314  B
 7 Sandra Håkansson         94 Huddinge AIS            313  B
 8 Rebecca Wallroth-N       94 Turebergs FK            311  B
 9 Amanda Linder            94 IF Linden               310  A
10 Agnes Burell             94 Täby IS                 307  A
11 Sanna Sundlöf            94 Danderyds SK            306  B 297
12 Cecilia Roa Thorén       94 IFK Tumba               306  A 293
13 Sara Sjöberg             94 Ingarö IF               305  A
14 Tuva Elgenstierna        94 Upsala IF               304  B
15 Jennifer Bratt           94 Huddinge AIS            302  A
16 Emma Nors                94 Södertälje IF           300  B
17 Linnéa Blomberg          94 IF Triangeln            299  A
18 Julia Carls              94 Hammarby IF             297  B 294
19 Sofia Härdig             94 IF Triangeln            297  A 292
20 Paulina Marazzani        94 Saltsjöbadens IF        295  B
21 Hanna Bergström          94 Upsala IF               293  B 290
22 Stina Liwing             94 IF Skade                293  A 288
23 Stina Starke             94 Täby IS                 288  A 287
24 Mikaela Emilsson         94 Rånäs 4H                288  B 274
25 Sofie Hellström          94 Saltsjöbadens IF        287  B 287
26 Frida Sundborg           94 Danderyds SK            287  B 278
27 Clara Sjögren            94 Saltsjöbadens IF        286  A 265
28 Mikaela Dahlin           94 Väsby IK                286  A 254
29 Linnéa Stockling         94 Huddinge AIS            284  A
30 Lise Lord                94 Hammarby IF             282  B 277
31 Sara Ericsson            94 Hammarby IF             282  A 269
32 Hanna Wallroth-N         94 Turebergs FK            281  B
33 Mikaela Johansson        94 Huddinge AIS            280  B 276
34 Ameyo Teiko              94 IF Linden               280  A 270
35 Chantal Nakunzi          94 Sundbybergs IK          279  A
36 Elin Hedkvist            94 IF Skade                278  B
37 Mikaela Gustafsson       94 Hammarby IF             277  B
38 Amanda Sjöberg           94 IF Skade                276  B
39 Josefine Sandelius       94 Hammarby IF             275  B
40 Lina Kratz               94 IF Skade                267  B
41 Sofia Linjo              94 Hammarby IF             265  A
42 Therese Granath          94 Hammarby IF             262  B
43 Nellie Kullman           94 Hammarby IF             261  B
44 Mikaela Sävström         94 Hammarby IF             259  A
45 Hanna Korell             94 Nynäshamns FK           258  A
46 Ellen Karlsson           94 Nynäshamns FK           256  B
47 Johanna Molander         94 Väsby IK                255  B 252
48 Johanna Blomkvist        94 IF Skade                255  A249
49 Merisha Axelsson         94 Turebergs FK            255  A 208
50 Hanna Jansson            94 Väsby IK                250  A
51 Malin Lindersson         94 Hammarby IF             249  B
52 Frida Salomonsson        94 Väsby IK                240  A 239
53 Alida Swartling          94 Hammarby IF             240  A 221
54 Anna Johansson           94 Södertälje IF           239  A
55 Annika Gerdin            94 Hammarby IF             237  A
56 Sofia Hahtanen           94 Väsby IK                218  B
57 Louise Askling           94 Huddinge AIS            214  A
58 Caroline Hultgren        94 IF Linden               210  B
59 Linnéa Sellgren          94 Väsby IK                206  A
   Emma Gårdenstam          94 Huddinge AIS       Ej start  A
   Anna Zarén               94 Upsala IF          Ej start  B
   Isabelle Luoma           95 Väsby IK           Ej start  B
   Julia Hässel             94 Turebergs FK       Ej start  B
   
F9  KULA 2,0 KG                      
 1 Tuva Elgenstierna        94 Upsala IF               552  
 2 Emelie Pettersson        94 Örbyhus IF Friidr       537  
 3 Stina Starke             94 Täby IS                 498  
 4 Mikaela Emilsson         94 Rånäs 4H                494  
 5 Mikaela Johansson        94 Huddinge AIS            453  
 6 Julia Carls              94 Hammarby IF             448  
 7 Sara Ericsson            94 Hammarby IF             431  426
 8 Ellen Karlsson           94 Nynäshamns FK           431  367
 9 Alida Swartling          94 Hammarby IF             403  
10 Mikaela Sävström         94 Hammarby IF             402  
11 Hanna Bergström          94 Upsala IF               401  
12 Frida Sundborg           94 Danderyds SK            399  
13 Alexandra Persson        94 IF Linden               385  
14 Louise Askling           94 Huddinge AIS            383  
15 Jennifer Bratt           94 Huddinge AIS            361  
16 Malin Lindersson         94 Hammarby IF             357  
17 Linnéa Blomberg          94 IF Triangeln            331  
18 Agnes Burell             94 Täby IS                 296  
19 Sofia Härdig             94 IF Triangeln            275  
20 Anna Zarén               94 Upsala IF          Ej start  
   
F8  400 M                            
     1                               
     2                               
 1 Helena Stråhle           95 Nynäshamns FK       1.29.29  1
 2 Anna Allert              95 Hammarby IF         1.33.16  3
 3 Tilda Pehrsson           95 IF Skade            1.34.35  4
 4 Filippa Garlöv           95 Huddinge AIS        1.34.98  5
 5 Fanny Hjort              95 Säters IF FIK       1.42.84  10
 6 Malin Skogström          95 Vallentuna FIK      1.43.70  11
 7 Isabelle Luoma           95 Väsby IK            1.46.68  13
 8 Erika Lekander           95 Hammarby IF         1.52.23  14
   Emma Danielsson          95 Hammarby IF           -Bröt  
 1 Marie Karlsson           95 Väsby IK            1.29.92  2
 2 Freja Avebäck            95 Hammarby IF         1.35.30  6
 3 Elina Olsson             95 IF Triangeln        1.38.63  7
 4 Amanda Joseph            95 IF Linnéa           1.40.56  8
 5 Josefine Havdelin        95 IFK Lidingö         1.41.74  9
 6 Elin Lindell             95 Hammarby IF         1.43.78  12
 7 Maja Bergvik             95 Huddinge AIS        1.53.13  15
 8 Annifrid Söderlund       95 Hammarby IF         2.03.86  16
   
F8  40 M HÄCK SPECIAL                
                                     
    FÖRSÖK 1                         
 1 Helena Stråhle           95 Nynäshamns FK          9.41  F 
 2 Sofia Nordkvist          95 Väsby IK               9.60   
 3 Filippa Garlöv           95 Huddinge AIS          10.16   
 4 Ellinor Bill             95 Hammarby IF           10.69   
 5 Joline Jansson           96 Östhammar FI          10.73   
 6 Emmy Skagerling          95 Hammarby IF           11.98   
    FÖRSÖK 2                         
 1 Marie Karlsson           95 Väsby IK               9.09  F 
 2 Elin Lindell             95 Hammarby IF            9.33  F 
 3 Freja Avebäck            95 Hammarby IF            9.37  F 
 4 Emma Danielsson          95 Hammarby IF            9.49   
 5 Anna Allert              95 Hammarby IF            9.83   
 6 Tove Andersson-Lind      95 Hammarby IF           10.53   
    FÖRSÖK 3                         
 1 Linnéa Hedin             95 Huddinge AIS           8.96  F 
 2 Fanny Hjort              95 Säters IF FIK         10.29   
 3 Melina Fredriksson       95 IF Linden             10.37   
 4 Annifrid Söderlund       95 Hammarby IF           10.61   
 5 Frida Johansson          95 Väsby IK              11.01   
 6 Anna von Schrenk         95 Värmdö IF             11.54   
    FÖRSÖK 4                         
 1 Tilda Pehrsson           95 IF Skade               8.87  F 
 2 Josefine Havdelin        95 IFK Lidingö            9.33  F 
 3 Malin Skogström          95 Vallentuna FIK         9.46  F 
 4 Amanda Persson           95 SoIK Hellas            9.69   
 5 Isabelle Luoma           95 Väsby IK              10.07   
 6 Rebecca Nordgren         95 Hammarby IF           10.62   
 7 Maja Bergvik             95 Huddinge AIS          12.15   
 1 Linnéa Hedin             95 Huddinge AIS           8.64  
 2 Marie Karlsson           95 Väsby IK               8.74  
 3 Tilda Pehrsson           95 IF Skade               9.01  
 4 Helena Stråhle           95 Nynäshamns FK          9.09  
 5 Elin Lindell             95 Hammarby IF            9.18  
 6 Freja Avebäck            95 Hammarby IF            9.33  
 7 Malin Skogström          95 Vallentuna FIK         9.35  
 8 Josefine Havdelin        95 IFK Lidingö            9.40  
   
F8  LÄNGDHOPP ZON                    
 1 Helena Stråhle           95 Nynäshamns FK           332  Rek
 2 Tilda Pehrsson           95 IF Skade                288  
 3 Malin Skogström          95 Vallentuna FIK          287  
 4 Linnéa Hedin             95 Huddinge AIS            276  
 5 Isabelle Luoma           95 Väsby IK                271  
 6 Anna Allert              95 Hammarby IF             268  268
 7 Marie Karlsson           95 Väsby IK                268  266
 8 Amanda Persson           95 SoIK Hellas             267  265
 9 Sofia Nordkvist          95 Väsby IK                267  256
10 Freja Avebäck            95 Hammarby IF             264  
11 Fanny Hjort              95 Säters IF FIK           257  
12 Josefine Havdelin        95 IFK Lidingö             255  246
13 Elina Olsson             95 IF Triangeln            255  244
14 Elin Lindell             95 Hammarby IF             254  
15 Filippa Garlöv           95 Huddinge AIS            252  
16 Melina Fredriksson       95 IF Linden               240  233
17 Ellinor Bill             95 Hammarby IF             240  222
18 Anna von Schrenk         95 Värmdö IF               236  
19 Joline Jansson           96 Östhammar FI            231  
20 Emma Danielsson          95 Hammarby IF             230  
21 Annifrid Söderlund       95 Hammarby IF             229  
22 Erica Brodén             95 Hanvikens SK            211  
23 Rebecca Nordgren         95 Hammarby IF             210  
24 Tove Andersson - Lind    95 Hammarby IF             202  
25 Maja Bergvik             95 Huddinge AIS            199  
26 Emmy Skagerling          95 Hammarby IF             198  
27 Frida Johansson          95 Väsby IK                179  
   Tove Andersson-Lind      95 Hammarby IF        Ej start  
   
F8  KULA 2,0 KG                      
 1 Malin Skogström          95 Vallentuna FIK          448  Rek
 2 Linnéa Hedin             95 Huddinge AIS            442  
 3 Tilda Pehrsson           95 IF Skade                324  
 4 Tove Andersson-Lind      95 Hammarby IF             324  
 5 Fanny Hjort              95 Säters IF FIK           321  
 6 Erica Brodén             95 Hanvikens SK            316  
 7 Anna von Schrenk         95 Värmdö IF               252  
 8 Emmy Skagerling          95 Hammarby IF             243  
 9 Rebecca Nordgren         95 Hammarby IF             237  
Uppdaterad: 20 MAR 2008 12:15 Skribent: Thomas Ewertzh

 

 

Vår Facebooksida

Facebook 

Våra Sponsorer

 

 

adidas_logo[1]

 

stadium_nylogga1

 

 

idrottensbingo2

Postadress:
Hammarby IF Friidrott - Friidrott
Enskede Idrottsplats, Enskedevägen 95
12263 Enskede

Besöksadress:
Enskede IP, Enskedevägen 95
12263 Enskede

Kontakt:
Tel: 086480320
E-post: This is a mailto link