Hoppa till sidans innehåll

Klubbmästare 2009!

13 NOV 2009 14:11
Är Björn Barrefors vår meste klubbmästare 2009? Gå in och kolla på i listan här nedan! Alla som blivit klubbmästare under 2009 får pris i samband med Kick Off den 25/11. Prisutdelningen börjar kl 20:00
  • Skapad: 13 NOV 2009 14:11

Klicka här för att se när och var priset skall hämtas! '

 

Klubbmästare 2009!

 

KLUBBMÄSTARE  2009 FLICKOR 11 KLUBBMÄSTARE  2009 POJKAR 11
Efe Agbenkhese F11 60m Timoty Olsson P11 60 m
          2000m terräng
Hanna Kapell F11 600m      
    400m i Sebastian Hargeström P11 600 m
  F13 2000m terräng     60m i
          400m i
Magdalena Åkeson F11 höjd i      
  F13 höjd Simon Werner P11 höjd
    längd     höjd i
           
      Joel Jahfel P11 längd
Grete Ahlberg F11 boll     längd i
    kula     tresteg i
    kula i     kula i
           
Elsa Hård F11 60mh i Alexander Stevens P11 kula
           
Pernilla Hansson F11 60m h Theodor Ilbäcken P11 boll
    60m i
    längd i
    tresteg i
KLUBBMÄSTARE  2009 FLICKOR 13 KLUBBMÄSTARE  2009 POJKAR 13
Vera Altrov Berg F13 80 m Manne Persson P13 80 m
    200 m     höjd
    600m     längd
    kula     höjd i
    spjut     längd i
    60m i      
    200m i Viktor Nilsson P13 200 m
    längd i     60mh
    tresteg i     60m i
    kula i     200m i
  F15 diskus      
      William Lundström P13 600 m
Agnes Odenman F13 tresteg     800m i
           
Tove Björnsdotter Pettersson F13 60mh Charlie Strand P13 kula
           
Paulina Westerberg F13 800m i William Pettersson P13 Spjut 
           
Elin Forsberg F13 60mh i Johan Qvarfordt P13 5-kamp
           
Linnéa Gustafsson F13 höjd i Elias Agnesjö P13 tresteg i
    kula i
KLUBBMÄSTARE  2009 FLICKOR 15 KLUBBMÄSTARE  2009 POJKAR 15
Elin Lindell F15 100 m Jonathan Wulff P15 300m
    längd     stav
    60m i     kula
    200m i     spjut
  F17 5-kamp i     200m i
          stav i
Emma Forss F15 300m     kula i
    1000m i     7-kamp i
        P17 100m
Stina Åberg F15 800m   P17 60m i
    2000m      
    1500mh Eddie Strand P15 800m
  F17 2000m terräng     2000m terräng
          1000m i
Lisa Ferneman F15 80mh      
      Andreas Almlöf P15 100 m häck 
Josefine Sandelius F15 300mh     300 m häck 
  F15 längd i     diskus
  F17 60mh i     60mh i
           
Emma Norss F15 tresteg Erik Grundberg P15 längd
  F17 höjd     tresteg
  K stav   P17 höjd i
        P19 höjd
Freja Avebäck F17 kula      
    kula i Jakob Ewertzh P15 slägga
           
Fanny Tapper F15 slägga Mattias Qvarfordt P15 längd i
  spjut
     
Ellinor Bill F15 4000m terräng
    tresteg i
     
Louise Huldin F17 höjd i
     
Hedvig Ödahl F15 stav i
KLUBBMÄSTARE  2009 FLICKOR 17 KLUBBMÄSTARE  2009 POJKAR 17
Linnéa Alstermark F19 200m Ken Braesch Andersen P17 200m
  K  100m     400m i
           
Jasmin Sabir F17 400 m Hannes Skugghall P19 400m
    tresteg      
    diskus      
    spjut      
    tresteg i      
  F19 300 m häck  Philip Green P17 110mh
          300mh
Lova Wåhlin K 800 m     längd
          spjut
Hilde Adrianzon F17 1500mh     10-kamp
  F19 1500m     7-kamp i
    3000m   P19 stav
  K 4000m terräng     stav i
          längd i
Sara Österberg F17 längd        
    60m i Gunnar Odenman P17 tresteg
  F19 längd i     60mh i
          tresteg i
Julia Karlsson F17 400m i      
      Niklas Jonsson P17 800m
Lovisa Grönros K 1500m i     1500m
          3000m
Tove Forsbacka Karlsson K stav i     2000mh
          2000m terräng
Johanna Ewertzh F17 slägga     4000m terräng
           
Nicole Mayr Olsson K 3000m i Philip Bäck P17 kula
    diskus
    slägga
    kula i
KLUBBMÄSTARE  2009 FLICKOR 19 KLUBBMÄSTARE  2009 POJKAR 19
Nathalie Tolvers F19 400m Love Fältström P19 längd
    400m i     tresteg
          tresteg i
Emilia Forsell K längd   M 100m
           
Elina Almström K diskus Jesper Jonsson P19 200m
    slägga     400m i
           
Tove Tengvall K 60m Esbjörn Backlund P19 Spjut 
           
Ulrika Jakobsson F19 60mh i Patrik Nilsson P19 800m
  K tresteg i     1500m
          2000mh
Sandra Höckerstrand F19 100mh      
  K höjd Filip Segerberg P19 5000m
    längd     1500m i
    kula      
    spjut Erik Odenman P19 slägga
    höjd i     höjd i
    kula i   M slägga
     
Linus Vigert P19 60m i
KLUBBMÄSTARE  2009 KVINNOR KLUBBMÄSTARE  2009 MÄN
Sofia Hellberg Jonsén K 200m Erik Nordström M 200m
           
Stine Tomb K 400m Thobias Ekhamre M 800m
    400mh     1500m
    200m i      
    400m i Erik Emilsson M 3 000 m hinder
    800m i     800m i
    höjd i     1500m i
    5-kamp i      
      Magnus Jensen M 5000m
Fatima Makakala K 100mh     4000m terräng
    60mh i      
    längd i Daniel Norberg M Halvmaraton
     
Björn Barrefors M 400m
    110mh
    höjd
    stav
    längd
    kula
    diskus
    10-kamp
    60m i
    200m i
    60mh i
    höjd i
    stav i
    längd i
    kula i
     
Alex Smirnov M 10000m
     
Timo Moorast M Spjut 
     
Fredrik Karlsson M 400 m i
     
Emil Lerdahl M marathon
     
Johan Attersand M tresteg
    tresteg i
     
Alexander Persson M 400mh
     
Oskar Kanmert Gustavsson M 3000m i
Skribent: Henrik Balkander

 

 

Vår Facebooksida

Facebook 

Våra Sponsorer

 

 

adidas_logo[1]

 

stadium_nylogga1

 

 

idrottensbingo2

Postadress:
Hammarby IF Friidrott - Friidrott
Enskede Idrottsplats, Enskedevägen 95
12263 Enskede

Besöksadress:
Enskede IP, Enskedevägen 95
12263 Enskede

Kontakt:
Tel: 08-6480320
E-post: This is a mailto link